Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

vegal
23. mar 2011

@jezulicka Taky jsem trošku zhubla,ale spíš se držím na stejné váze,uvidím až mě zváží zítra na diabetologii

marrei
23. mar 2011

A jinak holky, jak jsem sháněla ty proužky do glukometru, tak mi kámoška donesla nenačaté balení - já jeden zkusila, ale nepasuje mi do glukometru - je to Optium Plus, kdybyste některá potřebovala, pošlu za poštovné, je jich tam teď 49,- ks a expirace do 31.7.2011.

cottoncandy
23. mar 2011

Ahojte,
tak sa k vám pridávam...minulý týždeň mi robili záťažový glukózový test, no výsledky mám od včera... moč neg, krv na lačno 5,7 a po dvoch hodinách od vypitia glukózy 9,4... čiže potvrdená tehu cukrovka, ale ja som to trošku aj očakávala, lebo máme túto diagnózu v rodine - babka mala cukrovku a z jej siedmich detí ju má šesť, môj otec je posledný, ktorý cukrovku nemá, ale už sa u neho objavujú hraničné hodnoty... na pondelok som objednaná na Antolskú do diabetologickej ordinácie, mám prísť na lačno, doniesť moč, a priniesť si aj raňajky...chcela by som sa vás spýtať, aké máte s touto diagnózou skúsenosti, čo mám teraz očakávať? Viem, že diéte sa nevyhnem, len by som si nerada pichala inzulín...aký "liečebný" postup mám čakať? ďakujem 🙂

silviadaisy30
24. mar 2011

Ahojte,no predstavte si dnes som bola na dia kontrole,a doktor si prezera knizku kde si zapisujem vsetky hodnoty,,,a hovori ze je spokojny ze to vyzera vsetko dobre 🙂 juuuj jak som sa potesila a v kutiku duse som uz myslela na kolaciky a ze dieta je prec...ale co zrazu mi hovori,no ale aj tak budete musiet pichat inzulin ☹ pretoze nalacno mam vysoke hodnoty,ostatne su ok......takze dnes vecer zacinam 😖

silviadaisy30
24. mar 2011

@cottoncandy ahoj,ja neviem ako to je na SK;ja zijem v rakusku ale to je aj tak o tom istom...mne dali najprv dietu a 2 tyzdne som si 4 krat denne merala cukor,najprv na lacno potom po hlavnych jedlach::ranajky obed a vecera,,stale hodinu a pol po jedle,a vsetky hodnoty si pisem do zosita,,a tak kazdy tyzden alebo 2 musim na kontrolu ci tie hodnoty stupaju alebo klesaju....a dnes si zacinam pichat inzulin,lebo na lacno mam vysoky cukor 😒 ale co uz,babätku to neskodi a mne to pomoze....

vegal
25. mar 2011

@silviadaisy30 to mě moc mrzí,že máš inzulin,ale je to divné,že po jídle to máš lepší než na lačno ☹
Já byla na kontrole včera,tak do rizikové těhu poradny už nemusím,prcek je v pořádku a roste přesně tak jak má a na diabetologii jdu za 4 týdny,prý naposled.Naštěstí až na pár vyšších hodnot(dala jsem si něco dobrého 😀 ) se mi to daří držet v normálu,tak jsem ráda

jezulicka
25. mar 2011

@vegal ahojky tak sem se dívala, že už máš objednaný kočárek a taky dorjan, já chci taky dorjan ale budu ho objednávat až za měsíc...prý jsou super.a dokupuješ si k tomu i tu autosedačku?a chtěla jsem se zeptat do autosedačky musí být nějaká speciální zavinovačka?jinak gratuluji že prcek je v pořádku a vše jak má.já byla taky na kontrole mimi má 750g a 30cm vše jak má a cukr mám na výbornou..ale dieta nadále..včera jsem měla na lačno 3,8 a po jídle 5 nějak mi to padá.. 😀

vegal
25. mar 2011

@jezulicka Děkuju!Jo,objednala jsem k tomu i autosedačku a zavinovačku do autosedačky mám,ale určitě není nutná,stačí pak přes mimčo přehodit deku.Tak už budu začínat 8. měsíc,tak aby to bylo připravené,kdyby náhodou 🙂
taky gratuluju k dobrý, výsledkům.Ona ta dieta zas tolik neublíží (já díky ní za tu dobu nic nepřibrala)jinak bych sežrala na co přijdu 😀 Ale fakt si dam občas něco dobrého,sladkého,určitě to neublíží 😉

jezulicka
25. mar 2011

@vegal já si taky včera dala jeden tvarohový koláček a po něm jsem pak za 2h. měla jen 3,8glykémku takže dobré...
to je fakt s tím přibíráním aspon už tolik nepřibereme...aspon k něčemu je to dobrý..a ta zavinovačka je nějaká speciální než ty normální?

vegal
25. mar 2011

@jezulicka tak vidíš 🙂 vypadá takhle http://www.hracky-vybavicky.cz/28-letni-zavinov... a má v zádech otvory na pásy z autosedačky.V sedačce se pak ta zavinka nechává a ty jen mimčo do toho zandáš a vyndáš....ale určitě stačí i ta deka

cottoncandy
25. mar 2011

@silviadaisy30 vďaka za odpoveď, očakávam, že v mojom prípade bude postup podobný ako u teba, uvidíme

silviadaisy30
25. mar 2011

@vegal no tak to mas fajn,ze uz tam nemusis 🙂 ja som zvedava ako to dopadne dalej s tym inzulinom,vcera som si pichla prvy-krat,ale zeby boli nejake velke zmeny to nemozem povedat 😒 dufam ze sa to zlepsi...

silviadaisy30
25. mar 2011

@cottoncandy mozno to nebude az take ako to mam ja myslim aj ten inzulin,,,ale v kazdom pripade musis ostat pokojna,lebo aj ked mas stres alebo si nervozna tak ti cukor vyskoci 😒

cottoncandy
25. mar 2011

@silviadaisy30 hej, dúfam, že ten inzulín nebude...a s tým stresom máš pravdu...to by bola sranda, keby mi ešte aj cukor lietal v strese tak, ako mi lieta tlak...musím si zapisovať doma hodnoty tlaku, lebo v ordinácii je to vždy na záchranku...mám totiž syndróm bieleho plášťa (po mnohých vyšetreniach zapísaný v zdravotnej karte ako diagnózu)

silviadaisy30
25. mar 2011

@cottoncandy naozaj o niecom takom som este nikdy nepocula,,juuj tak to nemas lahke,,ale sak pri tebe by si tie plaste mohli povyzliekat,nie... 🙂 a to akoze odpadavas?alebo len ti stupa alebo moc klesa tlak???

cottoncandy
25. mar 2011

@silviadaisy30 neodpadávam, ale tlak sa mi neuveriteľne zvýši, kvôli tomu som musela nosiť na tele aj tzv. holter, ktorý mi celý deň meral tlak plus ekg a potom to lekári vyhodnocovali🙂 nie je to ľahké, lebo u každého lekára, ktorý ma nepozná, musím vysvetľovať, že nemám hypertenziu, a mávať mu pred tvárou prefotenými správami z kardiológie, že ide o syndróm bieleho plášťa

silviadaisy30
29. mar 2011

@cottoncandy no tak to teda nemas lahke...citala som ze aj ty mas dietu 😒 tak sa len pekne drz a vsetko bude ok. 😉 ja si raz za cas dam aj sladke,aj ked mi po sladkom nevyskakuje ten cukor ako po chlebe alebo cestovinach,,,len neviem cim by som ten chlieb mala nahradit....bez chleba som hladna

cottoncandy
29. mar 2011

@silviadaisy30 jáj, ťažké to máme veru všetky, ja si na diétu len zvykám, zatiaľ mi to celé nie je úplne jasné, lebo podľa dr mám na raňajky zjesť 6 sacharidových jednotiek, čo sa mi zdá nejako veľa - veď napr. 2 grahamové rožky po 50g zodpovedajú 4 sacharidovým jednotkám, k tomu keď si dám maslo a zeleninu, čo sa nezarátava, tak to by akože mali byť optimálne raňajky!...ale podľa toho, čo som čítala v tejto diskusii, je to priveľa, baby tu zvyknú raňajkovať pol krajíčka chleba max. jeden rožok, tak ja fakt neviem, či to dobre chápem...☹
...nemám doma glukomer, ani si nemám nič merať, len držať dietu, tj 21 sacharidových jednotiek denne (dr mi povedala, že nie viac ani menej, lebo začnem chudnúť a to je neprijateľné)

vegal
29. mar 2011

@cottoncandy jejku..tak bez glukometru to je asi dost těžké...já teda vůbec nic nevím o těch sacharidových jednotkách...ani mi o tom nikdo nic neříkal

cottoncandy
29. mar 2011

@vegal no veď to, že sa mám riadiť len tými jednotkami a o dva týždne mi dr povie, či sa to aspoň trošku upravilo...dnes som jedla presne podľa tabuľky, čo mi dala, ale stále som hladná ako vlk, až sa mi hlava krúti...dúfam, že si telo po pár dňoch zvykne

vegal
29. mar 2011

@cottoncandy to je fakt šílené.tak snad ti řekne,že je to v pořádku a budeš si to jídlo moct třeba přidat.i když nechápu jak pozná bez měření jestli se ti cukr drží dole ☹

cottoncandy
29. mar 2011

@vegal no, netuším, ako to môže poznať...bojím sa toho, že keď mi o dva týždne bude brať nalačno a potom po raňajkách krv z prsta, akurát vtedy mi cukor vybehne a bude to vyzerať, že nedieétujem, fakt nechápem

silviadaisy30
30. mar 2011

@cottoncandy ja nechapem preco ti nedali ten glukomer 😒 ja napr.sa snazim chlieb vobec alebo co najmenej jest lebo aj z maleho kusocka mi vyskakuje cukor,takze ja na ranajky bez chleba,.ako vidim kazdemu radia doktory inac 😒 no ved ale skus a uvidis co ti povie na buduce 😉

silviadaisy30
30. mar 2011

ako si sledujem vahu tak ja som zatial uz asi mesiac ak nie viac,nic neschudla ale ani nepribrala...v pondelok na poradni sme to s doktorom preberali a tiez povedal ze je to kazdej inak,niektore zeny chudnu a niektore maju rovnaku vahu az do konca,ale priberat sa uz nesmie,no mi nie 🙂 iba babätka v brusku 🙂

vegal
30. mar 2011

@silviadaisy30
@cottoncandy mě třeba po ránu vadí celozrnné pečivo,ale obyčejný chleba nebo rohlík je v pohodě,to mi cukr nezvedne.
Fakt ti doktoři řeknou každý něco jiného.O tom,že nesmím přibrat mi neřekli vůbec,ale přijde mi to divné,když mimčo nabere ještě kolem 2 kil...no nezbývá nic jiného,než se snažit aspoň trochu dietu držet a hlavně aby bylo mimi v pořádku 🙂

forji
30. mar 2011

Dobrý večer, nějakou dobu vás tu občas čtu. N acukrovku mi došli až ve 34 tt, měla jsem po hodině cukr 10.5 , na další kontrole mi rovnou nasadili dietu i inzulín, píchala jsem si jen 4 jednotky a postupně mě to po telefonu zvyšují, už jsem na 11 jednotkách a pořád mám hodinu po snídani 8.8. Ted v pátek se teda asi dozvím termín na vyvolání porodu a snad bude konec, jen mě mrzí to lítání po doktorech a stejně nic moc účinek. J eto dost i o psychice. Hlad u diety jsem měla jen ze začátku a jsem pořád na stejné váze, z prvu jsem trošku zhubla. Miminko nevím jak na tom je, to mi nikdo nekontroluje, snad až ted teda v pátek se něco dozvím. musíme to všechny zvládnout.

skurinka
30. mar 2011

hele holky jak to ctu tak i kdyz si picham inzulin tak proste pokazde me ho dr zvysuje.a i kdyz me berou sem tam krev z prstu tak to mam nekdy vysoke nekdy nee.to neznamena ze nedrzime dietu dobre.ja se na to ptala dr a ona rikala ze telo proste pracuje takze ted pracuje za dva a sem tam nestiha a vubec to neni nase chyba ,takze bud te v klidecku .miminka jsou zdrava a maminky s tim svym cukrikem musi bojovat 🙂
ja uz sem si na to pichani i zvykla .joo a to te vaze me dr rikala ze max priberu 5 kilo a nebo treba nic se v 5mesici a mam kilco nahore,jednou zhubnu pak zase neco priberu,zatim rikala ze je to v poradku

silviadaisy30
2. apr 2011

ako zacina byt takto teplo jednoducho neviem zmrzline oddolat 😉 juuj ako mi chuti,ale viete co,ja sa vyberiem na peso do mesta je to nieco viac ako 1km dam si malu zmrzlinku a idem peso domov,aby som nemala take zle svedomie,teraz som si taky system nasla 😉

vegal
2. apr 2011

@silviadaisy30 Ahoj! Já už dneska na zmrzce byla a když pak ještě chvilku někam jdeš,tak ten cukr se spálí rychleji 😉 Tak ať ti chutná!!!

forji
2. apr 2011

@silviadaisy30
@vegal musím reagovat 🙂 ted jsem se vrátila s dcerkou ze zmrzliny, máme to přes 1 kilometr pěšky, tak se tím netrápím. Navíc v úterý nastupuju na vyvolání, tak už bude doufám klid. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre