Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
3. jan 2010

Misi-držím palečky na zítřejší velký den!!!! Moc, moc štěstí, tfuj, tfuj 😀
Já ten YAL mám nabalený v tašce doporodky, všichni mi ho chválili, tak snad to bude v poho....

misicka455
3. jan 2010

Holky dík moc , že na nás budete myslet . Jdeme spáti tak snad něco naspíme 😉

pani_haf
3. jan 2010

Misi-dobrou noc, zítra už s miminkem. Drž se!

ili5
3. jan 2010

Misi, moc štěstíčka přeju a piš na telefon, já budu holky informovat jak to s tebou vypadá. Dnes asi moc nepospíš, budeš nervozní. Já jsem za tebe, jak bych měla jít zítra já. Zítra nebudeš píchat? Možná ještě jj, pak dej vědět. MOC ŠTĚSTÍČKA,
Psala mi do IP kámoška, ať si ten YAL neberu, že je lepší klistýr, že ho měla ten YAL a bylo to za hůl. Nevím podrobnosti, tak nevím. V každém případě ho vemu s sebou a tam mi poradí.
Dobrou noc.

misicka455
4. jan 2010

Ahojky holky, už jsem asi hodinku vzhůru a něco po šesté vyražíme , ještě jsem si píchla a asi už na posled. Srdce mám až v krku , tlačím do sebe jogurt kterej mi vůbec neleze 😒 Jsem nervozní až je mi z toho blbě, ale mi to s malou dáme 😉

pani_haf
4. jan 2010

Tak ta naše Misa je už určitě na místě, všichni držíme palečky 🙂

evkaa25
4. jan 2010

Ahojky holky. 🙂
Mišičko,dneska držím všechno co mám at to s malou zvládnete co nejlíp!!Drž se.Určitě to bude stát za to. 🙂
Já jsem dnes byla na diabetologii.Celý včerejšek jsem čůrala moč do skleničky,nakonec jsem ji smíchala a vzorek vzala do poradny.Tam mi vzali krev z prstu.Diabetoložka byla spokojená.Řekla mi abych dodržovala dál dietu a na kontrolu jdu až za měsíc.
¨Ve středu jdu ještě na odběr ze žíly,kdy mi zjistí,jak to se mnou bylo v předchozích třech měsících.Z toho prý poznají,jestli to je jen těhu cukrovka,nebo cukrovka 2stupně.Výsledky mi řeknou až pak na dia poradně.
Měla bych být spokojená,ale já jsem z toho úplný blázen! 😕 Dnes byla ta hodnota 4,9 nalačno.Jak z toho můžou vědět,že je to ok??Nemněli by mi opakovat ten O-GTT test?S tím sladkým nápojem??
Aby věděli,jak jsem na tom po jídle??
Vy tady píšete,že se děnně měříte a tak.A tady u nás jim stačí toto.Nevíte,co to všechno znamená??
Napíšu vám,co mám napsané v diaprůkazce:
9,12 09 O-GTT:glukoza 0-4,9 glukoza 2-9,8
29,12 09 10,5 po jídle
4,1 10 4,9
A to je vše.Tak pokud mi to někdo budete umět trošku vysvězlit budu ráda. 😅 Jsem z toho vážně blázen.Ale dr byla spokojená,tak snad je vše ok. 🙂

evkaa25
4. jan 2010

tak to bylo přesně:
krev moč léčba

9,12 09 O-GTT:glukoza 0-4,9 glukoza 2-9,8
29,12 09 10,5 po jídle dieta 225g S
4,1 10 4,9 0 0 0 0 dieta

pani_haf
4. jan 2010

Ahoj Evko- po jídle 10,5 je hodně, měla bys mít max. 8. Před jídlem 4,9 je super hodnota. Dala ti celkem málo sacharidů, což znamená, že když si to pěkně rozvrhneš, tak by ti ta glykémka neměla moc lítat,a le uvidíš, které potraviny ti ji budou zvedat. Jinak při ogtt je max. odnota 7,8, takže těhu cukrovku máš, ale u nás se zátěžový test 2x za těhu nedělá, jen v ojedinělých případech,a le ti doktoři vědí co dělají 🙂

ili5
4. jan 2010

Ahoj, evko, už jsme ti to psali kolik mají být hodnoty. Před jídlem do 5,5 a po jídle 1-2 hod do 7,7.
Neměříš celý den, protiože máš hodnoty v normě. Já na začátku měřila jen po snídaní a 3 den po obědě i večeři. Nyní dělám stále profil, tzn, že měřím před a po jidle pořád a píchám taky pořád. Jinak jídlo ti to moc neomezí, na konci těhu bude hůř, tak at se z toho nesložíš 😀
Já dnes volala do diaporadny k vůliu těm mojim hodnotám, dnes ráno měla 3,3 a dr říkala, že mám dnes odpopledne dojít TY HODNOTY 1,6, ZNAMENÁ, ŽE TĚLO JE UŽ VYČERPANÉ, MELE Z POSLEDNÍHO. Že si mám dát džus sladký, nebo vodu slazenou a do půl hod to bude dobrý. Ty hormony, že nijak neovlivním.
Ještěže to tak neberu, myslím, že by se slabší jedinec už sesypal a ležel do porodu ve špitále 😀 Takže se mám měřit i 10x denně abych sebou nesekla, až zas příjde hypoglekemie. Tož tak jsem na tom. Hlavně aby\ se mě tam nechtěli nechat, mám toho tento týden moc, každý den lítání, tak bych stejně+ musela podepsat reverz. Ve středu píšem ze 3 předmětů ještě do toho, to zas budou nervy a hodnota kol 13.
Misicka už to bude mít za sebou, ještě nepsala, takže držíme pěsti moc!!!!

evkaa25
4. jan 2010

Pani Haf,ale já nemám glukoměr,tak jak mám vědět,které potraviny mi tu glykémku zvedají? 😕
Těch 10,5 jsem měla po jídle a čaji s medem.To jsem ještě o cukrovce nevěděla a kvůli nachlazení jsem se pořád ládovala medem.Proto asi byla ta hodnota tak vysoká.
Mám to chápat že při tom zátěžovém testu jsem měla 4,9 před jídlem a 9,8 po jídle?A ted zase před jídlem 4,9?A jak může vědět,co se mnou udělá jídlo?
No asi bych to nemněla řešit a nechat to na doktorech.Ale mně to vážně nejde do hlavy......A kontrola až za měsíc.Vy taky chodíte na ko jen jednou měsíčně?????

mamina
4. jan 2010

Spagatice,díky za vysvětlení. 🙂

Ili5,inzulin mi dala.Vpodstatě ještě ani nevěděla výsledky,jen jsem jí řekla,že jsem minulý těhu byla na dietě a ona hned od boku:tak to teď jste starší,takže to už bude určo na inzulín! 😠 Koza.Po týdnu dietyjsem měla snížený hodnoty hodinu po snídani z 9,12 na 8,6.Ona mi řekla,že to u ní není žádný zlepšení a že mi dá inzulín a že se o tom nehodlá bavit.Takže píchám 5 jednotek po ránu.. ☹

mamina
4. jan 2010

Jinak-dnes od rána jsem zralá na prášky.Potím se,klepou se mi ruce,mám staženej žaludek,průjem...Mám děsnej strach,jak dnes dopadnu.Ale ráno na lačno:4,6,ke snídani 54 g chleba,jen s máslem a solí,hořkej čaj.A cukr hodinu po jen 6,6!Tak to mi vysvětlete,prosím!Absolutně nechápu!

pani_haf
4. jan 2010

Evco-já chodím na ko co tři týdny, ale z důvodu, že mám dobré hodnoty, taky, že ano, když se moc najím, tak mám přes osm, ale to je DIETOLOGICKÁ chyba 😀 , jsem teď nachlazená, tak se láduju večer ovocem, kašlu na to, za chvíli mám rodit a potřebuju se zbavit rýmy. Ten med si nedávej, to ti to zvedlo a hlavně klid, prootže když budeš na nervy, tak ti to vylítne. Mrkni na we, tam jsou potraviny s nízkým obsahem cukru a pokud bys chtěla být opravdu důsledná, běž do zdravé výživy a tam si kupuj pečivo. Mají ho ze špaldové mouky a minimum cukru.

4,9 jsi měla před vypitím glukózy a 10,5 po ní, ne?

Mamino-odkud jsi, že tam máte takové prdlé doktory a sestry????
Víte co je sranda, dřív se o cukrovce nevědělo, jen se pátralo, proč jsou ty mimina větší a dnes???? To je mnohdy peklo.

evkaa25
4. jan 2010

Pani Haf to GTT je ten první řádek.Já jsem to pochopila,že jsem měla 4,9 před vypitím toho sladkého a 9,8 po dvou hodinách po vypití.
Těch 10,5 mi naměřili v den,kdy mi brali krev jen po jídle.Ne nalačno.
No nevím,nerozumím tomu ani trochu.Já nechápu,jak můžou vědět,co se mnou udělá jídlo.Hodnota nalačno ok.Super,beru.Ale jak může ta dietoložka vědět,že to bude ok i po jídle???Glukoměr mi nedala a pozvala až za měsíc.No asi to fakt nemůžu řešit a nechat to na dr.Jen mně zaráží,jak většinu vás tady přísně hlídají a u mně jsou s tím hotoví raz dva.Samozřejmně budu ráda,když to bude ok!!

mamina
4. jan 2010

Paní Haf,jsem od Pardubic.A věřte,není o co stát! 😠 😠 😠
Evko,10,5 po jídle je strašně moc.Já měla 8,6 a seřvala mě pěkně! Ani nechtěj vědět,co mi všechno vyčetla!A čím strašila! 😖 😝 😠

pani_haf
4. jan 2010

Evko-tak já už tomu nerozumím, ale jak říká mamina, těch 10,5 je dost, záleží, co jsi jedla.
Mamino-Pardubice? tak to je fakt síla, takhle tě blbnout, u nás je to naštěstí celkem v klidu.

evkaa25
4. jan 2010

Těch 10,5 mi způsobil asi ten med v čaji.Bylo ho fakt hodně.To byl den,kdy jsem šla na gyndu do poradny a oni mi tam řekli,že mám těhu cukrovku.Do té doby jsem to nevěděla.Proto tolik medu v čaji.Ted už ho samozřejmně nejím.
Tak díky za rady.Popravdě to vůbec nechápu. 😒 Kdyby někdo věděl z toho vyčetl podle čeho ta moje dietoložka vyčetla,že je to ok,tak prosím pisněte.Díky. 🙂

janni.ka
4. jan 2010

holky co je to ten YAL? 😕

pani_haf
4. jan 2010

Je to takový klystýr, gel v lahvičce a můžeš si ho donést do porodky a oni ti ho aplikují místo klasické vody, pokud to teda není tak na divoko, že není čas.

ili5
4. jan 2010

Pani haf, právě. Kdysik o cukrovce nic nevědělo.
Evko, nestresuj, chodíš do poradny 1 za měsíc, glukometr nemáš ani, takže je to v poho, jen Ti nassdili dietku, když máš nad jejich tabulek zvýšení, neřeš to, buď ráda, že nechodíš jak já každý týden, nepícháš 4x denně a neměříš jak magor furt celý den.
4,9 je Ok po vypití přes 9 je zvýšené. Já měla v poradně 9 a ot jsem měla v čaji med, ten prý hodně zvedá, to jediné nejím od té doby ze sladkostí.
Nás hlídají, protože máme hodnoty velké před jídlem, třeba já mám kol 10 i na lačno, pak zas 1,6-3 to je ještě horší. takže ty jsi v poho, jen po jídle ti trošku skočí nahoru. Stačí po jídle jít ven na prochajdu a cukr se zmenší. Být tebou, tak to vůbec neřeším a jsem v klidu, koukej na mě sa jsem klidnější než ty.
al si nechej napsat od dr v poradně a nedoplácí se nic. Jsou tam 2 lahvičky.

seb
4. jan 2010

ahoj holky,
tak co misicka ? zatím žádné zprávy ? jsem zvědavá, snad nám sem pak brzo hodí fotéčku 😵

mamina
4. jan 2010

janni.ka,ještě podotknu,že ten Yal Ti dá na předpis tvůj gyndař-nech si ho napsat klidně hned v další poradně,kdybys náhodou musela vyrazit dřívnež je TP..Někdy ho v porodce maj(někdo jim tam tu druhou nechá),ale sichr je gulomet,jak říkalmůj děda. 😀 Lepší bejt pojištěná a mít vlastní s sebou vtašce. 😉

Jinak teď jsme dorazili z gyndy.Miminko je v pořádku.Bohu díky!!! Živý,čilý,že doktor ani nestíhal ho odchytit,aby zkontroloval srdíčko..
Genetika,krevní obraz super.V moči ani cukr ani krev ani bílkoviny,takže taky fajn.Tlak 105/80.Prej jsem zdravá jako ryba.
Ale musela jsem se jít objednat do té rizikovky...Mám hroznou "radost",ale co nadělám...
Co mě štve víc je,že ve špitálu už prý není diabetologie pro těhule a chtěj,ať zůstanu u tý,co jsem...
Takže budu muset kouknout na net,protože k ní už fakt nechci...Nevíte o někom???

spagatice
4. jan 2010

Holky Miška psala po poledni, že musí na císaře, víc zatím nevíme 😉

evkaa25
4. jan 2010

Holky dík za rady.
Mišce držím všechny palce co můžu!! 🙂

janni.ka
4. jan 2010

evka tak to sme na tom stejně 😉 já teda měla jednu hodnotu po vypití hraniční 7,9 gyndař mě do diapor.poslal hned druhý den po testu to sem měla poradnu a k diabet.sem ani nešla jen mě sestra objednala za 3týdny a glukometr mi půjčili až ve 31tt 😉 jinak jsem taky nevěděla co se dějě po jídle 😀 jen sem nejedla sladký i když sem taky občas zobla 😉 ale dr mi řekla máte to hraniční ani vám ted nebudu dávat glukometr držte dietku a uvidíme se příště 🙂

tak se neboj oni vědí co dělají,ale jak píše ili tak dřív se o nějaké cukrovce v těhu nevědělo a vše bylo o.k ted asi už neví z koho tahat prašule 😒

pani_haf
4. jan 2010

Ahoj holky, právě jsem dorazila z porodnice z kontroly a 19.1. mi vyvolávají porod!!!! jsme z toho úplně v pasti. Taková rychlovka. Malý má 2730g a je v poho.

spagatice
4. jan 2010

Pani_haf ale ty taky nemáš inzulín ne? Vždyť mě ještě předběhneš 😀

ili5
4. jan 2010

mamino, v tom špitále se zeptej diabetologie jestli můžou i těšhule, já musela do rizikovky a diabet. až do OV a přeobjednala se do špitálu k nám a jde to i těhule. Jsem tam jediná.
Nevěřila mým hodnotám 1,6 a 3,3 dnes ráno, prý jsem si nezpletla 1,6 a eror...Tak prý si mám dát při takové další 2 dc coca coly, nebo nějaký sladký nápoj, píchnout inzulín a nečekat půl hod a hned se najíst. Tělo už mele z posledního a prý to nevidí, že by mě nechali do toho mojeho vysněného data 11.1,aele prý si mám vzít s sebou všechny věci toho 7.1. Jenže jdu na narozky babce 9.1 tak tu chci ještě být. Je nás vždy kol 15 lidí rodina, tak to si nenechám ujít. Jinak ty hodnoty co měřím se jí líbili, i kol 10 je prý dobrá v mým stavu. Takže co doktor to názor. Ale má stejné názory na to jak já, Napsla mi další 3 krabky proužků, prý snad to projde přes pojišťovnu mám už 7 krabiček za měsíc 😀
A hodnoty po jídle mám měřit po hodině. Nebo jsem oponovala, že se mi t nezdá co 2 hod a ona, že mi to sestra špatně napsala, že to se měří u jiné typu cukrovky, takže konečně co hodinu a můžu jíst v kuse.
Jinak misicka se ještě neozvala.

ili5
4. jan 2010

Jsem si to myslela, že půjde na císaře. Mě to slibují furt, nebo diabetik nemůže být celý den op hladu a nemůže se najíst, když se neví jestli půjde pod narkozu. Tak se mi zdá, že mě to nemine. Jedině že yb mi vyvolávačka pomohla a rychle šel ven.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre