Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

adetka
autor
7. máj 2008

ja som ovocie mala zakazane... po melone mi neskutocne vyskocil cukor... ☹ ... iba jablcko, alebo sest bobuliek hrozna som mohla...

ada80
7. máj 2008

mě moc chutná MATTONKA s příchutí grapefruitu myslíte,že to můžu?

tanaba
9. máj 2008

ADA podla mna skor nie, mne hovoril, ze len neochutene mineralky a caje. Mozno trosku, ale urcite nie vela.

ada80
9. máj 2008

tanaba díky a jablka můžu?víš je to hrozný, když nevím jestli mám fakt cukrovku,nebo jsem měla vyjímečně zvýšenej cukr 😒 No uvidíme v pondělí.

tanaba
9. máj 2008

ada jasne, ze mozes jablka

kalo
9. máj 2008

mě bylo povoleno denně max.1 jablko...a nejlépe menší...je tam taky cukr..ovocný 😒

sarkal
9. jún 2008

Ahoj holky.Zátěžový test mne čeká zhruba za měsíc.Mám z něj šílený strach,větší než z porodu.Sladké jím,ale jen tak dvakrát týdně něco malého,snažím se jíst zdravě,jím hodně zeleniny atd., mám prostě panickou hrůzu z toho,že cukrovku budu mít.Dá se to nějak ovlivnit?Třeba úpravou stravy atd.?Slyšela jsem,že to má na svědomí placenta a že to nelze nijak ovlivnit,že jí mají silnější i hubení,ti co sladký jedi,ale i ti co ho nejedí a nikdy nejedly.Prosím co si o tom myslíte,můžu těhotenské cukrovce nějak předejít???

kikinela
9. jún 2008

sarkal hlavne sa ukludni nesmieš na ten test tak velmi myliet lebo aj tie nervy urobia svoje v tom teste neboj nieje to až take hrozne,popripade ked budeš mat zvyšeny cukor tak ti daju dietku ktora sa da vydržat,ja som bola na test v 16tt a mala som zvyšeeny cukor po tej glukemii potom som tak dietovala že som zhodila za 2 tyždne 4 kg,až som sa zlakla ale teraz mam cukor v pohode ale nezbavim sa tych kontrol do konca tehu....teraz si už aj zamlsam takej zmrzlinke v lete tažko odolat 😅 .......držime palceky 😉

sarkal
9. jún 2008

Děkuji za podporu.Také si říkám,že bych nějakou dietu ty poslední tři a půl měsíce vydržela,jsou i horší věci,ale já nemám prostě ráda nejistotu.Tak doufám,že to zvládnu! 😒

tanaba
9. jún 2008

kikinela, aj ja si obcas dam kopcek zmzrzky 🙂 🙂

sarkal fakt sa dopredu nestresuj, ta dieta je v pohode.

adetka
autor
9. jún 2008

sarkal... nestresuj sa... mozno ju vobec mat nebudes 😉

ja sa tych kontrol... aj ked raz za pol roka... nezbavim uz cely zivot... tak to tych par mesiacov vydrzte 😉

sarkal
9. jún 2008

Děkuji za podporu.Ty máš cukrovku?To jsi měla těhotenskou a zůstala Ti?Promiň,že se tak pitomě ptám,nemusíš odpovídat.

kikinela
9. jún 2008

adetka prepač ale mna by to tiež zaujimalo či ti to ostalo po tehu cukrovke,alebo ake je riziko že mi to ostane? inak už dobru nocku vam prajeme 🙄

ivetah
9. jún 2008

sarka hlavne nestresuj, lebo stres ti tiez zvysi cukor!
ja śom tiez mala poruchu glukozovej tolerancie - ci ako sa to vola - no nemala som este cukrovku, len zvyseny cukor po vypiti tej glukozy. takze od 28tt som bola na diete, nebolo to nic hrozne, uplne v pohode sa to dalo dodrzat. malo to jednu vyhodu - do 33tt som pribrala len 6kg 😀 potom som vsak ostala doma a pribrala dalsich 7kg, ale to preto, ze som uz nechodila do prace. a teraz idem na kontrolu az pol roka po porode a potom sa uvidi, co bude. tak sa drzkajte 😉

adetka
autor
10. jún 2008

sarkal, kikinela... ano mam cukrovku II. typu... nastastie iba na diete (neberiem zatial ziadne lieky, ani inzulin)... prisli mi na to pocas tehotenstva prave zatazovym testom... a potom pol roka po porode... ale je pravdepodobne, ze som ju mala uz aj pred tym... robili sa mi nepekne hnisave flaky na nohach... a rychlo som priberala...

ale pravdepodobnost, ze vam cukrovka, pripadne glukozova intolerancia ostane... nie je vysoka... na niektorej z predchadzajusich stran to niekto pisal... ale podla mojich informacii z dievcat, ktore mali gestacny diabetes ostane cukrovka priblizne u jednej tretiny... s tehucukrovkarok na tomto fore som jedina... 😉

sarkal
11. jún 2008

To Ti moc držím palce!!!!!!!!!!!!!!

sarkal
12. jún 2008

Tak už se mi blíží test na těhotenskou cukrovku.Snaží se jíst zdravě atd.Ještě jednou poraďte prosím jak se jí dá předejít jestli je to vůbec možné.A jaká je pravděpodobnost,že je dostanu.Třeba kolik maminek ze sta ji má atd.Nevíte o tom někdo něco??

petka80
12. jún 2008

Sarkal, neblázni, neděs se toho tak. myslím, že předejít se tomu nedá, snad jen vyhýbat se stresu....... A pokud jíš takhle zdravě, tak i kdybys ji měla, tak se nic neděje, budeš prostě držet dietu, opravdu to není tak hrozné.... 😉

petka80
12. jún 2008

adetka, to mě mrzí 😖 Já měla taky těhu cukrovku a teď po porodu jsem ještě na žádných testech nebyla, tak se docela děsím. Jsem měla předsevzetí, jak budu jíst zdravě a moc se mi to teda nedaří. Chuť na sladké mám snad pořád.
Jinak mně říkala doktorka, že těhu cukrovka je takové varování, že je tady dispozice k té normální cukrovce.... Třeba později ve vyšším věku...... Babička cukrovku měla, tak asi holt jsem to podědila ☹

xsuzzi
12. jún 2008

Ahojky holky.Tak hlásím,že jsem byla dnes na odběru po šestinedělí a výsledky jsou v pořádku 🙂 takže jen těhu cukrovka,snad 🙂 ještě mě čeká glyk. test,tak snad i ten bude v pořádku 🙂
těhulkám přeju,aby vydrželi,vím,že je to strašně těžké a nepříjemné,tak se držte 🙂

sarkal
12. jún 2008

Tak to Ti gratuluji a ať je i test vpořádku!!!!!!!!!!!!

bartalka
12. jún 2008

ahoj dievcata mne zistili tehot. cukrovku v pondelok u nas robia tieto testy hned na zaciatku a potom sa este neskor opakuju, takze uz ju mam a som rada ze mi to zistili tak skoro aspon sa mozem vyvarovat tych jedal ktore nemozem mam dietu je to tazke ale da sa to 😉

evitkamalicka
12. jún 2008

ahojky kocky, ja som dnes bola na tych testoch na cukrovku, pred vypitim som mala cukor normalny 4,7 a po dvoch hodinach po vypiti 8,9 takze zajtra mam ist k diabetologicke na nejake vysetrenie...myslite ze je to hned tehotenska cukrovka?

xsuzzi
12. jún 2008

evi:jj,hranice je max 7,8

evitkamalicka
12. jún 2008

zajtra idem k tej diabetologicke na vysetrenie tak uvidime, ale nadsena z toho nie som, kedze normalne mam cukor ok

tanaba
12. jún 2008

evitka, nepotesim ta, ale je. Neboj bude to v pohode. Ja si kazde 2 tyzdne beriem krv a drzim dietu a je to ok. A ta dieta fakt nie je vobec hrozna. Ved teraz je kopec zeleninky a k tomu si das nejake masko, mnam.
A kopec veci mozes jest. Hlavne sa nestresuj a netrap sa tym, ze ides drzat dietu.

evitkamalicka
12. jún 2008

ja sa netrapim z tej diety, ale som znechutena, ze preco normalny cukor nemam a teraz po tej sladkej gebuzine zo mna urobia cukrovkarku 😔

ivetah
12. jún 2008

evitka, to sposobuje placenta, takze preto je to len pocas tehotenstva 🙂
a nic neboj, podla tej hodnoty budes mat dietu a ta je v pohode 😉

katka28
13. jún 2008

Ahojte 🙂 Ja som z toho trosku mimo.
Tiez som bola na OGTT, pred vypitim glukozy som mala hodnotu 4,0, po 1h: 8,0 a po 2h: 7,5. Ketolatky som mala negativne, cukor v moci som pred vypitim glukozy mala negativny, ale po vypiti pozitivny. Tiez na nete som nasla, ze hodnota v krvi po 2h je max. 7,8. Dnes som volala na gynku a povedali mi, ze mam cukor pozitivny, ze budem musiet ist tiez ku diabetologicke. Ako je to vlastne s tymi normalnymi hodnotami?

evitkamalicka
13. jún 2008

kocky tak som bola dnes u diabetologicky a ta dieta je total drasticka, podla toho co mi povedala mozem pit akurat tak cistu vodu...nesmiem cukor, nesmiem sladkosti, nesmiem ovocie, nesmiem polievky a omacky zahustene mukou, nesmiem mucne jedla, nesmiem cestoviny, nesmiem ovocne jogurty, nesmiem nic vyprazane, nesmiem ryzu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre