Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
5. nov 2011

@mirka00 hele, tak neslazený štrůdl byl naprosto famózní 😀 moc jsem si pochutnala... ale fakt jen kousek.... nic se nesmí přehánět... ale fakt super...

mirka00
5. nov 2011

@maxkatka ja som si dnes dala jogobelu light jahodovú,už mi tá biela activa ide aj ušami 😀 a zajtra si nedám nič🙂..pre istotu.

katkamyska
5. nov 2011

@maxkatka
no som v 24tt jaj len mám strach, neviem si to ani predstaviť, nech mi teda naordinuju nejakú dietu, len nech sa maličkému nič nestane.toho sa najviac bojím. a to čo môžeš jesť? a ty máš normálnu či tehotenskú cukrovku?

maxkatka
5. nov 2011

@katkamyska Naštěstí zatím jen těhotenskou cukrovku... taky mě to dost vzalo, když mi to diagnostikovali (vůbec mě nepustili k OGTT - měla jsem vysoký cukr hned na lačno). Pokud budeš dodržovat dietu, tak se ničeho neboj... maličkému se nic nestane... Koukni na tyto stránky http://www.tehotenskacukrovka.cz/ je to tam dost popsané... sice tam i dost "straší", ale je to ve svém podstatě taky k něčemu.... Je samozřejmě možné, že jen dieta nepomůže a budeš si muset píchat inzulín, ale nebudeš první ani poslední... já ji mám teprve 3 týdny a hrozí mi taky (minimálně na noc). Prvně jsem to obrečela, ale pro maličké to vydržím... Pokud Ti na cukrovku přišli, tak je to vše v pořádku... horší je, kdyby na ni nepřišli... i když zrovna u sebe si myslím, že v prvním těhu jsem ji měla... a malá je v pořádku...

llluckaaa
5. nov 2011

@maxkatka Taky dělám štrůdl, ale jak to vypadá, bude nějaký nepovedený, protože už v troubě se trhá těsto a vytéká šťáva. To jsem zase něco koupila... Jaké těsto používáš? Teda doufám, že si neděláš domácí listové, to bych fakt nedala, i takhle mi to zabralo přes půl hodiny ☹
@mirka00 Nebylo by lepší si smíchat bílý jogurt třeba s 50 gramy přesnídávky pro děti? Přeci jen ta umělá sladidla... člověk neví, co to může udělat. Ikdyž teda já jsem jedla nějaké umělé sladidlo ve vitamínu, který mi předepsala gynekoložka, a nic se nedělo a všechno bylo ok. Ikdyž nadruhou stranu, pořád nechápu, proč mám tak nespavé a ubrečené dítě - že by to mohlo být třeba tím? Jak jsem psala, člověk nikdy neví.

maxkatka
5. nov 2011

@llluckaaa kupované listové obyčejné z Kauflandu... Lando? či tak nějak... vyválelo se dobře... jo a tím, že se pro nás nemá používat strouhanka na "vysátí" vody z jablek, tak jsem jablka nastrouhala na hrubo a nechala chvíli odstát a pak je "vyždímala"... dávala jsem na to těsto spíše drť... a jen skořici... a úplně mě překvapil jak byl luxusní... Druhou "nohavici" jsem dělala normálně pro malou a chlapa... takže těsto posypat strouhankou, na to jablka, cukr, skořice a dokola jsem potřela rozšlehaným vejcem, zabalila a opět potřela vejcem a propíchala - aby se nenafukovaly a nepraskly... a dávala jsem do předehřáté trouby na 200st., ale pak jsem to stáhla na 150st. a tentokrát se povedly naprosto luxusní... vůbec mi nepraskly, nevytékaly byly krásný (už jsou skoro snězený).

llluckaaa
5. nov 2011

@maxkatka Aha, Kaufland tu nikde nemáme, takže smůla. Já mám nějaké noname z Tesca. Taky jsem to dřív dělala jako ty - strouhat a ždímat, ale právě že mi to hodně pouštělo šťávu a pak jsem zjistila, že hodně lidí tam ty jabka jenom krájí a nevytéká z toho tudíž tolik šťávy. Ale mně se to nějak neosvědčilo. Jinak to dělám víceméně stejně, jenom s blbějším výsledkem ☹ Ale nemám strach, že by se to u nás nesnědlo, taky se po tom určitě jen zapráší 🙂

maxkatka
5. nov 2011

@llluckaaa taky jsem zkoušela jen krájení... ale trvalo to moc dlouho... to strouhání je pro mě tudíž lepší... ale ještě se nestalo, abych kousek štrůdlu vyhodila... jinak myslím, že těsto jsme měli plus mínus stejné... to Lando je nejlacinější co je... cca 12kč a je teda mražené... čerstvé jsem vůbec nenašla... a dneska jsem byla překvapená JAK se povedly... ale to neznamená, že se takto povedou i příště, že. 😀 ale tím se netrápím... protože vím, že se sní tak i tak úplně stejně... jo a už není... dotlačili i tu mou nohavici... a vůbec si to neosladili... 😅

llluckaaa
5. nov 2011

@maxkatka Asi se taky vrátím zpátky ke strouhání... Já chtěla koupit těsto, co už je vyválené a na pečícím papíru (jsem děcně líná, co?), ale neměly ho tam ☹ A nesehnala jsem ani mražené... Ono hodně záleží na jabkách, my teď máme celkem sladká a ta by šla taky bez cukru, mně osobně to chutná víc bez cukru. Teď to ochutnávám a chutná to nějak nedopečeně... A to jsem to pekla stejně dlouho jako posledně - na 175 stupňů 45 minut. Ach jo.

petrusew
5. nov 2011

hezký večer děvčata! Tak dnešek katastrofa. Ráno 7,6 Po O 7,4 a teď po večeři 8,9! Všechno odvážené, změřené....proč mi to teda teď tak vylítlo?? 😢 😢 😢 Jsem hned vyděšená volala mamce, tak uděláme ten profil dříve. Mám přijít v úterý na kontrolu s krví a močí a uvidíme co bude dál. 😢 😢 😢

petrusew
5. nov 2011

@maxkatka
@llluckaaa Holky, já jsem dělala na půlky jabka, oloupaná a vyjadřincovaná, poškádlila skořicí a zabalila do čtverečku list. těsta a byla to lahůdka! Manžel si to taky neosladil a zbouchal celej plech 😀

maxkatka
5. nov 2011

@petrusew hele, mám dny, kdy mi to taky takto vyletělo... nebyla jsi moc unavená? Nebo neodpočívala jsi celý den? Obojí mi to "vyhazuje" moc vysoko....

maxkatka
5. nov 2011

@petrusew já čekám, že po véči to bude teď katastrofa... jsem se najedla a sedla k PC... 😠 takže to vidím bledě...

llluckaaa
5. nov 2011

@petrusew Ajaj, podivné, snad mamka něco zjistí a poradí.
Toho by byl můj manžel taky schopný 🙂

petrusew
5. nov 2011

@llluckaaa snad jo. Ona říkala, že je klidně možné, že ten glukometr špatně měří, že ten profil bude jistější. Tak uvidíme, ale jsem z toho rozhozená...prostě mě to dostalo 😔
@maxkatka Hele, já sedím doma skoro pořád, ale i tak jsem byla venku se psem přes půl hodiny...

llluckaaa
5. nov 2011

@petrusew Vy máte doma kočku i psa? A jak se jmenuje pes?
Jo, to chápu. Ale třeba není chyba v tobě, ale opravdu pouze jen na tvém přijímači... Já se tu málem rozbrečela nad tím podělaným štrůdlem ☹

maxkatka
5. nov 2011

@petrusew jinak chápu jak Ti je... měla jsem to minulý týden ve středu a teď v pondělí 😖 vůbec jsem to nechápala proč... 😔 Strašně jsem to obrečela...od té doby zase docela dobrý... A to byly dny, kdy vím, že jsem to dodržovala a nehřešila...

maxkatka
5. nov 2011

Tak dnešní moje hodnoty 5,6 - 8,1 - 6,1 - 6,3 (a to jsem k odpolední svačině měla ten štrůdl a po večeři - v rámci večeře - jsme měla další kousek 😅 ). Takže jen ten výkyv po snídani, kdy jsem riskla pečivo je to super 😀

maxkatka
5. nov 2011

@petrusew jo a hele, zjistila jsem, že ten pitomej glukometr měří vyšší hodnoty při menším množství krve... sice píší, že stačí kapka v průměru 1,2mm, ale když jsem to dělal z tak mála, tak vždy kolem 8... teď dělám kapku cca 3-4mm a je to lepší... jsem si teď před odběrem špatně promasírovala prsty a píchala jsem se na 3x 🙄 2x jen maličko krve... tak až na potřetí...

petrusew
5. nov 2011

@llluckaaa Máme, pesana se jmenuje Shelby - je to fenečka křížence setra a labradora, ale ona je světlejší setr. Právě proto se dělá ten profil, aby se vyloučilo nebo potvrdilo, jak moc špatně ten glukometr měří. Prý při vyžších hodnotách přidává o 1 jednotku, což je teda docela dost. No uvidíme.
@maxkatka tak teď jsem to zkusila po dvou hodinách a mám tam 7,1...takže jsme se domluvili, že budu měřit po těch dvou hodinách a zkusíme to vydržet do poradny pak uvidíme. Na kontrolu mám jít 21. 11, tak snad už to tak moc lítat nebude.

maxkatka
5. nov 2011

Holky, jak často měníte lancetu? Dneska se píchám 17tý den a mám teprve druhou... dostala jsem jen 4ks tak je šetřím... Příští týden si musím říct o další... myslím, že bych si je mohla měnit max. po týdnu, ne?

mmaarrkkeettkkaaaa
5. nov 2011

@maxkatka někde jsem četla, že skořice se v těhotentví nesmí, že může způsobit předčasný porod 😒 ale je toho asi psáno více co člověk nemůže do detailu tak brát,...
já ji mám už asi 2 měsíce a je pořád ostrá...takže si myslím, že určitě není potřeba tak často měnit 🙂 ale záleží na tobě...
@petrusew kdyby měl člověk takovéto hodnoty když hřeší co ...ale když to poctivě dodržuješ a stejně výsledky naprd, tak to naštve ☹

maxkatka
5. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no skořice způsobuje prokrvování.... při cukrovce působí pozitivně... v těhu "hrozí" potrat z důvodů překrvení malé pánve či co... ale upřímně? Kolik bys toho musela sníst???? To že dám do štrůdlu půl lžičky skořice nemůže znamenat, že potratím... Jo a ještě než mi byla diagnostikovaná cukrovka, tak jsem si ráda pochutnala na svařáku.... tam se taky skořice dává (vím, že alkohol se v těhotenství "nesmí", ale hrnek svařáku či sklenka vína ještě nikoho nezabila, že? ) V tomto jsem teď docela dost benevolentní... Prostě trošku jo... přehánět ne-e... 😀

mmaarrkkeettkkaaaa
5. nov 2011

@maxkatka jj to je jasné...já jsem právě myslela že se nesmí vůbec...půl lžičky? to jsi ani nemohla v tom štrůdlu cítit 😀 tak to se divím že nejsi i u cukrovky benevolentní 😉 jj svařák mám taky ráda, letos bude hold zima bez něj 😖

maxkatka
5. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa no už taky nepiju.... to by cukr lítal do aleluja... byla jsem benevoletnější, protože mi nic nebylo (oproti prvnímu těhu)... jenže teď už omezení mám... takže benevolence musela strannou... 😠

Jo a množství skořice - já ji tam fakt moc nedávám... když jí je moc, tak mě pálí na jazyku... a to nemám ráda... ale její vůni ráda mám... a na ovonění to stačí. 😅

eyael
6. nov 2011

dobré ráno holky, včera jsme prohazovali dětský pokojíček a ložnici, dalo nám to zabrat, skončili jsme večer v 11hod, já totálně odpadla, až mě bolelo a tvrdlo břicho večer a v noci 😒 a dcera vstávala v 7, já bych ještě spala, jsem jak praštěná 😔
navíc dnešní měření nějaké divoké - ráno na lačno 4,3 a po snídani 7,8!!! To jsem ještě nikdy neměla, jen na testu na cukrovku. Asi je to hodně o únavě, ale dost mě to vyděsilo. 😨 Dávku sacharidů jsem měla v pořádku. Tak uvidím dneska přes den. Dala jsem si ale po dlouhé době zas klasický chleba a ne kneckenbrot, tak že by to bylo tím? Nebo únavou? No to asi nezjistím. Změřím se pro jistotu ještě po 2hod, ať vidím, co mi to dělá dál 🙄

maxkatka
6. nov 2011

@eyael hele, únava je sviňa.... a chleba taky... 😠 Takže možná kombinace obojího... Pokud to máš jednorázovku, tak to bude pohoda...

Já po ránu na lačno zase 6,3 😒 a změřila jsem moč a samo, že se mi tam musely objevit ketony.... 😢 A to mám druhou večeři.... no dneska vyměním k večeři knekebrot za chleba... a ráno zase uvidím... Jinak se snad taky "ketony" naměří při překyselení moče... no já piju dost vodu s citronem... tak možná i toto ovlivňuje ten papírek...

eyael
6. nov 2011

@maxkatka jsem z toho jelen ti povím! Po 2hodinách mám jen 4,7! To je jak na houpačce 😠 No alespoň mám dobré spalování cukrů 😕 😅
Zatím jsem po snídani do hodiny měla tyhle hodnoty - 6,2 - 6,9 - 5,6 - 6,2 - 5,2 - 6,4 no ta teď tohle! 7,8! Fakt to nechápu ☹
Myslíš, že to může být ovlivněno i léky na tlak? Začala jsem Dopegyt brát 3x denně, jeden mám hned ráno na lačno. A nebo taky jak přibývají týdny těhu tak musím být víc opatrná na to co jím, to už tu holky taky psaly. Holt jsem vynechala housky a rohlíky, tak teď vynechám chleba. Ještě ho tedy zkusím zítra ráno abych viděla co to udělá, a pak případně budu na kneckenbrotech, to se dá vydržet, docela mi chutnají.

breslerka
6. nov 2011

Ahojte, chcela som sa spytat, ze ked vam vysli zle vysledky na OGTT a isli ste na diabetologiu, ci ste tam dostali glukomery, alebo ste si ich kupovali same?Dakujem

maxkatka
6. nov 2011

@breslerka já ho dostala zapůjčený... zaplatila jsem vratnou zálohu 100kč.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre