Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evajza
7. júl 2010

@janka_a mám ho už od 8týdne těhu.

makinecka
8. júl 2010

já jsem asi zase jedla málo nebo co,nevím jedla jsem jako vždy,ale celej den jsem měla pořád hlad a k ránu mi bylo blbě od žaludku a musela sem do sebe hrknout trochu mlíka a dobrý,je fakt ža flákám druhou večeři a nic nejím,takže musím začít aspoň pít mlíko,neboť už mi to asi nestačí.

makinecka
8. júl 2010

sabua moc moc gratuluju k holčičce.
tak děvčata další rodit ať to máte za sebou a poreferovat zda je chuť na sladké či ne.

werunka21
8. júl 2010

@makinecka já se snažím sacharidově správně jíst večeři, ale kolikrát dám dva krajíce chleba a cítím se tak přežraně. Ale včera jsem si dala dva menší řízky a vlašský salát a glykemka nic, jen 4,8. Já už jsem z toho vážně jelen a nebaví mě to 😝 . A chodím manželovi tajně na nutelu, asi už mu ji nekoupím 😀 😝

ducky
8. júl 2010

Maki já ti asi pak moc neporeferuju, já hřeším už teď. Ale nemám chutě na čoko, ale spíš na buchty a tak. Včera jsem měla na druhou večeři Miky 😅

Weru 😀

makinecka
8. júl 2010

no mě manžel koupil zase dvě další ty velké čokolády když mi jednu snědl a to už budu mít ve špajzu 4 a budu čekat až je budu moct sníst.
po porodu mám slíbený jít na pořádnej oběd kde si budu moct dát co chci a pak jít do cukrárny na maxi pohár,tak už se těším.

werunka21
8. júl 2010

@makinecka Hmmm, to zní dobře 🙂 , asi si taky něco takového zařídím 😀

makinecka
8. júl 2010

Weru jo jo,já jsem ho k tomu mírně donutila že nechci žádný dárky po porodu že mi stačí ten dobrej oběd a pak pohár,půjdeme i s malým a bude to fajn.

lio
8. júl 2010

maki taky sem bojovala s hladem, nebo spíš už s chutěma, byl to masakr, lezla sem tu po skříních, kde co je (nikde nic, naštěstí) tak jsem si dala aspon sladké musli s mlíkem a včera k druhé véče 400gr melounu a jak sem si chrochtala 🙂
Takže me ted začíná týrat to vědomí, že sladké nesmím, než že bych na něj měla sama chut .divný, že až ted. sem zvedava, kolik jsem přibrala ...

sabua
8. júl 2010

Musím říct, že jsem snědla 3 štráfečky jogurtové Milky, v mrazoši jsou Michalové, ale nemám nějak čas a chuť asi taky ne. Ale myslím, že to časem překonám 🙂 . Do restaurace bych taky zašla, dneska si jedem pro kočárek, tak uvidím, zítra mi vytáhne doktorka stehy jestli půjdem večer na nějakou procházku. Potřebovala bych vyladit to kojení, aby když Marušku přepadne hlad to mohla vyřešit. Musím ji moc pochválit, protože na dnešek spala od půlnoci do 5 do rána a po nakrmení až do půl deváte. Teď spí zase. Pokusím se připojit nějaké fotky. Myslím na Vás všechny, ať to uteče, stojí to za to 😀 . Ještě ohledně váhy, použila jsem nemocniční při odchodu a jsem zpátky na hmotnosti před otěhotněním...

sabua
8. júl 2010

Ještě jsem zapomněla, porod byl časově jen tak tak přesně týden před ofic.termínem, plodovka už byla do zelena....

lio
8. júl 2010

@sabua nádherná vlasatá holčička .-), hlavne ze uz jste doma a ted je pomalu řada na nás, jeslti nepadnem o víkendu z horka, ach jo ☹

makinecka
8. júl 2010

sabua moc krásná holčička

claca
8. júl 2010

@sabua moc moc gratulujik holčičce a zvládnutí porodu

holky,trochu jste mě uklidnily,že hřešíte,já jsem poslední dva dny jak utržená ze řetězu,cítim se hrozně unaveně a když si nedam něco sladkého,tak prostě nenastartuju,syn je doma,takže fungovat musim ☹ ☹ na nutelu chodim taky,ale tam je děsnýho cukru,tak musim přestat,jinak jim už normálně i pečivo a přílohy,ale nijak dobře mi neni,ale zeleninu už nějak nemůžu ani vidět,hrozně jsem se jí přejedla,no už aby to bylo 😒 😒

makinecka
8. júl 2010

claca vydržať už brzo to budeš mít za sebou
já začínám být úplně nadržená jak mi tam pěkně ty týdny skáčou,to je nádhera pohledět.

claca
8. júl 2010

@makinecka to je viď,mě tam asi zítra skočí už 40.t tak to je fakt už finiš

ducky
8. júl 2010

@sabua Sab malá je krásnej vlasáček 😵 Teď hlavně aby jste to zvládly holky 😉

@claca Já tam mám 40 tt už druhý den, ale malej si z toho nic nedělá. Dneska na kontrole mi pan doktor řekl, že něco malilinko se pohlo, ale pořád jsem vevnitř dost tvrdá, takže asi fakt myslím, že to dáš dřív 😠 😀

niky13
8. júl 2010

@sabua Blahozelam maminke aj malinkej. Je uzasnaaaa.
Chvilu som bola prec a tu take dobre spravy. Zajtra idem k dr., tak dufam co mi povie. Vsetkym v tomto teple prajem aby to vydrzali v pohode.

bambulka77
8. júl 2010

@sabua srdecne gratulujem!!!! mala je nadherna!!! 🙂

makinecka
9. júl 2010

holky a jaké máte výsledky z kontrol nikdo teď nebyl na dia?já jdu zase příští týden,doufám že nebude vedro,už se mě tam vůbec nechce chodit.

ducky
9. júl 2010

@makinecka Já už nemám glukometr 😵 Jsem ho odevzdala a mám už závěrečnou zprávu 😉

makinecka
9. júl 2010

no jóóóó tak to se máš už,já glukouše taky nemám,ani neměla a snad už mi dají pokoj když to mám dobrý a nebudou mě tam furt táhat v tom vedru,pak už tu dietu nějak doklepu a rodit jupíííííííí.

ducky
9. júl 2010

@makinecka Tak uvidíš 😉 Mě ty vedra taky drtííí a malej ne a ne ven 😝 😀

werunka21
9. júl 2010

@makinecka Tak já se z dia zrovna vrátila. Snížila mi inzulín, asi jsem ten případ ke konci zlepšující se (včera po večeři hodnota dokonce jen 3,3 😲 ). Od 23.7. mají dovču, takže pokud bude všechno OK, mám přijít až 6.týdnů po porodu. Inzulín až do porodu, podle hodnot kdyžtak vysadit a zůstat na dietě 😝 . Ta průměrná glykemka 3,70%. A odběry ze žíly po snídani 6,9 a to jsem se předtím než jsem šla měřila glukoušem doma a ten ukázal 7,8 ( a to ještě nebylo ani hoďku po jídle) a pak tomu glukouši věřte 😝

makinecka
9. júl 2010

weru tak to je super že se ti to zlepšilo a že už tam nemusíš,teď už to jen doklepat s dietou a porodit.
a zprávu do porodnice ti nedali?

ducky
9. júl 2010

@werunka21 Tak to je super, že se ti to taky zlepšuje 😀 A tu průměrnou máme úplně stejnou 😀 , taky mám 3,7 😀
A glukouši jsem sice věřila, ale ne na 100%, takže když mi hodinu po jídle ukázal třeba 7,6, tak jsem to nehrotila. 😉
A teď už ani nevážím, dala jsem si ke sváče jogurt s půlkou banánu a zajedla to mističkou třešní a k obědu mám těstoviny a kuř. masem, rajčátky a balkánem a nevážím 😝 Dám si podle chuti.

werunka21
9. júl 2010

@makinecka nějakou zprávu, shrnutí napsala, je to i s výsledkem z laborky, tak asi jim to bude muset stačit. Teď ještě malého přemluvit ať si nedává moc na čas 😀

makinecka
9. júl 2010

Weru a napsali ti tam že porod vyvolat dřív nebo nechat do termínu?

lio
9. júl 2010

@makinecka já jdu na dia až ve čtvrtek příští týden, neska zrovna chytám denní glykemický profil🙂
a tak nevím, zda když budu příští týden na kontrole 35+2 jestli tam jeste půjdu, protože chodím po 4 týdnech.

holky přijde mi, že ted maminy strašně přenášej, v červencovkách je to tedy síla 🙂))

makinecka
9. júl 2010

já jdu příští pátek a teď mě tam zase táhnou po 14 dnech,předtím po třech týdnech,nebo 14 dnech,mě by nevadilo kdybych tam už nemusela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre