Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

katusskaa
25. nov 2011

ja mam glykovany hemoglobin tiez v poriadku, napriek tym rannym vysokym hodnotam 😖 naposledy 3,6

eyael
25. nov 2011

@katusskaa - já mám ranní hodnoty běžně 4,3, jen jednou jsem měla 4,7 a jednou 4,6, taky mám i pod 4 - 3,9 nebo 3,8...
dneska jsem si dala k večeři DVA klasické chleby s máslem a vajíčkem a po hodině od jídla mám 6, 1. To už jsem dlouho po chlebu neměla. Mám se radovat nebo být ve střehu, že je to až tak dobrý? 😝

katusskaa
25. nov 2011

raduj sa 🙂 ale ja to vnimam tak, ze telo ma take vykyvy, a velmi reaguje cukor na pocasie, na naladu atd. dnes je u nas cely den hmla, to radsej ani nemeram 🙂

eyael
25. nov 2011

@katusskaa - je fakt, že jsem poslední dva - tři dny dost makala, uklízela jsem po malířích, přestěhovávala nábytek v dětském pokojíčku, sklízela věci do nového nábytku, peru prádlo na mimíska a právě to žehlím... asi mám dost výdej v poslední době... až mě z toho bolel celý člověk a tvrdlo břicho 😖 😠

eyael
25. nov 2011

@eyael přeju dobrou noc, ještě do druhé večeře budu žehlit a pak jdu do pelechu... dcerka se vzbudí zas v 7 jak je zvyklá vstávat do školky 😉

gianni
25. nov 2011

no včera som to prehnala,dala som si krupicovú kašu len so škoricou a po 2 hod. cez 10 no krása

maxkatka
26. nov 2011

Ahoj holky. Tak se vam hlasim z nemocnice. Jsem od vcera hospitalizovana kvuli jatrum. Uz mam za sebou jednu kapacku, velke odbery krve, dva monitory. Maly je v poradku,ale ja s tema jatrama pry ne. Dia vubec nevim jak vcera dopadlo. Rani odbery delali, ale kontrola jz nebyla pac jsem se musela nachystat sem. Tady jako zadne ohledy na dia. Uz je tolik hodin a snidane furt nic. Taky jsem zvedava na kombinaci diety c. 4 a 9. Nesmim jist nic co mi nedaji oni. Minimalne do pondeli.

llluckaaa
26. nov 2011

@maxkatka Ahoj, to mě hodně mrzí, ale hlavně že budete oba v pořádku. Na dietě si tam asi moc nepochutnáš, ale hlavně že pomůže 🙂 Držím palce, ať se to zlepší a jsi zase brzy doma.
Vaše nemocnice má wifinu? To jsou ale vymoženosti 😀

maxkatka
26. nov 2011

@llluckaaa Wifi nema. Nebo nevim. Jsem na mobilu.

llluckaaa
26. nov 2011

@maxkatka Aha, tak to jo. Ale někde v nemocnicích bývá - říkala jsem si, že to už došlo i k vám do Znojma a že jenom Zlín je poslední díra, kde se pacienti musí spokojit se zíráním do stropu 🙂

maxkatka
26. nov 2011

@llluckaaa Jako diky bohu za net v mobilu! Bych tady chcipla nudou. Jsem sice 3 na pokoji. Jedna vetnamka a jedna holcina. Obe maji rodit. Jsem tu lehce exot. Jo a obe damy spi.

llluckaaa
26. nov 2011

@maxkatka Užívej si to a mysli na to, že tak pěkně se hodně dlouho nevyspíš.

maxkatka
26. nov 2011

@llluckaaa No me se tu moc dobre nespi. Ale zase jsem nemela takove svedeni pac mi dali jakysi prasek a mozna i to lehke snizeni hodnot na to ma vliv. Zatim se to tady da. Dietu mam 9s jestli ti to neco rika. Me moc ne. Ke snidani jeden rohlik a lucina a jablko. Obed mrkvove karbenatky a br.kase a listovy salat. Moje glykemie asi "jasa". K veceri opet rohliky! Takze tak. Ale moje jatra jsou ted asi prednejsi.

llluckaaa
26. nov 2011

@maxkatka Něco mi to říká, je to diabetická šetřící. Ty co to plánují nemají moc na výběr, tak se na ně nezlob. Nás taky učí o víkendu na večeři pečivo, tak se ani nedivím, že ti to tam servírují. Ale glykemka by to měla zvládnout. Rozděluj si to na menší porce, když to půjde, a snad to bude fajn 🙂

maxkatka
26. nov 2011

@llluckaaa Hele,je mi to jasny. Uz doktor rikal,ze je to slozitejsi toto zkombinovat. Je skoda,ze mi zakazali cokoliv jineho jist. Bych si to vymenila za zitny chleba-mam ho sebou i knekebrot,ale nechci tady prudit.

llluckaaa
26. nov 2011

@maxkatka Hm, tak zrovna žitný ani celozrnný ti bohužel u šetřící diety neprojde (tohle jsme se už učily 🙂 )

werumka
26. nov 2011

@maxkatka Ahoj! Tak Ty sis utekla odpočívat do nemocnice, jo? 🙂 Nedělej si z té diety hlavu. Nějaký čas to glykémii neublíží a i kdyby ji to trochu zvedlo, tak to nebude nijak výrazný. Kromě toho je miminko teď pod kontrolou, tak se nemáš čeho bát. O tu kontrolu jde především🙂

maxkatka
26. nov 2011

@llluckaaa Aha,ta u te setrici se smi jen bile pecivo? Zitra si tady udelam profil. Na pondeli by mi meli domluvit dia kontrolu nebo se pripomenu a kdyztak si tam skocim sama. Mam to tady v budove,ze.

maxkatka
26. nov 2011

@werumka Pry utekla odppcivat. Jsem to strasne obrecela. Ja to tu nemuzu prekousnout. Kor u oznameni ze tu muzu byt tyden a nebo az do porodu.

llluckaaa
26. nov 2011

@maxkatka Jo, rohlík, houska, veka, bílý chléb, vánočka (ale tu ti zakážou zase v diabetické, takže smůla). Snad tam nebudeš tak dlouho. A chlap s dcerou to doma sami zvládají? Snad tě brzy pustí.

werumka
26. nov 2011

@maxkatka To byla samozrejme nadsazka. Ja uz mam z nemocnic panickou hruzu 😀 Clovek se tam nevyspi a navic ty reci, ze nevi, kdy Te pusti... vzdycky jsem pak sla domu uz cela vydeptana. Ale to si neber nijak osobne - nas bylo vzdycky na pokoji hodne a ke vsemu vzdycky maly deti. Zkus si pustit nejakou peknou hudbu do sluchatek, to mi pomahalo. Anebo vyzkouset treba hackovani - uplest cepicku a rukavicky mimcu 🙂

alena36
26. nov 2011

opět jsem mezi váma, zase těhu cukrovka

maxkatka
26. nov 2011

@llluckaaa No zvladnout to musi. Musi se postarat i o kocoura. Zaukolova jsem tchyni s jidlem o vikendu. V tydnu maji jidlo mala ve skolce a chlap v praci. Vecere zvladnou.

maxkatka
26. nov 2011

@werumka Je mi to jasny. My tu jsme 3 tak to se da. Pleteni sebou mam, pak knizku, akrylove barvy na malovani a hlavne mobil s internetem. To je pro me nejvetsi zachrana. Uf.

maxkatka
26. nov 2011

Tak dalsi pozitivni zprava. Byla vizita. Jeste dneska injekce a od zitra prasky! V pondeli znovu testy. Dopoledne mi rikal,ze pokud to pujde na leky, tak pujde ambulantni lecba. Tak snad tu budu jen max tyden.

werumka
26. nov 2011

@maxkatka Tak super! To vypadá nadějně. To bude třeba stačit i ta jedna knížka a neutratíš majlant za internet v mobilu 🙂

herolukynek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maxkatka
26. nov 2011

@werumka Tak internet mam pres vikend zdarma, to me netizi.Ale pise se na tom mobilu blbe. Uz se tesim na klavesnici.

werumka
26. nov 2011

@maxkatka A já Tě tu celou dobu obdivuju, jaký rozsáhlý texty jsi schopná na tom mobilu psát 😀

eyael
26. nov 2011

@maxkatka - co to vidím, že jsi v nemocnici! 😒 😨 držím palce aby si tě tam nechali co nejkratší dobu, doma je to vždycky příjemnější 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre