Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
27. aug 2010

@lio Lio já právě nevím, proč ti to vyvolávali, však jsme rodili na stejném místě. Jsem myslela, že ti řekli proč. 😕

@franziska Tak jestli si doteď jedla normálně a cukr dobrý, tak teď nasaď dietu a bude to zase dobrý. Inzulín se dává holkám, které ač drží dietu, počítají sacharidy o 106, tak jim cukr lítá a mají vysoké hodnoty. 😉

lio
27. aug 2010

@ducky ano řekli proč, protože mám cukrovku a u cukrovkářek placenta po TP stárne rychle. tím že to nebylo dole ready to tak protahovaly, protože by to jinak byl fičák tisíckrát větší, což si nedovedu představit....

po oxy testu koukali na výsledky celkovýho cukru a řekli že je to v poho a tak se bude postupovat pomalu....pak přišel ten z rizikovky, prej čí to byla akce, že to je zbytečný a odešel , v tu chvíli jsem se zhroutila ale nebylo cesty zpět....
du vzbudit uzlíčka, chrupe mi tu od jedné 🙂

ducky
27. aug 2010

@lio Hm, tak mě vlastně řekli, že pro ně žádnou cukrovku nemám 😝 😀 Tak asi proto.
By se jeden picnul. 🙄

lio
27. aug 2010

@ducky no to já pro toho dr v rizikovce taky ne, šak mi tenkrát řek, že mám hodnoty pod limit a mimi velký není, že já předčasně rodit nebudu a at se vyseru na dietu.....
asi jeli dle tabulek, kdy dia matky musí do TP porodit a basta...no heye ..už to nebudem rozebírat, nahovno je že je to uk aždé jinak.......člověk je pak ve stresu a neví která bije

ratatooy
27. aug 2010

@franziska já myslím že tvoje hodnoty až tak zlé nejsou.ale nevím když je máš takhle i po 2 hodinach?

ducky
27. aug 2010

@lio Hlavně že je Dominiček už venku, zdravoučkej, viď? 😉

lucinecka222
27. aug 2010

@lio ahojky ty sis jídlo taky vážila na gramy a musela ses řídit podle vymněných jednotek?ja jsem totiž stoho vul ☹

lio
27. aug 2010

@lucinecka222 jj přesně tak, jako všechny tady.......tumpachový jsme zpočátku byly taky, takže nekonec ti přišli na cukrovku vid, sem ti to říkala......

lio
27. aug 2010

@ducky tak tak....a až se dám do 100% pohody moc se na ten kolotoč těším, je nádhernej, neska nám ho obdivovala doktorka a tak se tatka dmul pýchou 🙂))

lucinecka222
27. aug 2010

@lio přišlsy no ☹ mohla bys mi teda poradit jak se to počítá pokud chceš ja ti zavolám ja jsem stoho jelen ☹

mmorgana
27. aug 2010

Ahoj holky, tak jsme dojeli k rodičům mojeho a víte, co nás tu čekalo? Štrůdl - bez cukru, odvážené těsto i jablka 😎 Tak počítám a mám k večeři 😀

lio
27. aug 2010

@lucinecka222 luci jukni na www.tehotenskacukrovka.cz a holky ti pošlou tabulku kolik v které potravině je sacharidů
když máš na sváču třeba 40gr sacharidů a dáš si jogurt a ovoce, tak jukneš, kolik má kelímek jogurtu sacharidů , např 10gr, pak si zvážíš pár kousků ananasu, juneš kolik sacharidů má ve 100gr ....prostě nasčítáš ty potraviny, počítá se jen pečivo, přílohy a ovoce...

lio
27. aug 2010

@lucinecka222 navíc za chvíli rodíš, tak co to tak hrotíš?

lucinecka222
27. aug 2010

@lio no ja tam mam sicé taky gramy ale hlavně vímněné jednotky víš ☹ proč to hrotím? protože je ohrožený malí víš ☹

lucinecka222
27. aug 2010

@lio ale dík za adresu ja mam tabulku z jídlem ale nechápu to vážení :(

lio
27. aug 2010

@lucinecka222 ¨no dle toho cos říkala sem ti už předtím říkala že máš cukrovku a držet dietku, ale to ses "smála", dva týdny do porodu začít s dietou nic nespasíš dle mého....
a co nechápeš?
ukrojíš chleba, zjistíš kolik váží a podíváš do tabulky...

lucinecka222
27. aug 2010

@lio jo ale doktor říkal že ji nemám tak co sem si mněla jako myslet,vždit ano samozdřejmně mužu za to ja 😠 jeden mluvý tak a druhý jinak,no nic ja se nebudu nikoho o nic prosit a zbytečně se rozčilovat 😒 nejhorší sem ja hm fajn ☹

lio
27. aug 2010

@lucinecka222 to nikdo neříká ale nevím, co ted jako zachráníš dva týdny do porodu, a co s malým je? a to máš vyloženě ty dva týdny držet dietu takovou že ti dali gramy sacharidů

lucinecka222
27. aug 2010

@lio malí je velký,a je tam ohrožení právě toho že muže po porodě dostat hipoglikemický záchvat a upadnout do komatu z nízké hladiny cukru 😢 daly mi tabulku z jídlem a gramáží a jídelníček a ještě přílohy mám dávat jako jednotky.Já nevím co se zachrání spiš asi to že už nebude tak přibírat,ale snad bude všechno ok jak se narodí 😒

mmorgana
27. aug 2010

@lucinecka222 A OGTT (zátěžový test na glukózu) Ti dělali? Někdy mezi 24. - 28. týdnem. Určitě zkus držet dietu, aspoň už malý nebude přibírat. Jak říkala
@lio ukroj chleba, zvaž kolik má, podívej se do tabulky, kolik je to sacharidů. A počítej.

czica
27. aug 2010

@franziska ahoj, netreba robiť paniku, treba obmedziť jedlá čo obsahujú sacharidy...mne lekárka zabudla povedať že okrem sladkostí nemožem kopec iných vecí, napr také cestoviny na ktorých som vyslovene závislá. Hoď si do googlu vyhľadávanie hodnoty sacharidov v potravinách a tiež sa nebudeš stačiť čudovať...a hlavne s ovocím pozor. Ja som mávala občas aj 9,3 a v poho som bola bez liekov a inzulínu, len si treba fakt dať pozor čo zješ, jesť pravidelne a menšie porcie.
Každý lekár mi povedal že nemožem prenášať kvoli cukrovke, malá sa nakoniec narodila 1,5 týždňa po porode s váhou 4,710kg, samozrejme som si vyžiadala cisársky ale keďže nebol voľný termín operácie (až 2týždne po termíne), zachránilo ma naše dieťa a vypýtalo sa konečne na svet 🙂

czica
27. aug 2010

@lucinecka222 mi nehovor že v tomto štádiu tehotenstva zješ viac ako jednu žemľu naraz :D
.... na raňajky si možeš dať žemľu so syrom alebo šunkou, obe už nie to by bolo veľa... ak chceš jesť cestoviny, tak cca 7 polievkových lyžíc / ryža 5 PL / knedlík 2 a 1/2 plátku / zemiaky 3 stredne veľké / strukoviny 7 PL / zemiaková kaša 5 PL... jedna žemľa je cca 40-60 g podľa toho akú veľkú si kúpiš, treba sa pozrieť na gramáž v obchode a podľa toho kupovat, 60g je norma; mlieka možes 2dl 1x denne

jarkotv17
27. aug 2010

ahoj

labell
27. aug 2010

Ahoj,
mě třeba vyvolávali porod na den termínu a vše šlo jak po másle. Celkovej čas 7 hodin. Není se čeho bát. 😉

czica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
czica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
czica
27. aug 2010

@labell a porodná váha bola aká?

labell
28. aug 2010

@czica 3100

labell
28. aug 2010

Určo i na váze záleží, ale známá za stejnou dobu porodila chlapečka co vážil 4660. Taky vyvolávačkou.

makinecka
28. aug 2010

@lucinecka222 ale ty už jsi tu chodila když ti zjistili cukrovku a říkali ti že máš držet dietu pokud si dobře pamatuju pak jsi sem přestala chodi,měla jsi hodnoty podobné jako já 8 po 2 hodinách a já ti říkala že cukrovku máš.
proč si tu dietu teda nedržela a nechodila sem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre