Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

callex
22. okt 2011

@ivavec na ranajky sa nesmie nic mliecne..takze ani ta lucina.iba maslo mozes.

callex
22. okt 2011

@ivigirl tak ked uz sme zvladli pichanie glukomerom tak zvladneme aj ten inzulin..nonie?

ivigirl
22. okt 2011

@callex no jasně že ano, já to zvládám bravurně, jen nikdo z rodiny mi nechce ani kouknout, v tu chvíli, kdy si jdu píchnout, je prázdný byt 😀 😀 😀 😀 😀 Dělám si z nich srandu, když chci klid 😉

ivavec
22. okt 2011

@callex No ale co jsem si stáhla tabulku tak přímo v lučině na 100g je jen 1g sacharidu. ale zejtra to zkusím po večeři jsem měla taky 8 jako nevím co bych měla už jiného jíst 😖

callex
22. okt 2011

@ivavec skus na ranajky vynechat mliecne vyrobky a uvidis ako to pomoze.daj si len maslo a sunku a rajcinu.ja sa po kazdych ranajkach a veceri idem prejst a aj to mi velmi pomoze.niekedy mi ta prechadzka znizi hodnotu o polovicu.co je teda dost.vyskusaj a uvidis.

ivavec
22. okt 2011

@callex Skusím ale z procházkouc to nepujde dost mi tvrdne břicho tak mám nakázanej klid na lůžku se mnou to není jednoduché 😎

eyael
22. okt 2011

@ivavec - nám v poradně říkali, že z nějakého neznámého důvodu zvyšují mléčné výrobky k snídani cukr i když mají třeba málo. Doporučila bych ti nedávat tedy ani plátkový sýr, ani Lučinu, Almete apod, dej jen máslo nebo margarín, pokud máš raději. Lze dát až na svačinu, stejně jako jogurty. Což je pro mě třeba problém, jsem zvyklá snídat jogurt a chleba si dát až na svačinu 😀 takže jsem to musela otočit 😒

eyael
22. okt 2011

@ivavec - ono se díky pohybové aktivitě ty cukry snáz spalují. Je ale jasné, že když máš klid na lůžku, nemůžeš tuhle terapii využít 😉 já třeba jsem po obědě už tak unavená, že prostě jdu zalehnout a spím tak 2-3hodiny, pokud teda mám možnost. A to taky není úplně dobré, ale únava je pro mě důležitější než spalovat cukry 😕
Kolik ti vychází sacharidy na jednotlivé denní dávky? My to máme rozdělené na max 40-30-60-30-60-30. Už se mi i stalo, že se do toho ani nedostanu, což taky nevadí, pokud tedy tělo nehladoví. Což já tedy hlad nemám, občas mám problém do sebe nasoukat všechny svačiny a oběd a večeři a druhou večeři 😨

ivigirl
23. okt 2011

|Dobré ráno holky,
tak u mě snad už konečně zabral inzulín a nebedeme zvyšovat nějak moc dávky. Vychází mi to okolo 6 po jídle a to je super. Kéž by to zůstalo. Držte palce 😎 😉

callex
23. okt 2011

@ivavec to je neprijemne stym tvrdnutim...beries magnezko na to?

vika34
23. okt 2011

@callex ja mám na raňajky mlieko a neni v tom problem,mam väčšinov do 6,ale ked si to pichnem skoro ránoi a idem si ešte lahnuť mi to naozaj vyskočí až n a7,ale ked ja chcem ráno spať 😠 a nie sa prechádzať.
Napr.dnes som vstala až o 10,00,tak som rýchlo pichla,ale to znamená ,že na obed budem pichať až okolo 15,00 a na večeru až po 19,00,ale zase niekedy som hladna už o 7 ráno

eyael
23. okt 2011

ahoj holky, chtěla jsem dneska měřit, ale zapoměla jsem si přemeřit po snídani ☹ tak nevím jestli to má cenu měřit po obědě a nebo dnešek vynechat a měřit až zítra. Co myslíte? Na lačno jsem měla 4,3

eyael
23. okt 2011

tak mi to nedalo a změříla jsem. Dneska jsem si dala k obědu hov. na česneku-špenát a br. knedlík, dokonce jsem si hltla piva od muže! a ukázalo mi to 5,4. Začínám mít čím dál větší podezření, že žádnou cukrovku nemám, tohle není normální!

callex
23. okt 2011

@eyael nevadi ze si si zabudla zmerat..mozes si merat len aby si vedela na ake potraviny reagujes.cely profil staci urobit 2x za tyzden.ja si teraz mam napr.merat iba rano a vecer.kedy mas poradnu?ved tam ti povedia ci teda mas cukrovku alebo co.

callex
23. okt 2011

@vika34 ja mam dnes depku lebo na ranajky caj bez cukru,prazenica a pol celozrnnej bagety a hodnota 8daco.nebola som sa prejst lebo mi to nevyslo mala prist navsteva a bolo treba upratat.tak sa obavam ze skoncim na inzuline.

ivavec
23. okt 2011

ahoj tak už fakt nevím dnes na lačno 4.9 pak jsem si dala housku a 2 kolečka šunky a 5 koleček okurky a mám víc jak včerá z tou lučinou 8.8 oběd to samé co včera a mám také víc 8,2 tak jako co dělám špatně zítra mám volat do poradny tak jsem fakt zvědavá co mi řekne ať se snažim jak se snažim vysledek stojí za ho...
🙄

eyael
23. okt 2011

@ivavec - hlavu vzhůru, mudra ti urco poradí 😉 😉

vika34
23. okt 2011

@callex
@ivavec
ja som v noci o 3 mala cez 7 ,proste som bola v noci hladná tak som zjedla malilinkú nejakú tmavú žemličku so šunkou a syrom ,ja mám skôr depku z toho že keby som nemala inzulín ,asi by som mala tie hodnoty tiež také vyššie ,horšie je že ja stále priberám,lebo som aj stále hladná,ja som horšia ako kojenec ja som hladná už po dvoch hodinách ☹ ,zase som pribrala

ivigirl
23. okt 2011

@vika34 takhle na konci těhu se přibírá normálně víc, miminko hodně roste váhově 😀
Kolik máš jednotek inzulínu???

vika34
23. okt 2011

@ivigirl na raňajky 2,na obed a večeru po 4
už som pribrala +23 kg a bábo bolo pred mesiacom už dosť veľke,zajtra idem na poradňu

petrusew
23. okt 2011

Ahoj holky, tak zítra jdu dělat ten test (sběr moči) a doběry z prstu...tak jsem zvědavá, jak mi to půjde..trošku se toho odběru z prstu bojím, ale co, to snad zvládnu v pohodě 🙂

petapete
23. okt 2011

@eyael s těmi hodnotami - to, že teď máš hodnoty po jídle ok, neznamená, že bys cukrovku neměla...ono u tebe nepůjde o klasickou cukrovku, ale "jen" poruchu glukozové tolerance...a jelikož nejhorší zhoršení hodnot bývá většinou mezi 32.-34.tt, tak máš ještě asi čas k tomu zhoršení dospět...zatím jsi měla vlastně jen hraniční ogtt, což je hodnota při extrémní zátěží glukozou, kterou vlastně z normálního jídla v tomhle množství do sebe nedostaneš a právě ze začátku se ty hodnoty takhle zhorší jen při mimořádné zátěži...nicméně proto je to taková zátěž, aby se prokázala ta porucha i u těch, který ji mají zatím jen hraniční a bude se jim teprve vyvíjet (při nedržení diety zhoršovat,...)

@ivavec a jakou máš šunku? Některý šunky jsou bohužel dost vymáchaný v cukru nebo různých sirupech, takže s cukrem můžou dělat divi😖

petapete
23. okt 2011

@callex na píchání inzulinu není nic zlého ve smyslu, že by to nějak škodilo, ohrožovalo, to určitě ne, je to přirozená látka, tělu vlastní...jde spíš o ten psychický pocit, že jednak se stresuješ, že tělo nefunguje tak, jak má, musíš mu pomáhat zvenčí, hlídat a kontrolovat hodnoty,...a pak taky o to píchání sám do sebe několikrát denně dlouhodobě, prostě je to spíš psychický blok než nějaký problém opravdu...

ivavec
23. okt 2011

@petapete je dušená dala jsem si ji i k večeři a už jsem po měla jen 6,8 🙂 já to prostě nechápu 😨

petapete
23. okt 2011

@ivavec no ono i 6,8 je poměrně dost - nejde o to, jestli dušená nebo uzená nebo jaká, ale hodně těch šunek má ve složení prostě cukr a fakt se to projeví na glykémii neuvěřitelně😖. Takže zkusit ji vyměnit za nějakou jinou značku, druh...ono i ta hodnota po večeři je neúměrná, jako sice v toleranci, ale dost vysoko...večer většinou jsou ty glykémie lepší než ráno, to ráno se fakt nejhůř drží v limitech, takže bych řekla, že to fakt může být šunkou...já měla ozkoušenou Lidlovou šunku, má 96% masa a ta procházela v pohodě...a pak pro změnu jsem si dávala Poličan - jedině z Globusu tu jejich značku, ten neobsahuje vůbec cukr a byly po něm fakt hezký hodnoty, ten mi na snídani procházel i s podmáznutím žervé, takže i s tím mléčným výrobkem😉

lucy56
23. okt 2011

@ivavec z vlastnej skusenosti viem ze aj v celozrnnom pecive su sacharidy, pozor na to byva prifarbovane karamelom, a teiz ako pise petapete sunka obsahuje sacharidy taktiez, ja som v kritickych tt jedla iba jeden krajec sucheho knakebrotu s horkym cajom na ranajky aby som sa dostala do hodnoty 6,3 po ranajkach , na desiatu som uz mohla toho omnoho viac

petrusew
23. okt 2011

Holky, prosím, prosím, mohli by jste mi poradit se snídaní? Co můžu a tak? Já se v tom tak trošku hodně potácím...obídek a večeře je O.K, ale se snídaněma bojuju...nerada bych jedla pořád to samé dokola.

eyael
23. okt 2011

@petapete - díky, napsala jsi to krásně! Máš pravdu, že takovéhle množství cukru do sebe normální člověk při normálním stravování nedostatne. Budu si tedy dál dávat pozor, můžu být vlastně ráda, že zatím se to "samo" drží v nějaké té přijatelné hladině a uvidím za měsíc-dva 😉
Mrzí mě, že jsem dneska zapomněla změřit tu snídaňovou hodnotu po hodině, ráno bývá cukr nejvyšší, tak bych ráda věděla co mi ta snídaně udělala... tak ale za dva dny změřím znovu a uvidím...

eyael
23. okt 2011

@petrusew - já si dávala plátek chleba šumava, potřený máslem (klasickým, žádné náhražky), a na to plátek šunky. K tomu, jestli chceš, tak rajče. Já takhle ráno zeleninu nemůžu (miminku se to nelíbí), tak si jí nechávám na svačiny. K pití pak černý neoslazený čaj. Další den jsem měla mýchaná vajíčka na másle, k tomu křehký chléb a zas čaj. A pak další den žitný chléb s máslem a šunkou. Zatím tedy držím třetí den... ale je to tedy takové monotematické 😒

eyael
23. okt 2011

jo a pořídila jsem šunkovar, naložila maso a v úterý - ve středu budu dělat poprvé domácí šunku bez všech éček a cukrů a urychlovacích solí, už se těším, mňam 😝 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre