Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
28. jún 2010

člověk tady chvilku není a vy tak kecáte 😀
já měla dvakrát hospodský jídlo a vůbec nevím co mi to udělalo,si někdy říkám ještě že glukouše nemám ještě bych se stresovala 😅

jinka moc moc moc gratuluju k miminkám a k ukončené dietě 😵

makinecka
28. jún 2010

a vidím že další adeptky co nám odpadnou to budou mít brzo za sebou 😵

lio
28. jún 2010

@sabua Hodně štěstí 😎

ducky
28. jún 2010

@sabua Sab budeme na tebe myslet, rodíš v Krči, viď? Tak ať jsi spokojená a vše dobře dopadne 😉

@berucka Veliká gratulace k Vašíčkovi, ať hezky roste a prospívá. A super, že je cukrajda pryč 😉

@lio Tak já zapomněla zcela totálně několikrát na dopo sváču, tak jsem dala rovnou oběd. Ale jestli jsi si dala oběd o hoďku později, tak bych sváču dala zase po dvou hodinách, abys to srovnala na ty svoje časy. 😉

@didulka85 Didi nic si z toho nedělej, jednorázově to nevadí, když ti vyskočí glykémka. To se kolikrát stane i necukrovkářkám, akorát že ty o tom nevědí. Tak jen teď prostě víš, že Big Mac ne, tak zkus toho Mc Wrapa, ten nám fakt prošel několika 😉

syraell
28. jún 2010

Potvrzuju MC Wrapa - ten se vejde🙂
Jinak ja jsem 18 dni po porodu a samozrejme si vesele tloustnu. Varuju holky vsecky pred tou podietni zravosti. Po porodu jsem mela o 7 kilo min, nez pred otehotnenim, z cehoz jsem uz samozrejme skoro 4 zase nabrala 😉
Neni se cemu divit, kdyz snidam, obedvam a vecerim Magnum, ze 😀

makinecka
29. jún 2010

no to já se taky bojím že se budu ládovat vším co jsem si vymyslela v tomto období a ty dvě kila co mám zatím dole zase nakynu a ještě víc 😀

ducky
29. jún 2010

@syraell Toho se taky bojím 😅 😀 Chtěla bych to právě udržet v rozumné míře, takže jíst nějak podobně jako teď, jen tam ke sváče kopnout třeba kus buchty 😀
Jak to jinak zvládáš, dvě dětičky? Postraš mě, ať vím, na co se mám připravit. 😅

claca
29. jún 2010

@syraell 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak s tim Magnum jsi mě pobavila,ale to se ti brzy přejí neboj a s prckem máš dost pohybu nee??

makinecka
29. jún 2010

na ten magnum se taky třesu 😀 manžel si pamatuje u čeho jsem zavzdychala a co mi po porodu koupí domů,abych mohla pomalu ochutnávat 😀 v porodce nebudu moc provokaovat,snad mě něchají jíst normálně,ale čokošku budu mít ukrytou a tu sežeru i přes zákazy 😀

lio
29. jún 2010

tak MCWrap sem mela taky, ale podruhé už mi proserne "smrdel", takze jednou stacilo.-))))))))

nerikal tu nekdo, ze ten nový magnum není nic moc.-)))???

jinak jsem vcera dostala potvrzeno, ze mimi je stale pouze o týden napred, zadne kynutí se nekoná, má 2 kilíčka, tak jsem ráda. Jinak vy ted ke konci hubnete? ja nepatrne pribiram, ale hladovet uz nehodlam.-)) 😎

makinecka
29. jún 2010

@lio jo říkal to někdože ten magnum nic moc,ale já do něj stejně půjdu a kdyby nebyl dobrej tak Almond to jistí 🙂

lio
29. jún 2010

@makinecka jooooooo Almond, ňam, ňam.-)

werunka21
29. jún 2010

Tak já jsem se vrátila z poradny, všechno je OK, malý přibírá jak má. Nevím proč, ale dr. mě spíše straší s tím, že se zastaví placenta a malý bude spíše menší než větší. Prý mu ultrazvuk neřekne odhad kolik bude mít, ale dá se jen předpokládat podle toho jak se vyvijí do teď.
A váha asi poskočila, i když je fakt, že jsem byla po snídani a dokonce i po svačině (koktejlík 🙂 ), tak to bude možná ono 😀

lio
29. jún 2010

@werunka21 a kolik ted cca má?

makinecka
29. jún 2010

@werunka21 podle čeho usuzuje že se zastaví placenta a malý nebude přibírat 😲

werunka21
29. jún 2010

@lio teď má něco málo přes 2kila

@makinecka No vždycky když se zeptám, zda je to v pořádku, tak prý ano, ale že nemůže vědět, jestli si třeba placenta za dva týdny neřekne, že dál pracovat nebude. Proč nevím, ale u cukrovkářek tohleto nastat přece může, proto bychom měli porodit do termínu ne? Jinak přes tři kila by mít měl, čtyři už prý je moc.

lio
29. jún 2010

@werunka21 no jooo stát se muze cokoliv, ale to neznamená, ze se tak stane, no váhove jsme zatim na tom cca stejne.
uz chodis do porodky, nebo si byla na dia?

werunka21
29. jún 2010

@lio Byla jsem v poradně normálně u svého gyn. Vám takové věci říkají i na dia?

lio
29. jún 2010

@werunka21 no me toho na dia moc nereknou😀 ale blbe sem se zeptala.-))) uvidis, co reknou pak vporodce, ted se tim netrap

werunka21
29. jún 2010

@lio já jen, že všichni kolem straší, že děti cukrovkářek bývají moc velké. Jinak se tím nějak netrápím, hlavně že teď je všechno jak má, ono stát se může cokoliv a kdykoliv tak jak říkáš.

evajza
29. jún 2010

Ahoj holky,tak začínám bojovat a cukrovka si se mnou hraje!!!Před obědem inzulín a po obědě 8,2,přestává mne to bavit.Měla jsem kuře a 100g rýže,slepičí polévku.Na kontrolu jdu až 12.7,ráno jse zkusila sladký jogurt,měla jsem na něj hroznou chuť a ten mi prošel bez inzulínu,svačina 1broskev a 1jablko,já už fakt nevím,co dělám špatně 😒

werunka21
29. jún 2010

@evajza tak ten oběd nic moc po čem by ti to mělo vyskočit. Ale včera ti myslím oběd prošel ne? Tak jedině víc inzulínu a zkoušet a zkoušet. Já byla taky nešťastná, že mi to neklesá, takže ti teď rozumím. Já snídaňový inzulín zvyšovala od 2j a skončila jsem na 14j. Takže klidně zkus přidat o 2j více, jedna je opravdu nic.

evajza
29. jún 2010

@werunka21 máš pravdu,musím to vychytat,koukala jsem na předchozí příspěvky a jen se uklidňuji,že v tom nejsem sama 🙂

sabua
29. jún 2010

@ducky ano budu v Krči, ve středu večer mi dají tabletku a ve čtvrtek ráno buď se to rozběhne, nebo CŘ. Uvidíme, už se docela těším, ale taky se třesu, aby to dobře dopadlo. Zjistila jsem, že vzhledem k injekcím co si píchám na ředění krve, bych neměla mít epidurál, tak uvidím, záleží na Anestaru, jestli budou spokojení s krevními výsledky. Napíšu 🙂

syraell
29. jún 2010

makinecka
tak Magnum Gold je uplne normalni Magnum White, jenom nastrikany nejakou zlatou srackou - takze to vazne nema smysl zkouset...Samozrejme ze Almond je nesmrtelnej 😀

syraell
29. jún 2010

ducky
strasit te nebudu 😉 Zatim je to podezrela idilka, az si rikam, ze to neni mozny a cekam, kdy se kde co podela 😉 Jakub se neustale vrha na brasku - nejlepe s rukama od bahna apodobne...Liba ho, hladi, tuli se a komentuje deni 😀 Dokonce uz podle place hodnoti, co by mu asi tak mohlo chybet - je to prca 😀
Do dneska je manza doma, aby mi helfnul, protoze jizva od sekce se tentokrat ghoji nejak hur. Zitra jde ale do prace, tak ksem zvedava, jak to bez pomocneho zvedace ditete zmaknu 😉
Jinak jsem zjistila, ze po me u Apolinare chteli glykemickej profil, kterej mi samozrejme v porodce pozapiomeli udelat, takze ted premyslim, jestli to zatlucu, nebo si nekde pokoutne pujcim glukometr...

syraell
29. jún 2010

ducky
koukam ale, ze uz to se Samuelem mate taky za par - ty cukerny orgie se ti holka blizi 🙂

bobicek5
29. jún 2010

ahojte, aj ked velmi nerada, hlasim sa k vam do "klubu". Dnes mi sestricka po odbere krvi potvrdila zvysenu hladinu cukru (vraj 9,8). Nemam predstavu co to obnasa, zajtra mam ist na poradnu ku gynekologovi a potom k diabetologicke. Viete mi poradit co sa teraz so mnou bude diat?
V predoslom tehu som cukrovku nemala, ale vycitala som na nete, ze ju mozem mat aj po tehu kvoli mojej diagnoze polycystickych ovarii...

werunka21
29. jún 2010

@bobicek5 ahojky, tak vítej mezi námi 😉
V první řadě si můžeš přečíst http://www.tehotenskacukrovka.cz/ ,kde najdeš odpověď na většinu svých otázek. Něco ti poví k dietě určitě diabetolog. Ale do jaké míry tě "zaučí" to žádná nevíme, protože každá z nás dostala různé instrukce. Ale klidně se ptej, protože nebýt tohoto fóra a děvčat, tak třeba já jsem ztracená 🙂

makinecka
29. jún 2010

@bobicek5 vítej,přesně jak napsala werunka,přečti si ty stránky tam se spoustu dozvíš a ptej se na vše co tě zajímá,rády ti pomůžeme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre