Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
1. júl 2010

@syraell My jsme se o tom zrovna den předtím bavily s kámoškou, že si občas necháváme kadit na hlavu, obzvlášť od zdravotnického personálu, ptž jsme vychovaní, jak je strašně potřebujeme, což na jednu stranu ano, ale na druhou jsme jen lidi a nemají žádné právo chovat se k nám jak ke kusu hadru. A ptž mi to udělala už v ůterý, kdybych to sama nezavěsila po 5ti minutách, tak bych tam visela nejmíň 10 😠 😠

Jinak malej mi teda dává, ale teď v dobrým, je opět hlavou dolů, juchůůůůů 😀 Tak snad už nebude dělat fórky a zůstane tak. 😀

@makinecka Máš ty vůbec cukrovku??? 😀

makinecka
1. júl 2010

@ducky já nevím,mě se zdá že ani nee 😀

ducky
1. júl 2010

@makinecka Taky si myslím 😀 Já jí vlastně taky nemám 😀 , ptž kdyby mi dělali jen test na lačno a po dvou hodinách, tak bych bývala byla vyzývaná jak veverka 😀 😀

makinecka
1. júl 2010

@ducky tak to já zase ji dle hodnoty po dvou hodinách jako že mám,ale né až tak úplně prokázanou,bo mi jídlo nic nedělá 😀

ducky
1. júl 2010

@makinecka Já jsem ale říkala, že takhle zpětně už mi to vlastně neva, aspoň jsem málo přibrala a je naděje, že bych mohla nechat v porodce i něco z váhy před těhu, což by mě mohlo nakoupnout k dalšímu hubnutí. 😀
Na začátku bych ale dala cokoliv, aby se testy pletly 😀 😀

lio
1. júl 2010

@ducky tyyyy žjova, tak novej medvidek bo na cos ho to navádela zabral😀

no jo, to se vám to mluví, kdyz cukrovku máte/nemáte a hodnoty máte jak z alabastru.-)))
ale já vám to přeju 😎

ducky
1. júl 2010

@lio Zabral 😀 😀 Tak mu ho asi začnu ukazovat 6.7. večer 😀
A já teda ukázkové hodnoty neměla, když jsem to vychytávala, ale nejvíc tak 8. Jsem se furt klepala, abych neskončila na inzulínu, ale dobrý.
Jsem zvědavá, co budu mít zítra ve zprávě z dia poradny. 😕

makinecka
1. júl 2010

@ducky jojo na začátku jsem byla vytočená proč zrovna já si nemůžu užívat těhu žraním a hodokvasem 😀 ale teď jsem ráda že mám o 3kg míň než před těhu,nechat v porodce 5 kilo tak jsem vysmátá a pěkně odtučněná,mi to ale prospívá ta dieta,takto lehce se mi ještě nehublo 😀

lio
1. júl 2010

@ducky heye vlastne nepribrat v tehu není nic nemoznýho co......kolikrát ty zenský s 20kg navrch nechapu, pokud tedy nezacinaj na 49kg.-)

lio
1. júl 2010

@ducky tak dle mého hodnoty pres 8 cukrovka je, jen si mela stesti, ze si to nejen vyladila, ale jeste se to s koncem zlepsilo....stastná to zena

lio
1. júl 2010

@makinecka noo. tak tím se chlubit nemuzu, ale sem spokojena i pres ted uz 5,5 kg hore.-)

makinecka
1. júl 2010

@lio jo ale já mám slušnou tukovou zásobu,bo sem se pěkně předtím vyžrala víš,takže mě to jen prospěje 😀 stejně sem chtěla po porodu shubnout na svou váhu takže už základ mám pokud mě nechytí sladkožravá mánie po porodu 😀

makinecka
1. júl 2010

@lio už sosáš ten maliník?já začínám příští čtvrtek a pak budu i epinovat,to by nebylo abych neporodila 😀

werunka21
1. júl 2010

Taky budu možná vytahovat pět let staré oblečení najivně schované někde ve skříni že do něj ještě někdy vlezu 😀
Ostatní těhule sotva chodí a funí a já si vesele skáču po schodech lehká jako pírko 😀 😀

makinecka
1. júl 2010

@werunka21 v tomto je to super,já se cítím naprosto skvěle 😀 akorát to vedro mě teda moří,ale doma se to dá,horší když musím vylézt ven 😝

ducky
1. júl 2010

@lio Lio to bylo myšlený tak, že kdyby mi dělali test na lačno a po dvou hodinách, tak bych žádnou cukrovku neměla. Já měla zvýšenou hodnotu po hodině, kterou ale ve spoustě laborek nezjišťují, víš? 😀 Takže bych prostě nevěděla, neměřila, žrala a kynula 😀
Takhle jsem nenakynula, mám nahoře 5 kg a to už snad do porodu vydržííííí 😀

lio
1. júl 2010

@makinecka heye nesosám, tím, ze sem riziková a mám uz slabé bolesti pockám do kontr za 14 a zeptám se.....se víc pohybuju doma a je to znát, nejen brzká únava ale i vecerní bolesti a ja jeste rodit neci😀 epi..co?

dnes se tu staavila kamoska a prej kde mam brisko, ze sem vůbec nenabrala, ale ona byla kynutejsi a vetsi jak ja, tak se podivovala, taky si myslim ze je mi fajn, a hlavne ze roste mimi a prospiva, nemusim byt jak matrona no ne....

me tech 5 kg asi nevydrzí, i kdyz zacnu se víc hýbat, tak by mohlo.

holky, mela sem k obedu rajskou s testovinou, hodka a půl ani ne pryc a me skrundá v brise, se picnu, mam snad tasemnici😀

werunka21
1. júl 2010

@makinecka Mě se manža každé druhé ráno ptá jak jsem se vyspala a já s úsměvem skvěle 😀 . On pořád čeká, kdy začnou ty probdělé noci, bolesti zad atd. a tím že kilčo nahoře žádné, tak se nic neděje a troufám si říct, že to tak zůstane...ťuk, ťuk, ťuk

lio
1. júl 2010

@ducky vim jak si to myslela, a nebylo by to jen o tom ze bys zrala a kynula, ale mohla si tu cukrovku poradne rozjet, tak bud rada, ze tu hodnotu po hod delali.-)

werunka21
1. júl 2010

A pokud zrovna nejdu kolem zrcadla nebo se malý zrovna nehýbe, tak ani nevím, že jsem těhotná 😀

lio
1. júl 2010

@werunka21 me boli zada kdyz dele stojim, kdyz tedy vylezu z postele v ramce priprav na prochazky venku, ale to je tim, ze 4 mes lezim a na tu "tihu"briska nejsem zvykla🙂)

syraell
1. júl 2010

ducky
gratuluju k otočení! Teď už se nikam cpát nebude, neboj 😉
Jinak pokud by si někdo chtěl po porodu koupit to Magnum Almond, tak ho asi neseženete, já je všechny skoupila a sežrala 😀
ducky
Tak ten muj rozumnej chlapec me dneska dostal do nervovyho kolapsu. Jen tak z prdele se rozhodl, ze braska spat nebude, takze ho chodil schvalne budit a pozoroval, co s tim mama asi tak provede 😝
Zjevne ho stve, ze mu zakazujeme sahat na Mateje rukama( ma je porad spinavy), tak se rozhod, ze si to prosadi terrorem- strka si za hlasiteho komentare ruce do zadecku a pak je cpe braskovy do obličeje 😖 Jsem úplně běsná auuuuuuuuuuuu

ducky
1. júl 2010

@syraell Téda, to jsi kámoška, jo??? 😀 Almonda miluju 😀
No snad ne, to už by mě kleplo. Ale už bych asi nerozvažovala a šla na císaře, kdyby náhodou ještě vtipkoval 😝 😀
Tý jo, tak to je síla teda. Já už se docela klepu, ptž v jiný diskuzi má holčina holčičku 2 roky a 7 měsíců a teď druhou malou a ta starší jí taky dává čočku, čůrá jí na koberec když kojí apod. 😅
Takže se teda klepu a jen se modlím, že ta moje cácorka je přeci jen mladší, tak snad to nebude takový terror jako u vás. 😅 Někde jsem četla, že děti do roka a půl během pár dní zapomenou, že kdy byly sami, my máme 20 měsíců, tak snad to ještě taky zapomene 😅 😅 Ono totiž stačí, že začla neposlouchat. Už s tím budeme bojovat. 😔

lio
1. júl 2010

@makinecka tak už sem se poucila,co je epinovat a chci se te zeptat, tos za to dala 2300Kč?

makinecka
1. júl 2010

@lio jo jo dala,nechám si to i na druhé mimi za zkoušku lepšího porodu sem to vyplázla 🙂

claca
1. júl 2010

ahojík,tady toho zase jee,my máme počítač v prvním patře a moc se mi sem už nechce lést,v tom vedru fakt moc pohybu nezvládam,moc gratuluji k novým miminkům,já byla dnes NAPOSLEDY!!!!!! v dia,už nemusim měřit,ale jen držet dietu,tak pouze omezim přílohy a vynecham sladké,jinak budu už jíst normálně,dnes laboratorní výsledek byl dobrý-hemoglobin 3,5,lačná 4,7 a hodinu po jídle 5,5,říkala že zatím nejnižší hodnoty,už bych pomalu chtěla rodit,teď mě trochu vylézá váha,asi taky trochu voda si myslim,ale mam nahoře už 7 kg,neni to moc,ale pořád jsem se držela na 5,no tak jse se trochu rozkecala,syn má angínu,manža je v hospodě a mě je děsný vedro,už i ten bazén je jak teplá vana,mějte se

bobicek5
1. júl 2010

ahojte, tak mam za sebou prvu navstevu na diabetologickej ambulancii... Som dost zmatena z vysledkov. Uz tri dni nejem sladke, tak som sa zlakla cukrovky... Rano som ranajkovala ovocne musli s mliekom a o tri hodiny mi namerali hodnotu glykemie 2,8!!! Tak ma sprdli, ze sa mam rychlo najest a po opakovanom odbere uz som mala 8,8... Dali mi glykomer na priebeznu kontrolu a zapisovanie udajov a o dva tyzdne dalsia kontrola. No a samozrejme dieta. To bude najtazsie, musim sa naucit stravovat podla casoveho harmonogramu a dodrziavat ho... Dietatko je zatial v poriadku, hoci pri pribratych 10 kg sa mam snazit uz viac nepribrat... Baby, ako to zvladate sa v tehotenstve nenajest?

werunka21
2. júl 2010

@bobicek5 jak zvládáme se nenajíst? No, ze začátku je to dost těžký. Zvlášť jak jsi zvyklá se najíst kolik chceš a kdy chceš a do toho čokoládky a ostatní dobrůtky. Všechny jsme to tady nějako dobu rozdejchávali. Na pravidelnost si nařiď třeba budík, pokud ti to dělá problémy. Za pár týdnu si na to tělo zvykne a samo pozná, že je čas k jídlu. A s přibíráním si teď už nemusíš lámat hlavu, protože na té dietě se ano moc přibrat nedá. 🙂

krasolienka7
2. júl 2010

ahojte, baby, vy ktoré si meráte doma hladinu cukru glukomerom, čo robíte s použitými prúžkami? doky mi to nepovedala, tak neviem, či si ich mám nechať, alebo vyhodiť......mám si merať sem- tam, ked ma napadne... a 2 dni pred kontrolou 7x za den, tak to len nejak zvládnem. 😉

ducky
2. júl 2010

@bobicek5 Jak píše Werunka, pravidelnost ve stravě zajistí, že nebudeš mít vlčí hlady. Tělo si zvykne. Nebude to ze dne na den, ale dá se to 😉 No a pak budeš muset trochu vážit a počítat, ale taky to vypadá děsivě jen za začátku, pak si třeba přílohy už budeš dávat od oka. A je i dost možný, že naopak něco zhubneš, já začínala dietit s nabranými 9 kily a 4 šly naopak dolů. 😉

@krasolienka7 Použité proužky normálně vyhazuju do koše. Nějak mi ani není jasný, co jinýho s nima, ptž víckrát použít nejdou 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre