Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mm_mm
16. máj 2013

@joa.n Na nic jsem zatím nepřišla, sním tu porci, co mám a pak tiše trpím hlady 🙂 Ale já jím klidně po dvou hodinách, po hodině a půl už mám většinou slušnou hodnotu a po dvou jsem kolem 5 a to už nemám problém se najíst znova...Celý tohle šílenství má aspoň výhodu v tom, že člověk moc nepřibere, já v minulým těhotenství přibrala sedm kg a devět jsem nechala v porodnici. Počítám, že ťeď by to mělo být podobný, končím 18.tt a nemám ani gram navíc.

renny7
23. máj 2013

Ahojky maminy 🙂 Prosím vás o radu... Zjistili mi teď při druhém těhu těhotenskou cukrovku...V průkazce mám napsané tyto hodnoty - 4,40 - 9,34 - 3,90 - dr mi řekl, že mám to prostřední zvýšené, tak mám pravidelně jíst (což jsem fakt nedělala, nestíhám ☹ 🙂 ) a omezit sladké , dělal si srandu, že nemám sníst celou čokoládu 🙂 No, ale co takhle čtu na netu atd, tak si skoro všichni měříte ty hodnoty, já tedy ne, ani mi nic vlastně neřekl, na kontrolu jdu až 4.6. Tak jsem jen nervózní, hlavně aby bylo miminko v pořádku... Takže moje ,,dieta" vlastně spočívá jen v tom, že fakt jím pravidelně, malé porce, víckrát denně, ale potřebuju něco sladkého, bez toho bych se asi zbláznila, tak si dám teda někdy ovoce, nebo raciolky, domácí štrůdl (opravdu malinko cukru) prostě něco musím...
Co si o tom myslíte? Děkuju za každý názor a radu...

llluckaaa
23. máj 2013

@renny7 Ahoj, a který doktor ti to řekl? Na diabetologii?
Některé si glykémie ani neměří, teď na to i prý přestala přispívat pojišťovna, takže někde se glukometr a proužky už nedávají.
Jinak o tom, jak má vypadat diadieta v těhotenství si můžeš přečíst něco tady: http://www.tehotenskacukrovka.cz/dieta nebo tady: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/llluckaaa/cl...

renny7
23. máj 2013

@llluckaaa ahoj, ne ne na žádné diabetologii jsme ani nebyla, normálně mi to řekl gynekolog. Děkuju za odkazy...

ralka
23. máj 2013

Ahojte baby prosim vas neviete mi poradit cislo do nitry na chrenovu mam tam ist na tehotensku cukrovku viem ze je to na prizemi ale cislo a ani doktora neviem prosim info diki moc..

llluckaaa
23. máj 2013

@renny7 Aha. No s těmito hodnotami jsi se měla dostat k diabetologovi 😒 Tak si počti a kdyby sis s něčím nevěděla rady, tak napiš 😉

mm_mm
26. máj 2013

@llluckaaa Tak už jsem na tom s hodnotama hůř a opět řeším to, co vloni. Po hodině mi to vylítne až skoro k 8 a po hodině a půl mám 5,1 - včera i dneska totéž. No a vzhledem k tomu, že u nás se měří po hodině a půl, tak mám "úžasný a abslutně bezproblémový" hodnoty, za který by zbytek republiky dostal inzulín...jenže na těchhle hodnotách jsem to minule dotáhla až do konce, glykovanej pořád kolem 30 a váha miminka 3280g. Tak kde je ten zakopanej pes?

llluckaaa
26. máj 2013

@mm_mm Ale tak do osmi to ještě není tak zlé, ne? Nedrží se dlouho a rychle klesá. Holt budeš muset jíst zase malé porce a tak po dvou hodinách 😒

mm_mm
26. máj 2013

@llluckaaa To jo, jenže ono se to bude ještě dost horšit, jsem teprve 20.tt... ☹

brouzilka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llluckaaa
26. máj 2013

@mm_mm Třeba nebude, ikdyž moc pravděpodobné to není 😒 To určitě zase zvládnete, neboj.

joa.n
27. máj 2013

ahoj holky,
jak válčíte s cukrovkou??
mě čeká ve středu dia poradna - tam se to rozsekne s tím inzulínem - ráno jdu na kompletní odběr krve a moči.. tak jsem zvědavá..
mám teď nějak pořád pocit hladu.. už mě skoro nic nezasytí a nestíhám úplně pravidelně jíst 😠 je to nějaké celé naprd..

dneska jsem byla na kardio kontrole se srdíčkem mimíska a Dr. říkal, že jde vidět že mám curkovku - malý má trošku silnější stěny srdíčka (limit je na můj týden 3,4mm, malý má 3,5mm) nic drastického - u cukrovkářek prý časté - jen doporučil kontrolu po porodu ve 3 měsících..
Jinak je srdíčkko v pořádku, kompletně jej celé ještě jednou projel - strunka zmizela a přepážky jsou krásné...
takže alespoň že tak..

zítra měřím.. to zas budou hodnoty!!! ☹

mm_mm
28. máj 2013

@joa.n To bude ono, to s tím srdíčkem. Tak vidíš, i u vás to kontrolujou! Akorát mě nikdo nikdy neřekl, kolik mám mít mm, jen o kolik % je to zvětšený. My museli na kontrolu ve 3 týdnech a pak se u nás chodí každých půl roku. Jinak já jdu s miminkem teď ve čtvrtek a s naší malou 18.6,, tak jsem zvědavá a trochu se bojím. Mně se teď hodnoty malinko horšej, ale ještě pořád je to únosný, bude hůř. Určitě dej vědět, jak dopadlo měření.

joa.n
28. máj 2013

@mm_mm
hodnoty dneska merim, ale jsou blby.. Temer vsechny pres.. Ted jsem mela po obede 9.2 takze inzulin asi 😖
ale co.. Nejak to bude.. 😉

mm_mm
28. máj 2013

@joa.n Asi to tak bude lepší, aspoň se budeš moct v klidu najíst. Já ke konci už nemohla téměř nic a byla jsem z toho akorát na nervy! Tak se drž.

joa.n
28. máj 2013

tak dnešní měření potvrdilo mé obavy - bez inzulínu to pravděpodobně nepůjde.. ☹
hodnoty na lačno v rozmezí 5.4 - 5.6 ale po jídle skoro 9 nebo přes 9.. a to jsem nejedla nic extra - večer pečivo 1 rohlík, v poledne brambory a rybu - obalenou..
malé porce - míň už fakt jíst nemůžu!!! 😢

olgas
28. máj 2013

@mm_mm u mé dr. taky měřím po hodině a půl až po dvou, takže buď v klidu, měřit po hodině, tak si to můžu hodit. 😉 A dlouhodobý cukr 30, to je nádhera 😉
@joa.n po jak dlouhé době od jídla měříš ty?

olgas
28. máj 2013

@joa.n já dělávám zmrzku z mraženýho ovoce, vytáhnu z mrazáku, nechám chvilku povolit, ale tak aby bylo pořád zmrzlé, přidám nevyšlehanou šlehačku (smetanu ) nebo když nemám tak klidně i jen mlíko (taková méně tučná varianta) a vezmu na to mixér drtič, za chvilku z toho máš vynikající smetanovo-ovocnou zmrzlinku. 🙂 Když si ji dáš na svačinku, tak v pohodě.

joa.n
28. máj 2013

@olgas
merim po hodine..

super recept na zmrzku.. Treba si s tim inzulinem udelam taky takovou mnamku 😉

jahodarka
28. máj 2013

@joa.n ahoj, jenom nakukuju, přečetla jsem pár posledních příspěvků, ale jak tak koukám, tak ten inzulín už bys asi fakt potřebovala. neboj se ho, bude ti s ním líp! já jsem o něj v tomhle těhu vyloženě prosila, abych se mohla alespoň trochu normálně najíst a nemusela se nervovat..

olgas
28. máj 2013

@joa.n no já tomu teda nerozumím, ale měřit já po hodině, tak jsem na tom asi taky blbě, a nepomáhá ti ani, když si dáš hned po jídle nějakou procházku nebo jinou "fyzickou" zátěž?

mm_mm
29. máj 2013

@joa.n Jestli ti neprošla ryba s bramborem, tak to fakt není dobrý. Za rohlík by ti naše diabetoložka vynadala, je to bílý pečivo - jen pšeničná mouka a ta nedělá dobře...

mm_mm
29. máj 2013

@olgas A odkud jsi?

olgas
29. máj 2013

@mm_mm olomouc

mm_mm
29. máj 2013

@olgas Já jen, abych věděla, kde se ještě měří víc jak po hodině. Tuším, že ještě někde ve Varech. Jinak všude hned po hoďce...

joa.n
29. máj 2013

holky, tak jsem vyfasovala inzulinové pero, naučili mě s tím zarábat a není to taková hrůza.. jen se přinuti si to píchnout..
mám pro začátek pidi množství inzulínu, jen 2 jednotky
tak snad to teď bude dobré.. 😉
jinak dlouhodobý cukr mám 33 😀 divný, co??
ale nesedí mi to pečivo, takže Dr. řekla že inzulín mi to hodně usnadní a budu moci baštit - sice s dietou, ale nestresovat se hodnotami po jídle... 😉

mm_mm
29. máj 2013

@joa.n Tak to je paráda. Dvě jednotky jsou strašně malilinko a budeš mít klid. Tak schválně pak napiš, jak zvládáš si to píchnout. A kam vůbec? Do břicha nebo do stehna? Já měla ke konci už celkem šílený hodnoty, žádný jídlo nešlo pod 8 a končila jsem s glykovaným hemoglobinem 32 a teď mi přijde, že tak hrozný zatím nemám a mám 34...tak mi to taky přijde divný...
Mně se teď cukr výrazně zhoršil, byla to zatím pohoda, ale teď mám po jednom chlebu 7,9 - po hodině, ale budu fakt věřit naší doktorce (protože je to pro mě pohodlný), že stačí měřit po hodině a půl - a to už se dostanu pod 6...

llluckaaa
30. máj 2013

Ahoj holky, mám dobrou zprávu. Kámoška s těhotenskou cukrovkou, co má za sebou dva předčasné porody, předevčírem porodila zdravou holčičku - 3,5 kila, 50 cm, rodila přirozeně ve 42+0. Glykovaný hemoglobin měla při poslední kontrole na dia 39.

joa.n
30. máj 2013

@mm_mm
píchnutí je překvapivě strašně snadné.. dokonce lepší než si dělat díru do prstu na měření glukometrem..
píchám si do stehna, když dobře chytnu kůži. ani o tom nevím - prostě to vůbec nebolí (to prsty mám po měření fakt rozpíchané..)
včerejší hodnota po hodině po večeri 6.8, dnes ráno po snídani 6.7
takže zatím paráda...
dlouhodobý mám 33 (od minulé kontroly se nezvednul což je divný ohlendě těch blbých hodnot). Dr. byla velmi spokojená.. ani ketolátky v moči nebyly..
Jen mě maličko trápi ranní hodnota na lačno - tu jsem dneska zace měla vyšší 5.8
zatím mám totiž jen ten rychlý inzulín co se pícha před jídlem.. Dr. ještě mluvila o pomalém na noc.. tak uvidíme co řekne příští týden na hodnoty ráno..
Už tím, že si píchám inzulín je fakt celkem jedno, kolik jednotek si dávám.. takže pokud se to nepodaří udržet na 2 a budu muset navýšit.. žádná pohroma to nebude 😉
strašně se mi ulevilo, že se to dá dobře zvládat...
za sebe musím říci, že pokud se ti nepodaří udržet hodnoty, raději přejdi na inzulín.. je potom takový psychický klid 😉

mm_mm
30. máj 2013

@joa.n To ti věřím, protože mě teď projde max. 30g sacharidů najednou. Ale naštěstí to rychle padá, takže jím po dvou hodinách, hlad nemám, vlastně mám pocit, že pořád jím. Nepřibírám, spíš mám co dělat, abych nešla dolů. V prvním těhotenství jem bojovala jak ďas, abych ten inzulín nedostala, teď už tak šílet nebudu. Dnes jsem byla na kardiu a na srdci zatím žádný stopy cukrovky, domluvila jsem se s doktorem, že to bude kontrolovat každý 4 týdny a měřit tu přepážku. Zatím jsem strašně ráda, že je to v pořádku. Vím, že bude hůř. Jsem ráda, že se ti ulevilo, vím, jak je důležitý, když je psychika v pohodě. Tak se drž a zase písni, ať vím, jak bojuješ...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre