Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
8. nov 2011

@maxkatka @eyael Taky se hlásím, že mám za sebou příšernou noc. Malá zase kníkala čtvrt hodiny, takže jsem byla furt vzhůru a mám pocit, jako bych snad vůbec nespala.
Ještě že tu nikde Interspar nemám, jinak bych tam určitě šla. Takovou výhodnou nabídku bych tam přeci nemohla nechat!

eyael
8. nov 2011

@llluckaaa - 😉 mě přišlo vtipný, že co jsme se o tom bavily, tak hned mají akci 😉 alespoň jsem na obrázku viděla, jak to vypadá 😀 hele, jestli chceš, tak ti to koupím a pošlu 😀 😎

llluckaaa
8. nov 2011

@eyael Tyhle akce jsou hrozně zákeřný. Nechtěla bych vidět, jak dlouho by mi ty 3 vydrželi v ledničce. Víc než 3 večery určitě ne. Ale úplně jsi mi na něj udělala chutě... Jdu si dát kackebrot se sýrem, ať s vámi držím basu 🙂

maxkatka
8. nov 2011

@markibie tak takové hodnoty můžu jen závidět... 😢

markibie
8. nov 2011

Doktorka mi řekla,že ten cukr se mi asi jenom zvedne po tom zátěžovem testu což znamena po vypití te vody s tim cukrem.Jinak že mam hodnoty v pořádku.

mirka00
8. nov 2011

baby dnes som bola na poradni a malý má už tri kilo 😕

jemi
8. nov 2011

@slavikovci
@maxkatka
@llluckaaa
tak po prvním dny testování zatím vše ok
na lačno 4,6 ;
po snidani (cornflaky s bílým domácím jogurtem-neslazený) 7,2 ;
před obědem (a hodinu po svačině -3kousky křehkýck kukuřičných plátků, máslo, sýr oštiepok) 5,2 ;
po obědě brambor + vepřové maso na cibulce 6,7 ;
před večeří (mezitím ke svačině jen zelenina-nějak nebyl čas) 4,6;
po večeři (trochu jsem experimentovala 30gramů bezlepkového chleba+ 3párky a pak ještě celý pomeranč) 5,9;
ještě budu mít druhou večeři, ale to už plánuji jen šopák a poslední měření mám před spaním.

Myslíte, že když mám dobré výsledky můžu si tam ty sacharidy přidat, nebo mám stejně udržovat takové hodnoty -miluji třeba arašidové křupky, ale pytlíček obsahuje stejně sacharidů jako můj příděl k obědu?

gabuci81
8. nov 2011

Mam ohromnu radost, od vcera sa mi hodnoty vracaju opat do normalu, po jedle 5, max.6, niekde som citala, ze od 36.tyzdna sa to znova upravuje, neviete co je na tom pravdy?
Kriticke tyzdne 32-36 boli u mna ako z velkej knihy, fakt dali zabrat.
Jaj, od radosti si idem uprazit mandle, mnam. 😀

maxkatka
8. nov 2011

@jemi no ta ranní hodnota už "není" OK... je hraniční... i když ty měříš po hodině od jídla, že? Tak by to bylo snad OK... Doufej, že to vydrží co nejdýl!!! Přála bych Ti to... Mě se to týden od týdne spíše zvyšuje... 😢

gabuci81
8. nov 2011

@jemi Na hodinu po jedle su to podla mna nadherne hodnoty.

mmaarrkkeettkkaaaa
8. nov 2011

@jemi já myslím že sem tam si občas můžeš přidat, myslím že i my někdy sníme více nebo méně. Hodnoty máš super, po snídani tedy jen tak tak, ale není se čemu divit, když v nich je cukr..

Já dneska na gyndě zase cukr v moči. Měla jsem tedy odpolední moč, ale asi to není dobře...Takže příště mám donést ranní a jsem zvědavá na výsledky z laborky... jinak malá má 1170g, takže velikostně v pohodě.
@gabuci81 jj myslím že na tom něco pravdy bude, byly tu příspěvky, že od toho 35.týdne už měly holky dovoleno dát si sem tam něco sladkého, tak uvidíš jaké budeš mít hodnoty 😉

jemi
8. nov 2011

@maxkatka
@gabuci81
@mmaarrkkeettkkaaaa
měřila jsem to hodinu po jídle a někde na webu jsem četla, že mléčné výrobky by se ráno neměli, ale chtěla jsem to zkusit protože tak snídám pravidelně, no uvidíme snad se to nějak rapidně zhoršovat nebude, zítra zkusím ještě du deli 🙂

maxkatka
8. nov 2011

@jemi no "by se neměli"... asi jak kdo... si to musíš vyzkoušet... větší problém bych viděla v těch cornech, ne? Nejsou náhodou slazený 😀

maxkatka
8. nov 2011

@gabuci81 gratuluji k ustálení hodnot v krásných číslech...šťastná to nastávající maminka 😵

llluckaaa
8. nov 2011

@jemi Po snídani to máš fakt těsné, ale jinak dobrý. Já myslím, že přidávat si sama dobrý není. Leda na doporučení doktora.

jemi
8. nov 2011

@maxkatka slazený nejsou mám bezlepkovou dietu takže mužu jen ty kukuřičné, bez příchutě...je tam hodně sacharidu, ale z ty kukuřice(ne cukr)

jemi
8. nov 2011

@llluckaaa já jsem celkový denní příděl sacharidu ani omylem nepřekročila, jen mi nevyhovuje to rozdělení doktorky, jako že obed a večeře můžu 60gramu a svačiny 10-20g, já jím k obedu celkem male porce a mam vetsi svaciny a takhle mi to nějak nesedí

eyael
9. nov 2011

@jemi - jen se chci zeptat, jak dlouho po dojezení jídla měříš hodnotu? psal jsi taky něco v tom smyslu, že sis hodinu po svačině dala další jídlo a to bylo před obědem a pak oběd... jaké máš časové intervaly mezi jídly? Neměly by být kratší než 2hodiny a delší než 4hodiny a testování cukru by nemělo být dřív než za hodinu po dojedení jídla 😨

eyael
9. nov 2011

@jemi - jinak samozřejmě je možné individuálně hýbat s rozdělením celkového přídělu sacharidů na den do jednotlivých porcí, jen ty hlavní jídla by fakt měla být hlavní a pak dvě menší svačiny a druhá večeře k tomu...

maxkatka
9. nov 2011

@jemi tak pokud máš nepřislazovaný, tak OK... a jak píše eyael - nezkracovat hodiny mezi jídly... minimální odstup 2 hod. max. 4 hodiny... a to rozložení sacharidů mi taky v nemocnici říkali, že se dá rozložit "jinak", ale zachovat hlavní jídla... ona mi to teda ta sestra vysvětlovala na výměnných jednotkách... ale pokud to platí tam, tak u přesunu sacharidů to tak platí určitě taky... je ale fakt, že já ke snídani těch 40g sacharidů taky nemám... páč mi to nedělá dobře... tak "přesouvám" sacharidy ke svačině (je to tak i doporučené při vysokých hodnotách po snídani - toto jídlo hodnotí jako "nejkrizovnější" jídlo dne - co se hodnot týče).

mimys
9. nov 2011

@werumka ahoj
ted jsem mluvila s pani doktorkou Krejčí... no mam si hned dneska pro inzulin zajít, no...
to víš, že to přežiju, ale štve mě to, no... ostatně to je normální... koho nemocnýho to neštve...
jen si můžu říkat, že mám štěstí, že se to stalo až teď , když je mi skoro 40 ... moje segra takovy štěstí neměla.. no ostatne, ani ty, viď?

mimys
9. nov 2011

@jemi počkej.. ja ještě teda v obchodech cornflakes bez cukru neviděla... a že jsem patrala dlouho a všude...
čti pozorně složení.. a jestli jsi fakt našla bez cukru, trak mi dej vedet kde a jaký... taky si je koupím..

llluckaaa
9. nov 2011

@jemi Aha, tak to jo. Jestli ti nevyhovuje takové rozdělení, tak si ty sacharidy mezi jídly klidně přesuň, to není problém. Někdo třeba ani není schopný tolik sacharidů najednou sníst a nebo si pak po těch vydatných jídlech naměří vysoké hodnoty.

jemi
9. nov 2011

@maxkatka
@eyael
@mimys
Tak teď mám doma od Bonny Vity a tam koukam, že cukr je, ale vím, že když jsem začala bezlepkovou dietu řešit, tak na těch co jsem jedla cukr nebyl, takže si je asi znovu koupím, prodávají je v zdravých obchodech, ale stojí šílený prachy(zkusím zjistit název) Dnes jsem měla hodinu po cornflekach 7,8, takže zítra budu muset vymyslet něco jiného.

Holky co snídáte? Nemám tušení co bych mohla snídat

A začínám mít ještě jeden problém v poslední době mám problém, že mi hlásí glukometr errory, protože jsem nasála málo krve, ale nějak mi nešlo z vpichu vymáčknout ty krve víc.

A s těmi časovými odstupy si nějak nepamatuji, že by mi to doktorka říkala, takže mám mít odstupy mezi jídly mezi 2-4hodinami?

maxkatka
9. nov 2011

@jemi ano, odstupy minimálně 2 hodiny a max. 4. A to včetně svačin... takže třeba v 8 snídani v 10 svačinu ve 12 oběd... ale to si udělej spíše podle sebe... mě dopoledne vyhovuje spíše po 2 hodinách a odpoledne po 3 až 3.5 hodinách...

No a co se krve týče.... tak já si jdu před každým odběrem umýt ruce v teplé vodě a prst z kterého budu odebírat, tak promasíruji - lehce.... tím se více prokrví... a pak píchat více ke straně než k prostředku bříška prstu... uprostřed hůř teče... a ještě. Jak píchnu, tak hned nemačkám.... ale počkám tak tři čtyři sekundy... a pak zmáčknu tak cca centimetrovém "okruhu" vpichu...

werumka
9. nov 2011

@mimys Ono je někdy lepší dostat cukrovku jako mladší, lépe se na to zvyká... ale myslím, že třeba po nějakém půl roce bys mohla skončit jen s lékama... uvidíš. Ale osobně si myslím, že inzulín má tu výhodu, že s ním můžeš sladký. Nevýhodou jsou hypoglykémie 🙂 Hlavně ať ji je líp!

maxkatka
9. nov 2011

@werumka no ani u inzulínu nemůžeš jen tak sladký... 😢 Dieta je tam furt...

werumka
9. nov 2011

@maxkatka Jen tak ne, ale v rámci sacharidů, které máš k jídlu ano. Mně stačilo být čtyři roky bez sladkého a jsem tím doteď poznamenaná 😀

eyael
9. nov 2011

@werumka - no touhle logikou si můžeš dát sladký i pokud máš "jen" dietu - taky v rámci limitu sacharidů ne? 😨

maxkatka
9. nov 2011

@werumka 4 roky? Šmankote, já jsem ani né měsíc a už mi občas hrabe 😀

Teď akorát opět peču štrůdl... teda né z listového těsta, ale z jiného... je to na styl kynutého, ale s práškem do pečiva... sice do těsta patří trošku cukru, ale nedala jsem ho tam... opět je to celé bez cukru (teda do 2 nohavic jsem dala na jablka - to je pro malou a pro chlapa a do 2 ne-e...). A už se těším na odpoledni sváču 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre