Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
26. aug 2010

@ducky No,já právě psala na netu doktorce Moravcový,protože poprvé psala,že s těma mýma hodnotama se zřejmě nevyhnu inzulínu a když jsem jí psala hodnoty profilu,tak psala,že to je zvláštní a že doufá,že se nejedná o chybu v měření....takže jsem zvědavá jak dopadne tento profil 😅

rozpravocka
26. aug 2010

@luckaa tiež si myslím to čo ducky, ja som sice ešte na tom glykovanom hemoglobine nebola (to ma caka az buduci tyzden), ale ked som bola len na tej normalnej hladine glukozy v krvi, tak mi tiez vyslo male cislo. Takze si myslim, ze hoci cukrovku mame (lebo ten ogtt test nedopadol dobre), tak to s nami nie je az take zle, pokial priliz nezatazujeme organizmus. Mozno aj preto mi doktorka nekazala nic vazit, iba sa vyhybat sladkemu. Takze je mozne, ze ak sa budes normalne stravovat, mozno aj s obcasnymi prehreskami (samozrejme ze nie nieco brutal sladke (Snickers 😀 ), ale proste maly kusok babovky, alebo jeden maly keksik), tak to zvladnes. Vsak sa jej na to skus opytat. Ja mam na plane, ked tam nabuduci tyzden pojdem dat si na ranajky sladky rohlik s dzemom, aby som zistila, co to so mnou spravi 😀 Tuen glykovany hemoglobin by to nemalo velmi ovplyvnit, a tak mozno uvidim aspon tu normalnu glykemku, ze aka bude 🙂

luckaa
26. aug 2010

@rozpravocka Já ale na dia nechodím a myslím si,že gynekolog mi to asi nepovolí nějaké prohřešky

ratatooy
26. aug 2010

@rozpravočka já si taky dám k snídani někdy rohlík s marmeládou a nic zlýho to ráno neudělá aspoň teda mě ne,ráno si toho můžu dovolit víc než večer,dopoledne to vyběhám hned,třeba večer jsem si dala tmavý rohlík se semínkama a máslo sýr a okurku a bylo to blbý jelikož jsem si dala moc tuku naráz.takže můj nový poznatek byl že tmavé pečivo jedině taky ráno.

rozpravocka
26. aug 2010

@luckaa a na tych testoch si bola a gynekologa? A on si mysli, ze to bolo v poriadku?

ducky
26. aug 2010

@rozpravocka Jj, ten glykovaný ti jeden rohlí s marmoškou určitě neovlivní 😉

@luckaa A ty myslíš, že já říkala paní dr. Moravcový, že jsem si dala k svačině Míšu? 😀 Glymča po tom byla luxusní a bylo to už skoro na konci. V těch vedrech to fakt nešlo 😀

ducky
26. aug 2010

@ratatooy Tak to jsi šťastná žena, většina holek má potíž se snídaní. Já třeba jedla první měsíc jen jednu housku s máslem a postupně se mi zvyšovala glymča, až přejela přes hranici, tak jsem musela housku vyměnit za knackebroty nebo pak Active tousty od Bona vity. 😅 😀

rozpravocka
26. aug 2010

@ratatooy tebe robi problem aj tuk? nad tym som sa ja nezamyslala. Ja totiz nemam doma glukomer, takze som fakt zvedava na buduci tyzden na ten glykovany hemoglobin, lebo teraz iba hadam 🙂 Ja len viem, ze ked som tam bola minule robila mi iba obycajnu glykemku, a tu som mala po ranajkach mensiu ako nalacno. Mna ani nenapadlo, ze vecer to moze byt este horsie. Baby tu vzdy pisali, ze rana su najhorsie - tak teraz fakt neviem. Ja jem tmave pecivo stale 🙂 Ale zase skusila som obmedzit vecer cukry a potom som mala rano ketony v moci, takze to aj tak spravit nemozem. Takze jem tak normalne 🙂

luckaa
26. aug 2010

@rozpravocka jj,on teda říkal,že podle hodnot z OGTT mi tělo špatně zpracovává cukry,protože hodnoty byly stejné po hodině i po dvou a pak na ten profil říkal,že je to krásné,dokonce po obědě to bylo na spodní hranici 😅

ratatooy
26. aug 2010

@rozpravocka právě že se v těle spalují cukry a pak tuk a pokud si dáš víc tuku tak ho tělo přepaluje prvně na cukr.

ratatooy
26. aug 2010

jinak když se doma měřím glukometrem tak mám většinou taky málo.

ratatooy
26. aug 2010

@rozprávocka právě jsem se divila že tady holky psali že jim dr dovolí třeba smetanu a takový mě ji zakázala.

ratatooy
26. aug 2010

@ducky to jako fakt kneckenbroty?vždyŤ mají víc cukru jak obyč rohlík?na každého funguje fakt něco jiného,pak se v tom má člověk vyznat a poradit si tu že? 😀

rozpravocka
26. aug 2010

@ratatooy tak to som teraz fakt zvedava, ze ako dopadnem 😀 Ja totizto milujem slaninu - a ked si predstavim, ze je to skoro samy tuk, tak to asi na tom velmi dobre nie som 🙂 Mne doktorka vyslovene zakazala iba umele sladidla. A povedala, ze mam obmedzit porcie a jest castejsie. Dokonca si nepamatam, ze by mi povedala, ze sladke nemozem - ale mozno to brala ako samozrejmost 😀

luckaa
26. aug 2010

@ratatooy No a co teprve chudáček človíček exůtek jako já,když nechodím na dia a nemám doma glukouš,tak se držím doporučení a rad tady...jo a já zas mám povolené sladit medem 😅 tak si vyberte 😀

ratatooy
26. aug 2010

@rozpravocka to je těžký třeba to tobě nic dělat nebude,já jsem byla na tom globinu jednou a to bylo v pohodě tak jsem taky zvědavá na příště protože to taky nedržím ůplně přesně a sem tam něco zblajznu dobrýho.

rozpravocka
26. aug 2010

@luckaa no tak to mas potom super - tym padom ti sladke nezakazal - je plno veci sladenych medom - dokonca aj medzi dia vyrobkami (alebo v bioobchodoch) - a su bez umelych sladidiel. Dokonca si mozes aj kolac upiect 😀

luckaa
26. aug 2010

@rozpravocka No,já nevím,zatím jsem med nepokoušela,možná bych ho zkusila příště k snídani na další profil,co s ním udělá 😀

ratatooy
26. aug 2010

já se moc neměřím jen jednou za týden dělám graf aby dr viděla ale třeba když jsme byli u tchýně na obědě tak ji vysvětluj že něco nemůžeš 😝 ona mi na všechno hned odpoví že si to jednou za čas dát můžu a je vyřešeno.tak zítra udělám test dám si větrník a pak se změřím jak to dopadlo, 😀

luckaa
26. aug 2010

@ducky Míšu 😀 No,my byli o víkendu v Německu na výletě a tam dělají vynikající vafle,tak si manžel musel povinně jednu koupit a dvakrát jsem si hryzla se šlehačkou.....teda myslela jsem,že blahem umřu

rozpravocka
26. aug 2010

@ratatooy 😀 daj nam potom vediet
u mna je to tak zase s mojou mamou, svokra to respektuje, ale moja mama, 😠 si neda povedat

luckaa
26. aug 2010

@ratatooy Taky tchýně,u nás to teď tak nějak už bere,ale taky pořád opakuju,to nemůžu,teď nemůžu apod....je mi to blbý,ale jednou je dieta nasazená,tak to budu dodržovat,i když teda v tom Německu jsem trošku zhřešila 😅

luckaa
26. aug 2010

Jdu si připravit oběd ať můžu jít na ďobanec po obědě

ducky
26. aug 2010

@ratatooy Jj, mají, jenže jeden plátek váží nula nula prd. Dala jsem si tři, funěla jsem a přitom jsem zdaleka nedosáhla na dávku sacharidů 😉

@luckaa Tak dr. Moravcová by ti řekla, že med ani náhodou. 😅 Strááášně cukru 😝 😀 A jinak Míša má o hodně méně cukru než právě třeba rohlík 😉

@rozpravocka Se slaninou není až tak problém ten tuk, ale že se to válí ve sladkých nálevech 😝 Když koupíš balenou, tak si přečti složení. Já čuměla jak jsem uměla, fakt tam normálně byl napsaný cukr 😝 😔

luckaa
26. aug 2010

@ducky No,já co jsem dostala papír od doktora,tak tam mám napsáno,že není námitek proti rozumnému užívání medu jako sladidla 😅

ratatooy
26. aug 2010

@lucka tak určitě je med lepší,nesníš ho přece kybl na oslazení čaje nebo kafe asi dobrý a ty vafle tak ty museli byt tady u nás je už nikde nedělají ale dělávali a ty byli tak dobrý,tu bych si taky dala.já myslím že v tom těstě cukr ani není spíš ta čokoláda nahoře jestli tam byla a šlehačku už taky neřeším když ji tady plno holek jí.tu si dáš taky jen občas.

rozpravocka
26. aug 2010

@ducky no, tak s tym nemam problem, ja balene nekupujem takmer nic (obcas syr), me ten nalev, co davaju na sunky strasne smrdi - ako keby to uz bolo pokazene. Ja som tu slaninu spominala len preto, ze ratatooy pisala, ze jej tuk zvysoval glykemku, tak som sa zlakla 😀 A k tomu medu - má mozno veeeela cukru, ale zase ho nezjes na kila.som to spocitala, a jedna čaj. lyzicka medu má cca 12g sacharidov co je presne to iste ako nanuk misa 😀 takze je to v podstate asi jedno s cim zhresis 😀 (i ked osobne si myslim, ze ten med je zdravsi 😉 )

luckaa
26. aug 2010

Tak to mám dneska zdárně za sebou,tak teď jen čekat jak to dopadlo tentokrát...

@ratatooy Jééé,Tys to napsala tak hezky,jako bych vůbec nezhřešila.Byli jsme v zábavním parku a byli jsme tam už po několikáté a tam si ty vafle neodpustím,tentokrát teda jen dva hryzance.Já jsem prostě na sladké,dorty,čokolády,to je moje,takže teď z té diety mám psychickou újmu 😀

lio
27. aug 2010

tak jsem zpět
Dominik, 51cm, 3610gr, krásnej vlasáček 🙂

luckaa
27. aug 2010

@lio Gratuluju k Dominikovi a co chutě,dohnaly Tě?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre