Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mieva
1. feb 2010

Ahoj holčiny. Všechny vás zdravím a prosím o radu nebo vaší zkušenost. Jsem ve 36tt a hrozí mi píchat si inzulí. Zatím jsem na dietě. nevíte, zda swe dá inzulín odmítnout? Dítě je v normě a nemám žádné komplikace. Hodnoty po sledkém tak kolem 10, jinak ´po normálním jídle okolo 6.6. Předem díky za veškeré rady.

misicka455
1. feb 2010

Ahojky mieva do ničeho tě doktoři tlačit nesmí odmítnout můžes cokoli a nebo si ho vzít a prostě nepíchat, ale nevím doktor asi ví proč ti ho davá 😒

pani_haf
1. feb 2010

Ahoj Illi-na tobě jde vidět, že jsi ze Severní Moravy 🙂, to bo je luxusní 🙂))). Né, že já bych byla odjinud, ale jsem přistěhovalec 🙂. Jak píšeš o té prdlce, malý ji má docela slušně zapařenou, lépe řečeno, má tam takové puchýřky, budou to určo kvasinky z té žáby, co má v puse, čím to mazat???? Bepanthen nepomohl, ani rybilka, zkouším cosi jako su....cosi cosi, někdo to tu psal a po každém kakání mu zadeček umyju vodu, ubrousky nepoužívám, dřela bych mu to a bylo by to ještě horší. Já teda koupu jednou za dva dny, muju weledou jen zadek, vlasy má jakési mastné, tak šamponem bubchen a zbytek jen vodou, dobře vysušit, spíš mačkat, než dřít ručníkem....
Seb-já si koupila sterilizační sáčky od medely, dá se tamjen voda a hodíš to do mikrovlnky, super věc, jen je to drahé jako blázen. Odsávačku mám obyč. Ručník nenahřívám, však máte doma teplo, né, tak to není jako z mrazáku, spíš aby bylo v koupelně teplko, kde ho koupeš, ten náš nedonošenec se klepe jako ratlík 🙂

misicka455
1. feb 2010

N kvasinky v puse je dobrá taková fialová vodička 😉

pani_haf
1. feb 2010

Misi-to používáme už skoro týden, tak nevím, asi mu to budu muset mazat déle....

konvalinka.2
1. feb 2010

pani-haf:
jestli můžu, tak na opruzeniny na zadeček je dobrá mastička PITYOL, je volně dostupná v lékarně a stojí cca 30Kč. Já jsem ji používala už na Michalku. Večer měla zadeček červenej a do rána se to vždy zahojilo!! 🙂 Většina drahých krémů na opruzeniny sice krásně voněla, ale účinek žádný...

seb
1. feb 2010

ili: tak jo, zaúkoluju drahýho až budu v porodnici , lékárna je tam taky, tak to může hned nakoupit, co bude třeba ;), jinak já do tašky nemám jen kojící prsenky, mám dvě takový jako pro těhule, bez kostic, a prostě je vyhrnu nad prsa obě a bude, nejsem už schopná jít někam do obchodu si zkoušet prsenky, když jsem v tom mrazu navlečená a bez zkoušení si koupit za 700 kč se mi taky moc nechce

seb
1. feb 2010

mieva: já dostala taky inzulín, ale měla jsem vysoké hodnoty jen ráno po pečivu, přesgtala jsem snídat pečivo, hodnoty klesly pod 7,5 a dr. mi řekla, že teda píchat nemusím a teď jsem na poslední kontrole byla ve středu a už tam do porodu nemusím a jsem jen na dietě a po porodu můžu prý začít jíst vše ;), zkus snídat jen jogurt a pečivo si dát pozdějc, nebo nejíst, co ti ten cukr zvedá a uvidíš

janni.ka
1. feb 2010

ahoj holky,

pani haf a co to zkusit omýt i heřmánkem?a pak máznout krémikem Já pořád co je to ta žába? 😀 to sou aftíky vid 🙂

Mieva no já ti nevím ale 10 je teda dost 😒 máš mít max 7,4 já mám povoleno teda od své dia dr 7,2
Nebašti to sladké a bude to o.k 😉 co můžeme tak hořká čokoláda ale ta co má hodně kakaa tím zaháním mlsnou a nebo sem si dala i fidorku koukla sem na sacharidy a místo sváči to bylo o.k

pani_haf
1. feb 2010

Jani-díky za radu a vlastně děkuji všem!

Prej jsou to kvasinky, ani né tak afty.....říkala dětská dr.

lena27
1. feb 2010

ahoj holky,
tak jsem dnes byla na ultrazvuku, mimčo je asi o 14 dní větší (má 2149g ve 31+0), takže jdu zase za 3 týdny na převážení. a jak to vypadá tak budou vyvolávat určitě dřív. 😝 nebudeme mít dubňátko ale březňátko

lena27
1. feb 2010

na opruzeniny doporučuji bepanten, sice je dražší, ale proplácela mi ho pojišŤOVNA

misicka455
1. feb 2010

MY použiváme na opruzeniny červenou indulonu a je dobrá 😉

misicka455
1. feb 2010

Lena a u jaké jsi pojištovny?

lena27
1. feb 2010

jsem u ministrstva vnitra, dávají mi 1000,-

lena27
1. feb 2010

pani haf: šampon na vlasy se do 2 měsíců vůbec nemá používat. je to normální, že mají mastný vlasy, ještě se pak začnou dělat takové žluté šupinky - ty jsme měli asi do roka a půl

pani_haf
1. feb 2010

leni-mě dr řekla, že mu vlasy mýt šamponem můžu, tak to je fakt v háji ☹

lena27
1. feb 2010

my jsme teda myli vlásky asi až od 8 měsíců, jinak jsme jen oplachovali vodou

misicka455
1. feb 2010

Taky se mrknu na tu moji pojištovnu jestly pro mimča něco neproplací , dobrej nápad 😀

pani_haf
1. feb 2010

tak mu tu mastnou hlavinku mám nechat tak?

misicka455
1. feb 2010

Já taky hlavu neumivám šampónem jen opláchnu trošku vodou a nebo přejedu mokrou žinkou 😉

lena27
1. feb 2010

mě to proplácí do 3 let věku dítěte - potřeby na kojení, i kojící podprdu. většina pojišťoven něco těhotným a kojícím proplácí. koukni na jejich stránky

lena27
1. feb 2010

já myslím, že čím míň se dítě umývá nějakýma přípravkama tím líp.

pani_haf
1. feb 2010

to máte pravdu, tak já už ho nebudu tak drhnout ☹

janni.ka
1. feb 2010

lena já sem taky u min.vnitra ale na letošek sem žádný balíčky nenašla,nevíš oni to na letošní rok zrušili a nic neproplácí?

kjucukovna
1. feb 2010

Ahoj holky tak co evca, neozvala se někomu z vás????

lena27
1. feb 2010

janni: teĎ jsem na to koukala a oni to zrušili. no to je hrůza

zuzzy12
1. feb 2010

ahojte...chcela by som sa spitať....na glukozovom zaťažovom teste som mala 7,3 tak som na diete meriam si hladinu cukru,ktora sa pohybuje 4,9 do 6,9....každe dva tyždne na kontrolu.Maly mal v 30tt 1450g --primerane tt.Takže mam tu tehotensku cukrovku alebo nemam???a može sa to zhoršova??

lena27
1. feb 2010

když máš cukrovku tak to ještě neznamená, že musíš mít velké mimčo. ale pokud by jsi nedodržovala dietu tak by z toho mimčo rychleji přibývalo. jestli jsem to dobře pochopila

janni.ka
1. feb 2010

lena tak sem koukala dobře a to k mé pojištovně manžel od ledna 10 přešel aby sme měli příspěvek na sedajdu 😠 to mě teda naserenkovali a pěkně 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre