Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

kjucukovna
3. mar 2010

janka držím pěsti!!! hele a ten hamiltnův chvat je bolestivej????

mamina
3. mar 2010

Spíš se jen trochu lekneš,jak to jakoby píchne-protože většinou se doktoři nenamáhaj říct dopředu,že ho udělaj... 😠

nela999
3. mar 2010

Ahojte, mám otázočku:
v januári som bola na GTT a mala som hodnoty 3,9-8,3-8,0. Teraz musím chodiť každé dva týždne na kontrolu a hodnoty som zatiaľ mala hodinu po jedle nasledovné: 5,3-5,6-5,4-4,7. Dr. vždy vraví len že je to v poriadku. Podotýkam, že žiadne diety nedržím. Pribrala som zatiaľ 7kg a papám aj to sladké niekedy- ak je chuť, sladím si normálne kávu, čaj...Znamená to že tú cukrovku vlastne ani nemám? Inak by som to snád mala zvýšené na kontrole...Sú tie hodnoty v poriadku?

laskonka
3. mar 2010

nela 999, podla mna cukrovku ani nemas ak mas taketo hodnoty bez diety, tak to je normal, a pri teste ti mohli vyjst vyssie aj zo stresu aj ked si si myslela, ze si v pohode, stres je svina.

laskonka
3. mar 2010

Prosim Vas mali ste niektora ku koncu tehotenstva, pomerne silny tlak v podbrusku, ja mam problem s chodzou a ked lezim tak sa neviem poriadne otocit, pretoze to boli. Lekar mi tvrdi, ze je to tym, ze maly sa tlaci dolu a ten tlak na panvovu kost mi sposobuje tu bolest. Prosim napiste mi ak to niektora poznate.
Este sa chcem spytat, skor Vas baby, ktore uz mate po porode alebo aj Janka to spominala, ze je otvorena na 2 prsty mate pri tom nejake pocity, tlak alebo bolest, jednoducho viete o tom, ze sa otvarate?
Dakujem krasne za rady.

lena27
3. mar 2010

já jsem při minulém porodu byla otevřená na tři prsty (jen malé bolesti v podbřišku) a valila jsem na hekárnu, tam píchli vodu a za 5,5 hod byl na světě.
a co je to ten hamilton? vůbec netuším.
janka ať to máš rychle za sebou

evca82
4. mar 2010

haf to je mi lito, ze jde maly na operaci ☹ ale to zvladnete je to sikula 🙂 🙂

hamilton me nebolel, spis je to neprijemny.

radushka
4. mar 2010

haf: tak ať hlavně všechno dobře dopadne.Moc džím palce 😉

janka: kolem 37.tt jsem se hlídala míň a míň a v 38.tt jsem rodila.Tak asi to tělo tušilo, že už nemá cenu se hlídat 😀 . Takže buď v klidu, už se to blíží 🙂

konvalinka.2
4. mar 2010

Ahojky všem 🙂 ,
haf: mrzí mě, že musí malý na operaci... 😢 , budu držet pěsti, aby bylo brzy vše OK.

Holky, tak malá bude mít zítra už 14. dnů!! To není možný, jak to letí! Je moc hodná, buď papá a nebo spinká. Občas si i jen tak leží postýlce. Prdíky ji netrápí. Jen mě trápí to, že po každým kojení zvrací... Ale to dělala i Michalka. Včera ráno jsem si všimla, že jí z pupíku vyteklo pár kaúiček krve, tak jsem dneska volala dr. co to unamená, tak říkala, že to nevadí. Hlavně nesmí pupík hnisat a být zarudlej a že to krvácení může trvat až do konce prvního měsíce. Tak uvidíme.

Mějte se krásně. Pa

pani_haf
4. mar 2010

Děkuji všem za podporu a konvalince závidím hodné miminko 🙂))))

Holky, kojím o sto péro a mám menzes, já jsem fakt nějaká divná 🙂))))))

martina71
4. mar 2010

Ahojky vsem, dnes jsem byla na krvi a pred odberem jsem mela 6,2 a po jidle za hodinu 9,0 ☹ do poradny pujdu az nekdy pristi tyden. Poradte co mam jist, aby jsem miminku zbytecne neublizovala ☹ diky moc

ili5
4. mar 2010

ahoj, pani haf, jaktože se urval malyý? Nenechalas ho dlouho řvát? Kluci jsou na to choulostivý. Moje babka tak nechala řvát mého tátu až se urval a musel jít na operaci s kýlou. Já proto jen zavrčí už letím, mám strach. Moje kámoška měla oba kluky s kýlou, taky uřvanci šílení, prostě to neuhlídala. Po 2 dnech po operaci už je dali dom i se stehama. Pak dej vědět jak pokračujete. My zas máme zůžené kanálky na oku, tak týden 14 dní počkáme a pak pod narkozu, jak to nerozmasírujem, ale mažem antib. mast od narození, už to má lepší, ale zúžené pořád, uvidíme. Boroček.

mamina
4. mar 2010

Laskonka,to je úplně normální-ty tlaky.Prostě se tělo chystá na porod.(ale neznamená to,že budeš rodit zítra!) Já to u minulý holky měla už někdy od 30.tt a Petříček si mě chystá už teď. 😝 Pánevní dno i pánevní kosti bolej jako mrcha. 😖 A vždycky jsem spíš přenášela. 😉
Taky je možný,že to jsou poslíčky.Podle tvého týdne by to tak odpovídalo.Ale neplaš se!Fakt to neznamená,že porodíš dřív!
To,že se otvíráš,sama nijak nezjistíš-to jen doktor,kterej tě prohlíží při kontrole.

Nela999,tvý hodnoty jsou PŘEPYCHOVÝ! Mě u minulý holky taky nevyšla jen zátěžovka,jinak bylo všechno OK.U příštího těhotenství to už možná bude o něco horší,ale teď jsi v poho... 🙂

laskonka
4. mar 2010

mamina dakujem 🙂

lena27
4. mar 2010

haf: to je blbý s tou kýlou, ale věř, že čím je menší, tím to bude snášet líp. my jsme byli ve 20 měsících s pupeční kýlou a Pavlík druhý den řádil a starší děti to prožívali hůř. ale když ho brali na sál tak jsem to ořvala.

mirka12011
4. mar 2010

ahojte kocky dnes som mala tu glukozku a neudrzala som ju v sebe po hodine som ju vyvratila myslite,. ze ma poslu na opakovanie ked sme mali moc aj odber v poriadku? a to na dalsi tt mame 28tt tak ja neviem, ale zbytocne tam chodit zasa nemienim...

laskonka
4. mar 2010

Mirka, podla mna tam nebudes musiet ist este raz, ta glukoza sa dostala do krvi a to by im malo stacit. 😉

miselar
4. mar 2010

ahojte baby ja mam tiez teh.cukrovku a chcela som sa opytat ci neviete ako to je pri porode a kedy ma zena vlastne rodit som 39tt a doktorka mi nepovedala ani pol slova na to ze mam cukrovku neviete mi poradit?

lena27
4. mar 2010

miselar: co se tady vedla diskuse tak většina holek říkala, že se nechává max. do termínu, pak hůř funguje placenta. záleží také jak velké je mimčo. my jsme měli v 34+2 skoro 3kg a odpovídalo 37+2. za 14 dní jdu na převážení a budeme se domouvat jestli vyvolat nebo ne.

miselar
4. mar 2010

lena27 no sak zajtra mam poradnu tak sa poinformujem ze co a ako tak dakujem za radu

daia
5. mar 2010

Tak aj ja sa hlaism k tehulkam s diabetom, mala som po zatazovom teste hodnotu 8,6, norma je do 7,9. Zatial mam dietu a 1x za tyzden musim nosit vzorku krvi na diabet.ambulanciu. 😒 Horsie je ze mam obmedzene jedla ktore tak zboznujem,ale co pre drobceka neurobime...hlavne aby porod prebehol dobre a drobci boli v poriadku.

olgas
7. mar 2010

pani Haf: to je mi fakt líto, že má malej kilu, budu na vás myslet a držet pěstičky , ať to dobře zvládne Honzik i ty. Určitě dej vědět.

Ili: přítel říkal, že když byl pro rodný list, tak mu říkali něco o 4 měsících a že nám pošlou pozvánku, a teď jsem zjistila, že teda asi v Olomouci zvou děti okolo těch 4 měsíců. No už nebude tak maličkej a roztomilej, škoda....

daia: no jasně, to přežiješ, neboj. Taky jsem to takhle přežila.

pani_haf
7. mar 2010

Ahojky olgas a všechny těhu mamky 🙂

malý jde 15.4. na operaci do fakultní nemocnice v Ostravě, možná, že už jsme to psala, nemám moc času ☹. Budeme tam tři dny, nejvíc se bojím toho, že před operací nesmí šest hodin pít, to se upláče, je to takový prsař, takže to bude hrůza. Jinak je moc šikovný, má 5,2 kg 🙂. Pořád má v puse "žábu", já už nevím, jak to léčit, fialka moc nepomáhá, určo to přenáším tím kojením.....

ili5
7. mar 2010

pani haf, mazej si bradavky ga 🙂 nciánou.

olgas
7. mar 2010

paní Haf: co je to ta žába? jak to vypadá? Jsem asi blbá, ale fakt nevím ☹ To s tím, že mu nesmíš dát prso 6 hodin je docela blbý, neumím si to představit. Já mám malýho u prsa tak cca co 2-3 hodinky.

Ili : a co ty? jak to zvládáš s Patričkem?

mě malej dneska přesvědčil, že to tak dobře , jak jsem si myslela nezvládáme. Dneska je už od 16 hod vzhůru a ne a ne zabrat. Už jsme v půl šesté i okoupali s tím, že pak usne a nic. Od půl sedmé řve jak pardál. Na to fakt nejsem zvyklá, tohle ještě nepředvedl. Nezabírá ani prso, ani nošení na rukách, ani společené ležení v posteli a uklidňování, ani to když ho položíme do postýlky a necháme. Teď je sice chvíli klid , ale teda nevím na jak dlouho. Řval minimálně 2 hodiny v kuse v podstatě. Takže , když už jsem měla pocit , že to s ním zvládám, tak mě přesvědčil o opaku.

ili5
8. mar 2010

Ahoj,
olgo, zvládáme to dobře už. Malý už je zlatej. Má svůj režim a je přesný jak hodinky. V 19 15 koupeme, ve 20 hod usne, vzbudí se ve 2 na jídlo, pak v 5 na jídlo, pak v 8 hod a to už nespí, vyklá si, směje, koupili sme kolotoč do postýlky, tak je z něj unesený, pak usne kol 11-12 většinou na balkoně, to spí až do 16 hod, když je doma, tak jen hodinu. Proto se ho snažím dávat stále ven na balkon přes poledne, je tam spokojený.
S tím brečením, nám brečí pravidelně před koupáním kol 18 hod, koupila jsem pecky s třešní v pytlíčku v DM, kol 30 kč, nahřeju v mikrovlnce a dávám mu na bříško, se hned zklidní, prdí bomby a je klid. Určo to zkus. Hlavně ho nenechávej plakat tak dlouho, nebo se Ti urve jak pani haf, a půjde na operaci. Kluci jsou na to dost choulostiví, proto ho nenechávám nikdy brečet ani 5 min. Jak začne řvát, zkouším vše až na to příjdu co to je. Po koupání dávám probiot. kapky, v Polsku vyjdou na 250 kč u nás na 600 kč, je to jen 5 ml, a zabírej skvěle, ale po měsíci asi tak, takže pravidelně dávám od narození. V lednici mám zásobu ještě 4 ks 😀
Žába je v puse bolavé pupínky, něco jak afty. Já ze začátku mazala fialovou vodou-ganciánou bradavky, aby nedostal žábu a hlavně mi pomáhala na bolavé bradavky z kojení. B panten mi totiž vůbec nepomohl, je to jen raklama podle mě. Ganciána to stáhne to rozpraskané a za 3 dny jsem byla fit. 🙂

konvalinka.2
8. mar 2010

Ahoj holky.
Verunka teda netrpí na prdíky, jediný, co nás trápí je to, že po každým kojení ublinkává! I když ji kojím jen po troškách a každou chvilku, tak to nepomáhá!! Tak ji třeba tři krát denně musím převlíkat. Jinak je moc hodná, málo plače.
Poslední dvě noci se jí nějak nechtělo spinkat, tak jsem trochu unavená, ale jinak vše OK! Ve středu nebo ve čtvrtek jdeme k dr. na vážení. Tak jsem zvědavá, jestli přibírá. A musím se dr. zeptat, jestli už se můžem vydat aspoň na krátkou procházku. Jinak mě brzo doma už asi šlehne!

ili5: já jsem dojela z porodnice domů z rozkousanýma bradavkama do krve. Každý kojení bylo hrozně bolestivý. A mě na to teda bepanthen zabral. Jsem myslela, že to kojení kvůli té bolesti vzdám, ale za 4 dny se to zahojilo. Furt jsem mazala a mazala...

olgas: třeba měl Kubík jen nějaký špatný den. Neboj, to bude zase dobrý!!

Mějte se krásně. PA pa Lucka 🙂

olgas
8. mar 2010

konvalinka: doufám, že těch špatných dnů nebude moc. Jinak malej taky docela dost ublinkává, taky ho věčně převlíkám, tak si z toho nic nedělej. Některé děti to tak prý mají, prý se to časem upraví. Mě Kuba ublinkává klidně i třeba 2 hodiny po jídle, tak to je docela dílo. A některý den víc a některý den míň.

ili: mě bepathen pmáhá taky, ale je fakt, že nemám bradavky rozkousané. Něco bílýho má malej v puse taky, objevilo se mu to koncem minulého týdne. Ale myslela jsem, že to jsou zbytky mléka jak ublinkává. musím to teda pořádně prozkoumat. Hned jak se vzbudí, teď spinká od 9,30 co jsme šli ven. Osvědčilo se mi nechat ho doma v tašce z kočáru a nevybalovat, nevyslékat , ale otevřít ventilačku a on většinou ještě vydrží spát - tak já jdu honem něco dělat

olgas
8. mar 2010

jo Ili, já řvát nechci nechávat, ale třeba zrovna včera, jsme tady s přítel už skákali i po uších, aby nebrečel a nic nezabíralo. Trvalo to 2 hodiny, tak to je pak těžké.

pani_haf
8. mar 2010

Jj, holk, nenechte je ječet, jinak si vyřvou kýlu. Honzík jí má od narození, jen se mu vyvalila z toho křiku ☹. A teď ho tiším jak můžu, aby ji neměl venku, páč je lepší, když jí má zatáhlou. Taky mi tak ublinkává, ale to je normální, jsou to ještě malé miminka, tak mají tu záklopku chatrnou 🙂. Já ho po kojení dám do zvýšené polohy do lehátka, aby to mlíko jelo jen dolů 🙂 a pak teprve převlíkám na procházku atd. Mě teda bepanthen nepomohl ani za nic. Mám ho úplně k ničemu a to mám asi tři. Zadek mu mažu sudocremem a prsa, když mě pobolívá bradavka jen lanolinem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre