Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ili5
4. jan 2010

misicka píše:
nejkrásnější z e všech dárků vkládá život do kočárků. V jednom z nich teď sladce dýchá ,naše štěstí, naše pýcha. Oznamujeme, že dnes ve 12 30 na svět vykoukla Veronika s mírama 3 780g 48 cm, krásná po mamince.

mabe
4. jan 2010

jezis, to je nadheraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. misicko, gratulujuuuuuuuuuuu. a vse dobre 😉

ili5
4. jan 2010

Tak opravdu, píše, že nakonec šla císařem, který ji i tak dal zabrat.
Moc gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka... 😉

janni.ka
4. jan 2010

pani haf a proč ti ho budou vyvolávat?Když je malý o.k míry bych taky řekla dobrý 😕
mě diabetoložka řekla že záleží na dr ale pokud není mimi moc velký nechávají do termínu.

janni.ka
4. jan 2010

krásná zprávička 😉

miši mooooc gratuluju a přejem hodně štěstí a zdraví tobě i malé 😉 😉

mamina
4. jan 2010

Pani haf,proč chtěj miminko vyvolat tak brzy,když je takhle maličký???To nechápu! Já porodila děcka s váhou přes 4 kila,normálně a vcelku bez větších problémů... 😲 (teda kromě toho,co spackali doktoři-PA byli super a i když holky taky nebyly malý-4100 a 3495,tak obě šly v poho a bez jedinýho stehu..)Nerozumím tomu,proč je to o tolik jiný..Ale o cukrovces inzulínem fakt nevím vůbec nic.Ale můj gyndař mě dneska uklidňoval,že když je ta cukrovka kompenzovaná-ať už dietou nebo i tím inzulínem,tak je v naprostý většině případů všechno ok.A že pak můžou maminy počkat i do normálního TP... Tý jo-proč každej říká něco jinýho???

Ili,proč,když máš ty hodnoty takhle šíleně nízký,ti neuberou inzulín?Nebylo by to lepší,než to lítání nahoru dolů?Držet dietu a pak to po... nějakou colou?(mimochodem,já bych se po cole asi poblinkala,nesnáším ji ani když těhule nejsem... 😉 )

mamina
4. jan 2010

Misicce taky moooc veliký gratulace!To je úžasný,že už je mimi na světě... 😵 😵 😵

mamina
4. jan 2010

Jo,novinky u nás:Miminko je v pořádku.Bohu díky!!! Živý,čilý,že doktor ani nestíhal ho odchytit,aby zkontroloval srdíčko..
Genetika,krevní obraz super.V moči ani cukr ani krev ani bílkoviny,takže taky fajn.Tlak 105/70.Prej jsem zdravá jako ryba.
Ale musela jsem se jít objednat do té rizikovky...Mám hroznou "radost",ale co nadělám...
Co mě štve víc je,že ve špitálu už prý není diabetologie pro těhule a chtěj,ať zůstanu u tý,co jsem.. 😝 😠 😠 😠

konvalinka.2
4. jan 2010

Pro myšičku:
Děťátko se přes polibky
dostalo až do kolíbky.
Krásné oči, krásné vlásky,
narozené z velké lásky.
Ať ta láska je vždy stálá,
plná štěstí, neskonalá.
Všechno nejlepší vaší dcerušce,
moc zdravíčka a štěstíčka.

Moc blahopřeju k miminku!!

pani_haf
4. jan 2010

Misičce gratulace obrovská!!!!!!!!!!!!!!
Holky, takže se mi liší velikost BPN miminka v 9tt a vychází pord na 22.1., ale dle menstruace na 29.1. což je rozdíl v 7 dnech a to se prej bere ten dřívější. takže nástup 19. v 7:00 a vyvolávací tabletky, aby se malý do 22. narodil, pordní váhu odhadují na 3,2 kg, nechápu to,a le aspoň to budu mít za sebou. Do pordok beru noťas, tak vám dám vědět 😀 . Jinak mám streptokoka a budou mi dávat penicilín, to je radosti....já musím mít všechno.

beruskaveruska
4. jan 2010

ahoj tak Mišiško přeji tobě a Verunce at je vše v pořádku a jste co nejdřív spolu 🙂

ili5
4. jan 2010

Jani, já mám míry taky OK, lae diabetičky\ nenechávají v žádném případě do termínu.
Mamino, právě naopak mám vypít sladké něco a píchnout větší dávku, nebo po hodině mi automaticky po vypittí coly stoupne na kol 10, což je pravda jak mi ukazovala na mém papíře co píšu. Já píchla méně a měla přidat . Ještě v tom neumím chodit, tak už jsem zas chytřejší.
Haf, porod se bere dle uz, DLE MĚSÍČKU JE TO JEN ORIENTAČNÍ. To máš dobré, že až 19.1. já už asi tento týden. Musím se misicky zeptat jestli je malá pod infuzí, jak mi hrozí.

pani_haf
4. jan 2010

illi-cože? ty už teď? tak to jsi v podstatě 38tt běžící, že ano? A budeš rodit kde?

ili5
4. jan 2010

No u diabetiček čekají na ukončení 37 tt a ve 38 tt se vyvolává porod, nečeká se do 40 tt. Jedu ve čtvrtek do OV do rizikovky porodnice, tak budu vědět kdy. Z9tra jdu ještě k nám tady na ozvy a poslední poradnu.
Jsem se misicky ptala jestli to mimi má infuzi a ona neví, nemá ho u sebe, ael misicka je pod infuzi, bere glukozu i inzulín a co 1-2 hod ji chodí měřit. Takže proto se musí rodit v rizikovce, tady na to nemaj přístroje.
Dneska další kočka s naší diskuze porodila, měla termín 27.1. a moje kamarádka je v porodnici odešla ji voda, takže je dnes den porodů. 3 ženské. Ještě není konec dne!!!! 😀

pani_haf
4. jan 2010

Jo ták, ale pořád nevím, jestli budeš rodit ve Vítkovicích či na fakultce 🙂
No já myslím, že taky vyfasuju ten inzulín ☹

pani_haf
4. jan 2010

Na Fifejdách dnes na šestinedělí byly jen 4 maminky a jednu brali, když jsem tam byla já, odtekla jí ráno voda, ale byla v klidu, taková sympatická paní tmavé pleti 🙂, jedna z mála, která byla normální. Ale říkali mi, že je to te´d takové slabší období.

evca82
4. jan 2010

ahoj holky,

teda to je novinek 🙂 misicce moc gratulace velika 🙂

ja dnes byla na KO a mala ma odhad 2768g, takze obrik to nebude. a o vyvolani zatim nic, ale prenaset nebudu, takze jestli neporodim podle me sama do 31.1. tak pujdu 1.2. na vyvolani.

evca82
4. jan 2010

ili porod se vyvolava v 38 tt kdyz je inzulin, jinak se necha do terminu, ale neprenasi se - tak mi to aspon bylo receno.

evca82
4. jan 2010

jo a dneska se se mnou v dia poradne rozloucili 😀 pry kdyby neco tak mam zavolat, ale ze uz tam nemusim 🙂

olgas
4. jan 2010

Moooooc gratuluji misicce k princezně. Už se nemůžu dočkat, až bude doma a dá nám sem nějakou fotku.

paní_haf: nevíš náhodou jestli dávají penicilin automaticky při streptokokovi nebo i jiné druhy antibiotik?

k vyvolávání : mě zase řekli, že se vyvolá u diabetiček i když jsme jen na dietě, ale v porodnici na kontrole jsem ještě nebyla, tak jsem zvědavá, ale dle PA minimálně o 5 dní dřív

evca82
4. jan 2010

ja myslim, ze zalezi na ty odhadovy vaze a jak se maminka asi celkove citi....

holky tady uz se rodiiiiii, ja jsem z toho naka rozrusena 😨

misicka455
4. jan 2010

Holky zdravim,pisu z mobilu dik ,ze jste na nas myslely. Tak s inzulinem uz koncim uz nic nebude tak snad dostanu i najest😉

pani_haf
4. jan 2010

Evco-ani se ti nedivím, já jsem taky hotová 😀

spagatice
4. jan 2010

Miško ahoj, co malá, je u tebe?

pani_haf
4. jan 2010

Misi-ty jsi fakt dobrá!!!! Přádně se napapej a malá taky 🙂

olgas
4. jan 2010

misi - tak doufám, že máš s sebou tu studentskou pečet 😀

seb
4. jan 2010

misicko: jupííííí ! obrovská gratulace, že ste to obě ve zdraví zvládly holky a hurá na sladkosti ;) 😵

kjucukovna
5. jan 2010

misicko moc Ti gratuluju!!! to je krásná zpráva, je fajn, že jste to obě zvládly! ted odpočívej užívej si sladkého a dcerunky! jsi dobrá 😉

holky včera jsem byla na glykemickým profilu a hodnoty dobrý , ráno nalačno 5,1 hodina po snídani 5,3 a profil za posledních 5 týdnů 3,3 % (rozmezí bylo 3-5 %) tak jsem měla radost,že je to ok....holky když bych měla ty hodnoty pořád vzorový, myslíte že mi nějak hrozí vyvolávání, nebo že by mě dokonce z diabetologie řekli že už tam nemám chodit?? To asi ne ,co?

pani_haf
5. jan 2010

Olgas-peniciín dávají při tom streptokokovia ještě záleží na jeho citlivosti, jinak by ti dali něco jiného.

ili5
5. jan 2010

Ahoj, pani haf, ve fakultce, ta je pro rizikovky, tam musím.
Došla jsem z poradny a ozvy mám nějaké špatné, srdfíčko měl kol 220 chvílema. Takže musím za 3 hodiny dijít znova a pak se uvidí co a jak. Polsal mě na UZ velký a malý má 3 700 g, za 14 dní přibral kilo. Prý je to u diabetiček normální. Tak mi dnes ještě potvrdila další dr. co byla na UZ, že se vyvolává dříve ve 38tt, že plod pak mlůže odumírat, takže není na co čekat. A do 3 800 g se i rodí normál, pak se zvažuje císař. Že ty děti mají větší hlavičky často a špatně procházejí. Takže do příštího týdne bude mít přes 4 kg tímto tempem, takže císař mě nemine. Nevím co má s tím srdíčkem, dnes se dovím, snad už mě dnes nepošlou do OV!!!

Misicko, to je fajn, že cukrovka je pryč, to si přeju moc u sebe, žádné píéchání...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre