Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
28. jan 2012

@boka79 Jo, je to velký posun. Bydleli jsme v Praze, ale teď jsme na malém městě na Moravě. A kde ses vzala v Německu? Kvůli práci?

boka79
28. jan 2012

@llluckaaa

ja som tu uz 8 rokov , manzel prisiel za mnou pred 5 rokmi, hej na sk som si musela zaplatit za to , aby ma niede vzali a tu ma brali bez nejakych problemov, takze sme tu, zatial, ale chceme sa vratit,... som uz pisala, ze moji dvaja su do zajtra tiez v cechach, hamry pri hlinsku, poznas?

maxkatka
28. jan 2012

@denousek ahoj, myslím, že jsem Ti už jednou psala... lačnou glykemii dietou neupravíš.... vysvětlovala mi to diabetoložka.... no na mě mělo trošku vliv, že jsem snědla ještě i kolem půlnoci něco malého... ale někdy to fungovalo a někdy ne-e.... já si kvůli tomu musela začít píchat inzulin... mě se pak teda zhoršila komplexně cukrovka... takže jsem si musela začít píchat i přes den... ale nelituji toho... sice mám tušení, že kontrolní test OGTT nedopadne dobře, ale je pro mě stěžejní, že malej je zdravej...

denousek
28. jan 2012

@maxkatka a kolik si to mela ze sis musela zacit pichat?me totiz jedna holka psala ze mela po jidle 7,1 a 6,8 a uz ji nasadila dr inzulin coz mi prijde jako holej nesmysl..

maxkatka
28. jan 2012

@denousek hele, je rozdíl na lačno a po jídle... a taky jak dlouho PO jídle... na lačno mi to začalo "vylítávat" k 6 a musela jsem si začít píchat... a po jídle mi to začalo hodinu a půl lítat k 8 a tak taky přišel na řadu inzulin... je rozdíl, jestli ta holčina těch 7,1 a 6,8 měla hodinu nebo dvě hodiny po jídle... hodinu PO je to dobrý, dvě hodiny po jídle je to blbý... dvě hodiny PO jídle je myslím max. 6,5....

denousek
28. jan 2012

@maxkatka hm super ja mam 2 hodky po jidle-po snidani 6,2 ale vcera po obede 7,2 takze zas vim prd ach jo..

denousek
28. jan 2012

@denousek nebo spis ja se merim hodku a pul po jidle no

maxkatka
28. jan 2012

@denousek hele, nestresuj se tím... i kdyby došlo na inzulin, tak věř, že to není katastrofa... obzvlášť na tak krátkou dobu... máš cca 10týdnů do porodu.... na noc kvůli lačné glykemii jsem si píchala tuším od 29tt až do konce... a 2x denně tuším od 33 či 34tt těhotenství... jo a je fakt, že se mi to do konce těhu dost zhoršovalo... ale já jsem tak specifický případ, že se dle mě nedá orientovat... já od toho 33tt měla a mám do teď hepatopatii (špatná játra) a musím držet jaterní dietu, která se nedala pořádně skloubit s dia dietou...

denousek
28. jan 2012

@maxkatka jo jenze kdyz jdu na kontrolu az za mesic??co kdyz ten inzulin potrebuju o to mi jde proto se ptam na ty hodnoty abych vedela kdy uz je treba jit k dr driv vis... a jak se to picha?to je injekce?nebo taky nejaky pichaci pero?injekci bych si nepichla ani za boha

maxkatka
28. jan 2012

@denousek buď v klidu... ty hodnoty nejsou mega vysoké... jediné co Ti můžu poradit, aby jsi se zklidnila, tak si na dia zavolej a poraď se po telefonu jestli to nemáš moc vysoké.....

Jinak je to vždy injekce... i když je to aplikace skrz pero....

Např. toto je NovoNordisk 3
http://www.pharmaceutical-technology.com/projec...

Já měla teda NovoNordisk 4 - je trošku vylepšený, ale podstata je stále stejná...

Je jednodušší aplikace - máš prostě inzulín v ampulce, která je vložená v peru... nemusíš natahovat nic do stříkačky.... prostě vytočíš píst s potřebnou dávkou, vpíchneš a zmáčkneš píst a inzulín se aplikuje... Je to rychlé a bezbolestné (převážně).

denousek
28. jan 2012

@maxkatka fuj no snad to nebude potreba ☹ ale taky si myslim ze to nemam nejak hrozne.. a jelikoz mi kazdej rika hodnoty jiny tak si tam zavolam a bude...diky

llluckaaa
28. jan 2012

@boka79 To mi nic neříká... Kde to je?

boka79
28. jan 2012

@llluckaaa

je to pri havl. brode asi 40 km daleko, to je vysocina, ci ako sa tomu hovori

maxkatka
28. jan 2012

@denousek první aplikace byla fakt stres... druhá už menší a třetí už v pohodě... je to o zvyku...a pro dítě jsme ochotné podstoupit i porod, tudíž nějaká aplikace inzulinu nás nemůže rozhodit... 😉

denousek
28. jan 2012

@maxkatka tak jsem asi v prdeli po obede mam 8,5 ☹

llluckaaa
28. jan 2012

@maxkatka A jak vám to doma klape? Kolikrát vstáváš v noci?

llluckaaa
28. jan 2012

@boka79 Vysočinu znám, ale Havl. brod moc ne, já jsem původně ze severních Čech.

llluckaaa
28. jan 2012

@denousek A vážíš si jídla nebo nabíráš odhadem?

boka79
28. jan 2012

@denousek

pozri, ja ten pocit poznam, na zaciatku nevies poriadne, co mas jest, co dobre tolerujes, ale ked sa naucis s tou dietou jest, tak to bude lepsie, cosi mala dobreho na obed?

denousek
28. jan 2012

@llluckaaa
@boka79 mela jsem jen brambory-navážené a květák.bez strouhanky ☹ spis je to ze stresu

llluckaaa
28. jan 2012

@denousek To jo, stres dělá hodně. A nevyspání třeba taky. Já měřila nejvíc ve dnech, kdy jsem musela ráno brzy vstávat.

denousek
28. jan 2012

@llluckaaa ja vstavat nemusim... o vikendu tak v pul 9 i pozdeji podle toho kdy se vzbudi malej a pres tyden vstavame v pul 8 coz taky neni takova hruza... ted se stejne valim aje potreba pohyb tak uvidime proste v tydnu...

denousek
28. jan 2012

nechápu... po obede 8,2 ..na svacinu na truc pul tribitky a jeste malej kousek kvetaku a zemacek jen tam jsem si zobla z hrnce a ted pred veceri 5,2!!!jeste lepsi jak ran na lačno!!že by to bylo prochazkou?? 🙂 uvidime za hodku a pulted vecerim...

maxkatka
28. jan 2012

@llluckaaa hele, přes den je malej zlatíčko... ale příjde večer a noc a je to děsný... 😖 Dost ho trápí prdy... od čtvrtka mu dávám Babycalm (ač je od jednoho měsíce) a od včera mu dávám i fenyklový čaj... na dnešek noc jakžtakž... ale na včerejšek naprostá katastrofa... skoro celou noc probrečel s hysterickýma záchvatama.... jsem z něj byla už pěkně zoufalá... no dneska den zase nádhera... ale teď byl od půl osmé vzhůru a né a né zabrat a zase začal mít záchvaty... nakonec usnul u chlapa v náruči... i když zrovna mělo být kojení... tak uvidím jak dlouho vydrží...

boka79
29. jan 2012

@maxkatka

Ahoj, a ako to zvlada sestricka? neni velmi ziarliva? Alebo Vam pomaha? Plienocky a tak?

denousek
29. jan 2012

jolk tak na lacno zas hnus 5,8 ..nechapu to... vecer v 10 jsem mela chleba a mliko...

boka79
29. jan 2012

@denousek

no, zajtra asi zavolaj nech ti daju skorsi termin,povedz im, ako to je , to bude asi najlepsie, len skus nebyt smutna, to Ti moze len pohorsit a skus ako pisala maxkatka mysliet pozitivne, ide o desat tyzdnov, to zvladnes urcite. Drzim palce...

denousek
29. jan 2012

@boka79 ja jsem mluvila s kamoskou pres kterou jsem v te dia poradne jeji mamka tam dela sestricku a prej volat nemusim... jen nemam stresovat a merit 2 hodky po jidle ze ty glukomery meri vic... uvidime v tydnu jak se budu vic hybat ted jen sedim doma na prdeli ze...

boka79
29. jan 2012

@denousek

to je praavda, ze meraju viac, ale bolo by dobre vediet, aka je naozajstna hodnota a tie hodnoty, ktore meraju glukomeri - podla tych su urobene aj tie hranicne hodnory, su zohladnene k odchylkam, ved jasne tyzden si to monitoruj a zapisuj, ked tam pojdes, aby videla vysledky..
Drzim palce, ved informuj o vysledkoch 🙂

denousek
29. jan 2012

@boka79 jj merim a pisu 🙂 dam vedet ..snad to pres tyden bude lepsi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre