Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jan12
21. apr 2010

Ahojte, zavidim Vam, ze mate glukometer - ja si to nemam ako zmerat. Vcera na veceru som mala zavinace a grahamovy rozok - su to kysle ryby, tak dufam, ze to bolo o.k. 😀 Na obed francuzke zemiaky + zelenina - vsetko samozrejme na vahu - tak dufam, ze nevyletelo.
Na kontrolu idem az 5.3. spytam sa ci mi ho pozicia.

ewulin
21. apr 2010

jan12:ty rybičky by měly být v pohodě, já chodím na oběd v práci do jídelny,a jím všechno,ale fakt malou porci a hodnoty po obědě kolem 5,1🙂..ta kontrola bude asi 3.5.,co?:-)

werunka21
21. apr 2010

Ne vubec nic takového. Jen jsem byla poučena, co bych měla jíst a co ne, dostala jsem dietu kterou bych měla vážit (to určitě znáš) a změřit se mám jednou týdně hoďku po snídani. 30.4. mám jít s močí do laborky a 3.5. kontrola na diabet.

jan12
21. apr 2010

ewulin ja tiez jem male porcie, akurat vcera som zjedla 2 ks ryb asi okolo 200g - myslim, ze to bolo o.k. ved ryby su dietne a kysle stahuje cukor 🙂
Kontrola 3.5. veru tak, som zvedava co mi povie lekarka - len som sa zabudla spytat ci na lacno, alebo naranajkovana - musim si tam zavolat.

ewulin
21. apr 2010

Weru:tak to je zvláštní, že ti neřekli,že si to máš psát...ale je fakt,že jak si to tady přečteš zpětně, tak to tady máme kažká jinak...já si musím zapsat to co jsem jedla,po čem si teda měřím tu glykemku...aby se přišlo na to co mi dělá špatně..třeba s holkama tady jsem přišla na to, že nemůžu snídat pečivo,že mám problém ráno,ale můžu zase z vesela jíst přes den, což raději nedělám,protože bych ráno umřela hlady🙂
jan12:já si dávám uzenou makrelu,a to mně výborně zasytí a glykemka je po 5...takže rybičky joooo🙂,dneska si taky koupím kyselé🙂..já jdu na kontzrolu 5.5. a až odpoledne,takže si myslím,že asi se nechodí na lačno...já jdu na takovou konzultaci,kde jí dám ten sešit do kterého si píšu ty hodnoty ona to zkontroluje a rozhodne co dál jestli inzulín nebo jen ta dieta..tak já doufám,že do porodu zůstanu jen na té dietě...

emers
21. apr 2010

holky, ale taky bacha na nízký glykemky, to je stejně blbý (ne-li horší) než o tak málinko zvýšené hodnoty jako máte vy... aspoň teda mi to říkali v dia poradně... no já vím, je to těžký vyvážit 😠 sama jsem skončila na tom inzulínku, protože to prostě jinak vyvážit nešlo
dnes ráno ovšem po té malinké dávce inzulínu ukázková hodnota hodinu po snídani, takže uvidím co dál, mně ten inzulín asi fakt byl třeba

emers
21. apr 2010

máte se měřit taky před jídlem? tam jsem myslela ty nízký glykemky... 😉
ale vy jste asi "lehký" případi, tak to tak nemusíte řešit...
jen jsem na to chtěla upozornit, líp by nám to napsal asi někdo kdo v tom umí chodit dýl 😉

jan12
21. apr 2010

emers mne glukometer nedali, len mi povedala ako sa mam stravovat, takze ja si to nemozem skontrolovat - co je dost blbe ☹ Teraz sa bojim aby mi po niecom nevyletel cukor a malej som neublizila.

ewulin
21. apr 2010

Emers co je nízká glykemka?myslím kolik? a můžu si zeptat kam si ten inzulín pícháš?

jaruska8
21. apr 2010

Dočítala som sa, že nízka glykémia je pod 3,5. nemali by sme hladovať, aby sa nám do moču, do tela nezačali vylučovať tzv. ketolátky, tie škodia nám, to značí, že bábo si berie viac na úkor nás, teda, že nám berie tuk, takto mi to vysvetlil môj lekár. ja som sa bála, že keď ,,hladujem" (pritom som to necítila, žeby som bola hladná), tak ubližujem malej, ale našťastie to nie. Mne prvýkrát našli v moči acetón, to je signál o ,,hladovaní", ale to som ešte o diéte ,,prd? vedela, teraz už nemám problém. 😉

jaruska8
21. apr 2010

Ahojte baby, aj vy ste odvtedy, čo diétujete nič nepribrali??? Práve naopak??? Ja som totiž schudla pol kila. 😖

ewulin
21. apr 2010

Ahoj holky,dneska jsem byla v poradně a jsem alespoň trošičku klidnější...můj doktor mně uklidnil, že se nemám plašit, že si mám dávat pozor co jím ať to není moc sladké,ale hlavně ať jsem v pohodě,že to je nejdůležitější🙂...tak mně to tak i zahřálo🙂..jinak jaruska8, jj, nepřibrala jsem zatím nic, co držím tu dietu...

jaruska8
21. apr 2010

Presne, aj mňa doktor ukľudnil, normálne mi kameň zo srdca padol. Tá moja diabetologička ma len vynervovala, keď mi hne´d z fleku povedala, že vlastne mám nábeh na normálnu cukrovku!! Trapka!! Kvôli nej aj rozmýšľam, že ten záťažový test u nej neabsolvujem. 😠

syraell
22. apr 2010

Tak já dneska na kontrole na gyndě zjistila, že za 14 dní mám přesně kilčo dole. Alespoň k něčemu ta příšerná dieta je🙂

jaruska8
22. apr 2010

Syrael, takže to chudnutie je teda normálne?????

jaru30
22. apr 2010

Jarusko, já díky dietě zhubla 2 kilča (z celkových 4 nabraných) a váhu si už přes dva měsíce pořád držím.
Dr. říkala, že 2 kila jsou v pohodě, že to není žádné brutální zhubnutí 🙂

syraell
22. apr 2010

jaruska8
samozřejmě záleží na tom, z čeho to hubneš. Mě je kus, takže to u mě prý nemá zásadní vliv na dítě...

ledmed
22. apr 2010

Ahoj holky, taky mi zjistili těhotenskou cukrovku... jak mi bylo řečeno, bohužel to není jen o jídle :( sem se snažila jíst jen to, co opravdu doporučili a i jsem potraviny vážila, jenže prý i stres udělá hodně. Takže jsem stejně skončila na inzulínu. Píchám si ho třikrát denně, před snídaní do ramene, před obědem do druhého ramene a před večeří do stehna :(

Je to boj, co?

jaruska8
22. apr 2010

Ahojte baby, dúfam, že nie je problém, že som si rozložila dnes jedlo na sedem malých porcií, ale dokopy naozaj len tých 250g sacharidov a možno aj menej. Raňajky, obed a večera a medzitým oriešky, také slané špaldové krekry a navečer jablko. Cukor bol v norme. Lebo všade píšu, že jedlo rozdeliť aspoň na 5-6 porcií. Čas medzi jedlami hlavnými boli min. dve hodiny, ale keďže ma pochytil hlad, tak som si musela zobnúť. 😉

lenocka84
22. apr 2010

ahojte
baby ako to je s cukrovkou po porode? mam este drzat dietu?
ci ako to je?

jaruska8
22. apr 2010

Hm Leni, to neviem, vraj po pôrode sa môže papať a potom po šestonedelí ti urobia zase záťažový test. 😒

jaru30
22. apr 2010

Lenocka, těhotenská cukrovka ve většině případů po porodu zmizí 🙂 hurááá. Mělas bys jít pak znova na test, kterej to potvrdí.
Ale říká se, že jednou pro vždy je už maminka náchylnější k normální cukrovce....

lenocka84
22. apr 2010

no tak som veeeeelmi zvedava
snad to plati aj pri predcasnom porode

jaruska8
22. apr 2010

Lenočka , teraz pozerám, gratulujem, v ktorom tt si porodila??????

lenocka84
22. apr 2010

jaruska dakujem, 34tt+1d

jaruska8
22. apr 2010

Teda avšetko OK, dúfam???? A čože sa stalo, ak smiem vedieť???? Nejaká infekcia, či jednoducho krčok???

jaru30
22. apr 2010

určitě. Tady jde o porod jako takovej, je jedno, kdy bude.
Jde o to, že v těhotenství je potřeba dvojnásobně víc inzulínu, pro tebe i pro miminko. Což je pro tělo záhul. Když ho pak nezvládá vyrábět, nedokáže tím pádem ani zpracovávat cukr a vzniká cukrovka. Když je těžká, musí ti s rozkládáním cukru pomoc inzulín. Jakmile porodíš, vrací se to normálu 🙂 Potvrdí ti to test po porodu, většinou po šestinedělí. Už po porodu můžeš jíst normálně, protože to už miminko neohrožuješ...maximálně tak svojí váhu 🙂

lenocka84
22. apr 2010

jaruska to nevie nikto
z nicoho nic krvacanie, na druhy den odtiekla plodova, a za 26hod bol maly na svete

jaru ja len preto ze v porodke mi stale davaju dietu, preto ma to zaujimalo

jaruska8
22. apr 2010

Prepáč, že sa vypytujem, ale silné krvácanie???? Aj bolesti si mal???? Lebo ja som dnes špinila, tak svatlohnedo, lekár našťastie nič zlé nevidel, aj krčok v poho, len to špinenie si nevedel vysvetliť. 😒 A ani ja, mala som síce dlho nízko placentu, takže špinenie bolo aj predtým, ale tá je už v poho.

lenocka84
22. apr 2010

jaruska mozno to bolo tak na pol vlozky, neviem
bolesti ziadne, absolutne, som rano vstala a sla na wc a tak som to zistila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre