Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

tea1909
11. aug 2010

@mercedesse mně to po hodině neměřili ... jen po dvou hodinách a to jsem měla vysoké. Kolik jty si měla ty hodnoty?

mercedesse
11. aug 2010

Na lačno 4,9, po hodině 10,1 (tam je limit 8,8) a po dvou 6,1 (limit 7,7), takže kdyby mi to dělali jako tobě, tak ani na nic nepříjdou a je fakt, že mi dr. říkala, že se normálně ta po jedné hodině nemusí ani dělat, proto mám být v klidu.

tea1909
11. aug 2010

@mercedesse já jsem měla na lačno 4,4 (např. dnes před večeří 4,8) a po těch 2 hodinách 9.4 (tak jsem zvědavá dnes po té polévce) ... za chviličku se jdu změřit.

tea1909
11. aug 2010

@mercedesse ale po dvou hodinách je prý limit 7,5 ... jsem četla já. A na lačno je to myslím 5,5. Myslím, že to tu psaly i holky

mercedesse
11. aug 2010

Tak to joo, to už je přes. Tak sem hoď co ti vyšlo, taky mě to zajímá. Sice to neberu do detailu ale informace se hodí 😉

mercedesse
11. aug 2010

Já to čtu přímo z tý zprávy z laborky, tam jsou ty hraniční hodnoty napsaný a i je to na jedný tabulce, co jsem si vytiskla už před tím. Ale taky už jsem četla jiný hodnoty. Právě že je to s tím měřením takový celý švédský.

lio
11. aug 2010

@mercedesse zase trochu poprudím jo 🙂 nezlob se na mne za to....
www.tehotenskacukrovka.cz .....vysvětleno proč jsou ty tři hodnoty a každá je důležitá, že i dyž je byt ta prostřední, tudíž jedna vysoká, = cukrovka a těhu by měla být sledována a dodržovat dietu
a cukr v moči já např měla pouze jednou, jinak vůbec a cukrovku mám, taky tam píšou, že to nic neznamená a že cukr v moči může občas mít i necukrovkářka......
ale cos nakoupila je určo dobrý a pokud se budeš trochu krotit, určo to udržíš v pohodě v limitu

mercedesse
11. aug 2010

@lio já vím, že to není úplně v pohodě, ale prostě mám svoje info od doktorky a tý věřím, někdo právě ani tu prostřední neměří, takže by se na to ani nepřišlo. Já to všechno četla, neboj, ale prostě se nemusím stresovat tím, že jsem na tom nějak kór blbě.

melanche
11. aug 2010

ahojte. sem tam nakuknem, kedze pri prvom som mala tehu cukrovku, aj ked mi ju nezistovali na zaklade vypitia roztoku, ale to uz je jedno...uz som sem pisala, ale chcem sa vas spytat co si myslite o tom, ze som mala hodnotu po hodine 9,1. po dvoch hod. to bolo 7,0. diabetologicka to neriesila, do spravy napisala ze to je v poriadku. aj ked slo o male prekrocenie, stale mi to vrta v hlave. inak najpresnejsie sa to zisti z labaku, no tato to robi presne tak ako sa to nema-stanovuje tehu cukrovku len na zaklade starehu glukomeru. ten som uz pri prvom tehotenstve zistila ze zvykne merat dost nepresne, vacsinou viac. vy by ste dietovali? ci co by ste robili na mojom mieste?

lio
11. aug 2010

@mercedesse ne že nemusí dělat, ale pozastaralu se to po hodině nedělá a díky tomu uklouzne spousta mamin tomu hídání a pak může být prob...vše popsáno na tom webu...
@tea1909 tak jako před véčou si měla glykemku v pohodě a po jídle tedy hustě vysokou, cos jedla Jinak hraniční hodnoty u zátěžového testu jsou jiné, než u profilů do kterých by ses měla vejít při dodržování diety...takže jak píše Mer.,sou ty hodnoty správně

lio
11. aug 2010

@melanche pokud bych v prvním těhu měla cukrovku, v druhém bych najela na stejný režim......ale já jsemna tohle pako a prsotě bych to dodržovala.....sem tam změřila cukr a kdybych měla hodnoty vysokék chtěla bych to řešit v poradně...mimi na prvním místě...nejde o moje pohodlí

tea1909
11. aug 2010

tak mám naměřeno 5,6 ... takže paráda 🙂 .

mercedesse
11. aug 2010

@tea1909 Tak to je fajn 😉

tea1909
11. aug 2010

@lio to já psala ty hodnoty co jsem měla na tom zátěžovým testu - hned na začátku. ...já jsem ještě u té diabetoložky nebyla má až do konce tohoto týdne dovolenou, s nikým jsem nemluvila. Všechno si dodržuju od svého přesvědčení a vůle. Všechny informace mám z toho webu a tady od vás. 🙂

lio
11. aug 2010

@tea1909 a cos jedla jak si měla po véče těch 9 něco...

mercedesse
11. aug 2010

Já jdu radši spát lio mi může zkazit náladu jindy. Ne neberu to nijak zle, ale dneska mám konečně dobrou náladu a nepotřebuju o ni přijít. Pa

lio
11. aug 2010

@tea1909 jo aha to byla zátěžovka....pardon. sem mimo....nemocní mi psisko tak ho tu mám u sebe......radši přijdu kouknout zítra 🙂 majte sa

lio
11. aug 2010

@mercedesse zůstan, já jdu pryč, kazit ti už nic nebudu 🙂

tea1909
11. aug 2010

@lio a jak jsem si to měřila dnes tu večeři, tak jsem měla před 4,8 a po 5,6 . Takže paráda 🙂 . A měla jsem tu zmiňovanou polévku o které jsme se tu bavily (bramboračku s houbami)

tea1909
11. aug 2010

holky neblázněte ☹ . Usmějte se, já mám taky radost, že mi moje první měření vyšlo takhle hezky 😉 .
@lio chudák pejsek, co mu je? Ale dnes ta véča dopadla hodne dobře že?

lio
11. aug 2010

@tea1909 psisko mělo celý den křeče do břicha, zvracení, ted dostal inj a tak po kterých je dost oblbý ,nechce si lehnout takže mi tu padá ze stoje či sedu jak usíná.....to bude ještě noc, abych z toho ještě neporodila...
jo hodnoty luxusní, bramboračka je v pohodě 🙂
dobrou

ducky
11. aug 2010

Tak já měla taky vyšší hodnotu po hodině, měla jsem 9,2 a dietu jsem dodržovala. V porodnici mi pak řekli, že pro ně žádnou cukrovku nemám, že se hodnota po hodině už zjišťovat nebude a stejně jsem s nějakýma hříškama dietu dotáhla až do porodu.
Každopádně Lio se tu snaží pomoct holkám, co mají cukrovku a sorry Mercedesse, jestli máš pocit, že žádnou nemáš, tak v pohodě, tvoje věc, ale pak moc nechápu, proč sem tedy chodíš 😅
Neber to prosím zle ani jako útok, ale my jsme si tu s holkama užily svoje a nerada čtu, jak dostává Lio kapky za svoje dobrý rady, když je podle všeho vlastně nepotřebuješ. 😔

happy8051
11. aug 2010

@mercedesse ja ta nechcem deptat ani ti kazit naladu.... chcem ti len napisat, ze podla mojej diabetologicky aj gynekologa je v tehotentstve norma do 7,00 a to kedykolvek cez den.... ak je to viac, jedna sa uz o tehotensky diabetes, co moze pre babatko znamenat? problemy s dychanim, krce, vysoku hmotnost....

melanche
11. aug 2010

@ducky tak ty si to mala presne ako ja. takže asi sa dám tiež na tú diétu. aj keď je to oveľa ťažšie dodržať, keď podľa dr. som ok. predtým sa to dalo a bola som na seba ozaj prísna, aj glukomer mi dali. teraz samozrejme nemám nič, nemám si to ani ako kontrolovať. a chcem sa ťa spýtať, ty si tú dietu mala na základe odporúčania tvojej diabetologičky (gynekológa), alebo si sa rozhodla dodržiavať ju sama, z vlastného presvedčenia?

lio
12. aug 2010

@ducky dík, už jsem začala přemýšlet, co tu vlastně dělám, jeslti jen kazím nálady nebo jsem někomu nápomocna 🙂

@melanche tak určitě je těžší dodržet dietu jen tak dle sebe, ale pokud si cukrovku měla v prvním, je malá pravděpodobnost že tě mine nyní, takže pokud si držela dietu u prvního, víš zhruba o čem to je a min bych vynechala sladký a jedla pravidelně pokud by mi nikdo nedělal testy (což by měl) a nikdo by mi dietu nenařídil....

melanche
12. aug 2010

@lio no testy mi tentoraz robili. prvykrat to bolo tak, ze som sa raz riadne napraskala zemlovkou-bolo to v 22.t. moja mama robi na diabetologii, takze som bola dost sledovana. hned zobrala glukomer a zmerala mi cukor po hod. a pol. bol dost vysoky, uz si nepamatam, okolo 9. tak s jej sefkou-diabetologickou zhodnotili ze tehot. cukrovku mam. viem ze sa to stanovuje v 24.t. a vypitim roztoku. teraz som si pekne zasla na testy v 24.t. tak ako sa ma a vysledok bol taky ako som pisala vyssie. no ale ved dietou nic nepokazim, no nie? len blbe je to ze som pribrala doteraz len 1kg, takze pri diete este aj schudnem 😒

luckaa
12. aug 2010

@makinecka Hodně štěstíčka dneska 😉

ducky
12. aug 2010

@melanche Mel moje gynekoložka mě odeslala na diabetologii a byla jsem klasicky sledovaná jako těhotná s cukrovkou. Dostala jsem glukometr a hlásila profily. Sama od sebe bych asi dietu nevydržela 😀
Bylo mi řečeno, že jakmile mám jednu hodnotu vyšší, tak prostě mám cukrovku a hotovo. Je pravda, že kdyby mě dělali test jen na lačno a po 2 hodinách, tak jim propadnu. Ale já byla nakonec ráda, samo začátek jsem ořvala, ale pak jsem si zvykla a naopak jsem byla ráda, že hubnu a cítím se dobře. Celkově jsem nabrala nakonec 7 kg, teď z nich nemám ani ťuk, dokonce mám 2,5 kila pod svojí váhu, takže veskrze pozitivní věc 😀

@lio 😉

mercedesse
12. aug 2010

No tak to pardón, že vám sem lezu, já sem šla proto, že mi volali, že výsledky nedopadli úplně dobře, tak abych věděla do čeho jdu, ale podle vaší reakce si radši poradím sama. Nijak to nemyslím proti lio. Stejně se mi nechce psát pořád dokola co jsem snědla a kolik v tom bylo sacharidů. Mějte se a dotáhněte to do šťastnýho konce. A sorry, že jsem zacláněla, já prostě potřebovala povzbudit a ne utopit.

melanche
12. aug 2010

strašne ma to štve, že sa nedokážu dohodnúť a existuje takáto rozdielnosť v názoroch. moja diabetologička to meria len po dvoch hodinách, iba na moje požiadanie mi zmerali už po hodine. a oni to merajú len a len glukomerom, vobec to neposielajú do labáku. mamu moju som aj prosila, nech moje výsledky pošle do labáku, ja tým glukomerom proste neverím. ale len krútila hlavou, že čo som zase vyčítala na nete. slepo verí tej dr. tu v meste sú len dve diabetologičky a tá druhá to robí tak isto. keď som ležala v nemocnici na rizikovom s dcerkou, tak mi tam každý týžden robili veľký profil, normálne posielali krv do labáku. tak tam mi dokonca vyšiel veľmi nízky cukor, diabetologička mi ešte hovorila aby som jedla viac.a v ten istý deň som si schválne merala aj glukomerom, tam som mala len po krajci chleba 8 po dvoch hodinách. je to celé divné!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre