Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lji
11. máj 2010

ahojte. snazila som sa prečítať čo najviac o tejto téme len by ma zaujímalo akú formu prevažne zvolia pri odbere krvi, či len pichnutie do prsta alebo normalny odber. ide o to ze mne vziat krv je skutocne umenie a viac ako samotneho vysetrenia sa bojim prave tohto priebehu 😖

didulka85
11. máj 2010

Lji mne brali krv z prsta aj nalacno aj po dvoch hodinach... V piatok idem na dalsi test, som zvedava, ci budu zase brat z prsta alebo zo zily. Pred 2 tyzdnami mi brali krv a este stale mam modrinu. 😒

lji
11. máj 2010

didulka a prečo ideš znovu? teda myslim to tak ze ak ti zistia tak musis chodit stale na taketo vysetrenia alebo kontrolu?

no ja to mávam podobné.mám len jedno miesto z ktorého sa mi dá brať krv aj to len ledva ale následne mi to odpucháva asi týžden a dalsi tyzden tam mam modrinu takze toto viem o com hvoris... 😖

didulka85
11. máj 2010

Lji mala som zle vysledky. Takze musim ist znovu, ale rovno diabetologicke. Co so mnou budu dalej robit, netusim.

lenocka84
11. máj 2010

didulka diabetologicka ti vezme krv, z prsta, ukaze ti ako si pichat a budes ti doma pichat sama
podla vysledkov ti moze dat dietu
aspon mne tak urobili

tocikova
12. máj 2010

Ahojte som tu nova ,Didulka 85 , to nevadi ked v tehu schudnes ? tiez by som rada , cukrovku mi diagnostikovali len vcera , mam ist diabetologicke , zatial som pribrala 15 kil , a vobec by mi nevadilo keby som schudla , len sa bojim ci to neublizi babatku ...

monline
12. máj 2010

ahojte
sľúbila som, že sem napíšem, keď budem mať výsledky od diabetológa
takže- dnes som si po ne bola, moje zbieranie krvi do 7 ampuliek za deň dopadlo dobre, všetky hodnoty boli výborné, max. 4,8..diabetológ povedal, že GTT je extrémny test (mala som hodnotu po 2 hdinách 9) ten sa pri bežnej strave neprejaví..takže sladiť nemám naďalej, ale jesť mám normálne..o dva týždne opäť zbieram krv a budú ju hodnotiť, vlastne až do konca..
Porovnávala som otcov glukomer a hodnoty z labáku, glukomer ukazoval asi o 1 bod vyššie hodnoty, čiže glukomer 5,8, labák 4,8...takže sa na neho môžem spoľahnúť, ak si kontrolne premeriam cukor...

a ešte moja strava z toho meracieho dňa:
raňajky- 2 párky, horčica, grahamový rožok, káva s mliekom
obed- tekvicový prívarok, zemiaky, kurací perkelt
olovrant- 100g tvarohu, jablko
večera- hranolky, kuracie prsia na prírodno zapečené so šunkou, syrom, volským okom a marhuľou
2.večera- zvyšok tvarohu a marhule z kompótu..(domáce bez cukru)

emers
12. máj 2010

monline: děkujeme za info!!! 🙂

medyna
12. máj 2010

ahojte, chcem sa opytat, ten test na tehu cukrovku sa robi po 24. tyzdni? A robi ho kto? Internista alebo gynekolog alebo...... 😨

lji
12. máj 2010

robi ho internista po 24tt do 28tt. teda tak mi bolo povedane. uz aj ja som mudrejsia a idem na GTT 31.5. Samozrejme mi budu brat krv normalne tak neviem neviem ci sa im to podari 😅 ale dievčence už teraz som z toho vyplašená. nemám rada takéto vyšetrenia kedy musím čakať či sme s mimi v poriadku 😒

didulka85
12. máj 2010

Tocikova neviem, ci je to dobre... Uvidim v piatok. Ja som tiez velmi pribrala. 12-13 kil, ale teraz som 2 kila dala dole.
Monline dost si ma potesila... 😀

monline
12. máj 2010

didulka- myslela som si, že keď mi namerali tú hodnou na GTT, že zaručene diabetes mám..ale- našťastie sa nijak pri bežnej strave neprejavuje..čo ma veľmi teší..diabetológ spomenul, že asi len 5% tehotných má gestačný diabetes..tu na tomto fore sa stretli asi všetky kočky s týmto problémov, preto to vyznie, akoby ich bolo strašne veľa..nezávidím žiadnej veru, čo si musí pichať inzulín alebo dodržiavať veľmi prísnu diétu, spojenú s vážením potravín a sledovaním každej hodnoty toho jedla..to je strašne stresujúce..držím vám kočky všetkým palce...
možno opäť hormóny spôsobia, že sa mi hodnoty rozkolíšu..nikto nevie..preto primeranú diétu držať budem, ale zároveň chcem veriť, že všetko je aj bude v poriadku..

werunka21
12. máj 2010

Ahoj holky, prosím vás co po ránu snídáte? Já totiž mám i po 6j. inzulínu a půl krajíci chleba třeba s ředkvičkou hodnotu přes 8. Radíte vynechat ráno pečivo, ale copak jsem králík abych hned po ránu zakousla kus papriky 🙄 ? Nemám moc proužků se pořád měřit a tak už to nějak moc neřeším. Taky předpokládám, že si glukometr dělá co chce, tak je to snad těsně nad hranicí ale i tak mi to nedá...

radula75
13. máj 2010

Werunka,já jsem na to se snídaní taky podobně,mudra mi říká že musím snídat předepsané množství pečiva,že to není redukční dieta,tak si musím zase zvednout inzulín.Už si budu muset píchat i večer,asi budu z těch co se jim to zhoršuje..

werunka21
13. máj 2010

Radu, máš pravdu, asi je blbost si odebírat už tak z toho mála co můžeme. Ještě poměřím jak na tom jsem a taky se zajdu poradit s dr. Díky 🙂

radula75
13. máj 2010

jen je to šíleně stresující,každé měření...snažila jsem se mít dobré hodnoty,ubírala pečiva a příloh,pořád jsem pak měla ketony v moči,tak mi nasadila inzulín,myslím že někdy ani nejstriktnější dodržování diety holt nepomůže..

medyna
13. máj 2010

dakujem za info, lji 🙂
ja idem k internistovi 2.6, ale zatial len na odbery, takze ma zrejme este objedna na to meranie cukru.
Mas pravdu s tym cakanim, je to dost stresujuce ☹

werunka21
13. máj 2010

To mi povídej, proto už radši neměřím. Prý ani nemám. A jsem klidnější. Po posledním profilu vím, že je to v normě, až na ty zvýšené hodnoty po snídani. Takže změřím zase po týdnu a uvidí se. Když jsem dr. řekla, že jsem to měřila každý den, že mi docházejí proužky tak kroutila hlavou. Ona mi taky nic pořádně neřekne... To že si mohu dát i něco jiného, co nemám napsané v té dietě, ale musím si to spočítat jsem se taky dozvěděla až tady od holek. Bych asi jinak jedla den co den to samé 😅

lji
13. máj 2010

počkať a to nie je to isté? teda odber-meranie cukru, vypitie tej gebudziny, odber-meranie cukru? v ten istý deň??

lji
13. máj 2010

radula, werunka vskutku vás obdivujem 😖 a držím vám silno päste aby ste to mali ok a aby aj mimi boli v poriadku 😒

ellysa
13. máj 2010

werunka, radula, no to ma mrzí, že sa vám to zhoršuje, ale radšej nech vám zvýšia ten inzulín ako nejesť a stresovať seba aj drobcov, 🙂
my sme boli včera na poradni, všetko ok, malinká restie podľa tabuliek, má odhadom 2980g, tak som spokojná 😉 😉

medyna
13. máj 2010

no, to prave neviem, nenapadlo ma pytat sa lekara ani sestricky co konkretne mi tam budu robit, a ked som volala na interne, tam mi sestricka povedala, ze rano medzi 7.00 - 8.00 na lacno,ze najprv urobime odbery, ze je toho viac, tak postupne.....
Ved uvidime, Lji, ides prva, tak daj potom vediet..... 😵

emers
13. máj 2010

holky, určitě zvýšit inzulín, nejde vpodstatě "nejíst", já jsem tak taky dopadla 😉
akorát, že já to mám přesně obráceně, ráno mám hodnoty dobré a v poledne taky (na inzulínu samozřejmě) akorát večer ač si píchám 9 jednotek, tak asi budu muset zvýšit na 10... skoro furt blbě navečer, asi jak se to naskládá za celý den nebo nevím.
tak se držte! 😉

vancurovamisa
13. máj 2010

ahojky holky, tak vám taky napíšu, četla sem si vaše příspěvky. dneska jsem byla na testu GTT a našli mi zvýšenou hladinu cukru, po vypití té sladké dobroty po 2hod jsem měla 8,5 a pak když jsem seděla asi o půl hodiny déle v ordinaci pana doktora tak mi ukazoval jak mám zacházet s tím přístrojem na měření tak sem měla už 5,9 je to zvláštní. no nic dieta a jednou týdně si udělat hodnoty na lačno, po snídani, obědě a večeři a hned mu je druhý den zavolat. ale pořád mám takovej divnej pocit, může to nějak uškodit miminku?jaktože někoho na ten test posílají a někoho ne a ten tu cukrovku může mít taky, já ji na začátku neměla. před tím vypítím dneska sem měla taky hodnotu 4,9.

syraell
13. máj 2010

Tak ja mam za sebou druhy mereni tzv. dlouhyho cukru a 3,5 je pry krasny...Dokonce jsem byla pochvalena za to, ze se mi zveda bilkovina - netusite nekdo co ma spolecneho s tim nasim cukrem hladina bilkoviny?

vancurovamisa
jeste nedavno byly testy plosny, ted uz jak kde - pry se vytipupuje treba na zaklade velikosti plodu, geneticke zateze apod. Prestan se hlavne nervovat - ze te podchytili je v poradku a nepremyslej, co by kdyby ne. U cukrovky je psychika c. 1, tak si naordinuj pohodicku 😉 Hladiny se zpravidla od 31. tydne zhorsuji, takze pokud jses ted v norme, rozhodne drz dietu a testuj se...Drzim palce!

radula75
13. máj 2010

Tak jsem volala doktorce výsledky měření,mám si přidat raní inzulín,změřit se dnes před a po večeři,pak ještě před spaním,zítra jí zase zavolat.Zatím mi nechce nasazovat před večeří,ať mi nedělá v noci neplechu,tak snad to tak vydrží..

vancurovamisa
13. máj 2010

syraell- moc ti děkuju za odpověd, stačí když budu jíst po menších porcíh víckrát denně?a vynechám vše sladké?zítra si to zksuím naměřit, to je fakt v pytl.

syraell
13. máj 2010

vancurovamisa
ono je asi lepsi precijenom vybirat si veci a vazit je...Kolikrat si muzes dat mensi porci, ale ve vysledku muze byt glykemicky hodne vydatna...
Udrzuj rozestupy 3 hodiny mezi jidly - mezitim nejez. A vecer si nezapomen dat jeste druhou veceri...
Behem dne bys mela snist celkem 250 gramu sacharidu...

Tady najdes hodnoty jednotlivych potravin:
http://flora.cz/ekalkulacka/e_index.htm

A sladky vypust samozrejme uplne 😉

Drzim palce!

tocikova
13. máj 2010

Ahojte , mala niekora z vas hodnotu 14,7 a viac ? Hrozne sa bojim co so mnou bude , po hodine mi klesol na 7,8 tak naozaj neviem preco mi to tak kolise , lebo sa stravujem zdravo , jem zeleninove salaty , pijem cistu vodu ? Moze to byt aj z nervozity ? Je to strasne nespravodlive , keby som zozrala veternik tak by som vedela z coho to mam , ale takto ked sa clovek obmedzuje a aj napriek tomu ...

dominikaa
13. máj 2010

ahojte kocky,chcela by som vas poprosit o radu mne dali glukomer len vcera a dneska ked som si chcela zacat merat neviem ci nieco robim zle,ale neukazuje mi hodnotu (ako napr.pri doktorke4,9)ale mi ukaze 3r4,alebo 3r5. Uz mam dopichane vsetky prsty co sa to pokusam este skusit,ale stale to iste.Nevedeli by ste mi nahodou v tomto poradit? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre