Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
17. jan 2011

Ahoj holky,tak jsem nakoukla,jak válčíte...já mám za sebou kontrolu po šestinedělí a nemusím už na žádný kontrolní testy prostě nikam,tak jsem ráda 🙂

luckaa
17. jan 2011

@bea344 Gratuluju k holčičce 😉

luckaa
17. jan 2011

@imzadi Tak co,už jsi porodila?

imzadi
17. jan 2011

@luckaa tak to je super, ze jsi v poradku!!! ja jsem jeste vcelku, bohuzel 😝 doktor me sice nechce nechat prenaset ale ridi se podle 1-terminu porodu, kterej byl 31.1. ...je mu uplne putna, ze od nejakeho 14tt mi to posunuli o tyden a ze minuly tyden malej mel odhad 3500g a obvod hlavicky 35 :( no ve ctvrtek jdu za nim a zahraju si na hysterku 😀

luckaa
17. jan 2011

@imzadi No,tak to je síla....tak držím palce,aby Ti tu hysterku uvěřil a něčemu to pomohlo 😀 ,doufám,že dáš vědět až něco....už sem do tématu nepatřím,ale na Kubíčka se ráda mrknu 😉

imzadi
17. jan 2011

@luckaa urcite🙂 a patris sem, prosla sis tim peklem a to se nemeni 🙂 ptala jsem se doktora, jestli nejak ovlivni prisnejsi dieta ten rust v poslednich tydnech, pry je to uz jedno... 😖 nechapu, ze me nemuzou nechat porodit a umoznit mi sanci na normalni porod, takhle mi docela dost hrozi cisar... 😝 no a co mala?

luckaa
17. jan 2011

@imzadi No malá,ani se neptej,máme velký trápení s prdíkama,dost pláče,zjistili nám zúžený konečník,takže tam je částečný problém,takže si to moc neužívám,je to teď docela náročný.....
Tak držím palce,dej vědět,já už musím,už se zas ozývá,papa 😉

imzadi
17. jan 2011

@luckaa jeee, tak to me mrzi:( snad se to spravi a nebude potreba to resit nejak operativne...no drzim palce!! a urco dam vedet, pa 😉

marsela77
17. jan 2011

Ahojte spolubojovníčky 😉 dnes som bola na ogtt v 12tt a zatial sme negatívny ...jupíííí 😀 zase nas to čaká v 24tt tak uvidíme... 😖

marsela77
17. jan 2011

@miika ahoj no k tomu porodu, mňa nechali prenášať 8 dní, cukrovka kompenzovaná, bábo o.k. tak načo ukončovať a nakoniec aj tak vyvolávali 😒

katarinasifrova
19. jan 2011

dnes som isla na kontrolu do dia ale bolo tam tak strasne vela ludi, ze mi sestricka povedala aby som prisla az v piatok. dostala som len nove pruzky do glukomera. musim si nejake odlozit, aby som si cukor mohla zmerat aj po porode. inac doktori z toho, ze mam tehu cukrovku vela nerobia. nikto sa ma na to nikdy nepytal. maly je otoceny zadockom a ma uz asi 3,5 kg ale o cisarskom nikto ani slova. a to mam este dva tyzdne 🙂

imzadi
19. jan 2011

@katarinasifrova to jsi na tom stejne jako ja 😉

luckaa
20. jan 2011

@imzadi Ahoj,tak jak jsi dneska dopadla v poradně?

imzadi
20. jan 2011

@luckaa malej porostl, vyvolavani objednano na pristi patek...telo zatim nejevi ani naznak porodu 😝

luckaa
20. jan 2011

@imzadi Jé,no tak to Ti přeju,ať se to rozjede ještě samo a když ne,tak příjemnější vyvolávání než jsem měla já

imzadi
20. jan 2011

@luckaa dik moc 😉 uvidime, jak to dopadne...

luckaa
20. jan 2011

@imzadi Držím palce 😉 pa a pak dej vědět 😉

katarinasifrova
20. jan 2011

@imzadi drzim palce 🙂

katarinasifrova
21. jan 2011

dnes diaporadna ok. uz mam prist az po porode, ked prestanem kojit, alebo do jedneho roka. glukomer mam prist vratit, az ked nebudem mat pruzky. a teraz ich mam asi 100 🙂
vyskusam a budem merat aj po porode 🙂

editah222
21. jan 2011

Ahoj holky, dnes jsem byla v poradně a už jsem otevřená na 3 prsty 🙂 Podle utz má malej kolem 2,6kg takže to vypadá dobře. Jsem zvědavá kdy porodim.

@katarinasifrova já mám do dia poradny dorazit po šestinedělí na OGTT

katarinasifrova
21. jan 2011

@editah222 mne doktorka povedala, ze nie je dobre robit ten test ked budem kojit, lebo by mohlo byt babatku zle.

editah222
21. jan 2011

@katarinasifrova asi to zas je co doktor to názor 🙂 Moje diabetoložka je toho názoru, že je lepší ten test udělat co nejdřív, dítku to ublížit nemůže, protože množství toho sladkého hnusu je asi jako cukru v 3/4 studentské pečetě 😀 Přiznám se, že tu bych teď snědla na posezení 😉

barca25
22. jan 2011

ahojte...uz si nepamatam z prveho tehu..v ktorom tyzdni robia glluk.test ..asi ma to uz caka...docitala sa ze cca v 24 tt

editah222
22. jan 2011

@barca25 jj,dělá se mezi 24-28tt 🙂 Přeju ti, aby dopadl negativně.

barca25
22. jan 2011

@editah222 dakujem....prve tehu som mala malo cukru bo mi nechuti pocas tehu nic sladkeho..a aj teraz to tak je ze jedine ovocie-mandarinky jem🙂

imzadi
22. jan 2011

@katarinasifrova dekuju a napodobne 😉

katarinasifrova
22. jan 2011

@editah222 mam teraz vela pruzkov na meranie cukru, takze si to skusim otestovat po porode a po sladkom. ak budem mat vysoke hodnoty tak urcite pojdem skor.

miika
23. jan 2011

Ahojte, mam uz po porode, vcera som sa vratila z porodnice. Porod mal byt vyvolavany 19-20.1., pretoze termin porodu bol 28.1. a mala som rodit skor - kvoli cukrovke. 14.1. mi na poslednej poradni zistil gynekolog ze sa dieta v 39+0 otocilo priecne, hned ma poslal do porodnice na pozorovanie - s tym, ze ak sa do 19.1. neotoci znova hlavou dole, idem na cisarsky rez. Maly sa 15.1., hned na druhy den otocil, v pondelok sluzil v porodnici zrovna moj lekar a dal ma na 18.1. na vyvolavacku - s tym, ze nebudeme riskovat ze sa znova otoci inak ako hlavou.
No a 18.1. o 15.38 bol maly vonku - no maly je zly pojem, mal 4060g a 53cm, ale zdravy, nemal problem s cukrom a aj moje vysledky po porode, ked mi brali krv, boli v poriadku.
Inak - posledny odhad z ultrazvuku 14.1., ked bol otoceny priecne, bola hmotnost 3,4kg, cize si viete predstavit moj sok ked vazil nad 4kg. Mala som epidural, porod bol super, asi najlepsi z tych troch ktore som mala.

katarinasifrova
23. jan 2011

miika gratulujem k babatku. 🙂

lemonkaa
27. jan 2011

Mam nasadenu inzulinovu liečbu ,o 6 tyzdnov idem rodit ( kvoli vysokomu tlaku a vraj cukrovke ) chcela by spytat tih kto bol na inzuline počas tehotenstva ,ked maličke narodili sa boli problemy s cukrom??? teraz aj počula ze tie kto na inzuline musia rodit v BA na Antolskej , nekoho tam posilali? dakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre