Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evca82
20. feb 2010

haf tady jsem 🙂

to je mi lito, ze ma maly porad zloutenku ☹ a to s nim chodis na KO nebo to poznas sama, ze ji jeste ma?ale kamaradky kluk ji mela tusim az do 4 mesice, asi nekomu zmizi hned nekomu ne ☹

slunicko uz by svitit mohlo, me to uz s....

olgas
20. feb 2010

paní Haf - naše odpovědi se míjeli 😀 Zatím ještě žiju, dneska jsem s malým poprvé sama doma i přes noc, tak jsem zvědavá jak to zvládnu. Odpoledne se zastaví naši a dám jim malýho do kočárku, ať vozí. paní Haf , to jsem ani nevěděla, že mimčo může mít žloutenku tak dlouho, já myslela ,že se to hned v porodce rozežene tím modým světlem. no nicméně, to určitě časem bude dobrý, hlavně , že vás sledují dokotoři

Holky, a jak zvládáte šestinedělí? Já do teď dobrý, ale od včera začínám být nějaká ubrečená. Možná proto, že vím, že přítel jde navíc už v pondělí do práce a já nevím jak to sama s malým zvládnu. Moc si nevěřím. Kdyby byl v práci jen přes den , tak by to bylo dobrý, ale asi odjede pryč až do středy, takže mě budou čekat asi perné dny. I když malej je hodnej, ale aby vydržel a moc neplakal. Když brečí, tak to mě teda drásá nervy a já nevím co s ním.

olgas
20. feb 2010

jo holky a co misicka, ta už tady pěkně dlouho nebyla????

pani_haf
20. feb 2010

Evco, Olgas-ahoj 🙂

malý má žloutenku i z toho důvodu, že jeho krevní skupina má RH mínus a moje plus ☹, chodím k pediatrovi tak jako ostatní maminy, 3,6 týden a dr doporučila ty odběry. V porodce ho svítili a bylo to tak akorát na odchod domů, jinak by si nás tam nechali. Prej jedna mamina tam byla tři týdny! Chuděra.

Olgas-nedivím se, že jsi ubrečená, já měla takový blbý týden, jak jsem měla ty ragády a to bylo taky na prd, ale to přejde, uvidíš, já dnes končím šestinedělí, cítím se velmi dobře, až nad má očekávání, tak doufám, že tomu bude tak pořád. Jinak když Jeník pláče, že ho bolí bříško, dám si ho na břicho a prsa, jak ležím a moc mu to pomáhá, uklidní se tím tlukotem srdce a pak oba usneme, sice je to jako na trní,, páč ležím jako prkno, ale malý je ve spacím pytli , tak je v teple. Určitě to zvládneš, jen si najd svůj systém, jak to všechno stihneš a půjde to.

Malému se vrátila ta "žába" v puse, tak mažem borglycerinem místo fialky a dávám mu probiotické vitamíny pro děti od ukonč, 1 měsíce, snad se to brzy ztratí.

O misicce nic nevím ☹

lg1
21. feb 2010

Ahojte dievcata, som tu nova a rada by som sa zapojila. Tehotensku curovku mi zistili pred vianocami po zatazovom teste. Vtedy bol vysledok 8,2. Gynekologicka mi odporucala drzat dietu a poslala ma za diabetologom. Zial pocas sviatkov mala vacsina z nich dovolenku a ostatny sa hrali na to, ze nebyvam v ich obvode, tak trvalo viac ako mesiac, kym som sa dostala k odbornikovi. Po testoch tam som mala hodnotu glykemie hodinu po jedle 6,9 a naposledy 6,8. Pred tyzdnom som si vsak kupila glukomer, lebo som nevedela co si mozem a co nemozem dovolit jest a zial sa mi stavalo aj to, ze som v amoku nevydrzala a sem tam nieco sladke zjedla. A z vysledkov som zdesena. Napriek tomu, ze sa odvtedy snazim dietu poctivo drzat, sa hodnoty cukru hodinu po jedle pohybuju od 8 do 9. Zatial som mala len par uspokojivych merani a to jem vsetko podla odporucani. Som v 35tt a doteraz som pribrala len 7 kg. Uz ani neviem, co mam jest, ked mi vsetko cukor zvysuje. :( Ake hodnoty boli u vas indikaciou na nasadenie inzulinu? Nechcela by som sa dostat az tam. Rada by som sa tiez opytala, ci si kupujete dia vyrobky s umelymi sladidlami. Niekedy mam totiz strasnu chut na sladke, ale doktorka mi dia vyrobky neodporucala. Ako ste tlmili svoje chute na sladke? Dokial mi sladkosti nezakazali, ani som ich nejedla, ale zakazane ovocie najviac chuti...

olgas
22. feb 2010

lg1: no odnoty 8 -9 jsou dost vysoké, to by měl tvůj doktor nějak řešit, nejspíš inzulínem, ale každý doktor léčí jinak, tak těžko říct. Zvlášť, když dodržuješ dietu, tak by ty hodnoty neměly tak vysoko lítat. Co se týče diavýrobků , tak ty jsem teda určitě nejedla, pokud si dáš sem tam něco , tak by to umělé sladidlo nemělo vadit, ale je lepší se umělému sladidlu vyhnout. Já jsem při mé dietě mohla i sladké, když mi to vyšlo do počtu sacharidů. Když jsem třeba na oběd snědla míň sacharidů, tak jsem si dala třeba kousek čokolády nebo něčeho, nebo třeba když jsem neměla hlad na odpolední svačinu, tak jsem si taky sladkost dala. Ale pořád jsem počítala sacharidy.

Paní Haf a Evka: tak my jsme dneska v noci vzorně spinkali, malej usnul ve 21 hod, pak se vzbudil až v 1 hod, pak 3,30 hod a pak ráno v 6,30. Teď zrovna usnul zase. Já toho jdu využít a jdu si dát sprchu 😀

pani_haf
22. feb 2010

Olgas-to jste šikulky, u nás velký břichabol a pak kojení v 23:30, 3:30, 6:30, už je to mnohem lepší 🙂

Malý mi do půlnoci nespí, fakt ani oko nezamhouří, celý tatínek...

evca82
22. feb 2010

olgas tak to je parada 🙂 my usnuli v pul9 po hodine a pul revu, asi brisko. a pak kojo v pul jedny a v pul ctvrty...to se teda protahlo, pac potom zase brisko a mala se nemohla nejak dojist a pak opet prucurala plinku, pak spala do sedmi. takze taky docel dobry 🙂

mecunka
22. feb 2010

ahojte,
prosim Vas viete mi poradit, ci moze sa moze tehot.cukrovka nejako prenies na dietatko? Myslim tym, ze by malo aj ono cukrovku. A vzdy tato cukrovka po tehotenstve ustupi? Nemohla som mat uz cukrovku pred tehotenstvom? dakujem za kazdu odpoved a radu 🙂

radushka
22. feb 2010

Holky, tak kámoška chodí ke stejnému dr. jak já a já jsem si ten test na cukrovku vynutila, ať mě tam pošle.Jí řekl, ať se nenechá zbytečně strašit, že nikam nemusí, no a tak ona nešla.I když ví, že já jsem ji měla.No fakt to nechápu, ona se bojí brání krve, ale i tak.Pro mimčo to přece obětuju. Že prý teď vůbec nepřibrala a že se drží, aby sladké moc nejedla.No taky řešení, ale já to prostě nechápu 😒

lenocka84
22. feb 2010

ahojte
baby poradte, co sa da "maskrtit" ked mam tu tehu cukrovku?
uz neviem ako krotit chute ☹

radushka
22. feb 2010

co je "maskrtit" 😅 .Asi jako mlsat, že? normálně si dej něco sladkéhom, ale malinko.Nic se nestane 😉

lenocka84
22. feb 2010

radushka dnes som uz aj v moci mala zvysenu hladinu, a za 2 dni mam velky glykemicky obraz, tak to by som asi nerada riskovala

lg1
22. feb 2010

olgas: dakujem.

lenocka84: mam ten isty problem ako ty. Chcem maskrtit. 🙂 Olgas mi par riadkov vyssie napisala, ze mohla sladke pokial neprekrocila povoleny pocet SJ. U mna to neplati :( Akonahle polozim do ust nieco sladke hodnoty cukru sa mi splhaju do zavratnych vysok. Vynimkou bol snad len puding, do ktoreho som nedala tolko cukru - po hodine som mala cukor iba 7,5, co bol uspech, lebo ja ho mam ovela vyssi aj po dietnom jedle. Asi musis vyskusat a zmerat si cukor. Mozno budes aj ty z tych stastnejsich.

evkaa25
22. feb 2010

Ahojky.
Já jsem se dočetla na netu,že když člověk dostane chut na něco dobrého mimo jídelníček,tak zobat třeba sýr,jelikož ten nemá skoro žádné sacharidy.Nebo taky lískové oříšky,ty mají jen kolem 10g sacharidů ve 100gramech.Taky je zelenina,která neobsahuje témněř žádné sacharidy.Třeba brokolice,kedluben.......
Takže já zobu právě ten sýr,nebo brokolici vařenou se sýrem,nebo ty oříšky.A sem tam si zobnu i něco málo sladkého,třeba Bebe dobré ráno mají v jedné oplatce 8g sacharidů,tak třeba tohle.Někdy je prostě chut silnější,to je jasné!Jinak se snažím dietu dodržovat. 🙂 🙂 🙂

mamina
22. feb 2010

Ahoj,holky,tak dneska jsem byla zase u dia a v rizikovce.Zase mě seřvala,protože jsem měla JEDNOU! 7,4 po jídle-prý jakto,že jsem si dovolila dát si čokoládovej pudink s ovocem?Tak jsem jí vysvětlovala,že jsem myslela,že to bude místo večeře,ale že manžel hodinu potom přivez grilovaný kuře a že jsem neodolala,takže jsem jedla už za hodinu znova.A ona mě sprdla,že jsem měla tu hodinu počkat.(nechat si vystydnout grilovaný kuře a ještě teplej rohlík?)No,jinak hodnoty celej měsíc opravdu do těch 6,5 po jídle.
Byla jsem i v rizikovce.Moje dr má dovču,tak jsem byla u jejího kolegy.Nějak nechápal,proč jsem na rizikovým.Prý jestli se léčím s tlakem nebo krvácím nebo jestli mám jiný problémy.3* jsem mu musela vysvětlovat,že je to jen kvůli tomu inzulínu,jinak jsem úplně fit.Tak se ptal,kolik toho inzulínu mám a jakej.Když jsem mu řekla,že jen těch 7 po ránu Novorapidu a jinak žádnej,tak jen protočil panenky a zabručel:To je prd...
Takže pro dnešek jsem klidná a šťastná.(Teď ještě,aby to vydrželo...)

pani_haf
22. feb 2010

mamino-ta tdá dr to je síla! Já když měla tolik jak ty, tak mi napsala dietologická chyba a hotovo 🙂

radushka
22. feb 2010

mamina: no tak hlavně, že ten dr. tě uklidnil.Ta dia dr. je pěkná kráva, ale to už tady bohužel všechny víme. Je mi tě líto, jak tě furt stresuje.Fakt je to pixla.Bych jí glukoměr omlátila o hlavu 😠

janka2110
22. feb 2010

ahojte dievcata a spolubojovnicky 🙂
Tak ja som si nedala rano mlieko ako mi poradila mamina myslim a cukor bol dobry jeden den.Na druhy den mi uz znovu vysiel vysoky po merani 😠 a dr.mi kazala zvysit inzulin.Takze zacala som 2 a teraz po tyzdni uz mam 5.Novorapid.A dnes znovu vysoky..neviem co uz mam robit?vsak jem na ranajky len caj a suchare....
dnes som to uz nemohla vydrzat uz asi 3 dni mam strasnu chut na sladke ale strasnu sa neda ani povedat aku...tak som dnes zjedla jednu horalku a 2 bombony.... ☹ dufam,ze sa nic nestane...inak dodrzujem dietu...

radushka
22. feb 2010

janka: už to máš za pár, tak si myslím, že trošku zhřešit nevadí.Tím, že držíme dietu, tak se nám rodí stejně menší děti.Malá měla 3200g a 47 cm.Takže úplně super 😉 . Rodila jsem v 38.tt a ke konci už jsem se zas až tak nehlídala.
No a třeba ta moje kámoška na ty testty ani nejde, což teda nechápu 😕 . Takže se fakt moc nestresuj 😉 .Pěkně mimču pošli nějakou dobrotu, si to taky zaslouží 😉

mirip
22. feb 2010

ahojte janka kludne si daj ja som mala byť tiež na deite a som zhrešila každý deň jedla som ladké ale nie tak akoby som chcela teda aká bola chuť....ale vždy som do niečoho zobla a neublížilo to ani babu ani mne.....ono sa nedá ulpne nejesť sladké 😵

lena27
22. feb 2010

radushka: to je divné, že jí na testy neposlal. mě dr. říkal, že je to povinné.
taky občas hřeším, ale mám hodně nízké hodnoty, po jídle max. 6,3
a jesli bude mimčo velké nebo ne taky záleží na genetice. my jsme oba velcí takže ani nedoufám v drobka 😀 v 31+0 mělo mimčo 2149g, ve středu jdu na převážení tak si myslím, že už to bude kolem 3kg 😝

janka2110
22. feb 2010

vsak to niekedy sa to uz neda vydzrat.
Ja budem mat mimco asi velke....v 34tt na ultrazvuku mala uz 3220g a povedal mi ze za tyzden zoberie tak 200g..preto idem 1.3. na poradnu a uvidime...to budem uz v 38tt tak snad mi ho vyvolaju ked dovtedy neporodim co myslim ze nie lebo nemam ziadne priznaky..
Inak aj moje dve deti boli vacsie.syn-3770g a dcera 3500 a ta sa narodila v 38tt.a nemala som teh.cukrovku.tu som dostala az pocas tohto tehotenstva.

lena27
22. feb 2010

janka: to neměli zas tak velkou váhu, syn měl 4350 a cukrovku jsem taky neměla 😀

janka2110
23. feb 2010

leni tak to bol dobry macko 🙂 rodila si prirodzene,alebo cisarskym?

lena27
23. feb 2010

rodila jsem normálně

laskonka
23. feb 2010

Ahojte co sa tyka sladkeho ja tiez hresim a cim som blizsie k porodu, tym viac, ale mne nastastie sladkosti ako palacinky s nutelou, dezert Tatiana a keksik Mila nedvihaju az tak cukor, ja mam problem s cestovinami.
Co sa tyka velkosti babatka, ze su pri tehu cukrovke velke, podla mojich skusenosti totalna hlupost, nas drobcek mal minuly tyzden cca 1770g, v 34tt sa mi to zda dost malo a kamoska, ktora nema tehu cukrovku, caka dievcatko a to malo cca 2300g. Ale dolezite je, ze je v poriadku aj ked bude malinky, ved ja si ho nakrmim ked uz bude von 😀

lena27
24. feb 2010

ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrolním ultrazvuku. prcek je o 3 týdny větší, už má asi 2984g. za 3 týdny jdu zase a to už se budeme domlouvat na vyvolávání. začínám z toho mít teda pěkný stach 😝

janka2110
24. feb 2010

ahoj leni.No tak ti verim ze mas strach.Som na tom podobne.Moja mala v 35tt 3220g.ja idem na poradnu 1.3.a tiez sa asi dohodneme na vyvolani porodu.

lena27
24. feb 2010

tak to už ti to asi příští týden vyvolají co? když si představím, že to za 3 týdny vyrostlo víc jak 800g tak to budeme mít asi 4kg macka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre