Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

nikollette
5. feb 2009

NO fuj, hento vypit je dost nechutne, ale poviem vam da sa to.. nemalo som ani citron, pila som znechutneho umeleho pohara,ale za 30sekund som to mala za sebou 😝 ale da sa uplne v pohode.. nezdrzujte s tym, len rychlo hltajte, mne to tak islo jak nic 😀
a zase znama, ta to nevypila povedala ze jej to je nechutne a ani ju nejka nenutili.. 😅

bertica.h
5. feb 2009

baby ale krv sa neberie zo žily,ale iba z kapiláry,nie?
Do prstu pichnu a je to.

dupinka
6. feb 2009

bertica, mne brali zo zily, ale vacsinou vraj beru z prsta.... Je to individualne, aj s tym pitim medzitym. Co lekar, to iny postup, tak to nerieste, nestresujte. Proste tam dojdete ako vam kazali a uvidite. Az take hrozne to nie je, prezili to mnohe pred vami a dalsie budu nasledovat 😉 Ked uz vyskoci ten cukor, potom to je ina "sranda"

snehulienka
6. feb 2009

aj mne dali pit glukozu s citronom, ale jaka je to blbost, ked citron znizuje hladinu cukru..

vilocka
6. feb 2009

ja som to pila bez citrona, lebo sa mi vtedy z kysleho robil exem, tak som to zvladla aj bez. A doteraz to lutujem, mozno by ta hodnota vysla nizsia, ako pise snehulienka. Citron znizuje hodnotu....takze ja tomu tiez vobec nerozumiem. Radsej som mala mat exem ako zistenu cukrovku 😒 , ale ktovie, mozno by to neovplyvnilo. A teraz aj tak trubim citronovu vodu cele dni 😀 , pre istotu.

katka2808
6. feb 2009

tak ked znizuje hodnotu cukru a niekde to dovolia, tak tomu nerozumiem ani ja

nikollette
6. feb 2009

Pichnu do prsta hej.. ale tri kraaaaat...
dojdete tam rano na lacno.. Pichnu vas do prsta, zoberu krv.. nato vam daju vypit tu sladku glukozu..
Povie vam ze o hodinu znova, tak bud cakate v cakarni hodinku, alebo idete domov, ak byvate blizko..
zase vas pichnu do prsta, aby videli ten rozdiel, pred vypitim glukozy, cukor v k rvi, a po vypiti, a potom, vam povedia ze o hodinu znova.. tak zase cakate, zase vas pichnu, a je to... 🙂

annamary
6. feb 2009

ja mam dietu 2 tyzdne a ja už neviem vazne co mam jest, este mam aj tie chute do toho... 😢

zannyka
6. feb 2009

aquila
Ja som to myslela obrazne, nejesť 3 dni sladké, lebo môj lekár sa ma pýtal, čo som naposledy jedla, a to bolo práve cez vianočné sviatky a to sme vypekali, tak preto som mala zvýšené hodnoty, ale ked som išla na opakované tak už boli v norme... 🙂
Aj keď si dáte pomaranč alebo nejaké ovocie aj tam je vela cukru, to mi povedal, ďalší lekár, že ani to by sme nemali preháňať, lebo aj s toho môžme mať zvýšený cukor...a to máš iba ovocie. ☹

wiola
8. feb 2009

Ahojte kocky.Tak to vyzera, ze nesladka dieta sa mi tiez nevyhne ☹
Zajtra idem este nakontrolny glukozak, ale uz pri prvom som mala hodnoty
po 2 hod.nieco nad 8 ,,,uf uf. A ja sladke tak moc lubim, ze az.
Zu tyzden sa snazim zo vstkych sil.....,no hadam to nejako pojde,koli malinkemu. 😉

wiola
8. feb 2009

babulky chodite niektora na antolsku?

vilocka
9. feb 2009

wioli neboj, da sa to zvladnut, ja uz taham piaty tyzden a da sa. Aj ja strasne lubim sladke a uz sa tesim ako sa po porode natlacim vsetkym na co budem mat chut 😀 .Uz na mna caka jedna obrovska Milka 😀. Ale kvoli babulinku by som teraz do ust sladke nedala nic, ani keby som mala neviemaku chut.

horala
9. feb 2009

wiola, ja chodievam na antolsku. co potrebujes? diaporadna je tam v pondelok a vo stvrtok. treba prist o cca 07,00 nalacno, s rannym mocom v skumavke a ranajkami, ktore zjes po prvom odbere. druhy odber je cca 1,5 hodiny po prvom. potom sa caka na konzultaciu s lekarkou, ale mna uz dvakrat poslali po druhom odbere domov, ze si mam kvoli vysledkom zavolat.

vilocka
9. feb 2009

co? na odbery s ranajkami? tak to som este nepocula 😅

arizona
9. feb 2009

babule, neviete, čo je to za test HbA1c? tento týždeň sa na to chystám a vôbec netuším (obyčajný glukózový test???)... 😅

viločka, mne dr. už upravila diétu, lebo mi už glukóza dole nepôjde 😒 že vraj mám úplne zblbnuté hormóny, takže to od najbližšej poradne vyzerá na inzulín...

zoe_a
9. feb 2009

Ahojte, ja idem prvykrat na cukor zajtra, bojim sa ako to zvladnem nalacno a vypit tolko sladkej tekutiny, tak mi drzte palce.

arizona
9. feb 2009

zoe, neboj, lebo stres zvyšuje cukor 😉 vôbec to nebolí 😉

vilocka
9. feb 2009

ari 😠 do kelu, tak to ma mrzi.Aj mne povedala lekarka, ze v osmom mesiaci sa to zvykne zhorsit...ale ze v deviatom uz sa to zvykne stabilizovat. Tak uvidime. Ja sa toho inzulinu bojim 😕 . Tak ti drzim palce, ale keby aj ho bolo treba, tak to uz len na chvilku a v 38 tt pojdes rodit. 😅
To tvoje vysetrenie neviem co znamena, ale A1 je tusim typ nasej cukrovky a Hb by mohol byt hemoglobin....ale aj tak z toho mudrejsia nie som.
Daj potom vediet ako si pochodila.

horala
9. feb 2009

vilocka,

keby si videla ponuku v bufete, bola by si rada, ze ta na to sestricka pred prvou navstevou upozorni a dr. este prizvukuje. lebo nie kazdy vie ranajkovat parky alebo niektory z majonezovych salatov, mliecne vyrobky rano velmi nemozeme, takze by si sa asi nenajedla. aspon ja si z toho vybrat neviem, takze si to radsej donesiem. skor ma zaraza, ze v nemocnicnych bufetoch nedbaju na zdravu vyzivu 😉

arizona
10. feb 2009

viločka, ďakujem za typ - Hb som si myslela, že by mohol byť hemoglobín, len ten zvyšok nejako nechápem 😅 veď uvidím, už sa len 2-krát vyspím 😀 a v 38. tt nechcem rodiť 😠 nech si malý pláva čo najdlhšie 😉

katka2808
10. feb 2009

ahojte. chcem sa spytat, ci tu nie ste niektora z Kosic. moj doktor ma posiela na test cukrovky v 26. tyzdni na KVP sidlisko, Moskovsku ulicu... neviete mi niekto povedat, kde tam presne treba ist? na ake poschodie? a ake oddelenie? a kedy je prist najlepsie?

lenka.dv
11. feb 2009

Ahoj holky.
Tak dnes jsem byla na diabetologii, kde mi zjistili těhotenskou cukrovku ☹ Dostala jsem letáčky a taky glukometr a občas se mám píchat a měřit cukr.
Mám povolené 275g sacharidu. Ale jak to tak všechno čtu, tak v tom mám trošku zmatek. Hlavně vůbec nechápu, jaký jídla na oběd či večeři mám vařit??? Můžete mi prosím poradit? A ještě dotaz, můžu obyčejné máslo?

bastika
11. feb 2009

lenka, diabetolog by ti mal dat tabulku, kde su vsetky bezne jedla a sacharidove jednotky vsetko preratane ake mnozstvo coho ma kolko sacharidov, to si potom lahko vyratas sama.moj otec je diabetolog a on taku tabulku ma.ja som mala cukor 4,8 kolko vy?

lenka.dv
11. feb 2009

Bastika: Tabulku mám..... Takže můžu třeba jekékoliv maso a jakkoliv udělané jen dodržet to množství? Připadám si hloupě, když se tak ptám, ale fakt tápu.... A hlavně se bojím, že to nevydržím ☹

bastika
11. feb 2009

ano hlavne je aby si dodrzala mnozstvo, je vlastne jedno co z toho jes, hlavne si ustraz sacharidove jednotky,ja ti ale radim jest viac jedla, napr maso so zeleninou a ine nesladke veci, aby si sa aj nasytila, nez menej a sladsie, ale to je na tebe, ako chuti.ja som ten typ, ze radsej salat ale 4 kila 😀

lenka.dv
11. feb 2009

hmmm, tak u mě je problém, že zrovna zeleninu moc nejím, jak co 😖

iinuska
12. feb 2009

Ahojte, no ''sladke testy" uz mam za sebou,vysledky so OK, tak som rada. Nebolo to take hrozne, salo sa to vypit, viac mi vadili tie vpichy do prsta.

bertica.h
12. feb 2009

Babule..tak ja som dnes bola na O-GTT a je to horšie ako som myselal.krv mi brali 3x zo žili,to sa dalo,ale ten humus čo som musela vypiť..mám pocit,že ani ml viac by som nezvládla.
Nechápem prečo sa to takto paušálne robí,úpovažujem to za invazívne vyšetrenie a ked budem tehotná tretí krát,odmietnem to.sedela som v čakárni,zle mi bolo,napínalo ma na zvracanie..výsledky budem vedieť v utorok.snad aspon tie budu ok.

kam
12. feb 2009

Ahojte holky, tak já byla na testech minulý týden a v pondělí mi po telefonu bylo sděleno, že mám lehce zvýšenou hodnotu, takže už teď radši držím dietu co jsem našla na netu. Zítra mi poví snad dr. více.
Důvod proč tady ale píšu je ten, že by mě zajímalo od vás co už těhu cukrovku máte déle, zda při této dietě
přibíráte nebo ne.
Na začátku těhu jsem přibírala docela rychle a od prosince skoro vůbec a to jsem jedla sladké docela dost.
A teď když se cukru vyhýbám, tak mám strach, že už nepřiberu vůbec nic.

Prosím jak to máte vy? Díky 🙂

vilocka
12. feb 2009

kam ja uz tu dietu drzim 5 tyzdnov, odvtedy som schudla 1,5 kg a teraz to pomalicky zase naberam. Takze som zhruba tam, kde som bola s vahou pred 5 tyzdnami. Neboj sa, urcite este nieco priberies a ked aj nie, tak aspon vaha ti zostane ako mas a vsetko pojde babatkovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre