Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

bibi78
30. jún 2009

makyna, ja to mam podobne, tu na MK mam termin 11.9., ale podla gynekologa je to 7.9. 😎

ivuu
30. jún 2009

Ahojky...tak už mám hodnoty v normě...a dokonce dnes po obědě...smaženej hermelín s tatarkou 6,3 😀 😀

jsme byli na obídku..po poradně v porodnici....udělali mi monitor+poradnu ale neměla jsme vyšetření ai utz..ale pan primář řikal že podle břicha je to holka a 4 kg mít určo nebude 😀 a když neporodím do 40tt tak mě vyvolaj ve 40tt..pač dřív se vyvolavaj jen těžké cukrovkařkyna inzulínu....

makyna ja nevím jak to maj blbě nastavený...mě se to lomí vždycky v sobotu že jsem něco+0.

samsulka
30. jún 2009

Holky mě to sedí, ty týdny. Dneska jsem 26+0 takže už 27tt a pěkně to skočilo.

Ivu,tak toje fajn jen aby se malá tlačila dříve,co? super,že máš hodnoty ok tak jen tak dál mnam hermelín asi taky udělám.

mirip
30. jún 2009

Ahojte dievčatá tak sa vám musím priznať že od dnes asi budem so sladkým zhrešovať každý deň 😔 doteraz som píjavala na ráno granko k ranajkám a ako mi nasadila dietu tak som týždeň nepila, ale dnes som si urobila a asi bude aj robiť stále.............ani nie tak kvoti sladkému ale kvoli tomu že po granku ked som si dala bola vždy pohoda, to som píjavala namiesto kávy od začiatku tehotenstva a nemala problémy ísť na wecko a vy............... a ako som prestala piť tak krče v črevách a zápcha, tak asi zhreším každý deń ráno, lebo také krče ako posledné dni že sa nedá ísť na wecko by som už nechcela zažiť 😔

samsulka
30. jún 2009

Mirip, no tak cukr v něm je,ale když si ho nedáš moc,ale zase každý den, nevím no, snad se ti ti neprojeví pak v krvin nebo moči,ale zase co jsme lidi a když tonebude pít po litrech tak si daj. já jsem nad ním dneska taky uvažovala,ale raději jsem si to mléko jenom ohřála.

mirip
30. jún 2009

no ja dávam len šálku a jednou lyžičkou granka, ale aspon sa dobre vy.......... a ked si nedám nič tak krče a bolesiy od zápchy 😒

bibi78
30. jún 2009

ja si myslim, ze aj ked mame zvyseny cukor v krvi, neznamena to, ze sa mame uplne vyvarovat cukru. ci su to diabetici alebo tehulky ako my, dopraju si nejaku sladkost, pokial je to vramci normy. ja som si vcera dala kinder cokoladku, v ktorej nie je ani 10g sacharidov, nemyslim, ze by to malo vadit, len preto, ze to tak sladko vyzera, je to akoby som si dala nejaky keks a v nom mierne osladeny jogurt. dokonca aj dia sestricky povolia par kuskov cokolady alebo ako jedna tehulka pisala, 2 kusky minoniek alebo med. nemozeme byt uplne bez sladkeho a jest len chleba a hormonami naplnene masa, ak niekomu staci jeden jogurt rano a k nemu par piskot, tak si kludne moze dovolit klasicke jogurty, v ktorych je takmer 20 g sacharidov... stale je to v norme. 😉

lienka79
30. jún 2009

ahojte...
tak ja som nejedla sladke vobec...aj ekd som priserne slintala...lebo ja slakde miluje,...jednoducho nie...ale ja som bola na inzuline...A diabetologicka na mna kukla jak na prizrak,ked som sa pytala,ci mozem dia sladkosti...zrusila ma jak ziadost na byt...ze su to zbytocne sacharidy.....je tam muka,sladial a bla....tak som to enjedla..
Ja som mala paradoxne s rastuciom tehu stale lepsie a lepsie vysledky...takze az tak v 8-9 mesiaci som si dopriala povedzme kocku cokolady...raz za 4 dni
A diabetologicka bola na mna pysna..aj ja..lebo maly bol akurat....3320g

evena
30. jún 2009

http://flora.cz/ekalkulacka/e_index.htm

nevím jestli to znáte, super věc 🙂
zjistila sem že třeba g chleba které mi dali v dia poradně prostě nesedí a některá zelenina a ovoce taky
třeba melounu sem si dopřávala 600 g naráz na sváču, měli to být 20 g s, ale podle těchto tabulek je to 40 g, nedivím se že mi to po ovoci tak lítalo navrch 😠

misule82
30. jún 2009

mně taky dia sestra dovolila občas nějakou sladkost, klidně i 3 kostičky mléčné čokošky, ale třeba dr. Moravcová ty volné cukry vůbec nedoporučuje.... já to ale bohužel bez nich nevydržím, takže si občas dám 😒 nejsem stroj...

misule82
30. jún 2009

mirip: já taky začínám mít problémy se zácpou 😠 jak se nemůžu prolévat actimelem, jogurtama, kefírama a švestkovým kompotem, tak to jde hodně znát....

ivuu
30. jún 2009

ahojky..mě pomaha ta aktivie..ale jinak taky hukot....

misule82
30. jún 2009

já se snažím aspoň jednu bílou activii denně a stejně prd.... teda pomáhal mi magnosolv, ale ten už teď stejně nebudu moct pít...

evena: ty stránky jsou super, konečně jsem našla kolik má sacharidu hořká čokoška 70% lindt a má 33 g sach, takže kostička má 3 g sach., ok to snad můžu hřešit 🙂

samsulka
1. júl 2009

Ahojky holky, já teda se zácpou problémy nemám,nedělají mi dobře taky ty bublinkové vody a když už je nepiju tak není problém, ráno mě prožene studené mléko a mám klid 😀 😀 😀 .

S těmi sladkostmi, mi taky sestra říkala,že ani tuk,ale jak píšete nejsme stroje tak si taky občas dám,ale fakt málo a n každý den zatím se držím,ale chut mám někdy to je pravda. Já už si nějak extra neodvažuju brambory zjistila jsem,že mi nějak envadí tak si přuhnu a jsem aspon sytá, včera poprvé jsem byla nacpaná až 4h od oběda jinak po2h jsem hladová.

Misu, taky mám doma magnosolv a myslíš,že se může při GD? já se zapomněla na gyndě zeptat.

evena
1. júl 2009

ahoj 🙂
taky zácpu neřeším, chodím i 2x denně bezproblémů, asi mi pomáhá to magnesko co zobu
dnes sem šla na ko do dia poradny a oni mají dovolené, takže až příští týden ve středu
včera sem se stravovala přímo ukázkově, poslední večeře ve 21 a do půlnoci sem zas byla vyhladovělá jak pes ... a ráno na lačno 6,4 to je drsný ... 😠

samsulka
1. júl 2009

Eve, to máš dost po ránu já měla 4,7 to je rozdíl. ONi tě neobjednali? já jsem obj tak vím kdy maj dovču.

joa.n
1. júl 2009

ahoj holky,
tak jsem zpet z navstevy rodicu. Tedy bylo to drsne, mama si vi, ze mam dietu, ale presto zkuste odolat spanelskym ptackum, uzenemu, knedlikum, hromade ovoce co maji na zahrade... opravdu sila, takze jsem hresila a hresila... 😖
Jinak dneska merim, rano 4.4 na lacno, po snidani (60g celozrneho chleba se syrem, tehot. cas, zelenina) 6.7. Tak uvidim, jak to pujde dal. Ted jsem si na svacu dala 2x pufovany chlebicek - grahamovy a mazla si ho trosku merunkovou marmeladou. Jsem zvedava, co namerim za cca 2,5 hodky pred obedem..

Jinak vase diskuse o zacpe - to me netrapi, spis mam opacny problem - mam predepsany magnosolv (je vhodny pro diabetiky - je to napsane v navodu). Jdu tak 3-4x denne.. 😅

joa.n
1. júl 2009

jeste jsem se chtela zeptat: ma vase mimi taky skytavku??? To moje zacalo mit pravidelnou 2-3x denne pred cca 2 tydny. Od te doby se to fakt sranda, chuderka mala skyta i 20 minut.. 🙂

evena
1. júl 2009

sam co sem to tak pochopila, tak těhule neobjednávají, jen řeknou přiďte za týden/14 dní ... bylo mi řečeno že těhule berou "jako něco navíc", což je otřesné 😠 a vezmou je až na ně příjde řada, tady je to prostě drsný no 😠 tím že to mám domluvené přes tu známou tak mě nimule vzala hned a brát mě bude, teda aspoň to dr. slíbila, minule mě řekla ať příjdu v po nebo stř, tak sem to nechala až ta tu středu protože sem byla dost vyfluslá, asi na to zapomněla že mají dovolený

joa.n taky bych neodolala 😀 ptáčka už sem neměla ani nepamatuju mňam 🙂

holky máte /nebo měla ste/ některá takový hodnoty po ránu? příp. jak se to řeší nevíte?

evena
1. júl 2009

joa.n četla sem už to dřív že dítě škytá, jen nevím jak se to projevuje ... to ti skáče bříško? 🙂

samsulka
1. júl 2009

Eve, jo vlastně jsi psala jak tam s tebou zacházeli, hrůza. No u nás je to lidské, mě obj a taky jdu první a nečekám, ptž je tam sam důchod a než se vykecají s dr. bych tam asi porodila.
Ty hodnoty nemám jak ty nikdy, nejvíce co jsem měla bylo 5 jinak více ani tuk.
Máš i ty proužky na to čůrání?

Joa, však ptáčka můžeme a uzený to není problém, já řeším jen přílohy,ale hřešit při takových dobrotách bych asi i já hřešila,ale zatím se držím co to jde.
To je fajn,že se ten magnosolv může tak si dám je aspon trochu sladký hihi.
Mi ještě mimi neškytalo, tak nevím,ale četla jsem,že bříško prej krásně skáče tak je to lepší jak TV,co?

joa.n
1. júl 2009

brisko neskace, jen citim pravidelne malinke "kopance" na jednom miste, je to spis takove "tukani". Na kuzi to nejde videt, ale kdyz je to pravidelne jako klasicka nase skytavka, tak si to clovek za chvili uvedomi.. a fakt to trva i 20 minut 😀

joa.n
1. júl 2009

ja mam nastesti super dia dr. Vzdy se objednava, cekam minimalne, dobre se sestrickou pokecam a kdyz mam nejake blbe hodnoty, tak se zeptat co a jak.. minule jsem mela 9,6 po strudlu a tycinkach z listoveho testa (ten strudl jsem delala z kyselych jablek a bez cukru!!!), snedla jsem ho jen 2 kousky (presneji 2 patky, kde nebylo skoro zadny jablko) a presto hodnoty des bes.. 😒 ale sestricka vysvetlila a od te doby se tomu vyhybam jak cert krizi..

joa.n
1. júl 2009

dneska delam na obed brambory s rybou a spenatem k tomu hlavkovy salat... co varite vy? 😉

mirip
1. júl 2009

ahojte, tak babenky mám pridané fotky v albume 🙂 inak neviem, ale som si požičala glukomer od rodiny čo majú cukrovku obala, lebo ma bolieva hlava a mám opačný problém , nízky cukor preto tie bolesti hlavy a som skúsila taký test, som sa najedla ako podla diety, čierny, chlieb, rastlinné maslo a paprika a cukro po dvoch hodinách 5,0 a ked som si šupla neskor horanlku a tiež mila kaksík a zapila kofolou po dvoch hodinách cukro 4,2, takže ešte nižší ako pri dietnej strave, nechápem to už absolútne 🙄

miska66
1. júl 2009

hoj holky jsem tu delsi dobu nebyla, nejak neni cas, ale este tri tydny a jdu na materskou. Ja byla vcera na gynde tak mi dr,rekla ze to zas az tak nemam prehanet, mam byt v klidu, nehladovet, hlavne sladkemu odolavat.

No ale ja bych si dala ty palacinky, nebo neco mnamkovateho. Ja uz tyky mela 9,6 a to po Bebe keksech. Tak ja uz nevim. Zitra jdu na diabetologii tak zase mne vytoci uz to vidim. Ale jde jim o nase dobro takze to vydrzim.

Sam kdy budes na skypu? a ja ty prouzky nemam, mi je zapomela dat zas me servou proc jsem se pro ne nestavila.

samsulka
1. júl 2009

Joan, mnam špěnát, tak ted uvidím co udělám zda ěpenát nebo zelo vepřo knedlo zítra, dneska mám kobzole a masíčko.

Mirip, po dvou hodinách je ta hodnota vždy nižší to je lepší měřit po 1h. Já dneska měřím po 2h tak to nebude tak obr hodnoty. Teda sis dávala horalku a milu, mnam děláš chutě.

Misko, já tam snad budu dneska odpo, dopo jsem vždy,ale odpo jak kdy, včera jsem vytuhla a pak večer jsem nemohla spát. Já jdu zítra taky na DIA ráno na krev a na EKG nevím čemu když mi ho dělala praktická. Ty chodíš na NHčko nebo do Výšek?

samsulka
1. júl 2009

Mirip, prosím tě hod tu odkaz na to tvoje album já to nemůžu nějak najít 😒 😒

miska66
1. júl 2009

Sam na Hncko, jdu na 15.00 takze tak v 17.00 mozna budu doma, kdyz pujde vse jak ma. ja jdu zatim jenom na ocni a pak nevim.

Takze ta nase skvela dr je asi rano ve Vyskach a odpo je na NH. No uvidime jak dopadneme.

Ja si takove jak horalka nebo mila nedavam, ale dala bych si, aj deset kusu bych zezrala. no ale kdyz nic tak nic.

bibi78
1. júl 2009

joa.n, mne maly tiez hrozne stika. je to presne ako pises, take pravidelne tukanie kazde 2 sekundy, trva to dost dlho, az mi je to neprijemne (a co chudacik, on? ), az si musim dat ruku na brusko. je to citit aj na dotyk, manzel sa vzdy na tom smeje. ale je to mile, navyse ma to ukludni, ze vsetko je ok, aspon ho citim.

ja som stale jelen z tych cestovin. myslim si, ze ta gramaz je zo surovych gramov, lebo inak to nevychadza. ak si dam 40g surovych spagiet = 130 g varenych, tak je to okolo 35 g sacharidov, co by celkom sedelo. keby som to ratala v uvarenom stave, tak 130 g varenych spagiet (celozrnnych) je nehoraznych 88 g sacharidov. tak ja fakt neviem...

inak, mna velmi zasyti sopsky salat, navyse je hrozne stavnaty a teraz na leto idealny. ja davam do neho iba rajciny, paprika, uhorka salatova, cibulka cervena a feta syr - mozete ho zjest obrovske mnozstvo a fakt po 2. davke budete praskat od najedenia. a este vyborna kombinacia je tuniak s nakrajanym celerom a trochu majonezy. ja si vzdy davam kopcovitu vrstvu na opeceny chleba, pripadne cestoviny.

😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre