Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
29. nov 2011

Se mi nepridal prispevek! Tak po dvou hodinach mam 7,6. Jeste me napadlo nejist hned po aplikaci, ale chvili pockat (alespon 10min) a pak se najist. No a zusit to bez te melty. Jo a jeste by to chtelo pohyb a ne tady jen hnit na posteli.

llluckaaa
29. nov 2011

@werumka Aha, tak já marmeládu asi ani na dobrou a horší rozlišit neumím, domácí samozřejmě nedělám. Teď si dáváme na palačinky povidla (hlavně že jsem je za mlada úplně nesnášela), má to takovou zvláštní příchuť. I náš tříletý prcek si pomlaskává a je upatlaný až za ušima 🙂

werumka
29. nov 2011

@maxkatka Ty po aplikaci nečekáš? No tak to je ono 😀 Pokud nemáš superrychlý inzulín, tak se musí čekat tak 15 minut. A i s tím superrychlým je dobré chvilinku počkat, pokud nemáš zrovna hypo. Uvidíš, že to zítra bude ok 🙂

werumka
29. nov 2011

@maxkatka Koukám, že máš Novorapid, což je ten rychlejší typ. Tak to bych počkala asi tak 10 minut...

werumka
29. nov 2011

@llluckaaa Jo mládí, to jsem taky nesnášela olivy a teď je miluju 🙂 Já mám ráda rakouský marmelády, ty jsou moc dobrý (jakože nenastavovaný jablkama 😀). Povidla jsem ještě na palačinky nezkoušela. To děláš taky s tou smetanou?

petrusew
29. nov 2011

Ahoj holky, no teda, dlouho jsem tu nebyla a vidím, že spousta z vás musela nakonec na ten inzulín. Jinak u nás vše v pořádku. Zatím se držíme v normě. Uvidíme po další poradně u dia, jak to bude.

petrusew
29. nov 2011

@llluckaaa Povidla na palačinkách je ňamka nevětší...problém u nás je v tom, že pokud koupím povidla, tak je někdo...muž...sní dřív než zvládnu udělat palačinky 😀

llluckaaa
29. nov 2011

@werumka Jj, povidla a smetana, to mi na palačince chutná 🙂 Nastavovaný? Jablek tam bývá aspoň 50%! Hrůza, když si čtu složení, tak mám vždy pocit, že si ze mě výrobci snad s těmi názvy dělají srandu. Ne že by ty kuponavý povidla v plastu byl nějaký vzor kvality a zdraví (je tam všelijakých látek, konzervantů, sladidel atd), ale aspoň že ty jabka jsem ve složení nenašla 🙂 A pro 100g povidel použili 170g švestek, to je dobré, ne?

llluckaaa
29. nov 2011

@petrusew Tak u nás je to stejné, on si to i maže na chleba, brrrr... Proto kupuji těch kyblíčků víc najednou, abych palačinky stihla. To mi připomíná, že teď vymýšlím, kam schovat vánoční cukroví, aby to můj manžel do Vánoc nesežral. Že by do sklepa ke kolům? To by mohlo projít.

petrusew
29. nov 2011

@llluckaaa 😀 😀 😀 Aby ho to nenapadlo se tam jít podívat. Já se letos rozhodla, že nepeču. A nebudu péct vůbec nic! Stejně si pak nemůžu dát vůbec nic 😒 Ale je fakt, že dostáváme trochu od obou stran, a letos budeme doma minimálně, protože jezdíme po příbuzných.

werumka
29. nov 2011

@llluckaaa No to je dobrý 🙂 Myslím, že největší umělci jsou na to "nastavování" výrobci "meruňkových" marmelád. Ty většinou meruňky vůbec neviděly 😀 Nejvíc mě manžel pobavil testem srovnání nejlevnějších výrobků u nás, v Německu a na Slovensku. Nejlevnější paštika v Německu má 70% masa. U nás 10% a na Slovensku žádné maso 😀 A podobně je to s kečupem a marmeládama...

werumka
29. nov 2011

@petrusew Tak asi aspoň ušetříš práci, ne? Já bohužel s tímhle argumentem neobstojím 😀 Já cukroví nemám šanci schovat. Můj muž je totiž pořádnejší než já, takže vleze i tam, kam obyčejný smrtelník nechodí. Třeba k čistícím prostředkům 😀

petrusew
29. nov 2011

@werumka Já jo, i když manža remcá, ale on není moc na sladké a to co má rád dostane od maminek a babiček 😀 Ježiš, čistící prostředky...mám matnou představu, že něco takového se u nás v domácnosti také najde 😀

maxkatka
29. nov 2011

Holky, tak tu lezim od patku. To jsem se vazila a ted me prevazovali na te same vaze a mam o dalsi 2kg min! Se z toho zvencnu! Uz mi to teda normalni neprijde. Mam na sobe vsechno stejne jako v patek. Piju vice-vidim kolik toho tady mam,ze. Hlady netrpim,sacharidu odhadem mam asi taky dost, tak kde je sakra problem. Kdybych nebyla tehu tak skacu radosti,ale takhle? Sakra, zacala jsem osmy mesit a mam o 1,5kg min nez pred tehu!

werumka
29. nov 2011

@petrusew Ano, u nás jsou taky jedno velké tabu. A jak to dopadá, když se pak jednou vytáhnou, lze vidět v mém statusu 😀

werumka
29. nov 2011

@maxkatka Z toho si nic nedělej - při jaterní dietě se hubne strašně rychle.

petrusew
29. nov 2011

@werumka 😀 😀 😀 😀 ježiš, teď mi zaskočil jogurt 😀 😀 😀 😀 No možná se vrhnu do pečení perníčků, to bych zvládnout ještě mohla.

llluckaaa
29. nov 2011

@petrusew Já minulé Vánoce s cukrovkou pekla a bylo mi hrozně líto, že nemůžu ochutnat. Letos si to užiju 🙂

llluckaaa
29. nov 2011

@werumka Ale tak spodní prádlo ti třeba neuklízí, ne? Ale tam zase asi nebude na cukroví dostatečná zima 🙂

llluckaaa
29. nov 2011

@maxkatka Jestli to nevadí doktorům, tak bych to pustila z hlavy. Baštíš dost, to je hlavní. Oni to vědí, kdyby v tom byl problém, tak by na tebe ještě něco vymysleli. Ty máš i jaterní dietu? Já myslela že ledvinovou...

llluckaaa
29. nov 2011

@werumka No bohužel, co k tomu dodat. Dokud si to tady lidé budou kupovat, budou to výrobci vyrábět. Proč tam dávat drahé maso, když se spokojíme s tukem, šlachami, kůžemi a strouhankou?
Btw.: I paštiku lze dostat v porodnici k večeři, viz moje švagrová.

werumka
29. nov 2011

@llluckaaa Dostatečná zima a dost místa tam není 🙂 Ne, já včera udělala ve špajzce čestné místo pro cukroví, takže přijde tam. Až ho teda upeču 😀

llluckaaa
29. nov 2011

@werumka To mě napadlo až posléze, aby tam bylo místo. Budeš toho dělat tolik? Já se chystám jen na 4 druhy - ořechy pro mě, úly pro manžela, linecké pro děti a rohlíčky pro všechny 🙂

werumka
29. nov 2011

@llluckaaa Ne, nebudu. Budu dělat norimberský perníčky místo normálních. Víc nám chutnají 🙂 A pak přesně stejně - úly pro manžela, linecký pro dítě (a manžela 🙂 ) a chci zkusit sachrové kostičky.

llluckaaa
29. nov 2011

@werumka sachrové kostičky zní výborně, sachr já můžu 🙂 Ikdyž z něj teda většinou vyrýpávám marmeládu 🙂

werumka
29. nov 2011

@llluckaaa Sachr je skvělý. A té marmelády je tam jen decentně, což je fajn. Dám tam domácí a bude to ještě lepší. Já vždycky zkusím každý rok nějakou novinku a pak pozoruju, jestli měla úspěch 🙂

llluckaaa
29. nov 2011

@werumka Já se novinek bojím. Péct moc neumím, musí se to hrozně hlídat a je s těmi mrňousy děsná piplačka, takže o to víc mě štve, když se něco nepovede. Já dělám ověřené recepty, maximálně v nich změním náplň.

werumka
29. nov 2011

@llluckaaa I změna náplně je změna 🙂 Mě poslední rok štve naše trouba, která je plynová a při nižších stupních prostě zhasíná. Takže jistě umí péct od 200 stupňů dál... Takže proto jsem zvolila ty sachrové kostičky, které se krájí až jako upečené a kdyžtak okrájím ten kraj a kostičky budou jen z prostředka 😀

maxkatka
29. nov 2011

@llluckaaa Ja nemam ledvinovou. Mam zlucnikovo-jaterni v kombinaci s dia. A ja ani poradne nevin co muzu a co ne.

llluckaaa
29. nov 2011

@maxkatka Aha, to jsem asi před tím nějak špatně pochopila. Já si to pamatovala jako S9. Jestli chceš, podívej se sem, tady je pěkně popsaná: http://www.dietologie.cz/dieta/zakladni-dieta/d...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre