Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

werunka21
19. júl 2010

@vodnari Ovoce má hlavně vitamíny, které potřebujeme. Pokud nebudeš jíst kila, tak nic nezkazíš 🙂

lenok
19. júl 2010

@vodnari mozem sa ta opytat, ake mas teraz hodnoty? prepac, necitala som celu diskusiu dozadu... pichas si inzulin? tiez som oktobrovka 😉

evajza
19. júl 2010

Tak po dnešní kontrole inzulín zvednut na 24-14-12 a k tomu na noc ještě 4jednotky nočního.No to se mám čím chlubit 😕 😕 😕Holky myslíte,že musím po těch 4jednotkách něco jíst,já kolikrát už v 22hod. spím.

vodnari
19. júl 2010

@lenok teraz vôbec ani netuším...mne len u gynekologa zistili že mám vyššie hodnoty ako majú byť a poslali ma diabetologovi ale diabetologička má stále dovolenku tak až v pondelok o týždeň budem múdrejšia....

makinecka
20. júl 2010

ahoj holky tak jak to tu koulíte?já celkem jo,zase jím dokolečka pár jídel a přemýšlím co bych si dala jiného,manžel mi přivezl pátou velkou Milku z Rakouska tak nevím jeslti mě pak chce vykrmit po porodu nebo co a parmskou šunku a tu sem si teda dala a mňam,teď v pátek se vrací tak sem zvědavá co mi zase doveze.

lio
20. júl 2010

@makinecka Já po měření profilu, kde po běžných jídlech (žádné experimenty) měla všecky hodnoty nad 6, jsem nasadila homeopatika, další profil bude tento týden tak čtvrtek pátek a v sobotu máme tu party, a pak ještě asi jeden profil a ve čtvtek odevzdávám glukouše a finíto, tak su zvědavá.
Zítra jdu na kontrolu do porodky už , tak jsem zvědavá, co mi poví jiný doktor .......

makinecka
20. júl 2010

hodnoty nad šest jsou v pohodě to už neřeš,hlavně že to není nad limit za chvíli rodíš a budeš mít klid a pak půjdu konečně i já.já jdu na dia 10.8 takže v 37tt a to snad už naposledy.

didulka85
20. júl 2010

Vcera som bola na odberoch a dnes som sa rozlucila s diabetologickou. Glukomer odovzdany...
Vsetko v poriadku, aj ta priemerna hodnota, ktorej som sa bala, kedze som uz dost polavila v diete. 😀
Den po porode mi budu robit v nemocnici velky glykemicky profil, ale pri beznej strave, nie diabetickej. Ak bude vsetko OK, tak uz nemusim dietovat. O pol roka znova glukozovy test.

werunka21
20. júl 2010

@didulka85 Další šťastná skoro mamina 😀 . Mě dr. řekla: držet dietu i po porodu, měřit profil, přijít po šestinedělí...Jako by mi to mělo zůstat 😔 😝 .

lenok
20. júl 2010

@didulka85 kolko si mala priemernu hodnotu?

makinecka
20. júl 2010

Didulko tak super teď už jen porodit miminko a zbavit se diety,už to tu nějak odpadává,z těch před termínem jdeme už jen já a lio na kontrolu co,se máte holky.

makinecka
20. júl 2010

Weru to ti jako nechala glukometr a máš si měřit profil jednou týdně a držet dietu dál?to by mě trefilo a budeš?

werunka21
20. júl 2010

@makinecka Ona má od 23. dovolenou, takže už si mě nezvala. Jen kdyby něco, tak do té doby mám ještě přijít. Nechala mi všechno. Do porodu měřit budu a po porodu dietu??? To jistě 😝 . Uvidím podle hodnot a končím. Počítám, že mě cukrajda po porodu samozřejmě opustí 😎 . Si myslí, že budu ještě šest týdnů bez čokošky jo 😲 !?!

lio
20. júl 2010

@makinecka heye neřeším, jen to fakt dodržuju a cukr mám "stále zvýšený" navíc nad 6..ono je to skoro 6,5 a výš..do sedmi, čili do limitu, ale přijde mi to divný, dyž nejím žádné experimenty a vážím a tak..tak sem nasadila homeopatika a uvidím další profil co to udělá, ale jak říkám, ještě dva profily a příští týden finíto.
Profilu v porodnici se tedy bojím, při té jejich stravě nevím.....uvidíme s čím vylezu z dia já :-O

makinecka
20. júl 2010

lio a kdy jdeš na dia?já až 10.8 a doufám že už naposledy.to už doklepeš neboj,mě budou taky dělat profil po porodu,doufám že mi předtím dají najíst protože rodit nějakých 10h a nejíst tak zkolabuju pokud mě nedají potom jíst,stejně je prdím si nabalím na potom jídlo a i když mě dají dietu budu jíst i svoje,nebudu v porodnici hladovět.

lio
20. júl 2010

@makinecka du příští čtvrtek, v 37+2tt, už naposled.....a zeptám se na dia co k porodu, bo bez jídla nevím....dávaj se energy drinky, coly a tak, ale to pro nás a hlavně pro mimčo jak se psalo na webu není uplně čupr mu na poslední cestu dát kila cukru....takže dyž nebudem jíst a pít jen vodu.....taky si zabalím něco s sebou po porodu, ale nevím co, v těhle hicech..musli tyčku, nebo co plánuješ ty?

werunka21
20. júl 2010

@lio Já jsem taky uvažovala jak to udělat abych se jim tam bez jídla nesložila. Každé tři hoďky něco baštíme a takhle? Ale četla jsem, že se jíst a pít nedoporučuje, tak nevím. Pak dej vědět co ti poradili.

makinecka
20. júl 2010

no to ještě moc nevím,mám nachystanou velkou karamelovou Milku s ořechama tu si pak po porodu dám a švihne mě z ní no a ještě něco vymyslím a pak si vždycky nechám něco dovézt od manžela asi něco z mekáče,nebudu troškařit.

makinecka
20. júl 2010

během porodu tě stejně nic nenechají jíst k vůli případnímu císaři!!!dají ti najíst až po porodu a tak možná chleba suchej,mě známá říkala ať si vezmu něco k jídlu,že ji po porodu dali suchej chleba a měla taky cukrovku.

makinecka
20. júl 2010

o a ná porodní asistentka poradila vzít si čoko nebo hroznovej cukr,je v tom hodně energie že to se u porodu smí,ovšem ne my cukrovkářky.
v pondělí jdu vypsat porodopis tak se schválně optám co si můžu vzít k jídlu když mám cukrovku,abych tam nezkolabovala,já mám 2 h po obědě prázdnej žaludek a jak dýl nejím už mě není dobře,myslím že nám jak nesladíme atd rychle cukr klesne tak si nedokážu pžedstavit nejíst třeba 8 hodin.

werunka21
20. júl 2010

@makinecka Přesně tak Maki, já taky jak po těch třech hodinách si něco nedám tak je mi šoufl. Pokud je to odpoledne po obědě, tak se to dá, ale před obědem. To kolikrát jak si dám nějakou slabou sváču tak kolem 12h už mám hypoglykemku a jsem ráda že jsem, natož v porodních bolestech...

lio
20. júl 2010

@makinecka
@werunka21 nemyslela sem jídlo k porodu, to stejně když je mi zle a neco mi bolí nemámn hlad...spíš k pití sem myslela pro energii a tak.....tak jestli mi na dia něco poradí a právě myslela sem po porodu, milku an meka bych nedala....a asi za suchej chleba budu vděčná, uvidíme....
jen mi přijde divný že x hodin budem hladovět jako každá rodící a pak se na nás vrhnout s profilem.....vždyt než se ten cukr srovná ne a tak..nevím

makinecka
20. júl 2010

tak to já si klidně nechám donést i něco z mekáče,nebo můj milovanej twister z kfc,budu chtít po porodu nabrat síly a z té nechutné nemocniční stravy těžko a na dietu jim kakám.

werumka
20. júl 2010

Ahoj holky, trochu jsem tu proluftovala pár posledních příspěvků:
@evajza - po 4 jednotkách nočního už nic nejez - je to trochu jiný inzulín, který má pomalý vstřebávání a počítá se u něj s tím, že v době jeho působení člověk spí a tudíž nejí. Jen kdyby Tě vzbudilo hypo, tak si potom třeba něco dej.

Jinak co se týče jídla při porodu - diabetičky by měly mít od začátku infúzi s glukózou, příp. smíchanou s inzulínem a budou Vám kontrolovat glykémii. Je jasný, že bez sacharidů být nemůžete. Tudíž je tam tohle opatření. Glukózu budou korigovat při porodu podle potřeby.

makinecka
20. júl 2010

werumko a jak to všechno víš?

werumka
20. júl 2010

@makinecka mám cukrovku 21 let😀

werumka
20. júl 2010

...a půlročního kluka k tomu🙂

lio
20. júl 2010

@werumka jo to sem četla že bychom měly mít kapačku s glukozou, ale taky jsem ze zkušeností mamin slyšela, že to není až tak běžné, tak na to mám jako upozornit, nebo jak?...protože samo trpí i to mimčo v závěru "života" v bříšku....
no zeptám se na dia jak to chodí, nebo jak to má chodit 🙂

werumka
20. júl 2010

@lio myslím, že než Tě diabetoložka propustí, tak zhodnotí jak na tom jsi a měla by Ti dát výstupní zprávu, kterou předáš v poradně. Je dobrý jí mít pak ještě jednu u sebe pro případ, že by se jim někam zatoulala u porodu. Zeptej se, jak to chodí u vás konkrétně. Koncentraci a rychlost kapání glukózy musí určit diabetolog.

lio
20. júl 2010

@werumka jasně, dík za info. na dia jdu naposled příští týden, do poradny už zítra a mám přinést zprávy z dia z jednotlivých kontrol, při té poslední dia mi dr řekla že vše ok, dieta v poho kompenzovaná a celkový "cukr" taky krásně.
takže když mi na dia napíše že vše v poho, tak mi nikdo gllukozu u porodu sám o sebe jen proto, že jsem měla těhu cukrovku nedá? to musí být na popud dia ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre