Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

luckaa
24. nov 2010

@imzadi Dobré ráno...pořád dva v jednom,do večera břicho tvrdlo,ale jak jsem si lehla,tak naprosto nic,pohodička...takže to fakt vidím až na ten pátek,resp.sobotu 😒
No a co Ty,co ta Tvoje váha,jak to vypadá?

imzadi
24. nov 2010

@luckaa jeee, ten prcek ale napina co 🙂 no moje vaha ted ani neklesa ani nestoupa, ustalilo se to na stejnem cisle...myslim, ze je to ok.

luckaa
24. nov 2010

@imzadi No,to mi povídej...jsem zrovna volala do porodky,kdy mám ten pátek nastoupit,tak prý v 8,je i primářská vizita,tak ať se mi stihnou vyplnit papíry a udělat příjem

imzadi
24. nov 2010

dneska jsem zkoumala tehotenskou prukazku a vidim tam, ze tam mam napsano D9 ... pry to je upozorneni pro porodnici na dietu, mate to tam taky? 😕

katarinasifrova
24. nov 2010

ahojte baby, tak sa k vam pridavam. pred mesiacom mi zistili tehotensku cukrovku. Hodnoty som mala 4,69-5,81-8,59. Zaujimave je to, ze po dvoch hodinach som mala viac ako po jednej. Tomu nejak nerozumiem. Neviete mi to niektora vysvetlit 🙂
Teraz pekne drzim dietu a aspon tri krat denne si meriam cukor. Trapi ma to, ze kazde rano mam v moci ketony a to jem aj druhu veceru. Je to pre babo nebezpecne?
Odkedy drzim dietu tak som schudla uz takmer 3 kila, cize moj "prirastok" hmotnosti je -1 kg. Na ultrazvuku bolo zatial vsetko v poriadku. Do dalsej poradne idem az za dva tyzdne. Dufam, ze maly bude v poriadku 🙂 🙂 🙂

imzadi
24. nov 2010

@luckaa tak vidis, tak to stihnete jeste v patek🙂

@katarinasifrova vitej mezi nami! koukam, ze dietu drzis poctive🙂 k tem hodnotam Ti moc neporadim, ja to mela obracene, holt Tvoje telo pracuje postupne...me zase jde vsechno do moci, takze taky pakarna..a s tema ketonama nevim, ja to nastesti nemam...

katarinasifrova
24. nov 2010

@imzadi dakujem za privitanie 😀 Skoda len, ze to nie je nieco prijemnejsie 🙂
Ja si citam celu diskusiu od zaciatku, ale este som nenasla nikoho, kto by to mal tak prevratene ako ja. Myslim tie hodnoty 🙂

editah222
24. nov 2010

@katarinasifrova Ahoj, ty hodnoty jsou nezvyklé, ale může se to stát. Horší jsou ty ketony v moči, já je mám taky i když mám druhou večeři ☹ Pro dítě to zrovna dobré není, ale záleží jak moc je máš, já bohužel hodně. Navic ketony zhoršují cukrovku. Podle moji diabetoložky je už výskyt ketonů indikace k inzulinu. Zítra tam jedu po týdnu s měřením které jsem si dělala a nejspíš inzulin dostanu.
Dieta už mi opět leze krkem a těším se až porodím a dám si zákusek 😀 😀

editah222
24. nov 2010

@imzadi nemám, to záleží na zvyku porodnice. U nás stačí mít napsáno, že mám těhu cukrovku a hned dostanu po porodu dietu. Aspon tak jsem to měla před rokem

luckaa
24. nov 2010

No,tak já jak jsem tu tak četla,tak nikde v porodnici si s dietou moc hlavu nelámou...jsem zvědavá co tady u nás...

@imzadi Já tam nic takového nemám 😉

imzadi
24. nov 2010

tak zas mam specialitu...ach jooo 🙂

@editah222 ja se taaak tesim na zakusek, vcera jsem v krame slintala u vitriny s uzasnejma dortama...sachr apod...navic v utery me ceka rozlucka v praci, tak musim neco donest a mam strach, ze tu krabici vyzeru cestou...no aspon to ocmucham 😀

editah222
24. nov 2010

@imzadi já začinam v pátek s pečením, to bude nápor na sebeovládání 😀

U nás v porodnici dostane každá těhu cukrovkářka normální diabetickou dietu, ale mě to teda moc dietní ani zdravé nepřišlo. Ale co by člověk čekal za zázraky v nemocnici. Manžel mi každý den nosil jídlo 😀

luckaa
24. nov 2010

@editah222 Co začneš péct?Já chtěla dneska něco upéct s malou 😉

imzadi
24. nov 2010

ja se poustim do pernicku o vikendu a uvidim, az nastoupim na MD, jestli budu mit chut neco kuchtit🙂))

editah222
24. nov 2010

@luckaa začnu perníkovou chaloupkou a perníčkama vůbec. Pak pracny, ty jsou taky lepší odleželé no a příští týden už klasika - vanilkové rohlíčky, slepované... Včera jsem to sepsala a plánu je asi 12 druhů pečeného + nějaké nepečené ze zbytků a pokažených 🙂 Hlavně musí být marokánky a vosí hnízda.
Já si upeču kokosový nesmysl bez cukr, snad to bude aspon trochu k jídlu.

imzadi
24. nov 2010

@editah222 jeee, nedelej chute🙂 ty jo, 12 druhu...klobouk dolu...pracny zboznuju...ach jo, to je vopruz 😝

editah222
24. nov 2010

@imzadi nepeču sama, ale s mamkou 🙂 Jen pracny dělám sama, protože to ji nebaví a mě to neva. Dělám je s umělým cukrem pro otce diabetika,ale ten taky nemůžu takže jen ochutnám trochu těsta a na hotové si nechám zajit chut.
Budou to takové divné Vánoce bez cukroví, ale příští rok budou Vánoce zas tak co.

luckaa
24. nov 2010

@editah222 No,já snad taky něco s tím mimčem napeču....dneska něco asi odpoledne udělám,ať se s malou odreaguju od myšlenek na porod

editah222
24. nov 2010

@luckaa naše malá je na pečení ještě malá, takže mi ji vždycky pohlidá manžel a nebo babička. Už se těším na příští Vánoce kdy bude zkoušet vykrajovat nebo dávat ručenky do těsta 🙂

editah222
24. nov 2010

@luckaa jé, já koukám, že ty už budeš skoro rodit. Tak s mimčem se na pečení vyprdni!!!!!

luckaa
24. nov 2010

@editah222
@editah222 No,já mám v pátek nástup na vyvolání 😉 ...chci péct kvůli malý...manžel bude mít pár dní dovču,tak bych chtěla aspoň pár druhů a pak něco objednám

editah222
24. nov 2010

@luckaa tak to jsi aktivní, já se míním po porodu nechat aspon pár dní jen opečovávat. 🙂 Hlavně doufám, že zas nebudu trčet 14 dni v porodnici, to bych bez malé asi zlbáznila a co by dělala ona to vůbec netuším. Vím, že manžel se perfektně postará, ale ona je malej mamánek.

luckaa
24. nov 2010

@editah222 Mám sice větší dcerku ale z toho mám taky obavy

werunka21
24. nov 2010

Holky!!!! Tak mi svitla naděje 😀 . Podle dr. Moravcové: "Není nutná tak přísná dieta jako v těhotenství - je to informace pro vás - máte vyšší riziko DM 2. typu a je třeba se k tomu postavit čelem - pohybovat se (zatím procházky s kočárkem svižnou chůzí, až se bude dětátko batolit samo, naběháte se za ním až až) a samozřejmě hlídat stravu - jíst pravidelně, zdravě, nepřehánět sladké a tučné, hodně zeleniny. Kojte co nejdéle - kojení prokazatelně snižuje riziko budoucí cukrovky 2. typu a to jak u vás, tak u dítěte. A konečně k vaší otázce - ano hormony, které souvisí s kojením také interferují s OGTT a je vhodné jej zopakovat po jeho skončení - což ale neznamená, že do té doby pověsíte zdravý životní styl na hřebík 🙂 ". Jdu si dát čokočku...Neee, dělám si srandu 😀 😀

bea344
24. nov 2010

caute babenky 🙂 po dlhsej odmlke som zase tu(bola som odcestovana a aj v nemocke,ale nic vazne,len my priskoro tvrdlo brusko uz to je oki)bola som na kontrole u svojej diabetolozky,mam povolene viac papat,nesmie my cukor klesnut po 6 a stupnut nad 7,2,obcas si mozem dat cokoladu 🙂 co ma najviac potesilo nemam cukrovku,ten cukor bol zo stresou co som prezivala,takze teraz som kludnejsia a uz sa pripravujem na porod,dokupujem veci co potrebujem do nemocky..je toho vela...2.12 mam poradnu a tam sa musim dohotnut s lekarom kde budem rodit..a kedze mam lekara az na kramaroch tak asi tam,no ved uvidime,do 30.12 je cas 🙂 mala ma rozmery co mi vraveli na sone 41 az 43cm a vazi 1900 az 2300g,nevedeli to presne lebo malinka sa stale vrtila 🙂 vidim,ze niektore sa uz chystaju piect,to aj ja a budem piect:vanilkove rozky,medovniky,linecke pecivko a pred vianocami studensku pecat,kokosovu roladu,suhajdy aspon to sa nepecie🙂uz sa strasne tesim na vianoce🙂)

luckaa
24. nov 2010

@werunka21 No vidíš 😉 super,snad se toho zbavíš,držím palce

@bea344 Medovníky?To zní dobře,mohla bys mi hodit recept do IP,nechci tu holkám dělat chutě s receptama,díky

bea344
24. nov 2010

@luckaa jasne poslem,idem ich najst🙂

imzadi
24. nov 2010

@werunka21 uzasny, moc diky za popis...
@luckaa medovniky na slovensku jsou nase pernicky 😉

luckaa
24. nov 2010

@imzadi Aha,díky 😉

@bea344 Díky 😉

Hrozně ráda zkouším nové recepty,zvlášť pečení...teda,když můžu mlsat...takhle když nemůžu,tak to není moc zábava

bea344
24. nov 2010

@luckaa tak to aj ja skusam rozne recepty,rada peciem a momentalne davam tam menej cukru do vsetkych receptou..jj to znam,ked sa nemoze mlsat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre