Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
27. nov 2009

Já dnes taky neměřím, možná až v neděli, mám nařízeno 2x týdně, tak co bych se zbytečně píchala, ještě mě zkoušeli, jestli to vůbec umím, obsluhovat glukoměr, tož to je dobré, po 2 měs. používání 🙂

misicka455
27. nov 2009

Po dvou měsicích tak to je teda docela dobrý vtip 😀 😀 😀

spagatice
27. nov 2009

Ahoj holky,
Veru já taky zítra dělám profil 😒 . Koukám, že už jsi 14tt, toto letí 😉

evca82
27. nov 2009

ahoj holky,

ja budu profilovat zitra, tak uz se taky nemuzu dockat 😀

Holky nevite kolik ma sacharidu pomelo?ja to nikde v tabulkach nemam.

seb
27. nov 2009

ahoj těhulky,
já budu taky profilovat zítra, taky se už moc těším 😠 😝
pani haf: jímá mě podezření, že si v tvé diaporadně myslí, že místo tebe profiluje manže 😀 , tak si tě testli jestli to umíš po dvou měsících, to je bomba 😀

seb
27. nov 2009

konvalinka 2: já ty ovocný džusy s cukrovkou vysadila, jsou všechny doslazovaný cukrem a to hodně, ale jelikož mi nechutná čistá voda, tak si tam naleju vždy trošičku džusu pro chuť a glukometr to zvládá v pohodě 😉

pani_haf
27. nov 2009

Já opravdu myslela, že si dr i sestra dělá srandu a říkají mi: tak mi ukažte, jak to děláte a já jako přesně i s krví? Haha, to se mám píchnout? A sestra vzala takovou tu vodičku podobnou krvi, dala si to na prst a já předváděla, samo, že dobře, to víte, že jsem párkrát testla i manžela, abychom měli přehled 🙂

Pomelo-tak to netuším, jen mi dr říkala, že ho nemám jíst večer, protože je těžce stravitelné a měla pravdu, jednou jsem po něm nemohla usnout několik hodin ☹

seb
27. nov 2009

co to je pomelo ? 😕

holky dělá vám ted vaše gyndr. častějc UZ, když máte cukrovku ?
mě dělala naposled v 8tt, když nepočítám ty dva velký screeningy, co mi dělali jinde, a dnes jsem byla na poradně po 5. týdnech a zas mi ho nedělala, přestože ví , že mám cukrovku 😠

pani_haf
27. nov 2009

Seb - to je nějaký kříženec bílého sladkého grepu s něčím 🙂
Mě dělá utz vždy, nejdřív prohlídka jakože rukou a pak utz, ale všude je to jinak. Někod to má tak, že zažije jen 3 utz a nic. Tak se neboj.

renatkas
27. nov 2009

Pomelo

39 Kcal
0.7 g. protein
9.5 g. sacharidy
27 mg. calcium
22 mg fosfor
0.5 mg. vitamin A
53 mg.vitamin C / 100 g

olgas
27. nov 2009

evca: pomelo v tabulkách taky nemám, ale mám ho v lednici, tak to budu brát třeba jako pomeranč 😀 Rozhodně ho sním.

mě dělá dr utz také pokaždé, ale bez ohledu na cukrovku, dělá utz pokaždé prostě všem. Ale vím, že u některých doktorů to tak není a dělají třeba jen 3utz za těhu (ty platí pojišťovna)

evca82
27. nov 2009

ja si dala pulku pomela ke svace 🙂 ale je nejaky hladovy. renatkas diky, to ma tedy malo, spis jako grepik 🙂 🙂

spagatice
27. nov 2009

Seb mě ultrazvuk častěji taky nedělá. Byla jsem před čtrnácti dny na tom posledním povinném ultrazvuku (dělá se 30-32 tt), ten tě určitě příště čeká. V pondělí jdu na kontrolu znovu, tak uvidíme, jestli bude dělat další nebo ne. Ale správně by mimčo opravdu kontrolovat častěji měli 😠

misicka455
27. nov 2009

Renatka, ale kolik gramů má takovou hodnotu jako celí to pomelo?

Holky utz by se měl po 30tt nám diabetičkám dělat častěji , ale já mám třeba doktorku na h.... takže utz už nemám docelo dlouho dělané , doufám že v pondělí to přechazím do porodnice do rizikové ambulance , že mi ho udělaj.

renatkas
27. nov 2009

misicka 100g pomela

mne robievaju ultrazvuk v kazdej poradni aj ked este nevedeli ze mam cukrovku, mam ale sukromneho lekara a platim si za to. zatial mam za sebou 6 ultrazvukov.

seb
27. nov 2009

tak to vám závidím ty častý UZ, misicko: tak to jsme na tom stejně, moje dr. a hlavně její péče stojí za h... po porodu od ní hodlám zdrhnout, do tý rizikový ambulance tě poslala ta tvoje gyndra nebo ti to nabídli v diaporadně sami ? já už bych taky chtěla chodit radši do porodnice , bojím se, že mi ta moje gyndr. něco zanedbá ☹

holky před obědem jsem měla 2.8 , a po obědě 8.3 ☹ - halušky z pytlíku se zelím a ředěný jahodový džus, asi toho bylo už moc najednou 🤐

evca82
27. nov 2009

Seb ja myslim, ze te na utz budou posilat v podoli.....ja jdu zase 7.12. sice jdu kvuli te plodovce, ale myslim, ze bych sla stejne kvuli dia.

k obidku jsi toho mela asi dost....ale ta hodnota pred jidlem je dost nizka.....

misicka455
27. nov 2009

Ne do poroadny mě odeslala moje kardioložka, že už toho je hodně malé srdíčko plus cukrovka.

Týjo 100g pomela , ale je docelá málo 😒 Takže já na sváču můžu tak 300g no nevím zda se z toho najím musím to jít zvážit 😉

Asi ten džus už bych nedávala .

Já dneska k obědu šunkofleky a dva řádky studentské pečetě té čokošky a cukr 6, 9 😉 Inzulín začíná zabírat 😉

megg
27. nov 2009

ahojte,
prosim existuje niekde na nete nejaky vzorovy jedalnicek tehotnej s cukrovkou? Len tak pre inspiraciu.

Inak co sa tyka ovocia, mne doktor povolil len jeden kus za den najlepsie jablko.

misicka455
27. nov 2009

Megg bohužel nikde nenajdeš přesně co máš jíst jen potraviny a u nich počet sacharidů co obsahují a ty si pak sama sestavuješ jídelníček.

Doporučuji stránky Flory tam si zadáš gramáž a samo ti to vyjede kolik je to sacharidů a když víš kolik jich denně můžeš tak je tá stránka supr 😉

misicka455
27. nov 2009

Tak jsme si na sváču dala toho 300g pomela a zatím jsme tedy najezená bylo toho docela dost 😉

megg
27. nov 2009

Misicka, diky za super tip. Ta stranka je super pomocka.

Cize cele je to o tom, ze si musim pocitat sacharidy a mozem jest rozne jedla ze?

renatkas
27. nov 2009

jeeeej aj mne sa ta stranka paci, perfektne 😀 takze mozem si kludne dat aj kusok torty ked mam narodeniny ked uz nezjem nic ine a zmestim sa do cca 40g sacharidov?

seb
27. nov 2009

mňam mišičko, tu čokošku fááákt závidím 😎 , já si dala po těch haluškách ke sváče rohlík celozrný se sýrem a před véčou jsem pak měla 4,8 tak už mi to konečně kleslo, uf, k véče jsem dala kuřátko, tak snad mi to už nestoupne za hodinu

linda79
27. nov 2009

ahoj holky, Akorát jsem objevila tuhle diskuzi, tak doufám, že se můžu přidat 🙂 Já se měřím týden, povinně mám 1x celkový profil a 2x v týdnu kdykoliv, ale měřím ˇčastěji, abych měla kontrolu, jak na tom jsem. Zatím jsme měla asi 2x hodinu po jídle o setinu až dvě setiny zvýšenou hodnotu, ale jinak je to v normě, i když někdy na hranici.
Jinak, já když jsme byla poprvé, tka mě hned poslala na utz, byla jsem tam v 31. týdnu a protože v podolí neberou na ten utz v 3. trim, pokud jsem tam neabsolvovala předchozí, tak mě nechtěli vzít, takže díky té cukrovce mi to sestřička v dia poradně ´domluvila hned poté co jsem ta skončila. NO a na další poradnu jdu za 3 týdny od první, takže 8.12.a nejdřív jdu na utz a pak tam, takže Seb neboj, tady se utz určitě dočkáš častějšího 😉

beruskaveruska
28. nov 2009

ahoj tak začínám profilovat a na lačno 5,9 😠

beruskaveruska
28. nov 2009

tak půjdu prubnout to měření jsem na to zvědavá 😉 ve středu jdu na kontrolu tak uvidím zda mi zvedne dávky inzulinu nebo ne.

misicka455
28. nov 2009

Rantaka jasan je to o tom aby jsi se vešla do těch povolených sacharidů za den a můžeš est skoro vše, jen když si dáš ten dortík tak pak už máš smůlu jest cokoliv jiného a musíš vydržet na další jídlo ty dvě až tři hodky 😉

Beru , že by něco večer nesedlo? 😒

beruskaveruska
28. nov 2009

no a po hodině 9 a po hodině a půl 7,2 😠

spagatice
28. nov 2009

Ahoj holky,
tak já to mám zatím v pohodě. Před snídaní 4,9 a po snídani (rohlík s pomazánkou z tvarohu) 5,9. K sváče jsem si dala trdlo 😅 .
Veru a co jsi měla k snídani?
A co ostatní holky, jak jim jde dnešní profilování?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre