Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
30. júl 2010

@luckaa ahojky omáčky neřeším, nedělám zahuštěné (moukou) apod a jak říká werunka, příloh stejně nesním tolik, tkže omajdu neřeším.

makinecka
30. júl 2010

@luckaa já když třeba dělám guláš nebo něco tak si jen zhruba spočítám co tam dám,ale dáš třeba cibuli a jíšku na celej hrnec a kolik z toho sníš,minimum takže sem to taky neřešila nabrala si kolik sem snědla a hotovo,spočítala sem jen přílohu 😉

luckaa
30. júl 2010

No,já jsem to tak taky dělala,že té přílohy tolik nesním,tak pak mám zbytek na tu omáčku,když maso se nepočítá,.tak to dělám dobře 😉 A ještě jeden dotaz,koukala jsem,že knedlíky jsou na tom dost špatně....včera jsem měla svíčkovou,takže jsem k tomu měla necelé dva plátky knedlíku,což nebylo ani 100g,ale ke svíčkové si bohužel nic jiného jako přílohu představit neumím 😅

makinecka
30. júl 2010

@luckaa já mám na papíru od dia že můžu sníst 4 plátky knedlíku -110g,ale zase ve svíčkové je sladká zelenina,smetana a jíška tak to nevím jak by se počítalo,ale i tak myslím že by to vyšlo kdyby jsi si dala naběračku 😉

lio
30. júl 2010

já se smetanovým omáčkám vyhýbala, nejsem omáčková a když ,tak dělané napřírodno.....a knedlík jsem měla na začátku těhu snad jednou. 🙂)

werunka21
30. júl 2010

@makinecka pokud ta smetana není sladká, tak si myslím že není problém, já jsem třeba začala dávat do omáček obyč smetanu na šlehání místo sladké a to přece můžem, je to tuk.

makinecka
30. júl 2010

@werunka21 smetana je v pohodě když to není šlehačka,mě ani nic nedělá to mám vyzkoušený,ale ta mrkev,pastiňák a já nevím co se tam vše dává,ale jak říkám to nesní vše sama takže myslím že je to v pohodě i s těma 4 kndelema nebo ne?

luckaa
30. júl 2010

@makinecka No,já měla necelé dva,tak snad to prošlo,jsem zvědavá jak vyšel ten profil,včera jsem tam jezdila jak debil 😠

werunka21
30. júl 2010

@makinecka jasně 🙂 , mrkev sama o sobě není tak strašná, horší je baby karotka, na tu jsem u dia byla upozorněná, no a celý hrnec opravdu nesním 😅

makinecka
30. júl 2010

mě se zdá že už to někdy flákám,nejím teda sladké ale někdy si dám víc,nějak mám pořád hlad a někdy je mi blbě od žaludku tak si myslím že mi to jídlo nestčí nebo já nevím,přece nejsu otesánek 😀

evajza
1. aug 2010

Ahoj,tak jak s tu máte,už asi všechhny rodíte,že 😀 Máte pravdu,že ke konci je už to horší se udržet s dietkou,ale stále zatínám zuby.Obědy a večeře se mi zastavily kolem 5,5,ale ta snídaně se stále pohybuje těsně nad nebo po 7,5.už to ale nějak neřeším.V sobotu jedem na dovču,tak snad budu stále 2v1,Ve čtvrtek si jdu ukončit nemocenskou.

@luckaa tak pak písni,jaký ti vyšel profil 🙂

ducky
1. aug 2010

Ahoj holky,
jdu vás jen rychle pozdravit, koukám, že Weru už má 40 tt, tak za chvíli čokoládička 😀
A ostatním se to taky velmi krátí, tak hlavně přeji rychlé porody a krásná zdravá miminka do náručí.

Lio zahlédla jsem něco o vyvolávání, neboj se toho, já vlastně měla porod taky vyvolaný a rodila jsem nakonec od prvních kontrakcí 12 hodin, takže nic strašného. S malou jsem přirozeně rodila 36 hodin 😅

Držím palce

makinecka
1. aug 2010

jo jo weru se má brzo to bude mít za sebou,ale já už jen tři týdny a tralalá bez dietu,jupííííí 😀

werunka21
1. aug 2010

@ducky jo jo, čokoládku bych si dala. Nebo takový větrníček hmmm 😀 . Do konce týdne musíme rodit, usoudili lékaři, tak jsem zvědavá, na kdy nám to v úterý naplánují 🙂 .

ducky
1. aug 2010

@werunka21 Tý jo, takže už budeš opravdu brzo maminka 😉 Tak to už ten metr dostříháš velmi rychle a do porodky bude větrníček 😀

Maki 3 týdny utečou jako voda, uvidíš 😉 Ostatně ale nějaký malý hříšek si už taky můžeš dovolit myslím, já touhle dobou už hřešila a malej měl glykémku ukázkovou 😀

werunka21
1. aug 2010

@ducky se mi nějak nechce věřit, že zrovna já jsem ta, která to má už za pár, jak jsme tady s Maki před několika týdny rozebírali jak tu zůstaneme na ocet 😀
Maki, ta neee, ta nehřeší a nebo nám to jen nechce říct 😀

makinecka
1. aug 2010

@werunka21 Maki nee ta zatím fakt nehřeší,zatím ta touha po sladkém není tak strašná a dnes sem pekla tvarohovou buchtu a vůbec na ni nemám chuť,Maki je asi divná zase 😀

ducky
1. aug 2010

@werunka21 A vidíš to, Adámek už bude brzo u tebe v náručí. A začne úplně jiná etapa tvého života 😉
Ono to fakt strašně rychle utíká. Mě to ulítlo, jakmile se mi objevilo do porodu 100 dní. Pak to šlo strašně rychle a teď už mi tu junior odfukuje, nálož v plíně 😀 a malé budou skoro 2 roky 😀

@makinecka Maki ta teda je divná 😀 😀 Ale příklad pro všechny cukrovkářky 😉

Tak my půjdeme ven, když je tam tak hezky a ani vám nebudu psát, co si cestou dáme 😀 😉

lio
1. aug 2010

@evajza tak ještě nerodíme 🙂 a už mi ty otázky lezou krkem 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
@ducky no jo ale vyvolat po termínu a vyvolat v 39 mi přijde krapet rozdíl, ale zatím to vypadá nadějně, bo v Krči nevyvolávaj takhle "brzo", max po termínu, že nebudu přenášet, tak se musm zeptat co a jak příští týden v poradně

@makinecka símtě tak dlouho se týráme dietou, že ted už to vydržíme do konce , ne ??? .-)

@ducky že by magnum🙂))))

jinak já co odevzdala glukometr, tak nemám potřebu hřešit, ale všichni ostatní najednou ztratily zábrany, furt jestli chci tohle či tamto a já furt dodržuju časy jídel, i když tuhle jsem kvalitně zaspala svačinu a rovnou obědvala....a zrovna když už v posteli moc nepobývám, tak by mi zajímalo, kolik ted glykemku mám, ale to už nezjistím....tak snad bude vše i to malý v pohodě

makinecka
1. aug 2010

@lio neboj všechno bude v pohodě a jistě že vydržíme,já mívám někdy záblesky chutí ale ne nijak hysterický a ty tři týdny to už je nic a ty už jen dva týdny 😵

ducky
1. aug 2010

@lio Oni ale normálně vyvolávají ve 41+3. Ale ptž jsem měla potvrzený únik plodovky, tak začli těch 40+5 u mě. Ale v podstatě až se to opravdu potvrdilo, ležela jsem tam od 40+3. Tak uvidíš. Já jsem si říkala, jestli potvrdíš to, že holky, co leží nakonec drží 😅 Ale neboj, ne všechny vyvolávané porody jsou blbé 😉 Ani ten můj nebyl nějak blbý, bylo vidět, že malej už byl hodně připravenej, přerostlý nehty a tak 😀
A Magnum to nebylo, ale zmrzlinka od Meka, tu můžu 😀

lio
1. aug 2010

@ducky jj zatím to vypadá že budu potvrzovat pravidlo, že holčiny co leží, pak přenášejí.....
no heye nebudu tu bazírovat zeptám se v porodce, kde budu rodit, zatím ty info jsou takový povrchní a co říká na dia nemusí být v porodnici pravidlem....ale myslím že mě do 41 nenechají, ale v tom 39 mi to přijde brzo , ale říkám ve čtvrtek budu moudřejší, budu mít první monitor tak uvidíme, jak se věci mají

ducky
1. aug 2010

@lio Tak zatím máš do termínu čas 😉 Když tak bys mohla zkusit nechat si udělat Hamiltona 😉
Kámošce ho udělal dr. dopoledne, ten samý den v 16 jí začly kontrakce a ve 21.30 byl malej na světě 😀
Uvidíš, co ti řeknou v porodnici, ale zas by asi měli respektovat zprávu z dia poradny. 😔
A je otázka, co myslí tím 39tt, jestli 38+1 nebo 38+6.

happy8051
1. aug 2010

baby mam otazku.... asi vacsina z vas ma doma glukometer... ja mam tiez a zistila som velmi zaujmavu vec... ten pristroj meriA s velkou odchylkou oproti labaku.... mate s tym skusenost?

werunka21
2. aug 2010

@happy8051 jo, je to tak. Až o jedno celé číslo. Už to zmiňovalo hodně děvčat tady. Prostě glukouše ber s rezervou, i když sama vím, že to kolikrát nejde 😉

@ducky to já si dělám zálusk na MC flurry ňam ňam ňam 😀
Mě doktor taky tvrdil, že vyvolávají ve 39t a já myslela že v tt, ale je to myšleno do toho jejich lékařského tzn. že prý musím porodit nejpoději do 40+1

@lio manželka bratrance taky ležela od půlky těhu a nakonec šla po termínu císařem, protože se malý pořád točil nahoru dolů. I když teda nevím, jestli to bylo s nějakýma kontrakcema nebo plánované.

werunka21
2. aug 2010

@ducky oprava - Týden 40+0

makinecka
2. aug 2010

ale holky těch pár dní sem pár dní tam,to se už vydrží nééééé 😀

werunka21
2. aug 2010

@makinecka ale co když ne? 😀 😀

makinecka
2. aug 2010

@werunka21 mě neříkej že těch pár dní už po tom co jsi vydržela to už nedáš,tak to teda ne žádný rozežírání před porodem,pěkně až za odměnu po porodu 😀

lio
2. aug 2010

@ducky no ve zprávě z dia mám napsáno nepřenášet, jsem to pak doma studovala, ale ústně mi řekla že do 39tt, tak třeba v Motole kam sem na dia chodila je to takhle zvykem, ale psáno mám pouze nepřenášet, tak doufám......
@werunka21 tak to my jsme naštěstí ukázkově od 30tt hlavičkou dolu....tak tohle me snad nečeká

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre