Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ratatooy
5. aug 2010

Weru právě podle té tabulky na merylince zmrzlina až tolik memá takže když si vyšetřím místo jinde tak si myslím že to nic neudělá ale dneska si ji radši nedám když jdu zítra na ko.

tea1909
5. aug 2010

holky, když jste si začaly odvažovat...přišly vám ty porce nějak výrazně menší ?? Mně zatím ani zase až tolik ne a to jsem v jídle trochu jak dřevorubec 😀. Ale je pravda, že ještě jsem toho moc nenavážila, spíš jsem zkoušela veku na svačinu a tak... obědvala jsem zatím dost v restauraci (doma mi teď 4 dny malovali a manžela nemám doma).

tea1909
5. aug 2010

@ratatooy tomu právě uplně nerozumim...zmrzlina nebo ledňák nemá třeba tolik (třeba zlovna Ledňáček), ale má cukr... to jsem myslela, že se nesmí vůbec... třeba ovocné jogurty taky nemají zase tolik sacharidů ... ale nesmim je, protože mají cukr ?? ... říkám si, že v mé naprosté nevědomosti mě omlouvá to, že o tom vím teprve 2 dny 😀

luckaa
5. aug 2010

Holky,co třeba svačíte,připadá mi,že to asi dělám špatně,protože po sváče mám vždycky hlad,dneska jsem měla kousek štrůdlu a 3 švestky 😔

tea1909
5. aug 2010

@luckaa já měla dnes 5 kousků veky (spočítala jsem si to na 50g), na každém trochu másla a kolečko salámu. Teď mi to stačilo, ale do večeře stejně umřu hlady... ☹. Mívám hlad třeba i po velkých jídlech (oběd, večeře) ... je to asi všechno tím, že když člověk úplně vynechá ty cukry, tak ho jakoby nic nezaplácne... nebo já nevím ☹

luckaa
5. aug 2010

@tea1909 Já mám sváču jen 30g 😕

tea1909
5. aug 2010

@luckaa no vsak jo... ja teda nevim, ja u te diabetolozky jeste nebyla, ale beru to zatim podle toho co psali na tech strankach. holky maji potom treba i vic. ... ale kdyz to spocitas podle toho vzorce, tak ti to vyjde na 50 g veky. teda jestli jsem to dobre pochopila, ale snad jo
veka má podle te tabulky 60g sacharidů : tzn : 100*30/60=50 ... takže pokud si k tomu dás něco co se nepočítá - vajíčko, máslo, trochu salámu,zelenou zeleninu,.... tak můžeš mít té veky celých 50g. A pokud tam dáš něco co se počítá -třeba ovoce, tak to musíš úměrně snížit.

snad jsem to takhle pochopila dobře.

luckaa
5. aug 2010

@tea1909 Aha,tak já Tě pochopila,50g sacharidů,ne veky 😉

tea1909
5. aug 2010

@luckaa ale počítám to dobře teda ??

luckaa
5. aug 2010

@tea1909 No snad jo,já to až takhle detailně nepočítám.Já si řeknu,že švestky mají 16,2,tak na sváču můžu necelých 20 dkg apod...

luckaa
5. aug 2010

@tea1909 Podle mě,je to dobře,když to vezmeš logicky a veka má ve 100g 60g sacharidů,pak na sváču můžeš 50g veky 😉

tea1909
5. aug 2010

@luckaa to bylo právě poprvé co jsem to zkusila zvážit abych věděla jak to zhruba vychází... a halavně máme hrozně blbou váhu. Ale ty třeba odhadneš necelých 20 deka... já bych normálně neměla vůbec představu kolik je 20 dkg švestek nebo 50 g veky ☹

tea1909
5. aug 2010

@luckaa a jo... s tou vekou je to vidět na první pojhled 😀 ... to je ten selský rozum, který je potřeba občas použít 😀 . a právě mě překvapuje, že to třeba holky, které mají tu dietu už třeba ty 2-3 měsíce pořád váží... ty už to přece musí odhadnout od oka 🙂

luckaa
5. aug 2010

@tea1909 Já si to vážím,je to tak 5 nebo 6 menších švestek,nic moc,zvládla bych klidně 2x tolik,ovoce miluju

makinecka
5. aug 2010

uf já byla dnes celý dopo se ségřinýma děckama v ZOO,dala sem si smaženou panenku s tvarůžkem a slaninou a vařenýma bramborama a úplně bez výčitek to sežrala 😀
mamina mi řekla že mi kleslo břicho,hm a já tu stejně budu strašit ještě tři týdny,ale mě to neva to už se vydrží 🙂
@werunka21 přeju na zítra hodně sil aby se podařilo porodit co nejrychleji a bez trápení a závidím 😀

ratatooy
5. aug 2010

@tea nene já si myslím že pokud se vejdeš s cukrama do těch 250g za den tak si dej co chceš ale je samozřejmý že pokud se chceme fakt najíst tak si musíme vybrat ty potraviny co mají cukru málo aby jsme měly větší porce vem si třeba knedlík a brambory, brambory mají mín takže se jich asi víc najíš než třeba dvou plátků knedlíků aspoň já totak vnímám.a když si dám k obědu míň přílohy tak mi zbyde i na něco dobrýho.samozřejmě s rozumem něco dobrýho.

ratatooy
5. aug 2010

@tea jinak to počítáš dobře já to taky takhle detailně studuju podle té tabulky.vždycky si udělám jídelníček na 3 dny dopředu a pak už jen podle toho nakupuju ale je fuška ještě do toho zařadit manželův oběd a nedovedu si představit ty co mají ještě už nějaký děti.uuufff.

tea1909
5. aug 2010

@ratatooy no tak ale manželovi přecenevaříš něco jiného, ne? akorát ty si dáš menší porci, nebo si jí prostě nevážíš...a popřípadě něco vynecháš...co já vím, třeba hrášek, nebo tak... proč by se mělo vařit pro manžela něco jiného? Právě že až na vyjímky mám pocit že smíme všechno, jen v omezeném množství...

tea1909
5. aug 2010

@ratatooy a s tím jídelníčkem na 3 dny je to super nápad. Teď mám manžela pryč a ještě jsem nemohla doma vařit, ale až se vrátí, tak to bude určitě k užitku. Teda hlavne naplánovat vždycky ty svačiny a snídaně a tyhle malý jídla.

werunka21
5. aug 2010

@makinecka Děkuji Maki 🙂 . Neboj, však se taky brzy dočkáš. Ale je to zvláštní, vědět, že prostě zítra to bude. Že je to poslední den, kdy ho mám v pupíku, poslední kopance atd. Doufám, že to bude v pohodě, rychlé a co nejméně bolestivé. Nechci toho moc 😀

@ratatooy já obědy vůbec neřešila. Normálka jsem jedla to co manžel. Akorát jsem třeba tolik nezahušťovala a nedochucovala cukrem. A knedlíky jsme měly na rozpisu 4plátky, ale nevím jak silné, mě stačí 2, tak jsem je ani nevážila.

ducky
5. aug 2010

Chichi, jj, Ducky se poslední měsíc tlačila Míšou a glykémka jak z partesu 😀 Neměla jsem ho teda furt, ale tak 3x,4x za týden jsem si na jednu sváču klidně dala. A vše v pořádku 😉

@werunka21 Weru držím ti na zítra pěsti, ať se malej neloudá a na první tabletu se mu chce ven 😉 Ty se drž, mysli na malého, že ho konečně uvidíš a nacpeš se čokoládičkou 😀 A sice moc nestíhám, malej je ubrekánek, ale pokusím se načuhovat, abych nepropásla tu zprávu, že jste v pořádku na světě 😉

ratatooy
5. aug 2010

aha no já to vzala tak zodpovědně že manžovi vařím něco jiného.tak to na to prdím to nebudu vyvářet jak blbá 😀

werunka21
5. aug 2010

@ratatooy jasně, bys byla sama proti sobě 😀 , jen si hlídej přílohu, popř. když to bude řízek musíš počítat, že sacharidy má i ta strouhanka a tak.

lio
5. aug 2010

@werunka21 weru tfuj tfuj tfuj, at je vše v pohodě !

makinecka
6. aug 2010

tak dneska se našim dvěma cukrovkářkám narodí mimi,přeju hodně štěstíčka Werunce a bambulce ať porod proběhne co nejlépe a můžete se radovat z těch nádherných miminek a můžete si papkat co chcete bez výčitek 🙂
ale já vás brzo budu následovat,už jen 20 dní juchů 😵

werunka21
6. aug 2010

Díky moc za podporu holky. Bobky mám ale pořádné 😅 . Asi opravdu lepší, když je to přirozeně než takhle plánované.
Ještě, že jsme to nikomu neřekli, bych asi musela rozbít telefon, kdyby už od rána zvonil 😀 .

lio
6. aug 2010

@makinecka jéééé změna ikonky 🙂

no já jen 11dní :-O

weru: taky si myslím že je lepší přirozený než takhel vědět dne i hodiny....ale bude to ok, držím moc palce, pak se koukej ozvat

lio
6. aug 2010

@werunka21 heye to je dobrej nápad....taky budu hrát na to, že nevíme, že přirozený , kdybych šla na vyvolávačku, abychom měli klid, musí to být tak jako tak stres

luckaa
6. aug 2010

Holky,oběma držím palce,ať jste všichni v pořádku a co nejkratší porod 😉

makinecka
6. aug 2010

@lio tak jsem se objednala 16.8 ke kadeřnici takže já do té doby musím zůstat 2v1 ať nerodím jak čarodejnice,to ty už bys mohla být mamkou 🙂
jen doufám že si v porodnici ve středu nevymyslí nějakou krávovinu a nebudou mě to chtít vyvolat dřív 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre