Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
2. máj 2012

@pumuckl Tak mu řekni, že jsi četla doporučení České diabetologické společnosti a podle toho by jsi měla test podstoupit. Je tady: www.diab.cz ve standardech péče o diabetes v těhotenství či tak nějak podobně se to jmenuje 😉

marketa137
2. máj 2012

@werumka jo to říkal doktor že vzhledem k tomu že jsme diabetička tak týden je ok 😉

zuzanka26
4. máj 2012

chtěla jsem moc poprosit, kdo sem chodíte, dáte sem pro inspiraci, co pořád jíte? já nějak pořád točim to samý dokola a nemám moc nápady. Samozřejmě stránky těh. cukrovky už jsem důkladně prostudovala. Díky. 😉

mochenkaa
7. máj 2012

Holky, aby jste věděly. @marketa137 šla včera na kontrolu jestli je vše OK a hned ji hnali na sál. Takže už má princeznu u sebe 😵

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa Jajky, velká gratulace a ať jsou v pořádku a co nejdřív doma. 🙂
Jinak já jsem dnes skončila na kožním, mám nějakou krupici na břiše a z čeho to je, se neví a do toho totálně spálenej obličej a krk od slunka, auuuuuuuuuuu. ☹

mochenkaa
7. máj 2012

@hadimrska Snad ti na tu krupičku něco pomůže. Byla ses opalovat? 😀 My byli včera v ZOO, nachozená až hrůza, ale bylo to super 🙂

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa Právě že ne, nejsem blázen, ale asi jak jsem šla si sednout na lavičku do stínu až po třetí hodině tak jsem si totálně spálila obličej a krk, bolí to jako prase už třetí den, ani spát skoro nemůžu, asi mám v těhu nějak přecitlivělou kůži či co, už se mažu 50, teď teda ne, musím být jen zavřená doma. ☹

mochenkaa
7. máj 2012

@hadimrska já se 50tkou mažu jen u moře. Včera jsem to dokonce riskla bez krému 😅 ale nejsem ani trochu nahnědlá, takže na mě teď asi sluníčko nepůsobí. To je mi moc líto, že tě to tak trápí

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa To buď ráda, když bolí kůže to je kolikrát až nesnesitelný, taková větší plocha. 😠

mochenkaa
7. máj 2012

@hadimrska mě se jen udělaly malé vystouplé znamínka pod pažema a pod prsama. Ale jinak v pohodě

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa Jo to já měla taky, a pak po porodu mi opadaly, to jsou takový těhu znamýnka. 🙂

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa Já už skoro nemám ani na nic chuť a hlad skrz tu bolest, takže se radši ani nevážím.

mochenkaa
7. máj 2012

@hadimrska tak snad to fakt opadá.
Já teď měla taky krizi s jídlem. Za celý den jsem snědla s velkou námahou cca 100g sacharidů a bylo mi furt zle. Teď už zase zvládnu těch cca 200g, což je super. Já se vážila dneska, za 10 dní mám nahoře 0,3kg, tak jestli to tak půjde dál, bych mohla mít těch +- 5kg za celé těhu 😀

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa No tak hlavně, že už zase toho víc sníš. Mně dneska říkala sestřička na kožním, že to se málo vidí, taková štíhlá těhulka. No taky mi všechny kalhoty padají.

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa Já jdu teď na gyndu naposledy už, tak uvidím jak jsem na tom s váhou, ale asi taky nic moc nahoru.

mochenkaa
7. máj 2012

@hadimrska tak toto mi sestřička FAKT neřekne 😀 měla jsem dost nadváhu před otěhotněním (BMI 28) takže hubená fakt nejsu. Ale těhu kalhoty mám velké. Akorát je nejsem schopná prodat (měřím 150cm), takže by je měly všechny krátké. Jen bych místo 38 potřebovala vel 36 😀 , ale to už dochodím, za chvilku už to stejně bude jen na sukni. Ale ve 33 tt mám +3,3kg 😀 Já jsem zjistila, že mi doma a u DR ukazuje váha vesměs stejně, takže se pak budu řídit tou domácí.

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa Aha, no tak proto jim to neva, že hubneš asi, já měla BMI no to nevím, ale měřím 168 a vážila jsem jak kdy tak 57 - 59, takže opravdu mám jen ten pupík teď, a malinko možná prsa, ale ani to snad ne.

mochenkaa
7. máj 2012

@hadimrska Já jsem mnohem nižší a váhu jsem měla vyšší než ty. Takže se to u mě moc nehrotí. Teda doktor jo, ale sestřička ho vždy zdrbne, že já to nepotřebuju (má pravdu). Ale hlavní je, že malý prospívá. Je jen o týden menší než by měl být (ale to je tím, že jsme s M byli oba malincí, mě to zůstalo, on vyrostl 😀 ). Takže vesměs odpovídá. Prsa jsem vždy měla 😝 (75F, no dost hrůza), a naštěstí mi teď neporostly 😵 .
Tak to fakt musíš být hubeňučká 🙂

hadimrska
7. máj 2012

@mochenkaa Ty brďo já mám tak něco mězi dvojkama a trojkama. A taky mi vždycky říkali, že vypadám ještě hubenější než to co vážím, prej mám těžký kosti.

mochenkaa
7. máj 2012

@hadimrska to je ideální velikost 😉
Tak to já jako tak jsem hodně drobná, kdybych sundala to "zimní obalení" tak mi bude tak akorát vel 32 😀 . Já vím, že na tu svoji nadváhu jsem podvyživená 😒 Tohle těhotenství beru jako nakopnutí se sebou něco dělat 🙂 Tak snad to půjde

zuzanka26
7. máj 2012

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, nevíte, když člověk udělá chybu ve stravování, za jak dlouho trvá, než se to zase spraví?
Já jsem fakt blbka, upekla jsem si ten štrůdl bez cukru podle dr. Moravcové ( děsně mi chutnal) a pak jsem do sebe kopla jeden Actimel. Až v zápětí jsem si na internetu našla, že prý obsahuje děsně moc cukru. 😖

mochenkaa
7. máj 2012

@zuzanka26 jaký je recept na štrůdl podle Moravcové? Já dělala klasický z listového těsta a jen ho neosladila.
Podle mě se ti teď cukr vyběhne, ale večer už by měl být v normě 😉

zuzanka26
7. máj 2012

@mochenkaa já vlastně nevím, jestli je to podle ní nebo podle Dr. Krejčové, ale je tam recept na těch jejich stránkách.
Je to jen listové těsto, na tou nastrouhaná jablka (na celý štrůdl jsem dala 3 jablka), na to trochu skořice a ořechy, zabalit a potřít vajíčkem. Nevím, jestli je to tím, že jsem už 2 týdny na té dietě, ale pochutnala jsem si. Píše tam, že jeden nebo 2 kousky ke svačině opravdu neuškodí.
😉

mochenkaa
7. máj 2012

@zuzanka26 jo, tak to jsem dělala stejný, ale bez ořechů. Já ale dělala ze 7 malých jablek, celkem 4 nohavice štrůdlu. Prostě z celého těsta. A dokonce jsme se s M dohodli, že ani po porodu ho nebudu sladit, že to není nutné, že je dobrý i tak.
Jo, a dietu mám už skoro 2 měsíce 🙂

zuzanka26
7. máj 2012

@mochenkaa já musím říct, že zatím jsem se držela podle plánu všeho co tam píšou. Ale dneska jsem to teda pokazila. je to fajn, že se člověk donutí jíst pravidelně, ale někdy mi teda chybí zakousnout se do nějakýho koláče. A s těstovinama mám taky problém.... 150 g mi přijde děsně málo, špagety jsem byla zvyklá jíst plný talíř, takže to te´d odvažuju poctivě, ale prostě dala bych si víc.
😅

mochenkaa
7. máj 2012

@zuzanka26 tak mě to množství bohatě stačí, vlastně ho ani celé nesním. Ale já nikdy nejedla velké množství jídla, navíc jak je teď Davča nahoře, tak mi tlačí na žaludek a hned je mi těžko 😒
Já sem tam ujedu 😅 (ale ne sladkým, třeba si koupím malý balíček brambůrků a mám ho na 2-3x, budiž mi omluvou že to počítám do sacharidů). Ale uznávám, že dneska v posteli jsem básnila a cukrárně a o plném talířku zákusků 😀
Mě na celé dietě vadí ten pocit že nesmím sladké (beztak, kdybych ho mohla, tak si dám 2x měsíčně a jsem spokojená, jen jak ho nesmím tak bych ho chtěla furt) a to, že musím furt vymýšlet jídlo. To mě fakt nebaví 😠

zuzanka26
7. máj 2012

@mochenkaa je koukám, že budeš mít taky Davídka 😉 Mě to připadá moc hezké to jméno. 😵 ( a navíc u nás je to i můj manžel, takže jediná shoda je tohle)

mochenkaa
7. máj 2012

@zuzanka26 My jsme nechtěli jméno po rodičích a toto jsme se shodli hned. Kdyby to byla holka tak se hádáme ještě v porodnici 😀

hadimrska
8. máj 2012

Holky tak ta moje krupička na břiše je zřejmě virové onemocnění kůže, tak snad ti masti pomůžou z kožního. Nechápu kde jsem to čapla, ale píšu to sem, kdyby se náhodou někomu něco takového objevilo.

@mochenkaa
@zuzanka26 A štrůdl to jste mi teda udělaly chutě, na víkend ho udělám.

mochenkaa
8. máj 2012

@hadimrska ty bláho, kdes to vzala?? 😕
Štrůdl byl mňam. Já prioritně M upekla normální buchtu (takovou která mi nechutná ať mi to není líto) a sobě štrůdl. Stejně jsme ho pak jedli oba 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre