Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
3. dec 2011

@eyael Jo tak já jsem mega ráda doma... a jinak jsem měla naprosto stejný pocit jako máš ty... Dělají Ti alespoň monitory? Mě dělali každé ráno cca 3/4 hodiny...

A zítra ráno si musím ke snídani píchnout ještě více inzulinu.... 😢 Dneska to vůbec "nevyšlo" tak jak by mělo... Ač se cítím dobře, tak cukr ne-e... No nedá se svítit... zvednu si to sama, když mi to dr. povolila...

eyael
3. dec 2011

@maxkatka - to budeš mít dobrý, je to přeci jen zase změna být doma, ona psychika u cukrovky dělá hodně 😉
monitory dělají, ráno a občas i odpoledne. V tom problém není, malá je naprosto v pořádku, je to takový vetřeleček, vezme si co potřebuje a na mámu nebere ohledy 😉 😅
to jen můj organismus začíná stávkovat 😒
řeknu ti, že jsem tu z toho psychicky dost na dně. Koupila jsem si milánskou směs a prdím na všechno 🙄

maxkatka
3. dec 2011

@eyael no jsme na tom stejně... mě zase malej tak utlačuje, že je to špatně, že... musíme to vydržet... neřekli Ti, že Tě taky nenechají až do konce? Mě to řekli, tak nevím...

jasin
3. dec 2011

@gabuci81
@maxkatka
@werumka
@mmaarrkkeettkkaaaa
Dnesny den:
cas..cukr
3.15...5,4
7.00....6,8 potom ranajky: 3rozky s maslom a paradajky...
9:30.... 8,7 potom 2mandarinky..
11.00... 3,8 a obed kuracina so smotanovou omackou ryza, paradajkova polievka.
13.30.... 12,1
16.00... 9,1

dnesny den 😒

maxkatka
3. dec 2011

@jasin no tak to máš hodně vysoký!!! Na to teda bacha!!! Já to nemám takto vysoko a přesto si píchám inzulín!!!

maxkatka
3. dec 2011

@jasin to v sedm ráno máš asi před jídlem, že??? to 6,8!!! To je strašně moc!!! Ale taky bych řekla, že jíš "moc"... ke svačině 2 mandarinky je moc... max. je jedna... rýže taktéž může vyhodit moc cukr...

jasin
3. dec 2011

@maxkatka pozerala som aj na nete ze je to nejake vysoke 😒 sakra.. doteraz som takyto problem nikdy nemala.. ale asi s tym do pondelka uz nic nespravim- V pondelok idem k dr. 😒

jasin
3. dec 2011

@maxkatka ano o 7 to mam pred ranajkami.. ja som s tymto vobec nemala predtym problemy takze o tom na co si mam davat pozor neviem vobec nic.. takto som sa stravovala aj doteraz..

werumka
3. dec 2011

@jasin To jídlo samo o sobě se mi zdá přiměřené - s tím už bych zas tak nešachovala. Jsi na začátku těhotenství a hladovění by neprospělo. Asi se to bude řešit inuzulínem, ale z toho si teď nedělej vrásky a počkej do toho pondělka. Ještě to proměř, ať je jasné, kde je to stabilně vysoké a kde to třeba byl jen nějaký "úlet".

Jinak moje "kolegyně" diabetička v poradně pro těhotné měla celé první tři měsíce po jídle 12. Prostě ty první tři měsíce se musí obecně řešit jinak, než pouze dietou - přidal se jí inzulín a bylo to v pohodě.

maxkatka
3. dec 2011

@jasin ale z inzulinu si fakt hlavu nedělej... já se toho strašně bála... první píchnutí byl velký stres, druhý jsem musela rozdýchat a pak už v pohodě... teď jsem ve fázi, že si raději píchnu (vůbec to nebolí) než se stresovat těmato hodnotama.... Takže já to mám jen na poslední tři měsíce, ty to budeš mít na mnohem delší dobu, ale sama poznáš, že než prožívat tyto hodnoty, tak si píchneš inzulin a v klidu se najíš vhodného jídla než si přivodit nějaké jiné zdravotní problémy....

gabuci81
3. dec 2011

@jasin Ahoj v ktorom si tyzdni? Lebo tehotenska cukrovka sa zacina prejavovat az trochu neskor okolo 25.tyzdna, preto az vtedy posielaju na testy (ak sa mylim, dievcata opravte ma 😕 ). Je dost mozne, ze si tieto problemy mala aj predtym, len si to nikdy nemerala. Z toho mam strach aj ja, ze to uz bolo aj pred tehu, len som o tom nevedela. Ale tie tvoje hodnoty su teda fakt moc vysoke! Po jedle si merias po hodine ci dvoch? Pre porovnanie, napr. moja maximalna namerana hodnota 2 hodiny po jedle bola 7,8 a to uz bolo fakt vela (pizza!). Sama na sebe si musis otestovat, co ti cukor dviha a co nie, u mna je napr. ovocie v pohode aj vo vacsom mnozstve, u mna robi paseku biela muka. Pecivo som uplne obmedzila, aj to jem len celozrnne. Tie tvoje 3 rohliky na ranajky su trochu moc, to mas len na ranajky okolo 80gr sacharidov!

jasin
3. dec 2011

@gabuci81 ja som len na uplnom zaciatku tehu 😒 za posledne 2roky som 5krat bola darkynou krvi- a stale s krvnymi testami ktore som mala ok cize predtym som to urcite nemala.. a po jedle meriam po 2 az po 2,5hodinkach.. idem akurat citat studovat co mozem jest co nie 😔

gabuci81
3. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa Aky bol puding? 😀

jasin
3. dec 2011

@werumka este mam zajtrajsi den tiez budem merat a uvidime co povie dr. v pondelok..a hladovat by som ani nedokazala teraz ale asi sa uprave stravy nevyhnem..

@maxkatka snazim sa dufat ze sa to bude riesit bez inzulinu a ked ho budem musiet pichat tak budem musiet- co clovek nespravi pre babatko 😔

gabuci81
3. dec 2011

@jasin Tu na konikovi si podla mensieho prieskumu vsetky meriame po 1 - 1,5 - max.2 hodinach. Tych 2,5 je moc, aby si mala realnejsi obraz ako su na tom tvoje hodnoty, skus si merat max po 2 hodinach a pozri tu stranku www.tehotenskacukrovka.cz.

jasin
3. dec 2011

@gabuci81 dakujem akurat tu stranku citam.. snazim sa to merat do tych 2hodinach ale dnes som to nejak n estihala..

maxkatka
3. dec 2011

@jasin no podle toho glykovaného hemoblobinu to už máš ale bohužel delší dobu... není to otázka posledních pár dní ☹ No uvidíš co Ti řeknou na DIA... ale hned neplaš... dá se to řešit... obzvlášť, pokud se o tom ví... mysli pozitivně!!! Vem si, že já mám kombinaci DIA se šetřící dietou (jaterní se sníženým obsahem tuku) a teď mám obzvlášť dilema CO jíst... vím, že mi nedělá dobře bílé pečivo, ale u té šetřící jiné než bílé nemůžu... u dia byl v pohodě ze zeleniny okurek, paprika... teď to vůbec nemůžu.... mám doporučené docela ovoce, ale to zase nemůžu moc u DIA... atd. atd. atd. Takže DIA se fakt dá v pohodě....

mmaarrkkeettkkaaaa
3. dec 2011

@jasin taky se mi ty hodnoty zdají vysoké...a je divné že takhle na začátku těhotenství ☹ to tě určitě inzuulín nemine...jinak mně 2 mandarinky taky nic nedělají 😉 v pondělí budeš moudřejší ☹
@gabuci81 pudink byl nakonec moc dobrý 😀 udělala jsem si ho z půl litru do 2 mističek...jednu si dala včera k večeři a druhou dneska ke svačině a opravdu přišel vhod 😉 sice choťově s cukrem se nedá srovnat, ale byl dobrej 😎 a co ty?
@maxkatka tak aspoň že už to nesvědí 😉 a prášky určitě seženeš ...

gabuci81
3. dec 2011

@jasin Suhlasim s Katkou, bud rada, ze sa to tak skoro odhalilo, teraz uz budes pod kontrolou.

werumka
3. dec 2011

@jasin Ta úprava jídleníčku přijde postupně. Když Ti nasadí inzulín, tak nemusí být tak velká a nepřijde hned. Je dost možné, že po tom obědě jsi měla tu glykémii ještě vyšší, protože po 2,5 hodinách už nastává pokles (pakliže nejsi diabetik na inzulínu a i u těch je ten vrchol po dvou hodinách po jídle). Já bych se spíš pídila po příčině. Ona jak říká @maxkatka - ty hodnoty už jsi musela mít delší dobu před těhotenstvím.

jasin
3. dec 2011

Nasla som vysledky mojich odberov z 8.9.2011- glykemia- 4,67 .. glykovany- 3,60%.. 😒 a teraz v decembri uz to islo kdesi hore 😔

maxkatka
3. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa prášky už mám doma... za chvíli si ho už budu brát... no alespoň to svědění je pro mě takový "stěžejní bod", že pokud se začne stupňovat, tak je to špatně... Jinak v lékárně mi říkali, že za poslední rok (dýl statistiky nemají) se tento lék ani jednou neobjednával... a to je jedna z nejnavštěvovanějších lékáren u nás!!! Tak nevím jestli jsem takový exot co se nemoci týče a nebo je běžně léčí jiným lékem..... nevím....

eyael
3. dec 2011

@maxkatka - zatím co jsem se ptala tak nikdo nechce říct definitivní ano nebo ne přirozenému porodu nebo dřívějšímu ukončení těhu.
Ptala jsem se setřičky, jestli mi řekne, jak vyšly výsledky té bílkoviny, tak prý dobrý, ale že mi víc řekne mudr zítra při vizitě ☹
Bohužel až v pondělí bude velká vizita, kdy přijde můj ošetřující lékař, který rozhodne, co se bude dít dál. Tak tu budu tvrdnout zbytečně celou neděli 😒 medikace stejná jako doma, tlaky co mám prý v zahraničí ani práškama neřeší, že je to v těhu povolené, no nevím, co tu vlastně dělám...

werumka
3. dec 2011

@jasin To by odpovídalo nástupu diabetu 1. typu - který se díky těhoteství podchytil v začátku. Ale na to jsou potřeba ještě další krevní testy. Jde o imunitní reakci těla.

maxkatka
3. dec 2011

@jasin Tak je možné, že prostě tím otěhotněním se všechno "pokazilo".... hned... a u nás se o glykovaném hemoglobinu říká, že je to ukazatel cukru za posledních 4-6 týdnů... a proč Tě hlídali už v tom září?

jasin
3. dec 2011

@maxkatka
@mmaarrkkeettkkaaaa
@gabuci81
@werumka dakujem vam krasne.. a este taka otazocka myslite si zeby som mala zajtra nieco pre istotu nieco vynechat zo stravy? Alebo mat taku stravu ako predtym aby mala dr. prehlad o tom co bolo doteraz..

mmaarrkkeettkkaaaa
3. dec 2011

@maxkatka no tak to je divn teda 😀 já jsem siprávě řikala jak není nikde k dostání že se prodává hodně 😅
@jasin a ty už jsi měla problémy dřív, že jsi byla na diabetologii...

werumka
3. dec 2011

@eyael Podepiš reverz a uteč domů 😀 řekni, že už nemáš dalších 60 Kč na další den v nemocnici 😀

jasin
3. dec 2011

@maxkatka @mmaarrkkeettkkaaaa v septembri som bola darovat krv a tam stale robia kompletne odbery krvi, cize preto to viem, a kopie vysledkov mam odlozene..

mmaarrkkeettkkaaaa
3. dec 2011

@jasin já bych asi jedla jako jsi byla zvyklá, aby hodnoty nebyly zkreslené...ba naopak jak píše werumka, ze začátku ti zřejmě nedají úplně tak striktní dietu jako se má dodržovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre