Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evca82
28. nov 2009

ahoj holky,

ja odlozila profilovani na zitra...pac vcera jsem se trochu prejedla rybi pomazankou (kdyz ona byla tak dobra 😀 )

a rano jsem mela trochu strevni potiz 😀 takze jsem misto dvou snidani mela jen pul rohliku a horky caj.

Berus co jsi jedla?

spagatice
28. nov 2009

Evčo to se máš, že si to můžeš posouvat, já mám přesně dané dny, kdy musím měřit. No alespoň to budu mít za sebou. Další profil mě čeká v úterý.

spagatice
28. nov 2009

No tak trdlo nebyl úplně nejlepší nápad. Před obědem 6,1, což je dost 😒

beruskaveruska
28. nov 2009

no ani se neptejte br. knedlík se salámem co zbylo od včera 😀 , ale ted už OK před obědem 5,2 🙂

spagatice
28. nov 2009

Veru 😀 , ale ta hodnota před obědem je krásná, já jsem zvědavá kolik budu po obědě 😒 , doufám, že nepřešlápnu stanovenou hranici, protože ta bláznivá doktorka už by mi cpala inzulín 😖

spagatice
28. nov 2009

Tak po obědě (bramborová kaše, zapečená ryba se zeleninou) mám 5,8. Takže cukr klesl. To jsem ráda 😉

pani_haf
28. nov 2009

Ahoj holky, já dnes měla smažený květák, brambor a koprovou polívku, neměřila jsem se, manžel mě vytáhl na 2 hod procházku a jsem ráda, že jsem se vrátila domů, tím pádem květák jsem v pohodě vychodila 🙂

Všem hezkou sobotu a nízké profily 🙂

misicka455
28. nov 2009

Ahojky holky tak já glukoměr dneska nechco ani vidět , byly jsme na oslavě narozek a nevím zda by ho moje hodnoty nerozbyly 😀

seb
28. nov 2009

ahoj holky, já dneska profilování taky vypustila 😀 , tak zítra už musím, ale změřila jsem se jen tak pro sebe po obědě - špízy s bramborem a měla jsem něco přes 6
spagatice: fuj inzulín, nedej se 😉

seb
28. nov 2009

linda: a na ten další UZ za ty 3 týdny, to tě objednali zas v tý diaporadně - k nim do Podolí ? to bych byla ráda, konečně bych byla pod kontrolou, ale píšeš, že nechtějí brát, když tam člověk nechodil předtím do poradny a to já nechodila ☹ A chodíš stále do poradny ke svojí gyn. , když tě zvou do Podolí nebo už ke svojí chodit nebudeš ?

misicka455
28. nov 2009

Seb tak to je krasná hodnota 😉

linda79
28. nov 2009

Seb, jojo, objednali mě z té dia poradny, ono jak budeš na tom utz teď v tom 30. týdnu, tak oni samy v té zprávě doporučí kontrolní utz za 3 týdny. Ono jakmile tam jsi s tímhle problémem, tak ho dělají bez problému a neřeší jestli jsi tam byla předtím, tak aspoň v tomhle je ta cukrovka dobrá, když už v ničem jiném 😉 Jinak ke svojí dr ještě chodím, ale myslím, že v pondělí k ní půjdu asi naposledy a že pak mě už pošle do Podolí.

linda79
28. nov 2009

dneska jsme byli na večeři, tak jsem si dala lososa s restovanou zeleninou a trochu brambor a pak jsem neodolala a dala si s přítelem na půl palačinku, tak jsem se teď po jídle kontrolně změřila (nevím kolik jsme měla teda předtím) co se mnou ta palačinka udělala a měla jsem 6,4, tak jsem ráda 🙂

misicka455
29. nov 2009

Ahojky holky tohle téma už tu je 😉

misicka455
29. nov 2009

Kurna to mělo být do jiné diskuze, jinak krasné nedělní ranko 😉

evca82
29. nov 2009

ahoj holky,

tak ja profiluju dneska, tak jsem zvedava. zjistuji ze co se tyka jidla, tak jsem cim dal odrzlejsi 😀

misicka455
29. nov 2009

Evo tak stím jídlem jsme na tom stejně taky si víc a víc povoluji uzdu 😀

pani_haf
29. nov 2009

Ahoj holky, já dnes na snídani chleba, sýr a šunka a zajedla jsem to vanilkovým tvarohem, hodnota 6,5 🙂, tak jestli je to tak, tak si k snídani budu dávat tvaroh 😀

spagatice
29. nov 2009

Ahoj holky, tak já včera to profilování zakončila dobře, před večeří 5,0 a po večeři (bramborák s masovou směsí) jsem měla 5,7. Takže další den jsme přežili bez inzulínu. Ještě úterý profilovat, pak kontrola u doktorky a pak budu mít zase tři týdny k dobru. 😉

misicka455
29. nov 2009

Spagi prosímtě podle toho co vím co máš za hodnoty tak se tedy inzulínu bát nemusíš 😉

evca82
29. nov 2009

Tak ja zatim taky dobry, po prvni snidani 5,7, po druhy snidani sice 7,0 ale je to furt limit, jsem si dala housku a pul, sem mela hlad 🙂

Jinak co ja vypozorovala, tak me nedelaji dobre uzeniny....krome tedy sunky pro deti, ale takovy typu debrecinka a tak...

Jo a vcera jsem se merila po nalozi krupic kase a hodnota 5,5 😀 si rikam jestli mi po tom cukru spis glymca neklesa 😀

evca82
29. nov 2009

spagi ty s tou svoji vzorovou tabulkou se inzulinu opravdu bat nemusis 🙂

spagatice
29. nov 2009

No jo holky, ale já mám strach z každého měření, ona mi doktorka řekl, že stačí, aby mi to jednou vylezlo nad 7,2 a inzulín dostanu ☹

evca82
29. nov 2009

spagi to je ale podle me pekna blbost....a ty jezdis do prahy do poradny? a hranici mas 7,2? ja 7,4.to mas pekne prisnou dokorku teda.

spagatice
29. nov 2009

Evčo já chodím v Žatci k doktorce, nejdřív mi řekla hranici 7,4 a když viděla, že se do ní vejdu, tak mi ji snížila na 7,2 🙄 Mám stejnou doktorku jako beruskaveruska, ta může taky vyprávět, jaká je ta doktorka švihlá 😀

misicka455
29. nov 2009

Taky si myslím, že je to blbost jednou když ti to vyleze se nic nestane 😉

evca82
29. nov 2009

tak ja holky teda nic moc, pred obedem 4 a po obede 7,7. no asi mi neudelal dobre sos ke kurecimu platku.

evca82
29. nov 2009

za pul hodiny po prochazce 4,6. ja taky blba obedvala u TV a pak u ni celou hodinu do mereni zustala 😠 tak uvidime vecere.

misicka455
29. nov 2009

Evi trošku zvyšené to je , ale ještě to není žádná tragedie 😉

olgas
29. nov 2009

holky, já teda nevím, ale mě přijde jako nesmysl, když by hladina cukru v krvi jednou překročila hranici. Já jsem při prvním měření měla 7,2 nebo 7,4 po odpolední svačině a dr. mi inzulínem nevyhrožovala. jenom jsme probrali co jsem jedla a hotovo. Taky mi říkala, že ta hranice nesmí být překročená 24 hod. To by bylo špatně a mohlo by to mít špatný vliv na mimčo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre