Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
11. nov 2010

@imzadi No,to ne,ale nemám strach,že i kdybys snědla cokoliv s touhle dietou,že by ses nějak nacpala 😀

mmorgana
12. nov 2010

Ahoj holky, dlouho jsem se neozvala. Cukrovku zvládám dietou. Ale je to tak tak ☹ Opravdu musím dodržovat časové intervaly, jinak mi glykemka rychle vyskočí. A držet přísnou dietu do mi dali v nemocnici - každý hříšek se mi projeví ☹ Ale dneska jsem byla poprvé na monitory a kontrole v porodnici a všechno je úplně v pořádku 😎 Doktorka se mě ptala, jestli vím, že nesmím přenášet. Ale zatím mě netlačili do indukce, což mi spadl kámen ze srdce 😵

mimina321
12. nov 2010

ahoj kočky
presvedčila som sa,že aj ked držíte prísnu dietu tak glykemia robí čo chce ☹ ☹ začalo mi to stúpať a dosť ☹ tak mám pridaný inzulín ☹
za desať dní 3kg dole 😒
ak to takto pôjde tak ma pôrod skôr neminie,a ja by som najradšej vtedy ked sa to ozve samo....
dr ma utešovala,že vidí že sa snažím,ale vraj za to nemôžem že 30-31 týždeň je kritický no a ja sa k nemu blížim,ešteže mám fajn dr a sesričky 🙂

evajza
13. nov 2010

@werunka21 Ahoj,tak já jdu na OOGT v prosinci,tak jsem zvědavá,jak dopadnu.Vidím,že u Tebe se cukrovka nějak drží,ale hlavně,že to je jen na dietce,neboj aspoń budeš pod kontrolou.Zatím mám doma stále glukometr a sem tak se kontroluji a také to se mnou nevypadá dobře.před jídlem ráno se stále pohybuji na 6.1,tak taky nad normu.Vidím to také na sledování,toho roztoku se obávám.

evajza
13. nov 2010

Vítám všechny nové těhulky,já měla cukrovku na inzulínu a píchala se 4xdenně 28-14-12-6 jednotek,tak docela dost,porod jsm měla vyvolávaný v 39týdnu,čekala jsem 2dny,tabletky nezabíraly,ale samotný porod po píchnutí vody trval jen hodinku,takže paráda,glukozu jsem měla napíchnutou u porodu.Pak mi měřili cukr,,jen mi postupně snižovali dávky inzulínu a malé museli hned dát příkrm,ta měla naopak hrozně málo cukru.Měla jsem neustále v porodnici čokošku u sebe,protože jsem už měla cukru fakt málo a stále se musela píchat.

werunka21
13. nov 2010

@evajza Ahojky, taky se tě ta potvora drží? A dodržuješ dietu, nebo jíš sladké? Já ho jedla, ale teď budu muset fakt držet dietu. V únoru totiž mám vyšetření a bude tam ten tříměsíční průměrný cukr a ten fakt neošálím 😠 . A to budou vánoce a těch dobrot na stole...

evajza
13. nov 2010

@werunka21 Já se dobrovolně přiznávám sladké mám skoro každý den,už si říkám zítra přestanu a zase to nějak přeskočím,jak jsem měla malou v bříšku,to jsem si vyčítala každý kousek a to jsem fakt až na malé vyjímky dodržovala a teď na sebe kašlu.Potřebovala bych mít zase nějakou motivaci,ale do třetího nejdu.

werunka21
13. nov 2010

@evajza Mi povídej! Kvůli malému jsem sladké opravdu oželela, ale teď to fakt nejde. Ta motivace opravdu chybí. Myslíš, kdybychom tu dietu po porodu držely poctivě jako v těhu, že by se to srovnalo?

makinecka
13. nov 2010

ahojky,holky to je blbý že se vás ta cukrovka drží,to mě snad ne a ani to nevím 🙂 nijak se nemám kontrolovat a dojít na testy po kojení tak snad vydržím kojit aspoň do půl roku 😉 no a plánujeme 3 dítka tak se tady asi ještě 2x ukážu 😝

makinecka
13. nov 2010

jo a já žeru sladké jak najatá každej den a naštěstí se mi váha pořád drží 😝

evajza
14. nov 2010

@werunka21 No myslím si,že to trošku ten cukr ovlivní,prostě t,o máme v rodině,tak se s tím budu muset srovnat,jen ne inzulín od toho se chci držet dále brrrrr 😀 😀 😀
Všimla jsem si,že jsi z Ostravska,tak to asi máme kousek od sebe,odkud jsi???

evajza
14. nov 2010

@makinecka Tak to klobouk dolů,3děti na dnešní dobu je docela dost 😀 a třeba už cukrovku nebudeš mít 🙂 a co Maxík,jak se Vám daří,jak často se budí?

vilca
14. nov 2010

Ahoj holky, vidím, že tady máte dost zkušeností s těhotenskou cukrovkou. Já jsem byla na glyk. křivce minulý týden, mám u sebe výsledky, ale samozřejmě jim vůbec nerozumím, prý mi je vysvětlí moje gynekoložka. No ale do poradny jdu až ve čtvrtek, tak mě to samozřejmě zajímá a nechce se mi čekat...holt jsem zvědavá baba 😀
Mohly byste mi prosím napsat, jak jsem na tom, když ráno na lačno jsem měla 4,2, pak jsem vypila glukózu a za dvě hodiny jsem měla 5,6? Díky moc 🙂

vilca
14. nov 2010

Holky, už blbnu, napsala jsem ty čísla špatně... Takže znova: na lačno 4,6 a po vypití glukózy a dvouhodinovém čekání 6,2.
Díky 🙂

werunka21
14. nov 2010

@evajza My to máme taky v rodině, takže s tím taky počítám, ale čekala jsem až tak za 10let a ne že už budu mít problémy teď 😝 . Na inzulín bys musela mít hodně silnou cukrajdu. Oni spíše dávají léky. Aspoň u nás v rodině jsou všichni pouze na lécích. Já jsem z Poruby a soudě podle tvé fotky v albu (s kočárkem) jsme si možná blíž než bychom čekaly 😀

@makinecka Ahojky, buď ráda, že nemáš jak si to zjistit. Zbytečně by ses stresovala. Ale ty jsi určitě za vodou, vždycky jsi měla ukázkové profily, to jen my inzulinářky jsme měly a máme co dělat to udržet na uzdě 😠

werunka21
14. nov 2010

@vilca Ahojky, pokud ti to vyšlo takhle, tak můžeš být v klidu. Na lačno v pohodě a po zátěži je limit 7,8, takže klííííd 😉 . Navíc na tom papíře s výsledkem máš určitě limit napsaný. Teda aspoň u nás v laborce to tak máme.

vilca
14. nov 2010

Právě že tam ty limity nejsou. Každopádně díky, budu do čtvrtka klidná 🙂

makinecka
14. nov 2010

@evajza čauky,tak já sem ze 3 dětí a manžel taky tak chceme 3 miminka 🙂 a švagrová čeká dokonce 4 mimi 😀 .takže velká rodina jsme 😀
no Maxík se budil do 2 měsíců hodně často,teď se budí 1,nebo 2x za noc a přes den jí co 2h,je maličko nenažránek taky má už 6 kilo na to že po porodu měl 2820g 🙂

makinecka
14. nov 2010

@evajza a jak ty válčíš se 2 dítkama? a co ty@werunka21 jak to jde s Adámkem?

werunka21
14. nov 2010

@makinecka u nás v pohodě 🙂 , noci krásné už od začátku. Fíííha, pěkně jste se teda vytáhli, my máme do šesti kil ještě daleko. My si ještě užíváme takové to malé miminko, kde kdo ho tipuje na novorozeně 😀

@evajza Tři děti nic není, moje teta jich má 10 😀 . Nejmladší má 6let a nejstarší 27. Ale dneska z hlediska financí to fakt není sranda.

evajza
14. nov 2010

@werunka21 Já bych klidně i více,ale nevím,kdo by je uživil a pak si myslím,že jsou chudáci starší dítka,neboť se je snazíš zapojit a už i ohledně věku,já jsem si říkala,že pokud do 35neotěhtním,pak už nechci.Člověk zlenivý,je pohodlnější,co si budem říkat.Vy jste holky ještě mladice 🙂 🙂 🙂

evajza
15. nov 2010

@makinecka Je to fajn mít 2děti,Lukášek je strašně hodný a pořád pomáhá,jenom Verča zabrečí už letí a snaží se jí zabavit,no jsem zvědavá,jak dlouho se ho to bude držet.

makinecka
15. nov 2010

@evajza já už nejsem taky mladice mě už táhne na 30 😀 a dítka chci po sobě v rozmezí 2-3 let 😉

imzadi
15. nov 2010

ahoj holky, tak jsem si vcera rano merila cukr pred snidani a mela jsem 4,5 ... no jasala jsem 🙂 jasot me presel pri mereni po jidle, kdy jsem mela 8,9 😖 ... ach jo...

evajza
15. nov 2010

@imzadi To máš docela vysoké a co jsi jedla?

imzadi
15. nov 2010

@evajza bylo to po obede ... veprovy platek, zeli a brambor. knedlik

evajza
15. nov 2010

tak to ten knedlajz,ale stále to máš dobré,já měla i přes 9 a to jsem si už píchala 8jednotek 😉

imzadi
15. nov 2010

no pekny...jsem zvedava na patecni kontrolu...

luckaa
15. nov 2010

Holky,teda já koukám,co Vám dělají ty hodnoty....jako já snad největší hodnotu na profilu měla 6,5 a to bylo teda po br.knedlíku,špenátu a uzeným a to jsem knedlíků měla 6,teda plátečky slaboučký aby to vypadalo psychologicky na větší porci 😀 ,ale stejně.....je teda fakt,že měřit jednou za měsíc teda nic moc,možná mít doma glukoměr,tak se divím....ale i tak jsem zkoušela různé kombinace jídel a nikdy mi to nevystouplo....tak doufám,že po porodu to bude taky ok

imzadi
15. nov 2010

no ja si rikam, jestli uz nejsem adept na ten inzulin, ale nemam bohuzel doma ten glukometr, vcera me merila manzelova mamka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre