Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evena
25. jún 2009

sam včera sem snídala 75 g chleba + máslo + šunka /mám sníst 40-50 g s/
a dnes na svačinu 2x knake brot + máslo + sýr + šunka + 1/4 okurky /mám sníst 20-30 g s/

a měřila sem si ještě teď hodinu a čtvrt po obědě a 6,1
a to sem měla 140 g rýže + 90 g kuřecího masa z pánve s gril. kořením + 80 g hrášku a zaklopila sem to skoro 300 g kedlubnou 🙂

takže nízký hodnoty nevadí?

evena
25. jún 2009

mišule, takže vadí 😒 přidám teda jídlo, ale u mě je to horší s papírkama, nemůžu zkoušet moc po čem mám hodně a po čem málo a jinak to nezjistím 😒
a ta hypoglikémie je co 😕 mimču se tím škodí proč?

ivuu
25. jún 2009

tak jen v rychlosti..synátor se vzbudil...

evena no nízká hladna si myslím miminu jako takhle neškodí ale ty mužeš někde sebou seknout..takže si klidně dej i něco víc..

ja po těch tvých snadaních bychměla tak 9 😀 😀 😀

jinakja dneska nestihla pro sebe uvařittakjsem s dala cereální sušenku s jablkem a skořicí..s 22,4 sacharidamam takže jdu slupnout ještě něco....

beruska.sps
25. jún 2009

Ahoj, vy jste se rozkecaly. Byla jsem na kontrole a .... Mimčo je prý větší, je to na hranici, ale vzhledem k tomu, že ráno mívám ty hodnoty po měření vyšší, tak mi nasadili ráno inzulin Jsem z toho celá špatná. V 38 tt si tam prý půjdu lehnout a zřejmě mi to budou vyvolávat.
Taky se jim nelíbilo, že jsem zhubla 2 kg.

Stejně je mi to s tím utz divný, před 10 dny jsem byla u svého gynekologa, ten řekl, že má 1400g, dnes mi řekli, že má 2200g.

Nyní jsem 31+1, odpovídá prý 33+0. Myslíte, že je to možný, že tak vyrostl za 10 dnů?

beruska.sps
25. jún 2009

Holky, která z vás si pícháte inzulín a v kterém týdnu jste začaly? A kolik jednotek si pícháte? Já zatím jen 3. 😒

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

joa.n
25. jún 2009

ahoj holky,
tak dneska jsem byla na dia - a v pohode.. pani doktorka se nekterym mym vyssim hodnotam zasmala... ja jsem se blahove bala, ze mi da kapky nebo inzulin, nastesti ne.... chce me videt az za 3 tydny, to uz budu 36tt, takze v pohode.. 😀
Jinak jsem byla na i na gyn. poradne - tam me moc nepotesila dr. - zacalo mi dost tvrdnout brisko, takze jsem vyfasovala magnezium a jeste k tomu mi nasla na cervix skore 4!!! 🙄 kriticka hodnota je 5 a vice, takze jsem z toho trochu spatna, ale na predcasny to nevypada, nic o lezeni nerikala, takze zitra opatrne s prestavkama frcime k rodicum na posledni navstevu na Moravu. Snad dojedeme, kdyz jsou tam ty povodne ☹
Jinak jsem se ptala dia sestricky na ovoce: vubec bychom nemely meloun, nektarinky, broskve, max. 4 kulicky hroznoveho vina a nemame michat mlecne sacharidy s fruktozou, takze muj oblibeny tvaroh s ovocem, co si delam na odpoledni svacu vubecn ne... 😢 mam ho jist pry samotny a dat si k nemu radeji treba par piskotu nebo nic... ach jo... 😒

evena
25. jún 2009

beru to je mi líto, ale určitě to zvládneš 🙂 to s tou váhou je divný, asi bych to nebrala tak vážně, prý to víceméně ti dr. jen odhadují protože se to nedá říct přesně, dokonce sem četla že jedné holce tvrdili že bude mít 4 kg mimčo a mělo kila nakonec 3 ...
joa.n to si mě nepotěšila 😒 bez ovoce se prostě neobejdu a k jogurtům sem si ho dávala, a zrovna meloun, nektarinky a broskve sou moje neoblíbenější 😠
joa.n co je to cervix? to je to jak se bere krev a zpětně se zjistí koliks měla hodnotu z krve?

joa.n
25. jún 2009

evena: to je hodnota cipku a zjistuje ji gynekolog.. pocitaji se kriticke body podle stavu cipiku, mas to urcite v tehu prukazce - vetsinou na strance s tim silenym grafem..

ivuu
25. jún 2009

berusko a co jsi snidalal a kolik jsi pak měla hodnoty?

jinak s tim inzulíne mě to mrzí..myslím že ted si tady nikdo nepicha....

ja mam CS 2 a změklej čípek ale ja jsem rada pač kdyby mělo dojít na indukci tak se nebudu aspon moc trapit....

beruska.sps
25. jún 2009

ivuu - snídám klasiku, housku nebo chléb (celozrnné), ale už jen půl, když jsem si dala celou, tak jsem měla nad 7,2. Jinak jsem měla různě, většinou kolem 7. Ale jak říkám, ubrala jsem tu snídani.

ivuu
25. jún 2009

berusko tak ja pečivo vubec radši nesnidam..taky bych to měla taky tak vysoký...si dám radši ovo aktivi a něco malo k tomu...

celozrné pečivo je velká chyba-v seminkach je hodně cukru a udajně je v tmavem pečivu karamel..aby vypadalo zdravě...ja jim jen obyč chleba...

beruska.sps
25. jún 2009

ivuu - já si peču pečivo doma, takže karamel tam nebude, ale ty semínka dávám, to je fakt. Někdy ten jogurt taky zkusím, ale já o něj příliš nestojím. A co jiného jde místo pečiva? 😒

misule82
25. jún 2009

beruska, ty si pícháš inzulín po takových hodnotách ráno??? No tak to jsem zvědavá na zítřejší ko, protože já mám snídaně vždycky nad 7, někdy i nad 8 😒 takže budu teda asi taky na inzulínu.... no uvidím, co mi řekne doktorka
jinak pečivo si dávám na střídačku jenom s vývarem.... prostě ke snídani polívku bez pečiva 🙂
a jaký máš ten dlouhodobý cukr?

a joan, teda já si dávám jogurt s ovocem skoro každý den a podle měření mi to nic nedělá.... ani mě nenapadlo, že by to mělo něčemu vadit 😠 ach jo, on skoro každý doktor říká něco jiného....

beruska.sps
25. jún 2009

misule82 - ano, ale ona mi řekla, že by hodnoty nebrala v úvahu, přihlídla k ultrazvuku, aby se zpomalil růst mimča. Tak zítra napiš. Hodnoty mi jinak pochválila.

ivuu
25. jún 2009

mě taky připadá že každej dr řiká něco jineho....

ja jsme se ted změřila a dobrý 6,9 ale buhí kolik že?

měla jsem vetší kus chleba+camembert a pak červenej grep...mnam...

berusko to je blbý když ti nechutnaj ty jogurty ale já je taky uplně už nesnaším...po poprodu je nechci ani vidět..fůůůj

beruska.sps
25. jún 2009

Tak mám po večeři 5,3 - měla jsem dančí steak, pečené brambory a zeleninku. Po hodině měření. 🙂

samsulka
26. jún 2009

Ahojky, tak vás zdravím při pátku tu zase pod mrakem už aby trochu lezl ten blbec oskat.

Já měření před snídaní 4,7 uvidíme za hodku.

teda vyj jste toho nakecali, ale aspon zajímavý čtení, člověk se doví novinek a přitom máme všechny stejný problém a každá dr. tvrdí něco jiného, Mě řekli,že meloun můžu v pohodě,ale odvážit i ostatní tak se pak v tom vyzvejte.

aaronka
26. jún 2009

Ahoj holky, před 2 dny mi zjistili těh. cukrovku 8,6 dvě hodiny po vypití toho čaje.No kdyby bylo na mě, tak bych ten test ještě zopakovala, mohla to být náhoda že to tak vyšlo, ale oni že né ☹ Tak jsem vyfasovala pero a budu se měřit, 50 papírků mi má vydržet na 2 měsíce, takže to nebude ani každý den, to se mi bude těžko zjišťovat po čem mi to roste...No ale chtěla jsem se zeptat - kolik máte povoleno sacharidů a kJ za den? Já mám 175g sach. a 6150kJ , zdá se mi to dost málo...No a když se podívám na ten rozpis co mi dali, tak na mě jdou mrákoty. Tak např. z ovoce za den můžu v přepočtu půl jablka denně!!! a o ostatních porcích ani nemluvím..to mi absolutně nemůže stačit a mimču taky ne... Je teda fakt, že jsem se do teď stravovala docela nezdravě a přibrala jsem zatím 10 kg ( jsem 24.týden), což je možná víc, ale po takové dietě budu tak akorát hubnout, nebo nepřibírat, což si myslím, že není v těhu dobré...Tak mám dilema, jestli to mám tak úplně dodržovat...Já nevím, možná se ptám hloupě, ale jsem v tom úplný nováček, tak nevím 😖

samsulka
26. jún 2009

AAronko,tak tě tu u nás bohužel vítám, mě tak vítaly holky minulý týden. Taky jsem měla 8,6 po 2h takže moc chápu co prožíváš. ONi to dělaj jen jednou a je to pro mě směrodatné. Já dostala 225g S takže mám víc,ale jak si to počítám tak to ani za den nesním. uvidíš jak to budeš dodržovat a jaké budeš mít měření, třeba ti to pak zvýší. A s tím ovocem je to ošemetné, někdo říká,že se může někdo ne,ale nejelepší je měření to zjistí co můžeš,ale když ty nemůžeš mřit více to je dost blbý já můžu,ale ne nějak extra, i když nevím o co jim jde když to stejně platí pojištovna. No jedině,že by sis je mohla koupit sama,ale třeba ty papírky do mého glukometru stojí 700Kč.

beruska.sps
26. jún 2009

aaronka - ahoj, vítej. Znám tvůj nick, ale nevím jestli to není náhoda. Nemáš už náhodou dvojčátka? Těch sacharidů ti dali opravdu málo, mně to počítali podle týdnu těhu a podle toho kolik jsme přibrala. Mám taky 275g. Zkus to dodržovat a uvidíš, jaké budeš mít hodnoty. Já dostala 100 papírků 1.6., včera dalších 100, v ordinaci mají napsáno na kolik má každý nárok - pro těhotné tam bylo myslím 400 - 1400 papírků. Zeptej se na to!

samsulka
26. jún 2009

Beru fajn info aspon vim kolik mame narok ptz u nas nic neni psano. Tak to budu cabrat hezky hihi za 3 mesice jim to stejne vracim tak co.

aaronka
26. jún 2009

beruško, dvojčátka nemám, čekám teprve první 😉
a s těmi papírky, to se budu muset teda poptat...Teď jsem si posnídani poprvé píchla a měla jsem 7, což je myslím dobré ne? Ale stejně se mi zdá divné, že mi nasadili takovou dietu,protože když jsem se ptala jak mám chodit na kontroly, tak mi řekli že ani nemusím, jenom se mám ozvat když tam budou nějaké výkyvy. To je péče jak blázen... No ale vlastně mi to ani tak moc nevadí, protože ten doktor co tam byl byl docela dost nepříjemný...

miska66
26. jún 2009

Ahoj holky muzu se pridat? taky mi zjistili tehu cukrovku, sakra a to se cely zivot ovladam a ted kdyz bych mohla tak mi to zakazou.

Holky taky me dr strasila s pichanim inzulinu, pri jakych hodnotach se picha? nebo jake vaze ditete? mi v poradne vubec vahu ditete nerekli.

Ja mam 225tku dietu, sakra tak malo vseho, zatim jsem pribrala 11 kilo co je dost si myslim,ale nejak mi to ani neprijde. tak mne zdrbali ze to je moc ale jenom na diabetologii, ale reknu vam ze to tam berou fakt vazne, nemam zatim vahu tak mne sestra sprdla jak male decko. ☹

samsulka
26. jún 2009

Aaronko, tak to je docela brutál,že chodit nemusíš. měříš i na lačno? to jsi měla 7 po hodině? a co jsi měla dobrého? No ti dr. jsou někdy fakt divní,moje je příjemná,ale hned mi řekla,že mi to klidně zůstane no děs,ale zase moje oční tvrdí,že to mizí a vím,že to mizí,ale oni jenom straší,abychom drželi dietu.

Misko, vitám tě u nás a taky zároven vítám Ostravačku taky jsem z Ostravy 🙂
Vůbec si nedělej nic z toho co ti řekli, oni jsou hnusní na nás všechny jako bychom měli mor nebo co. Však po porodu to bude dobrý,jo s tou dietou to mám stejný taky 225g S a člověk se těší,že si t v těhu užije a prd z toho,co? Jenže hold dieta se držet musí a měla by kvůlůi mimča a taky občas každá z nás přestřelí a dá si něco víc malé míře to prostě nejde,že misule? hihi ty jedna co pořád hřešíš.
a musíš si měřit? a kam chodíš v OV na DIA?

samsulka
26. jún 2009

tak mám po snídani 7,8 to je děs no a to jsemměla jen graha. rohlík máslo a salám. budu asi jenom na chlebě ten mi nevyskočí.

miska66
26. jún 2009

No merim merim, predevcirem rano jsem sla rano na odber krve a mela jsem v moci aceton tak me servala, ze pry jsem den pred tim hladovela, tak dalsi den sem jedla co hodinu, dle sveho uvazeni no a to nemela slyset, uz jsem ji chtela roct at mi daji pokoj, ale ovladla jsem se. Delam na nove huti tak chodim tady aj na gyndu aj na diabetku.

Umrel Michael Jackson ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ skoda byl fakt trida.

Sam ja jsem ze zabrehu a rodit budu zrejme v e Vitkovicich. a ty jsi od kud?
No a dr me strasila ze jestli chci mit 5 kilove decko a takove, ono urcite maji pravdu, ale aspon jednnu zmrzlinku nebo cokoladku, sakra a nic.

A este jsem se ji ptala jestli male pivo si muzu dat ted mi docela chutna 😀 tak ani to ne. nic vodu.
Dal mi prukazala at si koupim digitalni vahu do kuchyne, tak ji rikam ze ted nemam tolik penez na digi vahu, tak se zase vztekla, tak dnes koupim nejakou takou obyc. dneska to uz dodrzuju jsem mela jenom chlebas maslem a par tresni a kafe a zase az za tri hodky si dam nejakou zdravou blbost

😀

Sam a ty jsi doma? nebo pracujes? ja pracuju este mesic ale sedim na prdeli v kanclu takze v poho, to asi proto jsem tak pribrala, sakra.

aaronka
26. jún 2009

Samšulko, jo, bylo to po hodině těch 7.Měla jsem chleba, sýr rajče a mléko 😵 Na lačno, no to vůbec ještě nevím jak to budu dělat, protože těch papírků je fakt málo, asi každý den vyzkouším něco jiného 😉

samsulka
26. jún 2009

No já třeba zjisitla,že mi nedělá dobře tmavé pečivo, jenom chleba mi nevyskočí takže ten mi fakt nevadí. Snídaně vždy vyskočí,ale pak by to mělo být už ok. Oni fakt dělaj jako by to dávali ze svých, jak člověk pak má vědět kolik může a co může pořádně jíst,že?neboj se toho a občas si to změř.

Misko, jéé to bydlíme kousek od sebe taky Zábřeh u hřbitova hihi a ty?
Taky chci Vítkovice jsou nejblíž a jsou super, ležela jsem tam s mimoděložním a ta ochota byla super nemohla jsem i vynachválit. JInak já jsem na NP tak si užívám klidu doma. A kde to chodíš na DIA? proboha co to je za dr.že tak po tobě jede? já si taky musela koupit váhu digi neměla jsem. Já přibrala tak 4 kg takže moc ne.

miska66
26. jún 2009

Jeeej tak to jsi sikula ze tak malo. Ja u kotvy ale je to kousek, svet je maly 🙂 No na to dia chodim taky tady do nove hute. Ale serou mne tak ty dve ta sestra a dr ze az. Musim vydrzet a dodrzovat to. No a zrejme tu vahu taky koupit stejne ji budu potrebovat do budoucna.

ja jsem mela po obede 8,9 coz je mooooc a to jsem na obed jedla smakouna a bramborovou kasi, takze ja uz fakt nevim. Sice jsem jedla co hodku neco a to bylo asi tim.

Sam a mas aspon vychazky? neni doma nuda? nebo zvyk asi ze? ja byla doma nejdele mesic a neprislo mi to uteklo to jako voda, jsem byla na umelem oplodneni, sice se nepovedlo ale mam zkusenost. Nakonec se povedlo normalne coz je fajn. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre