Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

llluckaaa
23. okt 2012

@mm_mm Neboj, to je normální postup, že dietářky se nenechávají přenášet, po termínu se zvyšuje riziko komplikací a museli by tě hodně sledovat (řekla bych, že se dr. bojí riskovat nějaké zanedbání péče a raději volí vyvolávaný porod).
No hele ještě údajně zabírají na porod noční hrádky s manželem 😉 Spermie obsahují oxitocin a fungují jako spouštěč porodu. Takže to můžete až do plánovaného termínu zkoušet 😉
Já jsem se nikdy oficiálního termínu porodu nedočkala, první dítě plánováno sekcí týden před termínem a porodila jsem 10 dní před a druhé dítě plánováno pro jistotu 2 týdny před termínem (ikdyž si teda myslím, že i v případě sekce platí, že je lepší ji dělat když už se porod trochu rozjíždí...).

mm_mm
23. okt 2012

@editah222 Já jsem přesvědčená o tom, že je to nejhezčí jméno v kalendáři, ale v okolí jsem narážela docela na nepochopení, když jsme se rozhodli, že ho malý dáme. Jsem ráda, že je malinko netradiční, že se tak nejmenuje každý třetí dítě na písku a hlavně mi zní tak docela vznešeně..nedokážu to líp popsat. Lidi říkají, že nemá moc variant a jak jí budu říkat a že zní tvrdě, ale já myslím, že varianty se vždycky najdou. Zatím jí říkám Editko, Edí a když hodně kope, tak Edís 🙂 Máš nějaký další zkomoleninky nebo oblíbený tvary? Ať mám nějaký páky, až zase bude někdo remcat.. 🙂

mm_mm
23. okt 2012

@llluckaaa O tom sexu jsem taky slyšela hodněkrát...těžko to vysvětlit, ale my toho nejsme schopný ani jeden... 🙂 Byla by to spíš parodie na sex. Já jsem vždycky byla i proti snažit se hlídat ovulaci a otěhotnět programově, takže se mi teď zase tak nějak programově do toho nechce...Vím, že to zní asi divně, že nechci mít teď sex s člověkem, kterýho miluju, ale mně by to fakt přišlo spíš k smíchu než k potěšení. I když je mi jasný, že by mi to mohlo třeba zkrátit porod. 🙂 Zkusím znova horkou sprchu. 🙂

jija
23. okt 2012

@mm_mm mě při nástupu do porodnice varovali, že se prý diabetické děti špatně vyvolávají a špatně se vyvolává na termín, ale asi záleží na každé ženské, každá to může mít jinak, budu Ti držet palce ať Ti to dobře dopadne, v porodnici, kde jsem rodila se vyvolává max. 3 dny jinak císař, ale nevím jestli to platí obecně

mm_mm
23. okt 2012

@natalienka12 Myslím, že jsi jí mohla mít, ale nemusela....Mám v okolí pár lidí, kterým se narodily děti kolem 4kg, ale testy měly taky negativní. Těžko říct, možný je obojí.

mm_mm
23. okt 2012

@jija No, to je právě to, co já taky nevím - jak dlouho se budou o to vyvolávání pokoušet. Pevně věřím, že to do soboty klapne, mají na to 3 dny, tak ať se snažej. 🙂 Mám v okolí několik diabetiček, kterým to šlo docela rychle, ale pak taky vím o těch obrácených případech, takže bude překvápko...Císaři bych se ráda vyhla, je to moje první dítě, ráda bych ještě další a zbytečně bych si to tímhle prvním císařem komplikovala...

jija
23. okt 2012

@mm_mm taky jsem císaře nechtěla a byla jsem asi jediná kdo jim tam kdy brečel, když mu dali podepsat papíry na císaře 😀. ale už jsem se s tím smířila a tak jsem se s tím smířila, že nevím jestli budu chtít příště vůbec rodit 😉, minimálně nepůjdu už na vyvolávání

mm_mm
23. okt 2012

@jija To je fakt, po císaři se vlastně vyvolávat nesmí...Já ho nechci i kvůli tomu, že musíš minimálně 2 roky čekat, než můžeš mít další. A já nevím, kdy budu chtít další, třeba mě to přepadne a budu ho chtít hned... 🙂

werumka
23. okt 2012

@llluckaaa Ty bláho, já četla "noční hádky s manželem" 😀 A furt jsem si říkala, co na tom ten porod jako urychluje 😀 😀

jija
23. okt 2012

@mm_mm já chci taky druhé dítě do dvou let, myslím že to snad nebude tak dlouho trvat, kolegyně má obě děti císařem a jsou od sebe 15 měsíců a kamarádce po císaři taky říkali, že když bude mít druhé za dva roky tak může i rodit normálně, a další příbuzná má taky 2 císaře a děti 2 roky od sebe 😉
ale neboj Tobě se porod určitě rozjede a bude to dobré

llluckaaa
23. okt 2012

@werumka 😀 Jejda, já tam mám hráDky, to je děs 😅

editah222
23. okt 2012

@mm_mm my říkáme malé různě Eda, Edinka, Edisek, Dituška, Edilenku, Edoušek. Je toho hodně 🙂 Já jsem pro spolužáky ze střední Edoušek a taky se mi to líbí.

mm_mm
23. okt 2012

@llluckaaa No, já to nejdřív četla jako hádky... 🙂

helabella
23. okt 2012

@mm_mm -- moc ti držím palce, aby nakonec ten vyvolávaný porod nebyl potřeba! Mě v minulých těhu nenechali ani do termínu 😒 Ve druhém těhu jsem byla na inzulínu přes den (3x za den) a chtěli vyvolávat už pomalu někdy od 37.týdne (taková hodně aktivní doktorka). Nakonec mě přijali 14 dnů před termínem, ten den se se mnou vůbec nebavili a vůbec nic neudělali. Byla jsem dost naštvaná, to jsem mohla klidně ten den strávit doma, manžel si nemusel brát volno...Naštěstěí porod pak začal samovolně odtokem plodovky. Ve třetím těhu mě přijali na vyvolávání "až" 4 dny před termínem a hned ten samý den vyolávali. Moje tělo reagovalo velmi rychle, ačkoliv jsem na porod nebyla ještě připravená. Bohužel to mělo špatný vliv na mimi, byl velký problém s ozvami, musela jsem být celou dobu na monitoru. Kontrakce byly hned od začátku velmi silné a jedna za druhou, takže to miminku nedělalo dobře. Nakonec se z otevření na 4cm narodil za 20 minut 😅 Je mi jasný, že se s tebou nebude nikdo moc bavit, ale zkusila bych všechno možný jak tělo aspoň trochu připravit. Moc držím palce, ať to jde rychle a bez velkých bolestí!

mm_mm
23. okt 2012

@helabella Moc děkuju za podporu. Začínám být hodně nervozní, už moc nedoufám, že se to rozjede samo. Jdu si dát horkou vanu, prolejvám se čajem z maliníku, snažím se hejbat...ale mám velkej respekt a úctu k přírodě, takže si nedělám iluze, že něco ovlivním...

helabella
23. okt 2012

@mm_mm -- naprosto to chápu. Já si po minulý zkušenosti říkám, že tentokrát budu bojovat, aby nic nedělali, když je jasný, že tělo není připravený, ale nevím, jestli to pak dotáhnu...Většina dr. celkem hodně tlačí a když mi řeknou, že ohrožuju život svýho dítěte, tak předsevzetí začnou selhávat 😅 😝

pinonka3
23. okt 2012

Chtěla jsem se zeptat, jaký máte zkušenosti s glukoměrem doma. Mám doma dva x-meter arkray a one touch ultra a některý hodnoty ukazují úplně odlišný, tak sjem z toho zmatená. Nemáte některá stejný a máte srovnání třeba s výsledky profilu z poradny?

misicka455
23. okt 2012

@pinonka3 vyber si jeden a podle toho jeď , ono když se píchneš s jednoho prstu a v zápětí hned s jiného jedním glukometrem skoro nikdy ty hodnoty nebudeš mít stejné 😉

pinonka3
23. okt 2012

@misicka455 díky moc za reakci... já jen, že to byl zrovna hodně velký rozdíl. z jednoho prstu 6,8 a 10,3 po jídle...tak to je dost blbý ☹

werumka
23. okt 2012

@pinonka3 Osobně bych věřila One Touch...

pinonka3
23. okt 2012

@werumka to jsi mě potěšila, ten ukazoval menší hodnotu 🙂 a k němu mám teda i ten kontrolní roztok,a ukazuje,že funguje, i když už asi bude projitý... 😒

werumka
23. okt 2012

@pinonka3 One touch je prověřená značka glukometrů... ty různé levné japonské a podobně, které hojně distribuují diabetologické ambulance na zapůjčení, jdou podle oka...

katja78
23. okt 2012

@werumka - ani nie japonské, ako z Južnej Kórei 😉 ale aj tie majú svoje kontrolné roztoky. Je aj pravda, že každý glukometer má povolenú odchýlku cca 20%. Mne sa najviac osvedčil Accu-Check Performa 🙂

pinonka3
23. okt 2012

@werumka aha, moc díky. já se v tom právě vůbec nevyznám...

werumka
23. okt 2012

@katja78 Mně taky, mám Performu Nano a je nejlepší. A ten One Touch je srovnatelná kvalita. No jo, Jižní Korea 😀 Mně vždycky alarmuje, když vidím, že ten glukometr má automatickou kalibraci... každej stroj se někdy musí nakalibrovat ručně.

@pinonka3 A Ty máš proužky do obou glukometrů?

pinonka3
23. okt 2012

@werumka jj do obou. ten arkray , těch mám mín, ten mám jen půjčený. a ted jsem s i pořídila právě svůj one touch...i s proužkama...

werumka
23. okt 2012

@pinonka3 Tak to je dobře - měř se jen tím One touch, ať máš přehled. Arkray má smysl používat maximálně při běžné cukrovce, protože ty hodnoty lítají v mnohem větším rozptylu a nejde o nějakou destinku. Ale u těhotenské cukrovky je lepší ten přesnější.

pinonka3
23. okt 2012

@werumka bude to nejlepší...ještě když píšete, že je to lepší značka. příští týden jdu na profil, tak si to zksím změřit i na glukoměru a pak porovnám s výsledkama z poradny. a uvidím, jestli se to moc neliší...s malým rozdílem počíítám. ale ne teda 6.8 a 10,3 😕

katja78
23. okt 2012

@werumka - pokiaľ mám správne informácie, tak aj Performa sa chystá vyrábať už len čierne prúžky, všetky čierne už budú mať rovnaký kód, takže sa aj tento stroj stane bezkódovacím

werumka
23. okt 2012

@katja78 Tak uvidíme, jestli to nebude na úkor kvality... ale řekla bych, že u nich to bude něco jiného. Mám Accu chek i pumpu a jsou to opravdu spolehlivé přístroje. Když s tím tedy neprojdeš rentgenovým rámem na letišti 😀

@pinonka3 To je dobrý nápad - porovnej to pak s hodnotami z laboratoře.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre