Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
9. nov 2010

@lio A co ten oxytocin,velké bolesti?

luckaa
9. nov 2010

@lio Jsi mě předběhla 😉 no,já o tom právě slyšela,doufám,že to půjde přirozeně

lio
9. nov 2010

@luckaa škoda, že si to člověk nemůže zpětně přetočit a přehrát s trochu jiným scénářem, jeslti kdyby nevyvolávali, zažila bych to samé, nebo by prostě Domča vykoukl v pohodě sám.....já dělala pro přirozený začátek porodu vše možné, ale bylo brzo no.....a to jsem od 20tt ležela pro udržení těhotenství, takovej paradox no 🙂

luckaa
9. nov 2010

@lio No,tak to teda jo,já doufám,že třeba když jsem vícerodička,že by to mohlo jít líp,doufám...už mi sem tam tvrdne břicho,což jsem s malou neměla a občas mě bolí,jak kdybych měla dostat menses,to jsem měla s malou jeden den a večer rupla voda...no ale 4 dny po termínu...tak uvidíme

barchee
9. nov 2010

@lio aha, no mne dr vravel, že pojdem rodiť skôr, ale nevedel mi povedať, že či prirodzene, vyvolane alebo cisárom, ale šak to mi vravel v 27tt, teraz idem zajtra do poradne a objednať sa na utz, tak uvidím, čo mi povedia tam 😉

komarik
9. nov 2010

@luckaa, @lio - ďakujem za odpoveď. Takže mi nezostáva nič iné len čakať.

werunka21
9. nov 2010

@barchee kvůli cukrovce. U nás se nesmí s diabetem přenášet, zase to záleží na nemocnici a lékařích. Jsou i holky, které přenášet nechali, pokud měli cukrovku dobře kompenzovanou.

werunka21
9. nov 2010

Tak mě všichni předběhli 😀

barchee
9. nov 2010

@werunka21 ja predsa viem, že kvôli cukrovke 😀 len som chcela vedieť, že či bol aj nejaký iný dôvod na vyvolanie pôrodu, napr. veľké bábo, nejaké zdravotné ťažkosti popri cukrovke...alebo tak 😉

imzadi
10. nov 2010

ahoj holky, tak co drzim dietu, tak jsem zhubla uz skoro kilo...je to normalni? 😕

luckaa
10. nov 2010

@imzadi No,je to normální...já jsem na začátku těhu měla 79,3kg a teď mám 75kg,ještě minulý týden jsem měla dokonce 74,7...takže jak vidíš,nemám nahoře ani deko ale naopak.....a teď jsem přibrala jen kvůli tomu,že mi doktor řekl,že už nesmím víc hubnout,že si mám přidat trochu jídla a přibrat za týden aspoň půl kila,ale i přes přidání jsem přibrala jen 30dkg....včera mi říkala i sousedka,že je na mě vidět,že jsem zhubla 😅
Za jak dlouho jsi to kilo shodila?

imzadi
10. nov 2010

@luckaa za 10 dnu...no ja na zacatku tehu mela 73, minuly tyden 84 🙄 dnes 83 😀

luckaa
10. nov 2010

@imzadi No,já teda takhle rychle nehubla,ale třeba to bude taky tím,že jsem nic nepřibrala....tak pořád shazuju ale pomaleji....myslím,že Ti řekne doktor,ale holky co sem chodily,tak myslím taky dietou hubly

imzadi
10. nov 2010

no na kontrolu jdu az pristi patek, tak snad to bude ok...

werunka21
11. nov 2010

No děvčata, tak limit pro zátěžový test mimo těhu je 7,79mmol/l (a ne 8,9 jak jsem si původně přečetla na letáku z testovacích proužků ☹ ). Takže s mým výsledkem 8,5mmol/l jsem víte kde 😔 . Takže jsem si donesla dietu a žádanku na vyšetření v únoru. A koukám, že je tam i glukoza (což je určitě dlouhodobý cukr) a ten už neoklamu 😔 .
Všem vám holky přeju, ať tohle je pro vás po porodu tabu.

luckaa
11. nov 2010

@werunka21 To mě moc mrzí...to je teda peklo 😔 Já doufám,že nejpozději do tří týdnů porodím a pak sbohem dieto a cukrovko

imzadi
11. nov 2010

@werunka21 tak to me mrzi tez :( drz se!!

@luckaa a nechystas se driv? zadne naznaky? 😀

luckaa
11. nov 2010

@imzadi No,jako brala bych to dřív,to je jasný.....doktor říkal,že si o případném vyvolání promluvíme za 14 dní v poradně pokud do té doby neporodím...tak nějak se usmíval,ale nevím teda podle čeho by usuzoval,sem tam mi tvrdne břicho,sem tam mě bolí,jak kdybych to měla dostat ale pořád nic pořádného něco naznačujícího 😒

imzadi
11. nov 2010

@luckaa vtipalek doktor...na tech chlapech se mi libi, jak to vsechno berou s usmevem 😀 ale ze ta zenska, ktera ma pocit, ze uz se ani nevyvali z postele, to chce mit za sebou, to moc nechapou 😝

luckaa
11. nov 2010

Holky a co jsem teda zjistila až poslední dobou,lískové oříšky mají jen málo sacharidů?Zobete je někdo,nebo zobali z Vás starých cukrovkářek? 😕

imzadi
11. nov 2010

fakt? tak to bych vyzkousela...nejlepsi jsou ale macene v cokolade 😀

luckaa
11. nov 2010

@imzadi No,to je pravda,když já si strááááášně přeju rodit přirozeně,s první dcerou mi praskla voda 4 dny po termínu,ale byla jsem bez bolestí,tak jsem tam trávila celou noc,než se malá narodila.Teď jsem měla v plánu,že pojedu,až budou bolesti krátce za sebou,abych se tam neválela dlouho a to by v případě vyvolávání moc nešlo 😒

luckaa
11. nov 2010

@imzadi 😀 😀 😀 No,jestli to dobře chápu,tak 10dkg pytlík by měl mít necelých 11g sacharidů,že http://www.tehotenskacukrovka.cz/tabulka-sacharidu 😉

imzadi
11. nov 2010

@luckaa jojo, mas pravdu, je to tak 🙂

luckaa
11. nov 2010

@imzadi No,hned jak jsem to zjistila,tak jsem si koupila pytlíček....teda to jsem si po dlouhé době pochutnala,mám ráda oříšky 😀

imzadi
11. nov 2010

ja taky🙂 hlavne vlasske a pak samozrejme mandle...opet v cokolade, ale horke 😀

luckaa
11. nov 2010

@imzadi Bohužel to ještě bez té čokolády musíme vydržet....mě honí totiž poslední dobou hrozně mlsná

imzadi
11. nov 2010

@luckaa jojo, no ale priblizila se ctvrta hodina, muzu si dat svacu🙂 asi to bude grep... 😀

luckaa
11. nov 2010

@imzadi No,tak to se přežereš 😀 já mám teď výhodu,že jsem hubla,tak si můžu přidat,takže jím zhruba každé dvě hodinky něco 😉 Jo a nech si chutnat 😉

imzadi
11. nov 2010

@luckaa dekujuuu...stejne pulka grepu skonci na monitoru, jak to hrozne strika...takze nic moc🙂 ale jdu pak na jogu, tak to nemuzu prehanet ze 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre