Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misakulicka
20. apr 2009

ahojky: no moc ti naporadím-jsem na tom přesně stejně jak ty-jen o nějaký týden dopředu....taky čekám, zda se těhu cukrovka projeví i u druhého miminka-prý je to otázka hormonů....mě u prvního to zjistili až ve 30 týdnu....takže nevím, jak to bude ---čekám co nám odpoví některá s maminek, co s tím už zkušenost má.

katka1981
20. apr 2009

Ahojte kocky, chcem sa poradit. Glukozovy test co mi robili uz davno som mala 6,7 ze je to v poriadku. A teraz mi robili krv, klasicke vysetrenia ako robia a sestricka povedala ze mam vsetko dobre ze aj cukor 6,7 je v poriadku. Mne sa to nezda nalacno pekne cislo, ved mimo tehu by malo byt tusim maximalne 5,8. Je to ine u tehotnych?

basol
20. apr 2009

sanies: doufám, že to budeme mít všechny tak dobré, jako ty!!!
katka1981. hodnota na lačno, dle Dr., by měla být 5,6 a přes den by se u těhotných neměla přehoupnout přes 7,2 😉

ivella
20. apr 2009

Ahoj,ja chodim na dia tiez,zrovna dnes mi dr.povedala,ze nalacno do 5, cez den mi kazala keby sa hodnota vyhupla nad 8 tak mam zavolat,inak vraj nesmiem mat ani nad 7,idealne by blo do 6,8.Inak by mi musela dat mensie davky inzulinu...som z toho mimo,lebo to aby som nezjedla nic 😠

katka1981
20. apr 2009

Snad som zle pocula a ta hodnota nebola 6,7 ale nizsia. Opytam sa na poradni. 😠 nechapem lebo pred 2 mesiacmi som po glukozovom teste mala 6,7. Mohla som dostat za ten cas cukrovku?

makoush
20. apr 2009

ahojda... ty hodnoty by mely byt takto: nalačno do 5,5, hodinu po jídle do 7,2, dve hodiny po jídle do 6,6 - to je norma pro tehotne.

katka1981 - s rostoucim ditetem a pokracujicim tehotenstvim je zcela normalni, ze se ti ty hodnoty mohou zhorsit. Jak dite roste, vyzaduje stale vetsi a vetsi davku inzulinu, kterou tvoje slinivka nemusi byt schopna v plne mire pokryt...

deina
20. apr 2009

Misakulicka, nebola si na glukozovom teste skor? Nerobi sa test na tehu cukrovku skor, ked mala zena cukrovku pocas predchadzajuceho tehotenstva?

ivella
20. apr 2009

maminy,ked ma zena tehu cukrovku vzdy sa uprednostnuje cisarsky?nieco take som pocula,no neviem co je na tom pravdy...???

deina
21. apr 2009

Ivella, o tom neviem, len tolko, ze prenasat by sa nemalo. Ja som sice rodila cs, ale dovod nebola tehu cukrovka.

basol
21. apr 2009

ivella - cukrovka není důvodem pro císařský řez, ale přenášet se nesmí, rodí se nejpozději ve 39. týdnu(alespoň dle mého Dr.)

ivella
21. apr 2009

ahaa,tak neviem preco ma kazdy hned na to upozornuje,ze budem rodit cs.

deina
21. apr 2009

Mozno to sa niekedy stava, ze je dieta kvoli cukrovku na matku privelke a nie je mozne alebo lahke porodit ho prirodzene. Ale ked dodrziavas dietu, problem by nemal byt, nebude mat 5 kil. 😉

beruska113
21. apr 2009

IInuska,
tak to by som chcela zazit, ale ked by som mala chudnut tak, ze budem mat neposlusne babo, co mi neda spat, ani vydychnut, tak to radsej nechcem chudnut? ☹ Ty si schudla len tak, alebo si cvicilA?

kessiee
21. apr 2009

ahoj kocky, ja idem na glukozovy test o tyzden. chcela by som sa vas spytat - mozno trochu hlupa otazka - ci ten test ovplyvnuje mnozstvo sladkosti, co zjem napr. pocas tohto tyzdna, alebo je to jednoducho dlhodoba zalezitost a ak to bolo v krvi uz predtym, tak sa to ovplyvnit neda?

katka1981
21. apr 2009

kessiee, myslim ze neovplyvnis nic.

martuli
21. apr 2009

kessiee - myslim, ez se da ovlivnit, drz dietu aspon 3 dyn pred a vecer pred testem si dej kysele zeli a cukr by mel jit dolu

deina
21. apr 2009

Podla mna jedz normalne ako inokedy - naco by bolo dobre to ovplyvnit a snazit sa cukor znizit? Ak by si cukrovku mala, je lepsie o nej vediet a mat ju pod kontrolou. 😉

katka1981
21. apr 2009

Suhlasim s Deinou, treba naozaj zistit ako reaguje inzulin, koho klamete? Lekara, seba, ci babo? Neriskovala by som to. Treba verit ze vsetko dobre dopadne. Tento recept funguje pokial sa nejde na zatazovy test ale bezny odber, ze klesne hladina cukru v krvi, ale ten glukozovy pohar sa pije nato, aby stupol cukor a caka sa na reakciu inzulinu.

katka1981
21. apr 2009

Ja som sa velmi bala aby dobre dopadol, dopadol dobre ale teraz som bola na krvi a vraj mam nalacno 6,7 ale asi sme sa nepochopili so sestrickou po telefone, lebo by inak nemohla povedat ze je to v poriadku, lebo to je moja hodnota po zatazovom teste, tak ked pojdem na poradnu, musim zistit co sa deje. Lebo 6,7 nalacno nemoze byt v poriadku.

basol
21. apr 2009

holky, určitě se cukr snížit dá, ale opravdu to v tuto chvíli děláte pouze a jenom pro miminko, ne pro sebe... navíc, pokud by vám odebrali krev a dělali testy, zvýšná hladina cukru se dá z krve rozpoznat až 3 měsíce zpětně!!!

iinuska
21. apr 2009

beruska ahoj, necvicila som , len som kojila 🙂

beruska113
21. apr 2009

iinusjka, tak to dufam, ze budem moct aj ja. 🙂

iinuska
21. apr 2009

beruska, verime. Ja som mala pri prvom tolko mlieka, ze mi chodili bravat z laktacneho centra. Este som si aj zarobila 🙂 🙂 🙂

kessiee
22. apr 2009

baby mozno to bola trosku zle polozena otazka. nechcem nikoho klamat a vobec nie malicke! doteraz som ziadne problemy s cukrom nemala a chcela som len vediet, ci tehu cukrovku ovplyvnuje mnoztvo sladkosti, co v tomto obdobi - teda pocas tehotenstva zjem, lebo mi teraz strasne chuti cokolada, zmrzlina - no proste vsetko sladke... a moze mat na to vplyv napr. dedicnost?

beruska113
22. apr 2009

IInuska,

tak to ti zavidim, ja ked budem po segre a mame, tak asi nemam sancu kojit. Ale vraj staci chciet, tak ale neviem co robit, lebo chciet asi nebude stacit. ☹ Robila si pre to nieco speci, ci to tak samo od priridy?

iinuska
22. apr 2009

beruska, bolo to tak od prirody. Ale podla mna velku rolu hra aj psychika. Treba byt v pohode, i ked niekedy sa to lahko hovori. Ale my to zvladneme. 😉

beruska113
22. apr 2009

IInuska, fiha Ty mas roadny rozdiel medzi detmi. Skoro ako moja segra. No ved aj ja si hovorim, ze to zvladnem, ale niekedy som vyhukana 😕

iinuska
22. apr 2009

beruska, dlho sa nam nedarilo,medzitym som aj potratila, roky ubiehali...Ale teraz to vyslo a my sa veeelmi tesime. 🙂

beruska113
22. apr 2009

iinuska,
ale aspon sa Petko bude starat a pomahat. Teda snad. Ja mam znamu, co ma dve deti- dcera ma 20, syn 18 a snazia sa o babo. To si podla mna clovek uz upllne inak uziva. Jeej, ved ty to máš za pár. Tak držím moc palce 😀

deina
23. apr 2009

No bola som dnes v poradni,pytala som sa lekara, ci nemusim ist skor na glukozovy test, ak som mala tehu cukrovku pri prvom - a vraj nemusim? Ono sa to mozno prejavuje az neskor, neviete o tom niektora viac?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre