Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
11. aug 2010

ahoj holky,jdu se s Váma rozloučit zítra nastupuju na příjem a jdeme vyvolávat porod,mám málo plodovky a navíc díky té super dietě má malý moc malé bříško a hrozí komplikace tak ho chtějí vytáhnout ☹
zbavím se té bůbé dieta,ale abych pravdu řekla tak mě chuť na veškerou čokoládu světa právě přešla ☹

rozpravocka
11. aug 2010

@makinecka neboj, všetko bude v pohode. Za chvíľku už budeš drať malého v náručí a potom sa aj chuť vráti 😉

labell
11. aug 2010

@makinecka bude dobře!! Hodně štěstí tobě i malému!!

tea1909
11. aug 2010

@makinecka ježiš, tak ať ti to všechno dobře dopadne!! A pořád jsi říkala, že to budeš ještě strašit a podívej... ale za takovéhle zprávy to teda nestojí ☹ . Drž se, myslíme na tebe a hlavně se tu zase brzy ukaž 🙂

tea1909
11. aug 2010

Normálně mám teď už druhý den hrozné bolesti zad...ale ne takové normální-jako když chytnou záda-přetížená, unavená, namožená... Tahle bolest je nepřetržitá a nedá se jí ničím ulevit ☹. Včera jsem v noci nespala skoro vůbec a dnes to bylo o chlup lepší, ale druhá polovina noci už zase bez spánku. V leže je to nejhorší. Nejdřív jsem to neřešila, ale včera, když se bolest nezměnila za celý denmě napadly ledviny... ☹ a večer dokonce to nejhorší (kamarádka měla 3 dny porodní bolesti v zádech a porodila ve 30 týdnu)... ☹ . Tak jsem si říkala, že dnes půjdu k mudr když se to nezlepší. Ale on tam dnes není a zítra mám normální kontrolu. Teď dopo se mi podařilo dokonce ještě usnout a dospat trochu noc,a je to o píď lepší... tak to asi nechám až na zítřek... snad je to nějaká banalita a něco nezanedbám... pořád si říkám, jestli kdyby to ta kamarádka tenkrát řešila dřív a ne až po 3 dnech, jesli by jí to ještě chvíli neudrželi.

tea1909
11. aug 2010

@makinecka a co to znamená, že má malej malý bříško? jako že hladoví? nebo co znamená?

makinecka
11. aug 2010

@tea1909 no pochopila sem že je asi podvyživenej tou posranou dietou a chtějí ho venku aby nebyly komplikace ☹

rozpravocka
11. aug 2010

@makinecka to fakt? lebo akurat som sa vcera muzovi stazovala, ze mi akosi nerastie brucho. Uz vyse 1,5 mesiaca som stale na rovnakych cm. Tak teraz si ma normalne vystrasila.

makinecka
11. aug 2010

@rozpravocka ale neboj oni mě to neřekli,prostě na utz zjistili že hlavičku a vše má OK ale mám malé bříško,pořád se mě ptali jaké hladiny cukru sem měla,jeslti mám dietu a jak mi vyšlo OGTT a pak teda že se vyvolává porod od ukončeného 38tt a to jsem zítra,že stejně by mi to vyvolali v 40tt že přenášet nenchají,tak že ho radši vytáhnou ven,no moc chytrá z toho teda nejsem 😒
předtím mi samozřejmě dělali utz v 31tt a pak až teď a malý váží 2600g 😉

luckaa
11. aug 2010

@makinecka Zítra se držte s malým oba,ať jste v pořádku 😉

tea1909
11. aug 2010

@makinecka teď váží 2600 ? S tvojí cukrovkou? Tak to je fajn, ne? Takže jdeš na vyvolání, ne na císaře... ?

makinecka
11. aug 2010

@tea1909 jo jo na vyvolání 🙂

tea1909
11. aug 2010

@makinecka Říkáš to jak kdyby ses těšila 😀 . Moc na tebe budu myslet... to musí být mazec takhle najednou... hrozně moc ti přeju ať je to rychlé a ať je to nakonec krásný zážitek. Za 2 dny už budeš držet vašeho chlapečka v náručí 🙂 (ty jo to je tak krásný 🙂 )

rozpravocka
11. aug 2010

baby, chcem sa vas opytat, vianocka, makovy rohlik - tie sa asi tiez nemozu, ze? Asi obsahuju viac cukru ako chlieb. Skusala ste to niektora?

tea1909
11. aug 2010

@rozpravocka to už mě taky napadlo...taky by mě to zajímalo. Ale myslím, že jednou je to sladký rohlík (pečivo) a bude tam cukr ☹. Cukr je skoro všude - bodejď by nebyl ve sladkém pečivu ☹

luckaa
11. aug 2010

Holky,jak tu @lio psala o tom dřusu,včera jsem našla od Tomy,bez přidaného cukru,tak jsem ho vzala a myslím,že by nemělo vadit,když ho dost zředím s vodou,co myslíte?

rozpravocka
11. aug 2010

@tea1909 to hej,ale ved predsa aj v chlebe je cukor (inak by im nevykysol kvasok) - som pozerala zlozenie v obchodoch a cukor bol takmer v kazdom (a v tych ostatnych bolo nieco, comu som celkom nerozumela - pocnuc sladom (co je vlastne asi tiez cukor)) Ale v tom sladkom pecive je toho cukru asi ozaj viac. Ale zase nehovorim o siskach, croisantoch a tomu obdobnych veciach. Iba o vianocke. Ked sa da iba s maslom, tak by to nemuselo byt az tak strasne ☹ To je dilema. Skuste to niektora, ktora mate glukotest a potom poviete 😀

@luckaa myslim, ze ked to dostatocne zriedis, tak sa to bude dat. Ale podla mojho nazoruurcite nie tak na bezne pitie,len tak obcas. Ja odjakziva pijem dzusy bez pridaneho cukru a tych cukrov tam je teda dost. Ked si vezmes iba jeden 2,5dl pohar neriedeneho, tak to mas cca 30g sacharidov - takze ak by si to zmiesala aj pol na pol s vodou, tak je to stale 15g - čize polovica desiaty - a urcite ta to velmi nenasyti.

tea1909
11. aug 2010

@luckaa abych pravdu řekla, tak na džusy jsem vůbec nekoukala. Myslela jsem, že v každém je cukr... ale my džusy nikdy nekupovali, takže mě tohle omezení ani nebolí - obyčejná neperlivá voda je stejně nejlepší 🙂. Ale pokud ve složení není cukr psaný, tak by tam měl být teda asi jen ten z ovoce, to je pravda

tea1909
11. aug 2010

@rozpravocka no já jsem našla cukr na tmavém chlebu. Ale když koupím ten obyčejný bílý chleba (pšenično-žitný Šumava), tak tam cukr není. Já mám taky moc ráda sladké pečivo - vánočka, loupáky,... to je super - a s máslem MŇAMKA ... ale asi by mě to ani nenapadlo... řekla bych to je prostě sladké ☹ . Takže kdybyste to někdo zkusil... 🙂 . Nebo se příští týden zeptám v dia poradně 🙂

rozpravocka
11. aug 2010

@luckaa
@tea1909 no, predpokladam, ze tam je len ten cukor z toho ovocia. Avsak, ked si to predstavis, tak na jeden pohar dzusu by si doma potrebovala vytlacit tak 4-5 pomarancov. Si predstav, ze by si na desiatu zjedla 5 pomarancov - to by nas asi makinecka nepochvalila 😀 Ale zase ak sa to dostatocne zriedi, tak by sa to obcas mohlo vydrzat.

rozpravocka
11. aug 2010

@tea1909 Hej, akurat som včera pozerala - Šumava a este jeden tu u nas na slovensku som nasla bez cukru 🙂

labell
11. aug 2010

Holky já mám napsaný 10dkg vánočky. Zrovna dnes sem si ji dávala...byly to tak dva plátky a v poho. 😉

luckaa
11. aug 2010

Na 100ml je v tom džusu 9,6g sacharidů,tak když si tam dám opravdu jen trošku na chuť,tak si myslím,že v poho....Na vánočku jsem koukala v týdnu a samo tam byl cukr

rozpravocka
11. aug 2010

@labell takze ziaden zvyseny cukor? 😉

lio
11. aug 2010

@makinecka heye to nebude tou dietou....navíc ty si stěžuješ na ubytek kil už dlouho...doví čím to bylo......
nicméně držím palce at jste oba v pořádku a zítra na tebe budu myslet.že je to ale fofr, zítra mám taky kontrolu, tak snad mne nečeká takovýhle mazec....

lio
11. aug 2010

@rozpravocka v klidu, holky neplašte, já měla taky furt nic nic bříško a ted mám pořádnou merunu, důležitý je ult...

lio
11. aug 2010

@luckaa no já z toho džusu nejsem moudrá, nevím zda je to jako dyž rozmixuju pomeranče, ale je tam cukr, otázkou je zda je to ten samý cukr co ve vymačkaných pomerančích, já to s gluko nezkoušela ale stejně mne po něm pálí žáha a džusy jsem měla v zakázaném, je fakt že ty klasické džusy....ale pokud nemáš možnost měření...nezkoušela bych
radši si uvař ovocený čaj, přidej limetku, mátu a vychlaď ....

rozpravocka
11. aug 2010

@lio ja sa nemozem stazovat, ze nemam brucho 😉 do 5.mesiaca rastlo ako o dusu a teraz uz nic. 😉 A odkedy som na diete, mala sa aj nejako menej hybe (asi uz nie je vdaka tomu cukru taka hyperaktivna) Ale zatial si starosti nerobim, dokoncabymi aj vyhovovalo,keby sa narodila mensia 😉 No vsak predsa len uvitime na utz.

lio
11. aug 2010

@tea1909 radši si upečte ten štrůdlík bez cukru..tohle sladké pečivo opravdu vynechejte.....nikdo z nás co už jsme na konci to tedy nejedl.....

labell
11. aug 2010

@rozpravocka nene měla sem cukr v normě, ale mě toho prochází docela dost, i třeba dva kousky bábovky..samo je v ní minimum cukru.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre