Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

silviadaisy30
10. mar 2011

ahojte baby,dakujem pekne za odpovede co mi posielate 🙂 jasne mam zvyseny cukor a dnes mi dali ten pristroj na meranie cukru. 😒 ja si to len neviem s vami porovnat lebo tu v rakusku je to trocha inak,,,myslim tie hodnoty...bola som na pohovore u odbornicky na diabetes a vobec to neni take hrozne(alebo aspon u mna nie)samozrejme ziadne cukrovinky,alebo len velmi malicko.ako hovorite tmave pecivo,a jest treba kazde 2 az 3 hodiny v malych mnozstvach.ja to dodrzujem teraz uz asi 2 tyzdne a zaludok si normalne na to navykol. 🙂 ono je to len s tym sledovanim casu trocha take namahave,ale co by sme neurobili pre nase lasky v brusku 🙂

aaddeell
11. mar 2011

@silviadaisy30 ja to dodrzivam tyzden a moj zaludok si uz tiez na to zvykol kazde cca 2-3 hodiny citim hlad a vaha mi zatial nestupla vazim stale rovnako

pepi_petra
11. mar 2011

@aaddeell
@silviadaisy30 aj ja som celkom v pohode,az na tie chute sladkeho....a tiez si vahu drzim..... 😀

aaddeell
11. mar 2011

@pepi_petra no o tej chuti na sladke mi ani nehovor , proste do teraz ziadna chut a odkedy to mam zakazane tak ... ale rozmyslam ze zhresim a kupim si aspon jednu horalku 😅

pepi_petra
11. mar 2011

@aaddeell ja som si kupila Orion cokoladu bez cukru a da sa zjest.Inak aj ja sem tam zhresim,ale uz viem z coho mi cukor vyleti a co sladke mozem.

silviadaisy30
11. mar 2011

@aaddeell tak to je faj ja som kilo schudla,teraz to zacinam poriadne sledovat 😉 dnes napr.som mala najmensie ranajky za cely cas ale najvyssi cukor,taka som bola z toho hotova,nechapala som.za pol hodinku som si zas merala cukor a bolo to ok.dala som si dlhu prechadzku,potom cokoladovu torticku,jablcko a poobede som mala normalny cukor 🙂 som z toho trocha zmetena ale neva idem to dalej sledovat 🙂

silviadaisy30
11. mar 2011

@pepi_petra sak to je to,ze zakazane najviac chuti 🙂 ale dnes som si dala cokoladovu tortu a vsetko bolo ok.ja to skusim tak raz za tyzden,dat si nieco sladke....ja citam vsade ze nemame celkom vynechat sladke len to obmedzit,ale ak je cukor v tekutom stave tak to nemozeme,ako v kave caji,alebo sladene mineralky a napoje.to sa da vydrzat,,,

martja007
13. mar 2011

@simonka99 Ahoj, vim, ze jsi mi psala na tehulkach v UK o cukrovce, jak jsi donutila midwife ci gp aby ti udelali ten glukozovy test?
Me byva porad slabo, uz pres mesic, rekla jsem to jak nekolika Gp's a midwife a nic, jen jsem mela blood test na lacno, ten vysel 4, tedy ok. Ted mam pocit zizne a to nikdy nemam.. dokonce jsem si koupila testovaci papirky na moc, ale jsou tez negativni. A v patek jsem byla u Gp a delala mi test z pichnuti do prstu a mela jsem 6.8 ale byla jsem po snidani...
A rekla, ze to je ok v norme.. jeste tedy jdu na obycejny blood test v utery, je to jen ten nalacno, zadne piti glukozy...
Takze, jak je tady donutis aby mi udelali ten test, nebo aspon se zajimali vic...
Diky..

simonka99
13. mar 2011

@martja007 ahojki,no ja som mojmu lekarovi(nechodim k midwife ale k lekarovi kvoli predoslym problemom v tehotenstvach)spomenula,ze obcas mavam busenie srdca a pocit slabosti(ja zasa nemam pocit smadu vobec a ani nechodim casto na zachod) a on sa ma hned spytal,ci som mala DIA test...a to bolo vsetko-ziadne presviedcanie,asi som mala stastie....A este som spomenula,ze aj moj ujo mal cukrovku-takze mozno aj to zavazilo-rodinna geneza.A odkedy som na diete,tak sa citim ovela lepsie,nemavam ten pocit slabosti,ani busenie srdca.Velmi drzim palce 🙂

pepi_petra
13. mar 2011

@martja007 a nemas problemi s tlakom?Aj vtedy byva malatnost a slabost.....
@silviadaisy30 presne,ked si dam kusok keksika alebo daco,nic sa nedeje ale ako si dam caj alebo kavu s cukrom hotovo.Ale teraz som si kupila hnedy trstinovy cukor a stoho mi nevyskoci.

bv_alexandra
14. mar 2011

Prosím Vás aké sú vlastne príznaky gestačného diabetesu? Viem že testy sa robia až neskoršie v tehotenstve, to na začiatku tehu akože nemôže byť? Býva mi strašne zle, doslova sa nemôžem dostať do stavu hladu, nemože isť o túto diagnozu? Ďakujem vopred za rady 🙂 😉 Ešte doplnim som 10tt

werunka21
14. mar 2011

@bv_alexandra ahoj, těhu cukrovka bohužel žádné příznaky nemá a nedá se ničím ovlivnit, jako třeba že bys jedla/nejedla sladké apod.

marrei
14. mar 2011

Ahoj holky, už vás chvilku sleduju, ve 25tt mi zjistili cukrovku, nasazená dieta, pak bylo 2x měření glykémie, jestli dieta stačí... Jednou měření OK, podruhé překročrné hodnoty... Tak následovalo 3. měření a inzulínu jsem unikla o vlásek 😉 Teď měřím znova, držím poctivě dietu, žádné prohřešky, a dnaska ráno po snídani 8,1, z druhýho prstu 8,6 😠 😠 Fakt mě to štve, snažím se jak můžu, shodila jsem už 3 kila, a marná snaha... 🙄 Takže inzulín asi bude, příští pondělí jdu na kontrolu, ani by mi nevadilo si ho píchat, aspoň budu mít klid s hodnotama... spíš se děsím, že mě budou chtít mít ke konci v nemocnici, moc se mi nelíbí představa vyvolávání porodu a tak.... Je tady nějaká inzulínařka, co tímto prošla? A ideálně v Brně - Bohunicích v porodnici?? Do nemocnice se mi předčasně nechce, hlavně kvůli tomu že mám starši dceru, takže zajistit hlídání a tak... to by bylo složitý ☹ Mohla bych to dočíst, ale 397 stran je fakt moc 🙂 Jo, doplním, že na konci 31tt měl malej 1600g, takže úplně předpisová váha, žádný náznaky zvýšenýho růstu nebo tak něco... Díky za info!

Jo a @bv_alexandra - co jsem si přečetla o těhotenské cukrovce, tak ta vzniká až v polovině těhotenství, u tebe bych to spíš vyloučila. Aspoň podle toho, co mám načtený.

marikka11
14. mar 2011

Ahojky, marrei a co jsi měla k té snídani? Já třeba vůbec nemůžu chleba, také jsem po něm měla ráno vysoké hodnoty. Tak snídám knackebrot 🙂 Ale ono i záleží na psychice jak je člověk v pohodě, to také hýbe cukrem. Nebo se mi stalo, že dva dny po stejné snídani jsem měla různé hodnoty, jedna byla v poho a jedna přes limit. Určitě pomáhá jít po jídle do nějaké fyzické námahy, tím se také cukry spálí a když je to po snídani nastartuje se dobře spalování na celý den. Třeba se tomu inzulínu ještě vyhneš. Super jsou stránky www.tehotenskacukrovka.cz Také co jsem začala držet dietu jsem zhubla 4 kg a už nepřibírám a musím uznat, že se cítím líp než když jsem jedla co mi padlo pod ruku, hlavně sladké. Ale po porodu se k tomu asi nepřinutím🙂

marrei
14. mar 2011

@marikka11 - no právě chleba 😅 , malá vrstvička másla a 1 plátek šunky... Tak že by ten chleba??? Zkusím koupit ten Knackebrot a uvidím teda... Díky za tip 😉

marikka11
14. mar 2011

Marrei schválně to zkus a dej vědět. Nebo si dát jen půlku toho chleba, já vím je to málo, ale šunku nebo vajíčka přidat můžeš 🙂 Je to divočina, ale já jsem si taky zvykla. K svačině jím většinou bílé jogurty activii, plnotučný tvaroh ten už mi vyloženě chutná 🙂 , někdy si k tomu přidám kousek ovoce, třeba půlku pomeranče nebo jablka, zeleninu neomezeně, samozřejmě né mrkev, kukuřici a hrášek. Držím palce pa

marrei
15. mar 2011

@marikka11 - tak to vypadá, že jsi měla pravdu 🙂 Dnešní hodnoty bohatě v normě. Ke snídani jsem ještě měla chleba, ale asi tak 1\4 krajíčku, a pak už jen knäckebrot. A v pohodě 🙂 Dokonce i ta večerní, a to jsem měla k odpolední svačině loupáček 😔 (holt jsem si nevzala sebou sváču a šly jsme s dcerou na hřiště, měla jsem jen ten loupáček...) Tak super, ještě to budu sledovat, jestli to nebyla jen náhoda, ale zatím to vypadá nadějně! 😵

modelis
16. mar 2011

Ahojky, přidávám se k Vám. Jsem v 16tt a v 8tt z testu z krve zjistili vyšší hodnoty na lačno. Byla jsem týden v nem. a víc jak týden si píchám inzulín. Jím podle dr. ale někdy je to v poho a někdy ne...
Já se ptala zda můžu nějaké jiné pečivo než chleba a nebo rohlík, ale cereální mi nedoporučovala a nějak mi to už nejede.
No a nikdy jsem nebyla zvykla tolikrát jíst za den :(( Někdy mě to leze ušima...
No za dobu těhotenství jsem shodila 7 kilo, týden v nemocici a mám zas o 2 kila míň, ale přitom mě vykrmovali.....

sidluska
17. mar 2011

@marikka11 Ahoj, uz sa to blizi? kedy mas termin?

jezulicka
18. mar 2011

ahojte holky můžu se k vám přidat?taky mně zjistili ted na ogtt zvýšený cukr doma si jednou denně měřím cukr a mám dietu..vůbec nevím jak jíst...sladké vůbec a nesmím ani ovoce je to hrůza...
Můžete mi poradit jak jíte a co hlavně?můžu aspon jednu mrkev denně? ☹ vím, že zeleninu můžu ale nevím kolik a mrkev je taková sladčí tak se bojím...ve středu jdu na diabetologii tak jsem zvědavá co mi řeknou... 😝

vegal
18. mar 2011

Pěkný den!
Dietu kvůli těhotenské cukrovce držím už několik týdnů a chce to opravdu přijít na to,kdy vám co ten cukr zvedne.Já třeba nemůžu k snídani celozrnné pečivo,ale pak během dne mi nevadí.
Prvních 14 dní jsem to dodržovala poctivě,ale pak jsem polevila,dala jsem si víc přílohy nebo něco sladšího a cukr vylítl i nad 8 😒 Tak jsem se do toho opět dala a až na pár výjimek to držím v normě 🙂
Teď si dávám kafe 3v1,ale už jsem po ranním měření a ten hrnek vypiju tak během hodiny,tak si myslím,že to až tolik neuškodí

vegal
18. mar 2011

@jezulicka ahoj!A u dietologa nebo někoho,kdo by ti dal nějaký jídelníček jsi nebyla?Jestli nic takového nemáš,tak mi pošli do vzkazu meil a pošlu ti co dali mě 🙂

marrei
18. mar 2011

Ahoj holky, teď spíš dotaz na maminky, co mají těhucukrovku za sebou - nezbyly vám některé testovací proužky do glukometru? 😕 Já to jaxi přehnala s testováním, myslela jsem, že je dokoupím, ale dělají jenom 50ks balení a to stojí 750,-!!!!!!!!!! Což se mi teda teď, na konci těhu, už rozhodně dávat nechce, ani bych to nevyužila.... 😔 Díky moc!

jezulicka
18. mar 2011

@vegal poslala jsem ti to do ip... 😉

jezulicka
18. mar 2011

@vegal jak mám ten glukometr co mi měří cukr tak mi ted psal, že je baterka slabá at ji vyměním..Nevíš kde se to dá koupit?

vegal
18. mar 2011

@jezulicka tak to nevím...ale zkus se zeptat v lékárně

vegal
18. mar 2011

@marrei tobě je nedávají na diabetologii???Mě dají balení po stovce a jen jim to podepíšu

jezulicka
18. mar 2011

@vegal a ty ho máš taky doma ten přístroj?a baterie ti ještě nikdy neumřela?já nevím co dělat mám to měřit každý den...došel ti ten meil?

vegal
18. mar 2011

@jezulicka mam ho doma už asi 5 týdnů a pořád to funguje.
už bys to měla mít na meilu...nešlo mi to odeslat,tak jsem to musela ještě upravit

lintea
18. mar 2011

@jezulicka mě se to stalo zrovna minulý týden, že došla baterka, měla jsem tu kulatou plochou a manžel novou koupil normálně v elektře, není tam nic speciálního, jen jsem pak musela nastavovat čas a datum, na první pokus se mi to nezdařilo a myslela jsem že to zase blbne 😀 ale teď už chodí dobře

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre