Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
13. júl 2010

@luckaa Tak brambůrky nevím, ty zas nemusím já, tak jsem je ani nezkoušela testovat. 😉

Haha holky, jako myslíte, že se mi takhle líbí? 😝 😀 Ale tak zítra mám teprve termín a to podle MS, podle UTZ mi vycházelo dokonce až 19.7. Tak uvidíme. Už bych to samo měla ráda za sebou. 😔

@raduz06 Chichi, ale ikonku máš jako chlap 😀 A jinak do porodnice chodím jednou týdně a v podstatě mi tam pan doktor řekl, že pro něj žádnou cukrovku nemám, takže mě nijak nekontrolují. Ale do 39tt jsem byla stále v péči dia poradny. 😉

makinecka
13. júl 2010

mě teda nikdo utz častěji nedělá a pochybuju že bude.možná v porodnici,ale tam zatím nechodím tak uvidíme,jinka k gyndr na kontroly chodím normálně po měsíci dřív ne takže přehnaná péče u mě není ani k vůli cukrovce.

werunka21
13. júl 2010

@ducky umírám smíchy u přípomínky k ikonce 😀

luckaa
13. júl 2010

@ducky No vzhledem k tomu,že mi sestra řekla,že mám omezit i tuky,tak tuším,že brambůrky by asi moc neprošly

ducky
13. júl 2010

Weru 😀

@luckaa Jenže oni všem říkají, že i tuky a přitom kolikrát projdou. Ty musíš hlídat hlavně cukry a to především ty rychlé. Jako jestli to vydržíš bez brambůrků, tak samo dobře pro tebe, ale jen ti chci říct, že nás taky postrašily co všechno nesmíme, jak právě ani do rychlého občerstvení a pak tu několik z nás prublo ten Mc Wrap a všem prošel, takže ono zase musí se to brát s rezervou 😉

makinecka
13. júl 2010

luckaa na brambůrky rovnou zapomeň já jsem taky milovník chipsů a je v nich spousta scharidů takže až po porodu,já se stím taky smířila a to víš že sem to zkoumala.

luckaa
13. júl 2010

@ducky jj,nebudu to přehánět,stejně nevím hodnoty nic,tak zatím to sladké jen trochu omezím než půjdu za 14 dní do poradny a pak se uvidí co dál a jak byly ty hodnoty vysoké,vím akorát ta na lačno,že byla 5,3,jak to tam sestra zkoušela než mi dala vypít ten humus

@makinecka no,taky si myslím,že ty neprojdou,včera jsem schrupla pytlík,to jsem ještě nevěděla jak to dopadne,tak to si dám až za 20 týdnů,ojoj

ducky
13. júl 2010

@luckaa 5,3 je v limitu, ale je 5,5, takže asi budeš snídaně chvíli ladit, uvidíš. Však to vychytáš. 😉

@makinecka Já si myslela, že je v nich i spousta cukru, mám pocit, že na začátku diety jsem se na ně v krámě dívala, jestli bych tím trochu nemohla nahradit sladké 😀

werunka21
13. júl 2010

Já jsem na brambůrky taky koukala. A vykoukala jsem na nich nějakých 7gS/100g. Což si myslím není taková hrůza. Koupila jsem je tenkrát v Penny na nějakou akci. Jinak brambůrková taky moc nejsem, takže mě to moc netíží.

vodnari
13. júl 2010

Tak mne teraz zistili zvýšený cukor a musím ísť ku diabetologičke....pred vypitím cukru som mala 6,7 a po vypití 9,3....dosť sa bojím,lebo som čítala na internete že je to dosť nebezpečné pre plod....mal niekto z vás takéto hodnoty? A ako sa ďalej postupuje? Ja som zvedavá čo mi v piatotok povie diabetologička....

lio
13. júl 2010

@vodnari na lačno mít 6,7 je poměrně dost a nechápu proč tě testem trápili, z toho je totiž jasné, že ji máš i bez testu...neboj, přišlo se na ni včas a budeš hlídaná a budeš držet sacharidy na uzdě...
zkus www.tehotenskacukrovka.cz tam najdeš všechno co potřebuješ vědět, včetně tabulky která potravina má kolik sacharidů.
Jinak jíst se může vše, jen je zapotřebí počítat.
na dia ti vše vysvětlí, jinak se můžeš ptát tady a spoustu toho najdeš na tom webíku, ten je super

vodnari
13. júl 2010

Čítala som tu že niektoré si musíte pichať inzulín...to sa od akej hodnoty pichá?

luckaa
13. júl 2010

@ducky jj,vím,že je 5,3 ještě v limitu,tak v tom případě budou vyšší ty další dvě hodnoty,protože říkala,že vyšší jsou dvě

werunka21
13. júl 2010

@vodnari Ahojky, první ti nasadí dietku, a podle toho, zda se ti při dietě hodnoty pohybují do 7,8 nebo nad se pak řeší inzulín. Ale tím že už máš vyšší hodnotu nalačno, možná ti ho nasadí hned. Těžko říct. To ti všechno poví na dia.

vodnari
14. júl 2010

@werunka21 Ahojček. Už som ju pre istotu začala držať. Uvidím čo mi povie v piatok.Dúfam že to nieje pre dieťatko nebezpečné,ale čo som čítala tak by to nemalo byť.

werunka21
14. júl 2010

@vodnari pokud se dodržuje dieta a hodnoty glykemky v normě, nemělo by se stát nic tobě ani miminku 😉 . Je to těžké hlavně zezačátku, ale zvykneš si.

makinecka
14. júl 2010

vidím nové přírůstky a já bych tak ráda odsud už vypadla,ještě pár týdnů vydržím a pak adios blbá cukrovko.

makinecka
14. júl 2010

tak ducky sem ti naplánovala porodit zítra to sem se narodila i já,takže snažit se a pěkně zítra jet do porodnice pro Samíka ju.

ducky
14. júl 2010

@makinecka Maki tak to je hezký 😀 Tchýni se včera zdálo, že rodím 15.7., tak to už jste dvě 😀 😀
Dneska jdu na KO, tak uvažuju, že bych to podpořila a nechala si udělat Hamiltona. Jestli teda pan doktor bude svolnej.
Už mě to fakt drtí. Na dietu místama už dost kašlu, ale na druhou stranu se bojím, abych malému ještě nestihla ublížit. Jenže já si v tomhle vedru prostě nedokážu poručit a nedat si zmrzku 😅 😔

werunka21
14. júl 2010

@makinecka Manža taky zítra slaví 😀

makinecka
14. júl 2010

Weru fakt tolik lidí narozených v jeden den,tak Samíku dej si zítra záležet a vylez ven.

werunka21
14. júl 2010

Já jsem se tak do pondělka cítila skvěle, ale mé nohy se začínají silně podobat sloním 😲 . Za chvíli jdu k dr. se těším zase uvidím malého 🙂 , třeba mi na ty nohy něco napíše. Jsem včera manžovi říkala, že asi budu muset jít v jeho botách 😀

makinecka
14. júl 2010

mě zatím nic neotéka naštěstí a na kontrolu jdu příští středu tak jsem zvědavá jak jsme se přiblížila porodu,teď tu sosám maliníkovej čaj tak snad pomůže.

werunka21
14. júl 2010

No já byla do tohoto týdne taky v pohodě, tak nevím jestli je to tím horkem nebo jsem fakt těhotná 😕

makinecka
14. júl 2010

weru a kdy vůbec budeš vracet glukouše až po šestinedělí?

ducky
14. júl 2010

Tak doufám, že Samík slyšel a vyleze 😀

Weru otoky jsou ke konci normoš, kór v takovým vedru. Dr. ti nedá asi nic, ale kámoška sehnala od Elastiq nějaký chladivý gel a tím jí manža masíroval nožky. Já ho teda v 2008 nesehnala, tak mi v lékárně doporučili nějaký kaštanový, ale moc to nepomáhalo. Hodně házej nožky nahoru. Holt už nám tam tlačí všude možně.
Jo, jen teda otoky hlaš, kdyby se k tomu přidala špatná moč a tak, mohlo by jít o preeklampsii.
Mě trošku natékají ruce a nohy, ale v porovnání s koncem těhu s malou je to zlatý. To jsem ani nemohla otevřít PET láhev, jak jsem měla nateklý prsty 😝

Maki já vracela glukouše v 39tt k Apolináři a dostala jsem tam zároveň i tu zprávu. Ty ho ale nemáš, ne?

werunka21
14. júl 2010

@ducky Díky za info 🙂 , ten Elastiq jsem měla nějaký vzorek. Bylo to příjemný to jo, ale jestli to pomůže to nevím. Mastičkám moc nedůvěřuju, myslím si, že to moc nepomůže.

@makinecka Ona prý, že si mám měřit profil a držet dietu i po porodu 😝 . A mám přijít až po šestinedělí, asi mě rovnou pošle i na ten kontrolní test (dělá se to po šestinedělí ne? nebo až po půl roce?)

ducky
14. júl 2010

@werunka21 Nemáš za co. 😉 Ona si ten Elastiq hrozně pochvalovala, tak uvidíš 😉

A já myslím, že bych měla jít do půl roku od porodu tuším 😲 Ona mi to asi řekne moje dr. na gyndě.

makinecka
14. júl 2010

ducky ne nemám a ani mi to teda nevadilo,aspoň mě nic netrápí,páč nic nevím.

makinecka
14. júl 2010

no tak držet dietu po porodu bych se teda mohla vyprcnout ať tu mou dr nenapadne toto na mě vyslovit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre