Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

samsulka
13. júl 2009

Bibi, tak s tím taky občas bojuju, ale slivy nevím teda co je. Ringloty nejsou u nás klasické ringle? Já teda v tom se moc nevyznám.

neurologia
13. júl 2009

ufff baby tak to je teraz na diskusiu bo ja som si doteraz myslela ze slivky su tie tmave podlhovaste a ze aj po slovensky to je slivky a ringloty su tie okruhle....ze su to dva rozdielne druhy....aj ja mam v tom niekedy mix ze ako je to cesky a ako slovensky...

samsulka
13. júl 2009

kukám na netu a slivky jsou švestky

neurologia
13. júl 2009

aaaaa presne slivky - švestky dakujem

bibi78
13. júl 2009

praveze som vzdy poznala iba ceske svestky = slivky a potom ringloty = cesky ringle, ale tie slivy ma tiez zaskocili, lebo maju uplne inu sach. hodnotu. no co, asi to nebudem riesit a budem pocitat iba klasicke svestky/slivky. 😎

editah222
13. júl 2009

právě baštím štrůdl s tvarohem a musím říct, že s jablkama je mnohem lepš a hlavně chutná jak opravdová buchta. Toto mi teda moc nejede ☹ Takže sním opravdu jen jeden kousek.

Já se taky divila jaktože některá z vás může sníst skoro celou šišku a pak mi došlo, že ji každá asi dělá jinak velkou. Já mám těsto 400g a z něho jsem udělala jen jeden obrovský štrůdl a kdybych ho snědla tak moc tak nevím, nevím. 😉

evena
13. júl 2009

jj švestky sou slivy, a u nás na Hané jim neřekneme jinak než kadlátky 😀

krupice byla luxusní, dle výpočtů mi vyšlo 400 ml na necelých 50 g S a překvapilo mě že cukr mi tam ani nechyběl, asi si to tělo odvykne nebo co, včera sem dělal ty palačinky bez cukru a taky mi tam nechyběl 🙂
teď ještě tu krupici zaklopím rajčatovým salátem a myslím se přežeru 😀

edit tak to mě docela chutnal, ale jasný, jabka sou jabka ...
tak to mě nedošlo že každá tu šišku máme jinak velkou 😀 😀 😀 u mě jedna šiška je třetina z celýho balíčku, tz. 130 g těsta 🙂 🙂

bibi78
13. júl 2009

no prave zo stranky tehotenskacukrovka.cz mam vytlacene hodnoty sacharidov a tam su svestky aj slivy, ale kazde maju inu hodnotu. som z toho jelen...
mimochodom, nabuduce dam do toho strudlu viac jablk a sladkych, tentokrat som dala len dve - pre istotu - a zvolila som granny smith, ktore su strasne kysle 😖 😀

samsulka
13. júl 2009

eve a měřila jsi po té krupici?
no teda ty tomu dáváš palačinky, krupice taková odvážná nejsem.
ale tu krupici si dám asi zítra podle počasí pokud bude vedro tak vůbec.

já jak si dám trochu sladkého vůbec mi to nejede a pakmě děsně pálí žáhá fuj tak to moc nedávám ted.

misule82
13. júl 2009

Holky kolik má sacharidů pudink - klasika z prášku a polotučného mléka bez cukru? Na obale mám na 100 ml 16 g sach., ale to je při oslazení, tak nevím, kolik to má bez cukru, kolik ho můžu sníst....

mirip
13. júl 2009

Ahojte tak sa hlásim po dlhšej dobe aj ja, dietu mám stále ale merať vobec nemusím, kedže som mala výsledky z krvi zo žily ok , naposledy tento piatok aj moč aj krv z prsta ok len mám dalej dietovať a najbližšiu kontrolu že 28.8. a priznám sa sladké mi vobec nechýba, aj ked skor si dám občas radšej nanuk alebo zmrzlinu namiesto sladkého, čokoláda ma vobec neláka a sladké inak vobec 🤐

samsulka
14. júl 2009

Mirip, já jsem na tom stejně sladké mi nechybí spíše mě po něm ted pálí žáha hrůza, a když už mám chut tak si něco zobnu a je klid.
Navíc je ted dost vedro nemám ani hlad nic tak jsem ráda, už si říkám,že mi ta dieta ani nepřijde.

Misu, já našla to stejný tak fakt nevím někdy ty hodnoty nelze zjistit když oni to berou s tím,že sladíš.

misule82
14. júl 2009

No prostě zkusím jednu mističku pudinku a je to 😀 dneska taky poprvé vyzkouším meloun, zkusím si dát 300 g.
A jinak mě teda sladké chybí, ale jak občas zbodnu čokošku nebo Míšu, tak to jde. Ale začínají mi chybět normální jídla. Mám třeba hroznou chuť na vepřo, knedlo, zelo s pořádnou porcí bramborových knedlů nebo bych si dala pizzu, těstoviny 🙂

neurologia
14. júl 2009

ja som melon uz skusala myslim ze som si dala 200g a k tomu jednu broskynu ...a bolo to uplne v pohode

evena
14. júl 2009

sam neměřila sem protože sem zapomněla, ale po těch palačinkách sem měla dobrou hodnotu, z hlavy nevím, ale bylo to mám dojem okolo 6.7 tak nějak
kilo melounu má asi 35 g S tak sem to na snídani riskla, měla sem na něj takovou chuť a po hodině měření 9,1, tak sem zěmřila znovu a 9,7, no jo, co sem čekalla od ovoce že 🙂 takže na melouny kašlu, nacpu se nima až po porodu

evena
14. júl 2009

já prostě nemůžu ovoce v malým množství když sem dokázala na posezení sežrat melounu 5 kg, dost mě to chybí, sladké už mě tak nějak přešlo, teda nějaké ty oplatky a ták, ale zákusky ... včera sme byli v obchodě a šli sme okolo nich tak sem to hlatala očima, přítel už dostal dokonce i instrukce jaké mi má donést do porodnice 😀

samsulka
14. júl 2009

Já meloun jím furt denně skoro, dávám si ,ale tak 200g to vychází nějak na 10g S tak mi nic neudělá více nesním pak sedím furt jenom na wc 😀 😀 😀

evena
14. júl 2009

jé tak to já bych raději seděla celý den na záchodě jen abych si ho mohla dát obrovký kus a přežrat se ho 😀
zkoušela sem měřit dvě hodiny po tom melounu a hodnota 6.2

samsulka
14. júl 2009

no já ještě nemůžu měřit navíc takže musím počkat až mi kámoška pošle proužky co jí zůstali 😉
no tak víš jak já si ho dám tak 2x denně tak mám chutě ukojené.

Dneska pečumanžovi buchtu rybízovou a vůbec na ni nemám chut,což je dobře, při tom vedru nemám ani hlad.

julia30
14. júl 2009

misule82 ahoj.

takze ja som to s tymi veprom, knedlom, zelom a pizzou a testovinami vyriesila ;) lebo vepro mas maso takze v podstate 0 S kapustu kyslu len udusit na oleji a vode bez zahustenia zasa 0 S a k tomu 2 knedliky (bramborovy knedlik ma 100g = 37g sacharidov ) takze to kludne mozes ak si odvazis knedlik mne po tomto jedle vysli asi najkrajsie hodnoty 🙂 lebo dokonca, ze kysla kapusta znizuje vysku sacharidov v krvi.

Co sa tyka pizze tak to kupujem Tesco lebo ta ma oznacene kolko gramov sacharidov je v 100 g celeho vyrobku takze uz viem ze kludne si mozem bud na obed dat celu 400 g pizzu alebo na veceru 200g 🙂

a cestoviny to som vyriesila tiez kupila som cerealne 🙂 v obchode so zdravou vyzivou som si vybrala tie s najnizsou sacharidovou hodnotou a bolo 🙂 a varim si ich s menej sacharidovymi omackami ako je smotanova so syrom a sampionmi a taketo 🙂 takze pohodicka.

to len navod ako dalej 🙂 kedd mas chut na normalne jedlo 🙂

samsulka
14. júl 2009

já už měla zelo vepřo knedlo trochu mi vyskočilo,ale dělala jsem klasické zelí zahuštění a měla jsem 7,6 ale stálo to za to 😀 😀

deni26
14. júl 2009

caute, ja som si minule objednala velku pizzu a zjedli sme ju s manzelom na polovicu a hodnota po hodine aj s palacinkou s lekvarom 6,4

samsulka
14. júl 2009

Deni, dobrá hodnota, já zatím moc nepřeháním teda skoro vůbec,dnes jsem se do jídla nutila v tom vedru a jíst béé

deni26
14. júl 2009

ja sa tiez snazim drzat, ale niekedy to nejde. Ta pizza bola zeleninova, tak myslim, ze nic zle. S tou palacinkou som sa uz bala, ale hlavne ze cukor bol ok. Najhorsie je to, ze mne maso vobec nechuti. Niekedy nie som vobec hladna, ale niekedy by som jedla uz hodinu po jedle. Keby sme mohli normalne aspon to ovocie, nikdy som si nemyslela, ze sa pri tretej malej marhuli (merunke) budem citit tak previnilo ☹ .
Vcera som mala super hodnoty, ani jedna mi pocas dna nepresiahla 6. Dnes idem piect strudlu, tak si troska zamlsam.

samsulka
14. júl 2009

no ono je fajn zeleniny,ale to těsto o to jde, ale jak vím oni to dělaj dost tenké,ale i taky člověk si musí někdy dát.

bibi78
14. júl 2009

tak ja som si prave pochutila - po dlhsej dobe - na mnam snacku. dala som si marhulovu vyzivu (detsku presnidavku) a obycajny croisant. vyziva ma len 12,5g bez pridania cukrov a croisant neviem, lebo ten mam priamo z pekarne. zdal sa mi riadne tucny, ale mnam. som spokojna 😀

makyna12
14. júl 2009

ahoj holky,
tak jsem byla včera na měření v porodnici a dnes naposledy na gyndě....v porodnici mě vystresovali, protože řekli, že malá přibrala za týden 800 g...takže to bude obr...dnes na gyndě mě uklidnila, protože jí to vyšlo že přibrala 350 g a má teda 3400g...
v pondělí jdu na natáčení do porodnice a domluvit se na vyvolání..takže v uterý nebo ve středu by to snad mělo být...jo jinak jsem dnes 38 tt

Ivuu co ty???něco nového????

neurologia
14. júl 2009

my sme mali na obed dnes kyslu fazulovu polievku-tak som si dala mnam som si pochutila....a to aku vyzivu sisi kupila ked neobsahovala cukor?

julia30
14. júl 2009

Ja od dnes meriam len rano na lacno a vecer po veceri 🙂 som sa rozhodla a mozno to ukoncim uplne a v piatok idem na diabetologiu tak uvidime co mi zasa ta skvela doktorka povie.

editah222
15. júl 2009

Nurologia - myslím si, že si koupila to co já - dětskou přesnidávku /výživu/ pro diabetiky - ta je bez přidaného cukru a taky bez umělého cukru. Vyrábí ji Hami, to se prodává všude, aspoň u nás a pak kupuju od jiných firem v BIO potravinách.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre