Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

tinakul
25. nov 2008

Snehu ☹ tak to mi je lúto, že si skončila na inzulíne 😒 Ja si to neviem ani predstaviť, ak by mi to hrozilo som padavka pri ihlách a tiež by mi to niekto musel pichať ☹
A čo si zvykneš dávať na raňajky alebo obedík, ked takto ti to vyskočilo - myslím tie hodnoty??? 😕 Určili ti na deň aj kolko gramov sacharidov máš jesť?? 😕 Som zaskočená 😝 Ale možno to u teba spôsobil aj ten nedostatočný pohyb ☹
Pajmis pekné foto si nahodila, ešte si kinderko?? 😕 😉
Inak ja som príkladom toho, že aj v prvom tehu som mala GD a teraz sa mi to opakuje, hoc som sladkosti nejedla 😝 a nikto nemá cukor ani v rodine 😝 nuž musíme to babenky vydržať a dotiahnuť do konca 😉

snehulienka
26. nov 2008

dnes som volala lekarke, ale zdvihla sestricka a som jej vsetko porozpravala, aj hodnoty ake som mala pri tych meraniach a jej sa to nezdalo az take tragicke, ze by na mojom mieste este zavolala lekarke, ci je to take nutne pichat inzulin. tak vyskusam. zajtra mam poradnu a zhodnotim to aj s lekarom a spytam ssa ho ci mozem mat viac pohybu, lebo zatial mam lezat, aj ked to niekedy dost flakam.
vcera som mala vecer 5.9 a rano nalacno 4.9 aj bez inzulinu...

tinakul
26. nov 2008

Tak držím palce Snehu, nech sa tomu inzulinu vyhneš 😉 Hodnoty pekné tie posledné ozaj 😉

snehulienka
26. nov 2008

diky. potom 2x 7.4 po jedle...takze trochu vyssie ale furt je to ok...

tinakul
27. nov 2008

No Snehu ako si ´dopadla,?? 😕 Daj nám vedieť 😉
Pajmis ozvi sa 😉

snehulienka
27. nov 2008

dnes som chcela ist k diabetologicke, ze nech ma este sleduje chvilu kym zacnem fakt pichat inz. ale ked som cakala na poradnu, nechapem preco, ale mala som 9.8 , to je najvyssia hodnota, nikdy som to nemala, vacsinou 6-7.
hned mi bolo jasne ze musim pichat inz. kedze sama to nedokazem, muz toskusil a dokazal to. som mu velmi vdacna.
snad to pomoze nasej malej. a budeme vsetci potom ok.

evuse
27. nov 2008

snehul, možná ti cukr tak vyskočil, protože jsi byla nervózní.

tinakul
28. nov 2008

NO aj podla mna to bolo zo stresu, väčšina ludí vraví, že skôr zo stresu a nervozity ako zo sladkého sa dvíha cukor 🙄 Ale gratulko že ste sa s manželíkom vynašli 😵 a tak máš aspoň dobrý pocit , že robíš všetko pre malú 😵 😵 A si už 36tt čo je super - to rýchlo ubehne 😉

kathy123
28. nov 2008

no aj ja sa pridavam - 3 krat mi vysli zle testy, po hodine a pol 8,58 , 8,46 , 8,12, tak v pondelok nastupujem do nemocnice, aby mi urobili komplet vysetrenie a naucili ma pichat si inzulin ☹ tak si tam vraj asi tyzden polezim a potom az do porodu sa sledujem... 😠

tinakul
28. nov 2008

No kathy ☹ A predtým si mala dobré výsledky??? Teda v norme?? 😕 A v ktorej nemocke učia pichať inzulín??? 😕

kathy123
28. nov 2008

No prve pri glukozovom teste som mala 6,12 a 9,14, o tyzden 5,86 a 8,58, po drzani sacharidovej diety 5,48 a 8,46 a posledne 5,12 a 8,12 - tak ze doktorka ze mi potrebuju urobit testy - 8 odberov plus nejake po hlavnom jedle kontrolovanom, ete o 3 v noci nejaky a podla toho urcia kolko inzulinu si budem pichat ☹ Antolska

snehulienka
28. nov 2008

toto presne mi spominala kamoska, ze vacsinou naucia cloveka pichat v ambulancii a dokonca si ho tyzden nechaju v nemocke.

ja som teda rada, ze som nemusela do nemocky a hadam ani nebudem musiet...

podla posl. MS som 34tt.

zatail vysledky s inzulinom nie su vobec sobre, rovnake ako bez, dokonca raz horsie 8.5 to som nikdy okrem ogtt nemala.divne.
uvidime mozno je to z nervov..ze sa furt obavam co zase nameriam.
teraz tu bola kamoska a pichla mi. ona ma diabetes normalny. muz je v robote to preto..

kathy drz sa.

kathy123
28. nov 2008

snehulienka dakujem. Mna sa doktorka rovno opytala ci to zvladnem sama, som zdesene pokrutila hlavou ze nie. Som myslela ze teda este pockame a uvidime a ona ze teda do nemocnice, nech urobia testy a naucia ma to ☹ Ale radsej pojdem na tyzden do nemocnice, len nech je drobec zdravi. Ja som v 30tt a povedala ze tych 8 tyzdnov je este dlho, ze aspon po 38 aby sme vydrzali a mali to pod kontrolou 😖
Tebe drzim palce nech to je len a len lepsie....

maca66
28. nov 2008

ahojte baby.zacinate ma strasit.ja som dnes len objednat na diabetologicokm a v utorok dve hodiny po jedle mam prist ,ze mi zmeria cukor.od nedele ani sladke nejem nech to vyjde v pohode lebo ma slahne.nech mi daju pokoj.neznasam ihly, 😒 takze pri kazdom merani a pichani asi odpadnem alebo sa rozplacem 😅

dufam,ze sa vam to zlepsi.drzim palceky 🙂

snehulienka
28. nov 2008

dik baby.

mne to len priblizne ukazali a poslalli ma domov, ze pichaj. ja som si myslela, ze to bude ok, ale potom som hodinu v kuse skusala, asi 1000x a nedokazala som to. zatial picha muz, alebo kamoska.

pozitivna vec je ze konecne po veceri mam 5.6 co je super.jedla som velku porciu zeleninoveho salatu a 2 chlebiky celozrnne.

maca, nebudem ta srasit, ale neni to len o sladkom ako takom, ja mam cukor zvyseny skoro zo vsetkeho co jem..

maca66
29. nov 2008

no viem,ze to aj z mastneho a v ovoci,ze najviac cukru je hlavne v hrozne a v bananoch 😒 kamartake sa dviha hlavne z toho mastenho.no som zvedava co mi povedia v utorok,dufam,ze mi nedaju ten glukomer.a vsetko bude ok a nebudem tam musiet chodit ☹

snehulienka
2. dec 2008

dnes som bola na kontrole. zvysila mi davku pred ranajkami z 4 na 6, resp. 8 keby nezabralo. rano som mavala blbe hodnoty nad 8...moc ok, inak ok.

maca66
2. dec 2008

ahojte.no ja uz tiez meriam a to mam po ranajkach hodnotu 5,6 a po obede 5,4 a to jem sladkosti stale.takze ziadna teh.cukrovka.mi to ani nemusela davat.zbytocne 😠 snehu to bude dobre,babtako je za chvilu na svete.za take dva tyzdne nie?ked mas tuto cukrovku ,tak max.do 38tt udrzuju a potom porod.nie? 😅

snehulienka
3. dec 2008

maca. neviem ako s porodom, ofic termin je 14.1.
buduci tyzden idem na poradnu ,tak sa hadam o tom uz budeme bavit.
najprv som bola za to nech babo ostane dnu co najdlhsie, lebo tam ma najlepsie prostredie, ale teraz by som brala ten 38tt, aj bude vyvinute, aj ho skor uvidim aj lahsi porod...aj menej pichania..

maca66
3. dec 2008

snehu u nas urcite v 38tt pokial je vysoka cukrovka lebo aj deti su uz velke(koli nej)a ty ju veru mas dost ked si aj pichas.ja fakt nemam nic,tak si myslim,ze to bolo dolsedkom antibiotik a,ktore som brala uz stvrty den a aj infuzii(lezala som so zapalom mocovych ciest) 😒

kathy123
4. dec 2008

ahojte, tak uz som doma 🙂 Nakoniec mam zase len dietu bez inzulinu. Na prekvapenie ked mi robili v nemocnici velky glykemický profil tak som mala hodnoty v norme, doktorka si vyziadala este jeden, hodnoty sa mi zvysili akurat po Fornetach /ja krava som nevydrzala a dala som si 😒 /, ale inak v pohode, tak ze vysledok ze prisna diabeticka dieta, odpocinok a pravidelne kontroly. Tak sa zatial tesim...
A drobec je uplne v norme s velkostou - aj podla tabletiek aj podla doktorou 😀

kathy123
4. dec 2008

Inak, neviem ako je to celkom s tou diabetickou dietou ale hned prvy den som dostala na obed vyprazanu fasirku a zemiakovu kasu a na veceru zeleninové rizoto s marhulovým kompotom 😕 mne doktorka hovorila ze mam obmedzit ryzu a zemiaky a davat si pozor aj na skryte cukry - napriklad v dzusoch, kompotoch, sirupoch - a hned prvy vecer dostanem kompot??? a to ostatne baby, ktore neboli na diete a mali normalnu stravu dostali cviklový salat. A vraj my mozme zeleniny neobmedzene a ovocie len jedno denne, nie???

snehulienka
5. dec 2008

kathy, super ze vsetko ok. zeleninu mozes, ovocie si avam medzi hl. jedlami, aj viac nez jedno./ grepova a citronova stava mi znizuje cukor. davam si po jedle s vodou zmiesanu. nie cerveny grep..

tinakul
6. dec 2008

Kathy no ja sa ani nečudujem, lebo v prvom tehu som mala nariadenú tiež diab.dietu a mala som plánovaný pôrod tak ma prijali skôr o tri dni do nemocky a tam presne ako píšeš mi podávali jedlá s kompotom, ryžu, zemiakovú kašu a proste to čo by som nemala vo velkom 😝 Tak ani ja som nechápala ako to je 🤐
Snehu a už máš dobré výsledky odkedy ti zvýšili ten inzulín?? 😕 Dúfam, že áno 😉 Ja zatial ťahám na diete, ale kvôli krčku sa mám začať šetriť , tak som trošku obmedzila pohyb, ale pri dieťati sa moc obmedzovať nedá 😝

tinakul
6. dec 2008

Ozaj Pajmis som si všimla v tvojom albume fotečky 😵 Malý je nádherný - takže ti z celého srdca gratulujem a všetko dobre želám 😉 Sa neviem dočkať, kedy nám niečo napíšeš 😉 Ako to dopadlo s tou cukrovkou u teba a malého atd.... asi moc času nemáš, ale ked si ho nájdeš čakám, pa 😵

snehulienka
6. dec 2008

hhodnoty po zvyseeni ranneho ok. dnes som mala celkovo nizke. aj som jedla cokoladu s fruktozovym cukrom vhodnym pre dia

kathy123
7. dec 2008

No ja musim dalej chodit na pravidelne kontroly, tak ze este nemame vyhrate, ale tesi ma ze zatial ten inzulin nemam.
Snehulienka - a mas pocit ze sa to nejak zlepsuje? myslim celkovo....ze ci mas vyrovnanejsie tie hodnoty...

tinakul - no ja tomu nerozumiem, asi pojdem znova za mojou doktorokou, nech mi teda presne povie co mozem a co nie /asi som tie tabulky nepochopila/ - nie je predsa normalne aby za 4 dni v nemocnici som mala dva krat rizoto 😒 s kompotom a dva krat zemiakovu kasu s niecim vyprazanym 😒

snehulienka
8. dec 2008

kathy, minule bol 1 den kedy som mala hodnoty 4-5-6,v tom rozmedzi, tak som spasla aj nejaku cokoladu s fruktozovym cukrom, maju v jednote.
je to lepsie, hodnoty nevyskakuju nad hranicu. uz si nemusim davat taky pozor.
ale do toho mi vybehli krcove zily na stehnach, tak sa facujem jak stara babka...uz to nejako dotiahnem tych par dni..

macabi
8. dec 2008

tak ahojte kočky, tiež som sa dnes dozvedela, že výsledky na diabetes mám pozitívne...neviem zatiaľ hodnoty, zajtra si idem po ne.... ☹ tiež nejem skoro žiadne sladkosti a zatiaľ som pribrala 8 kg...a tiež sa mám šetriť, lebo mám skrátený krčok maternice....jáááj.... ☹

snehulienka
8. dec 2008

macabi drz sa , hadam todopadne lepsie nez so mnou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre