Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evuse
14. jan 2009

Chleba pečeme teoreticky 😀 . Mně na diabetologii neurčili přesně potraviny které mám jíst, jen množství sacharidů, které mám během dne zkonzumovat. Ke snídani cca 45g, takže to jsou v klidu rohlíky dva 😉 a i po tomto množství jsem glikemii měla hodinu po jídle v normě. Celkově jsem s dietou problémy neměla, ač jsem sacharidů jedla fakt hodně, v podstatě vždy max. množství v daném jídle( sváče, večeři atd).

lienka79
14. jan 2009

no ja som mala tehu cukrovku...az s inzulinom a ja som ju teda striktne dodrziavala..sialene som sa bala o babo,bolo to vytuzene uz 3,tehu
ziadne sladkosti,med,cukor,nic
ranajky max 1 rozok..varenie na vode,ziadna muka..faqkt otraas
Teraz by ma nikto tak nedonutil jest.. 😉
U man bol paradox..ze s rastucim tehu moja cukrovka viaqc posluchala...pocet jednotiek inzulinu sa mi znizoval 😅
ale sacharidky som nidky nepocitala, podarilo sa ustriehnut aj bez toho..maly bol akurat..3320g

kalo
14. jan 2009

Holky!!! Soucítím s vámi!!!! Tato dieta je pro těhotnou fakt za trest!!!!!!!!! 😠 😠 😠 Ale vydržte....aspoň v tom třeba vidět pozitivní věc, že člověk tolik nenabere a nemusí pak po porodu pracně shazovat 20 kg....Nebo nevím, jak vás povzbudit 🙂

horala
15. jan 2009

kalo,
peciem, lebo tak viem, co jem. upeciem za plech malych rozkov, ktore dam zamrazit a postupne vytahujem tolko, kolko na ranajky zjeme. a peciem vyhradne celozrnne - teraz aj kvoli pomalsiemu vylucovaniu cukrov do krvi a vo vseobecnosti aj preto, ze nemame radi biele pecivo. nase dvojrocne dieta este rozok z obchodu nejedlo. a v letaku od diabetologicky mam ako jednu sacharidovu jednotku uvedeneho pol celozrnneho rozka - a to maju ranajky, obed a vecera pozostavat zo siestich sacharidovych jednotiek...

evuse
15. jan 2009

Kalo, už mám +14 kg 🙂 . Ze začátku diety se to sice trošku zpomalilo, ale jak se blíží porod a na diabetologii už na kontrolu nepůjdu,mimi je velké jak má být, průtoky v pohodě, tak trochu hřeším. Ale jak jsem psala, mě se to pořád drželo v normě a sacharidů jsem jedla max. povolené množství. Vím, že jsou holčiny, kterým to chuděrám lítá a nakonec jsou na inzulínu 😖 .To bych si samozřejmě nelajsla a hodně bych se hlídala

macabi
16. jan 2009

Ahojte dievčatá... 🙂 chcela by som sa opýtať...dnes som bola na kontrole u diabetologičky a cukor mi klesol z 8,3 na 7,7 a ona ma furt straší inzulínom... ☹ takže by som chcela vedieť ako je to s tými hodnotami...naozaj je 7,5 maximálna prístupná a od 7,6 sa musí pichať inzulín? a za 4 dni som schudla 1 kilo pri tejto diéte... ☹ ďakujem za odpoveď.

macabi
16. jan 2009

a ešte, malá má 2 kilá a ja som pribrala 9 kíl, no a teraz som schudla to jedno...

evuse
16. jan 2009

Ahoj Macabi, myslím, že hlavně je důležité, jaké velikosti odpovídá miminko. Pokud ko cukrovka ovlivňuje a je o několik týdnů větší než by mělo být, tak je možné, že ti to budou chtít regulovat inzulínem. Myslím, že tak to měla Snehulienka, koukni o pár stran zpět. Hodnoty něměla o moc vyšší než limit,ale mimi bylo myslím o 2 nebo 3 týdny větší. Věř tomu, že doktorka ví co dělá a dělá to pro tebe a tvoje miminko 😉

macabi
16. jan 2009

Ahoj evuse, ďakujem za odpoveď... 🙂 no pán docent nám povedal, že malá je primerane ťažká, že je len o týždeň popredu...a že to je nič...tak neviem...a na to, že malá má 2 kilá mi nepovedala nič. A ozaj, ešte mi urobila nejaký test na celkovú glukózu v krvi a tú mám dobrú...nejakých 5,7....ja som z toho jeleň... 😒

snehulienka
18. jan 2009

ahojte, definitivne som odovzdala dabetologicke inzulin pero a glukomer. kontrola o polroka..drzte sa aj vy

arizona
19. jan 2009

čaute baby, čítala som, aké problémy má macabi. my sme pre istotu predbehli tabuľky (a TP) o 3 týždne, glukóza bola prvýkrát úplne hraničná (7,9), ale tento týždeň ideme kvôli "veľkosti" na dia poradňu, tak som zvedavá, čo nám povedia 😖

vilocka
19. jan 2009

ahojte babulky, pridavam sa k vam a dufam, ze to vsetky dotiahneme v poriadku az do porodu.Ja som bola na testoch minuly tyzden, tiez mam zvyseny cukor. Mam z toho dost paniku, lebo v pondelok 7,7 a v piatok az 9,4 ☹. Tiez som nabehla na dietu a za tyzden som schudla 1 kg. Pribrala som doteraz 10 a minus to jedno, teda 9kg. Strasne sa bojim o babenko, aby sa to nezhorsovalo (aspon nie prilis rychlym tempom), alebo zase aby som nejedla malo. 😕 No myslim, ze to mame fakt za trest, ale co uz narobime. Drzkajte sa. 😉

snehulienka
19. jan 2009

vilocka, viem co prezivas, ale nie je to az take strasne. ja som od 28tt uz nic nepribrala co som bola na diete a po porode vsetko ok a uz o 1tyzden som mala predporodnu vahu. a to som pichala cez tehu aj inzulin..

vilocka
19. jan 2009

snehulienka, velmi dobre padne vediet, ze niekto vie ako sa citim. Kazdy mi povie, ze prehanam... 😕, ked sa ich to neytka... Dakujem ti, ze si sa ozvala. Nevies prosim ta ake hodnoty su v norme 2 hodiny po jedle? Mam doma glukomer a dnes som to nastartovala. A neviem kedy je to este "dobre".
V ktorom tyzdni si porodila? A od kedy si musela brat ten inzulin?

narcisa
19. jan 2009

ahojte mamicky

moj cukor vysocil v prvom tehu na 8.5 Dostala som dietu c.9 az do porodu som nemohla sladke Dieta bolo dost velke na moje proporcie (170cm, 56kg - moja normalna vaha) Vazila 4230g a 52cm Rodila som v 40tt+5

snehulienka
19. jan 2009

vilocka, moja lekarka povedala, ze mam mat nalacno pod 5.6 a po jedle pod 7.8 ale hodinu a pol po jedle.

tvoja ti nepovedala ake mas mat hodnoty???

co mi pomohlo bolo, ze som si vytlacila biely grep alebo citron vzdy po jedle. inka niekedy to bolo cele divne a o nervoch lebo raz si pamatam ze som mala 10 , fukla som si citron a o 5 minsom meranie zopakovala, ze 6. tak to bolo nehorazne. niekedy som si na prvykrat nepichla dost hlboko a nevyslo dost krvi a tak som sa podvedome nastvala a ked som sa o par sekund pichala zas, som mala kvoli tomu vyssi cukor. ak sa ti nepodari ako mne. tak klidek, pockaj 5 min.mysli vtedy na nieco ine a tak. a este nieco, ked mi vyslo na 7.8 tak som sa merala o 5 min a vyxhadzalo uplne nieco ine..nizsie.
v cakarni u lekara mi vzdy vychadzali uplne vysoke. proste na nestandardnych miestach. musis byt absolutne v klude.

inzulin 1 mes pre porodom cca 26.11. som zacala, isto su tu z toho obdobia moje prispevky..pichal muz, lebo ja som bola neschopna si to pichat. pichali sme mesiac. porodila som 37plus 5. mala mala 3270g a 50cm. cely cas sa javila vacsia o 2tt, ale to sa urcuje podla dlzky kosti a tak, a ma dlhe nohy. po rodicoch.bola dlha, ale neumerne tazka k tomu a tak vysledky UZV neboli spravne
2tt pred porodom na UZV ze ma 3400g .
drz sa a v ohode pis, aj do IP, lebo sem chodim malo, kedze mam teraz full time job= dieta 🙂

vilocka
20. jan 2009

snehulienka moc ti dakujem za rady. Inak to je aka haluz, ze citron alebo grep to zrazi? A ze stres hodnoty zvysuje, no tak to som si odskusala uz aj na sebe. Ale nestresuj sa, ked ide o babulko, to sa neda. Uz ked idem merat, tak mam nervy, co tam zase naskoci.
Ja uz sa len modlim, aby cas isiel co najrychlejsie, nech uz sme blizko aspon k tomu 38. tyzdnu. Pozriem tie tvoje prispevky dozadu, co si popisala.
Lekarka m i nepovedala ake maju byt tie hodnoty, iba mi kazala merat. Zatial iba 3 dni za dva tyzdne. Asi si chce urobit obraz o tom, ako to u mna kolise. Ale ja by som to nevydrzala nevediet ci to vyslo dobre alebo zle.

macabi
20. jan 2009

tak ahojte...dnes som bola na kontrole a mala som glukózu 5,5...chvalabohu... 🙂 takže žiadny inzulín nepicháme... 😀 a myslím, že mi dosť pomohla rada od snehulienky, že si mám po jedle vypiť citrónovú šťavu... 🙂 snehulienka, dík... 😉 ale tá diéta sa mi vôbec nepáči...nuž čo, musímvydržať... 🙂 držte sa... 🙂

vilocka
20. jan 2009

macabi a ako ti robili tu kontrolu? zase si pila tu sladku zbrndu, ci ti len brali krv? Inac super, ved ty to mas uz za par. Ja uz pocitam dni, aby som bola aspon tam, kde si teraz ty. No a este s takym vysledkom 😉
Tusim sa zacnem nalievat citronovou stavou. Ako si ju pila? Po kazdom jedle? A ako dlho to treba?

macabi
20. jan 2009

vilocka, vždy chodím dve hodiny po jedle a potom mi zoberie krv z prsta a z takeho stroja jej vypľuje výsledok, že koľko je tej glukózy v krvi...pijem ju vždy po jedle, tak buď pól hodinku alebo hodinku...vytlačím si tak polku citróna do šálky a zalejem studenou vodou, tak cca 3 dcl... 🙂 vieš čo, ja už chcem, aby som bola v 38tt... 🙂 držím ti palce... 😉

arizona
21. jan 2009

ahojte, používate niektorá "cikacie" prúžky? zaujíma ma, ako to použiť... teda - ak ráno začnem, mám sa testovať celý deň? alebo ako sa mi bude chcieť (ale 2 hodky po jedle)? ďakujem za radu 😅

snehulienka
21. jan 2009

aj kysla kapusta a stava pomaha

annika
21. jan 2009

Arizona, tie Diaphan prúžky myslíš? Tak to treba ráno, keď ideš na wc-ko na obed a večer. Keby si si pichala inzulín, tak to treba častejšie. 😉 😉 😉 A kontrolovať či tam nie je cukor a acetón.

arizona
21. jan 2009

annika, presne tie prúžky diaphan 😎 ďakujem za odpoveď, presne to som potrebovala vedieť 😅 inzulínu sa, dúfam, úspešne vyhneme 😉 cukor mám podľa testu OK, ale strašne veľa ketónov. neviete, čím by to mohlo byť spôsobené?

snehulienka
21. jan 2009

ja som mala inzulin a aj vela ketonov, jeden z nich je aceton, ale u lekarky mi to vychadzalo vzdy dobre, tak som sa vykaslala na ketony

arizona
21. jan 2009

annika, ešte prosím ťa, tie 2 hodky po jedle som pochopila správne? 😅

arizona
21. jan 2009

snehulienka, mám doniesť tie prúžky so sebou ukázať na najbližšiu kontrolu... tak neviem, čo to má byť 😅

vilocka
21. jan 2009

macabi neboj, to uz mas stasne blizucko 😉 . Citronovu vodu uz pijem. Dakujem za radu!
Ja si mam tie cikacie pruzky kontrolovat len raz za den, a je vraj jedno kedy... 😕

snehulienka
21. jan 2009

arizona, to ti nariadila lekarka kontrolovat?

arizona
21. jan 2009

snehulienka, mám to nariadené od lekárky - to cikanie na prúžky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre