Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

olgas
2. jan 2010

plenky tesco mi taky jedna známá doporučovala, prý se dají i ty co prodávají v dm drogérii (nějaká přímo jejich značka - nevím, zatím jsem se nedívala).

pani_haf
2. jan 2010

Holky, já si pořídila plenky fixis new born, snad budou dobré.

Taky mi mrtví ta ruka, ale tak, že mi padají různé věci, nic neudržím a ještě nemám cit v konečních prstů 😢

misicka455
2. jan 2010

Mě doktorka na ty ruky řekla, že je toprostě nermální a musí se to vydžet 😒

ili5
3. jan 2010

Ahoj, ty pleny jsem slyšela, že ty Tesco jsou dobré, ale ne ty levné, ale ty dražší Tesco. Jsou 2 druhy. T| levné jsou jak obyč plena, nevsakují. prý.
Misicko, už jsi připravena na zítra? Sbalená? A u porodu budeš mít manžu, to ho asi ještě pustí dom a pak zavolají, že? Lepší by bylo kdyby byl hned od rána s tebou. Pak vše popiš!!! Držím pěsti.
Já měla včera cukr vysoký celý den, ještě jsem si i o půlnoci píchla 1 jednotku. Dnes taky nemám zrovna málo.

Misicko, to jméno nám, už řekni pro holčičku! Já stále nemám jméno ještě 😀

seb
3. jan 2010

ahoj holčiny,
misicko, prosím tě, ten kdo má cukrovku a neporodí sám v 38 tt tak všem vyvolávají porod v tomto týdnu jako tobě ? držím ti zítra moc palečky, at to zvládneš vše v klidu a pohodě a těším se, až nám podáš zprávu, jaký to bylo
já bych to docela brala, kdybych to datum porodu měla naplánovaný, aspon bych nemusela stresovat, kdy to přijde, jestsli tam dojedem včas, jestli bude přítel někde daleko nebo budu doma sama atd.

brnění rukou zatím nemám
holky už jím třetí den medovník a když jdu potom na 5 min. procházku ven, rychlejší chůzí, tak mám hodnoty jak na lačno, tak hřeším 😝

plenky já ještě nemám žádný 😒

spagatice
3. jan 2010

Ahoj holky,
Seb každému to nevyvolávají. Koukej na mě. Máme s Miškou stejný termín a nikdo se mnou nic nedělá. Myslím, že mě nechají do termínu a pak se to začne řešit. Asi taky záleží na doktorech, jaký k tomu mají přístup. No a pak samozřejmě na tom, jestli stačí dieta, nebo inzulín. Já jdu za diabetoložkou v pátek 8. a pokud bych podle profilů měla vysoké hodnoty, tak mě hned taky pošlou na vyvolání.

konvalinka.2
3. jan 2010

Ahojky, čtu tady, že řešíte plenky... Já jsem u Michalky dost asto používala plínky Pampers Sleep & Play. Je to levnější varianta Pampersů a byly fajn. Mala z nich neměla ani zarudlý zadeček-vůbec nic. Pak jsme občas používaly Huggies, taky byly docela dobrý. Ale jsou dva druhy a jedny mi přišly (měli modro-červený obal), tak trochu odfláklý. Malá je často pročůrala. A pak byly ještě jedny Huggies (ty m¨byly s obrázky Medvídka Pů) a ty byly dobrý.
Jinak já do porodnice budu kupovat Pampersy. A už bych měla pomaličku chystat kabelu... Dneska mě skoro celý den pobolívá, nebo spíš píchá v podbřišku. Tak nevím, co to je. 😕

janni.ka
3. jan 2010

seb tak hlavně že máš hodnoty O.K 😉

ili a jak si na tom ty?37tt co s tebou zamýšlejí?Budou ti porod taky vyvolávat?Ty tvoje hodnoty to je teda mazec,hormony řádí vid

Luci ahojík 🙂 já se na tu tašku taky chystám,ale nějak se mi do toho nechce bo pak ju budu vidět a už mi bude docházet že teda už to jako brzo přijde 😕 😀

já měla dneska celozrnnou housku k snídani s 2kolečky tvarůžků,trochu másla a neslaz.čaj a hodnota 7,8 😒 a když si dám chleba šumavu tak je to o.k tak at se dou s rádoby celozrnným pečivem bodnout 😠 když je vše přibarvený karamelem,mě to jako naserenkovalo,bo dneska dělám profil,oběd byl O.K sem zvědavá na večeři a už si žádný celoz.pečivo nedám až po porodu 😉

janni.ka
3. jan 2010

ty tesco pleny my říkaly kamarádky že s fialovým obalem,tak to pak ještě vyzjistím a prubneme 😉

misicka455
3. jan 2010

Serb každýmu porod nevyvolavají, ale nám bohužel hraje více faktoru k tomu, že malá už musí ven.

1. nejsme otočení hlavičkou dolů
2. už jsme moc velicí 3,5 kg
3. pichám si inzulín

Kdyby jsme byly v pořádku tak u diabetiček se vyvolavá až porod v termínu , prostě diabetička nesmí přenášet.

Jméno napíšu zítra 😀 😀 😀 😀

Tak už jsem snědla půlku rolády a je nám dobře 😉

Manžel pojede ráno semnou a když bude volnej porodní box tak tam bude semnou jinak asi ho pošlou ještě domů 😒

misicka455
3. jan 2010

Holky někdo tu psal , že nedostavá moc proužk od Dr. mě zbylo asi 20 ks přístroj Optium Xceed tak jestly má někdo zájem? Kdo napíše první do IP adresu tak mu je zašlu 😉

ili5
3. jan 2010

Ahoj, seb, no každé dia která píchá, nebo má vysoké hodnoty, nebo rizikovku do toho se nečeká do 40tt ale po ukončeném 37 tt, tak mi bylo řečeno ve 3 poradnách. Ve čtvrtek jdu do 4 poradny rizikoivé, tak jsem zvědavá co řeknou tam. Jinak jak nejsi po umělém, nebo nepícháš, hodnoty máš většinou v normě, tak nejsi rizikovka a nechaj Tě dýchat do 40tt. Na plenky máš čas. Já je kupovala až nyní a to mám příští týden rodit. Tašku taky ještě nemám sbalenou 😀
Jani, ano ty fialové Tesco pleny, ty jsou prý dobré, ale ty modré obyčejné, že ne.Dívala jsem se a jsou cenově stejné ty fialové jak pampers, tak jsem raději nakoupila pampersy.
Jinak dnes mám od rána hodnoty 5,3- 7,8-5,9-7,6 to je snídaně a oběd. dneska ukázkové. Jedla jsem kyselé zelí a přidala dávku. Nebo nechci v noci ještě připichovat. Nohy mám modré od injekcí jak feťák. A už je mám tvrdé, bolí mě to jak to vrážím, tělo se už brání asi tak tuhne.

misicka455
3. jan 2010

Ili tak píchej jinam třeba do ruk 😉

ili5
3. jan 2010

mám ruce hubené, to bych nedala.A do pravé taky nedám, to píchá dcera jak je doma, já jen do levé, tam to bolí nejméně, tak je rozpíchaná.
Proužky může dr dát kolik chce, já dostala 3 balení. Taky mi určo zbydou, jak budu rodit dříve. I ijehly náhradní mám plno, jak do pera, tak do glukometru, to mám ještě celé 1 balení
Misicko, jak budeš posílat proužky, tak nezapomeň na kodový proužek, bez toho jim to nepůjde 🙂 .
Jak se připravuješ na zítra? Depka? Bereš s sebou YAL, nebo si necháš klistýr udfělat? J8 mám ten YAL doma.

misicka455
3. jan 2010

Nechám si udělat normální klystýr. Jo nad tím kodovím proužkem jsem taky už uvažovala 😉

ili5
3. jan 2010

Jinak by jim to bylo na prd. Já tu vypotřebovanou krabičku s proužkama vyhodila i s kodem, snad to po mě nebudou chtít vrátit, já to nečetla. Vyhazuješ to taky? 😀

olgas
3. jan 2010

Ahojte holky,

já jsem zvědavá co budou dělat se mnou. Už 2 PA mi tvrdily, že mi rozhodně budou porod vyvolávat minimálně o 5 dní dřív (to je zřejmě praktika v Olomouci), navíc jsem prý ještě hodně malá (mám 1,5m), což prý taky hraje v nesprospěch. No uvidím co mi v porodnici řekne doktor. V úterý jdu ještě naposledy k moji gyndr.

Misicko jsem taky zvědavá na to jméno, já čekám teda kluka, takže inspirovat se určitě nebudu. Taky si nechám dát klystýr, protože ten yal mi moje doktorka vůbec nedoporučila, prý je na prd a hlavně když by člověk šel na císaře, tak to pak dělá paseku.

Jinak plenky už mám nakoupené, v Tescu měli dobrou akci na Huggies, tak jsme nakupovali. 😅

olgas
3. jan 2010

jo misicko, a strašně moc držím pěsti ať máš dobrý porod, i když možná tě vezmou na císaře, ne?

mamina
3. jan 2010

Ahoj,holky.Ach jo,já tomu nerozumím... 😕
Včera jsem snídala 51 g chleba(můžu 70g),máslo,vejce do ztracena,hořký ovocný čaj.Hodinu po 8,9!
A dneska 53 g chleba,máslo,2 plátky kuřecí šunky a hořkej bylinnej čaj..Hodinu po dokonce 9,3!
Kde dělám chybu?Mám to ještě víc omezit?Ta k... mi nic neřekla,jen vyhrožuje,že mimčo umře,že nedržím dietu.Ale já to fakt držím!Jenže jak jsem z ní vynervovaná,je to hrozně vysoký.Vždycky,když mám zapisovat,celá se zpotím,rozklepou se mi ruce... ☹ ☹
Jinak dlouhodobej hmg mám 3,3.Je to málo nebo hodně?Co to vůbec je?

K těm plenkám:Tesco jsou o 100% lepší ty fialový.Ty modrý pořádně nesajou,maj jen plastovou lípku,takže to znovu nepřelepíš...
Ty DM pleny taky ujdou,jmenujou se babylove.Ale ty fialový Tesco mám nejradši. 😉
Zítra držím palečky těm,který jdou do poradny.(já jdu taky.. 😀 😀 )Jsem zvědavá,conám všem řeknou...

mamina
3. jan 2010

Jo,Yal je lepší,než klasickej klistýr.Jsou toho jen 2 deci,ne půl litru,tak po tom nejsou takový křeče... 😉

misicka455
3. jan 2010

Mamina chyba není v tobě, ale v těle zvedni si ty dácky inzulínu 😉

seb
3. jan 2010

já když se ptala mojí gyndr, jak budu rodit, at mi změří pánev, tak mi řekla, že mi to změří v porodnici, takže mi neřekla nic a v porodnici mě nechtěli objednat do poradny , že prý až mě tam gyndr moje oficiálně předá, jinak tam nemůžu, takže tam chodím jen do diaporadny a na UZ, když mě tam diadoktorka vypíše žádanku, ale je to jen UZ , žádná poradna, ani kontrola vnitřní, to ne, tak doufám, že nakonec nepůjdu rodit dřív, než mě tam vůbec přijmou do poradny a nebudu ani vědět jak budu rodit, jestli není mimi moc veliký vůči pánvi, chjo tahle péče , nepéče mě fakt znervoznuje

mamina: co je hmg fakt netuším, já ke snídani chleba ani jiný pečivo taky nemůžu, ale poradím ti něco, co jsem na sobě vynalezla a zatím to funguje ;), na první jídlo si dám jen mandarinku, nebo bílý jogurt s mandarinkou nebo pomerančem a jablkem, nebo vejce (bez pečiva) a za hodinu až dvě si dám chleba s něčím a hodnota je o.k. ;), prostě nastartovat metabolismus, třeba v sedm ráno ještě v posteli do sebe hodit mandarinku a v 9 si už můžu dát chlebík, vyzkoušej to, třeba ti to taky bude fungovat jako mě

ili5
3. jan 2010

mamino, to máš ještě Ok hodnoty, to moje mimi by bylo už dávno mrtvé. M8m i přes 10 a 2x měla 1,6. Jídlem to není a měla by to vědět diabetoložka, můžeš to trochu ovlivnit, ale je to převážně hormonama, které si dělaj co chtěj. U mě je to jasné, já se nestresuju u měření, měřím 7-8 denně, to bych byla už u Chocholouška. Zítra budu volat a objednávat se, že mám i tak nízké hodnoty řeknu, uvidím comi řekne. Najíst se musíš pořádně, já jím jak bravek hodně a mám ketony v moči, kdybych snížila dávky a jedla jen jejich počty sacharidů, tak jsem piod drnem. JInak zkus kysdelé syrové zelí, to snižuje hodnoty. A ta voda hlavně. J8 si nějak z té cukrovky těhu nedělám nic, je to jen těhu... Má to každá 20 jak mi bylo řečeno. Nebo jsem říkala v dia že to má každá druhá 😀
Ten YAL jsou 2 lahvičky v krabičce. To se dává obě?

ili5
3. jan 2010

mamina nemá inzulín, jen dietu. Zítra zavoilám dr a jsem zvědavá jak mi vysvětlí, že po talířku cukroví mi spadl cukr na 1,6. Takže vidíš mamino, že to pojídle nemusí vždy být. To ji řekni paní chytré. 😀

misicka455
3. jan 2010

Aha, tak bych doporučila dr. aby jí inzulín napsala 😉

ili5
3. jan 2010

Mě už chtěli hnát do rizikovkx porodnice minulý měsíc. Naštěstí jdu až ve čtvrtek. Pánev mi dr v poradně měřil až nyní, sebv, máš času, jsi oměsíc přede mnou. Pánev mám OK, prošel by. Měří se to až ke konci, ty děti diabetiček rostou nejrychleji na konci. Já budu vědět váhu v úterý.
Jinak k té snídani, mandarinka je moc sladká, atky by mohla zvednout. Ale mě by třeba bylo špatně se nenajíst, nebo jen jogurt. Musím se nacpat pořádně, jinak zvracím. Ale fakt jídlo je až na druhém na místě, hormony a stres na to funguje nejvíc. U mě teda jj.

spagatice
3. jan 2010

Mamino ten dlouhodobý hmg máš v pohodě. To číslo říká, jaký máš cukr za poslední cca tři měsíce a protože je nízké, tak to znamená, že máš jenom těhu cukrovku, ne cukrovku druhého typu 😉 , takže po porodu by se měla ztratit. Já jsem měla hmg v listopadu 3,4 a v prosinci 3,8 a doktorka řekla, že je to v pohodě 😉

misicka455
3. jan 2010

Já už do rizikové poradny chodím zhruba od 34tt, ale mě tam poslala kardioložka.

Holky tak jsme si píchla předposlední dávku inzulínu 😉

spagatice
3. jan 2010

Miško no vidíš, to je fajn, když víš, že už nebudeš muset myslet na tu blbou cukrovku viď 😉 Hele a zítra klidně piš na veselou partu a já budu dávat info sem i na květen 08 jo 😉

seb
3. jan 2010

ili: ona je sice mandarinka sladká, ale jsou to rychlý cukry a rychle se spálej, ta mouka v chlebu je horší než ovoce, někdo prostě na to pečivo reaguje hůř, a ten cukr v mandarince aspon rozpochoduje metabolismus a tělo si pak i s tím chlebem pak už poradí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre