Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

bobicek5
29. jún 2010

no veru dievcata, studujem to poctivo. Lenze zacinam nadobudat dojem, ze aj v minulosti som uz zrejme mala diabetes typu 2, vzdy som pila strasne moc vody a rano nalacno mi byvalo na odpadnutie.
Som zvedava, co mi povie diabetologicka, v tomto tehu som zavisla na sladkom, s tym je asi koniec.

werunka21
29. jún 2010

@bobicek5 no, se sladkým je opravdu konec. To si dej dneska poslední kousek nějaké čokošky než ti to zítra oficko zakážou. Člověk si zvykne, ale chvíli to trvá 😉

didulka85
29. jún 2010

Podla stranky Mc donalds obsahuje
Classic Beef Wrap: 39 sach
Big Mac™: 4O sach
stredne hranolky: 42 sach

Takze som nemala tie hranolky k tomu.
Inac na stranke to maju pekne rozpisane. Ta hodnota je súčet všetkých využiteľných sacharidov vrátane škrobu apod.

syraell
29. jún 2010

didulka85
ja jsem si vypocitala na presno MC Wrap a 3 Chicken Mc Nugets - to je sedesatkova davka...

makinecka
29. jún 2010

já mekáče riskovat nebudu u nás v městě ani není až ve vedlejším,radši si počkám a po porodu si dám mého oblíbeného twistera z kfc 🙂

werunka21
29. jún 2010

@makinecka No jo poctivka 😀

makinecka
29. jún 2010

@werunka21 ale já nemám glukouše tak nemůžu zkoušet,já musím věřit že mi jídlo nic nedělá a přece nepojedu pro to až do sousedního města 😀

lio
29. jún 2010

@makinecka no on mekáč neníí žádný terno, tak ti to nemusí být líto a hřeš si radši po svém .-)))
ja zase jak sem mela min týden furt hlad, tak tem mi mrňous asi utiskuje zaludek a do obeda sem se musela nutit, ke svace jogurt s ovocem mi bohatě stačil a večeři jsem nedojedla, to jsem myslela ze prasknu.....

lio
29. jún 2010

@bobicek5 se sladkým rozuměj sladkostmi je konec, ale dá se to nahradit ovocem , jen si trochu započítáš, ale není to žádná trága, trochu nervi je to občas vyladit, ale pokud dostanes glukometr, budes to mit jednodussí.-)

lio
29. jún 2010

@lio nervy šmane😀

lio
29. jún 2010

a za sebe musím říct, že nepřipravuju po porodu debužírskou party a není nic, na co bych se vyloženě třásla. spíš se těším na to, ze budu jist normos, ale nebudu se obavat, ze mi vyletí cukr a ublizuju mimču, na ten pocit se těším víc, než na čokoládu.
😎

ducky
29. jún 2010

@sabua Sab tak snad se ti to rozjede po tabletce, uvidíš. Ale myslím, že když jdeš na plánovaného císaře, tak není Anestar a epina, ale celkovka, kterou dělají normální anesteziologové. Nevím to přesně, tak to ber s rezervou 😉

@syraell Tak to jsem zvědavá na tu mojí cácorku. Ty máš ale kloučka staršího, má víc rozumu a určitě je s ním trochu domluva. Ta moje koza Líza je teď samé ne, neposlouchání a odmlouvání 😠
Jj, zítra máme přesně 14 dní do termínu a naskočí mi 39 tt 😅 😅 Tak ještě kdyby se malej chtěl otočit zase zpátky hlavou dolů, lump jeden. To se přece nedělá, otáčet se ve 38 tt hlavou nahoru. Docela totiž velké dilema, jestli rodit KP nebo císařem. ☹

lio
29. jún 2010

@ducky já bych asi do porodu kp nesla, ale ja sem srab

ducky
29. jún 2010

@lio Já taky, ale pan doktor řekl, že by do toho šel a jak jsem si přečetla na netu, tak je tohle hrozně důležitý. A já mu věřím, tak jsem si hledala info a chci to s ním ještě pořádně probrat, než to zavrhnu. Já zase mám obavu z toho, že po císaři bude rekonvalescence pomalejší a mít první dítě, tak to tolik neřeším, ale malé nevysvětlím, proč jí nemůžu zvednout ☹
Každopádně já stále doufám, že se ještě umoudří a když se lump zvládl otočit hlavou nahoru, tak že to zase dá hlavou dolů. 😅

lio
29. jún 2010

@ducky no tak doktor to rodit nebude, ale chápu, ale vždy to nakonec je tvoje rozhodnutí, já pred ním nestojím, takze těžko neco můzu psat, snad jen že bych se bála ...a to nejsem pro cisare, verim ze rekonvalescence po nem neni taky zadny med....co malou, ale i to mimco zvedat ....no neni to jednoduchý tak aspon preju at se prďola umoudří. Můžeš ho navádět baterkou, jsem někde v babských radách četla 🙂) že jde za světlem 🙂 Já mám mrňouse sice hlavou dolu, ale tak divně zkroucenej, že se tedy modlím, aby tak zůstal, poté, cos tu řekla, že takto pozdě se jeste zvladnou otocit jinak.-/

ducky
29. jún 2010

@lio Tak tuhle reakci jsem měla, když mi to řekl prvně. Ale pak jsem si opravdu přečetla, že pokud svému lékaři věříš, tak když řekne, že to zvládne, tak mu prostě máš věřit dál. Takhle je to myšleno 😉
Mimčo zvedat asi taky žádný med, ale přeci jen malej bude mít třeba kolem 4 kg, zatímco malá má 13 😅 i s bačkorama 😀 A hlavně chce zvedat do houpačky, na linku, mazlit se a tak, takže jakoby zespoda nahoru, kde ti prostě zabírají ty břišáky ať chceš nebo nechceš. ☹
Tak uvidíme. Každopádně bych nikdy nevěřila, že se může otočit, když byl od 34 tt hlavou dolů a podívejme se, může. Zas na druhou stranu četla jsem i pár příspěvků, kde se mimi třeba otočilo těsně před porodem, takže možné je lecos evidetně 😅 😔

lio
29. jún 2010

@ducky no držím pěstičky

ducky
29. jún 2010

@lio Díky moc 😵

syraell
30. jún 2010

ducky
to jo, cacorku mas mladsi, ale zase je to zenska a ty jsou vseobecne rozumnejsi, vsak to zname 😉
Jinak neboj, otocit se muze ze dne na den, takze jeste neni nic ztracenyho...Kdyby ale nahodou, tak se neboj, ta rekonvalescence po cisari, kor po prvnim, je desne rychla a zvedas jedna basen za par dni - doslova...
Ono se nakonec zvladne uplne vsecko - ja se toho zvedani taky bala a te d zvedam toho svyho obra jedna basen 😉
Kazdopadne drzim palce - kde budes rodit?

ducky
30. jún 2010

@syraell Když ta moje cácorka teď moc rozumná není, spíš sebeprosazující se, což se projevuje totálním neposloucháním ☹ A s tím u mě prostě vždycky narazí, ptž jestli něco vyžaduju, tak aby poslechla. Navíc jí pokaždé vysvětlím, proč chci, aby udělala to, co jsem jí řekla a i to fungovalo, ale jak třeba chodila krásně za ruku přes přechody, ptž jsem jí miliokrát vysvětlila, že tam jezdí auta, tak v neděli se mi vytrhla uprostřed přechodu. 😠 Naštěstí nic nejelo a ona nikam neutekla, tak i když jsem měla v druhé ruce motorku, dostala jednu na plínu, čapla jsem jí a šly jsme dál, ale ona se mi pořád snažila vytrhnout a řvala. No, scénka jak do filmu 😝 😀

Jinak beru preventivně i homeopatika, kdyby to dopadlo tím císařem, tak snad by i to pomohlo, abych se dala rychle do kupy. Jako je to fakt na pytel, takhle na konci jsem nečekala, že budu řešit ještě velké dilema. 😅
A rodím v Krči. 😉

sabua
30. jún 2010

@ducky Na hojení ran a na pooperační stavy je prý dobrý Wobenzym, ale navím jak je to s kojením. Jinak obecně si myslím, že porod koncem pánevním se řeší opravdu většinou CŘ a doktoři asi vědí proč. Neboj moje sestra měla první porod normálně a pak dva těsně za sebou CŘ a v pohodě. Neteři ukázala jizvu a tím se zvedání vyřešilo, ještě jí to pomáhala mazat mastičkou, aby se to rychle zahojilo. A neporadili ti nějaké cviky? Ale ono už je asi dost pozdě a místa na nějaké gymnastiky málo. Dobře to dopadne, neboj.

syraell
30. jún 2010

ducky
ja jsem si taky myslela na Wobenzym, ale bohuzel se pri kojeni nedoporucuje 😒 Kazdopadne ti fakt musim rict, ze jsem presne 19 po sekci a zvedam nejenom toho svyho patnactikilovyho ohumu uplne bez obtizi. Tam je problem jenom prvni tyden, to si zkratka musi vzit chlap dovolenou a zvedat misto tebe. Vyuzij na maximum babicky a ver mi, ze za tyden neni co resit...
Jinak z informativni schuzky v Horovicich si pamatuju, ze jsou jedna z poslednich porodnic, kde jsou zvykli normalne rodit KP...Na sekci ti ale Horovice nedoporucuju - tam bys jizve moc odpocinout nedala 😉
Drzim palce a doufam, ze se po sestinedeli ozves, stalo by za to nejaky to kafco, kdyz uz tu spolu tak dlouho cukrovkarime 😉

makinecka
30. jún 2010

ať žije dieta 😀 sem se teď tak přežrala že ani neprojdu dveřma 😀 dělala sem kuřecí orestovaný na pánvi,okořeněný grilovacím a pak zapečený na másle,zalité smetanou a eidamem a zapečený a luxus,sem zvědavá co mi na to zítra řekne moje krev co si za hodinku odeberu a zítra se to zjistí 😀 to už možná takovej luxus nebude 😅

syraell
30. jún 2010

makinecka
to zni uzasne!

makinecka
30. jún 2010

tak krev odebraná,zítra se uvidí 😀 akorát nevím jeslti mám na véču jíst párky nebo tousty abych věděla co to dělá,musím to promyslet,párky žeru dost často,mělo by se to asi překontrolovat 😀

fifinna
30. jún 2010

@ducky , ja som rodila maleho KP a uplne v pohode, ale nemal ani 3 kg. Pri odhade nad 3,5 kg sa ma robit cisrsky.

ducky
30. jún 2010

@sabua Sab cviky jsem dostala už 2008, kdy jsem byla na prohlídce v Krči ve 32tt a malá byla taky KP. Když jsem to pak konzultovala na screeningu s panem doktorem, tak ten mi řekl, ať to radši necvičím, že není nikde prokázané, že by to opravdu zabíralo. Před pár dnama jsem si dokonce i na netu přečetla, že miminko má k tomu nějaký důvod, proč se otočilo a že když tak chce být, tak tak prostě zůstane, i kdyby čert na koze jezdil. Takže nic necvičím a jen ho verbálně za pomoci nově koupeného medvídka přemlouvám 😀 A díky za tip, ale jak psala Syraell, tak to vlastně nemůžu, tak musím sázet jen na ty homeo případně.

@syraell Děkuji za uklidňující slova, manžel dovču bude mít 14 dní s náma, tak bych se snad za tu dobu zahojila. Když tak manželovi rodiče jsou v důchodu, tak by určitě pomohly, moje máma v rámci možností v práci taky, zbytek rodinky jsou bohužel pracanti bez možnosti uvolnění. Vlastně ještě jsem zapomněla na švagrovku na mateřský, ta určitě taky, tak bychom to snad zvládli když tak 😉
A děkuji za tip na Hořovice, já ale mám v Krči dr., kterému naprosto důvěřuju, rodil mi malou 😀
A na kafíčko zajdem a ozvu se doufám dřív než po šestinedělí 😀

@makinecka Šikulka 😀 Jen hezky dál takhle 😀 😀

Zítra mě čeká kontrola v Krči, tak uvidíme, jak si s malým stojíme. A v pátek jedu odevzdat glukometr a dostanu zprávu, tak jsem zvědavá, co v ní bude. A zase mě sestra dnes odložila na 5 minut na stůl, tak jsem jí to pak řekla, že se mi to nelíbí, že na mateřský nekradu a ten telefon platím já a že bych ocenila, kdyby řekla, že tam někoho má a ať si zavolám později. 😠

@fifinna Jé, tak mě pan doktor říkal, že když jsem druhorodička a malá měla 3920 g, tak že bych KP mohla rodit i 3,5 kiláče. 😅 Tak uvidím 😉

makinecka
1. júl 2010

no jsem zpět z dia na lačno 4,snídaně 6,1,oběd 4,8 a večeře 4,7 takže úplně normální hodnoty i po párkách a smetaně,takže můžu asi opravdu všechno,kontrola za 14 dní a sestra naznačila že už asi poslední juchůůůůůůů 😵

syraell
1. júl 2010

ducky
tak to je presny - ta koza vzdycky necha ten telefon lezet nekolik minut a pak se jeste ohlasi jakoby byla nastvana, ze to clovek nevzdal a zustal porad na drate 😀 Mas muj obdiv, ze ses ozvala 😉

niky13
1. júl 2010

@makinecka ty si proste zazrak, blahozelam ku krasnym hodnotam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre