Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

smarti
16. feb 2010

Ahojte, dlhšie som tu nebola, Radushka blahoželám k bábätku, držte sa obaja, hlavne nech ste zdraví.
Mamina, to ti normálne povedala tvoja dr., že mimi umrie? No mňa by to asi položilo a bola by som v takom strese, že ani inzulín by nepomohol. Držím palce, nech ti to dobre dopadne.
Dievčatá, chcem sa len spýtať. Konečne dnes dodala distribučka tie prúžky do glukomeru. Čo som merala doteraz, ale nie pravidelne, tak som mala hodnoty hodinu po jedle okolo 6. Tak sa priznám, že som aj v diéte trochu povolila, na kontrole u dr. som mala 6,3 po hodine, tak bola so mnou spokojná. Nepamätám presne na akej hladine mi kázala ten cukor udržať, mám pocit, že 7,3 hodinu po jedle. Pamätám dobre? Akú hodnotu si máte ustriehnuť vy? Dnes som mala po raňajkách 7,1, trochu ma to vystrašilo, ale mala som dosť veľa chleba, no a po obede 5,2 - to je v pohode. Len neviem 7,koľko to má presne byť.

mamina
16. feb 2010

Smarti,7.3 je hranice hodinu po jídle a 5.5 na lačno.Já mám hodnoty tak 6.5,max.6.8 po... 😉 A taky mám co dělat,aby to se mnou neseklo... ☹ Ještě,že se nemám čas pořád pozorovat-děti mě zaměstnaj,až to občas není zdrávo... 😀

smarti
16. feb 2010

Dík, no obdivujem ťa, 5 detí dokáže určite zamestnať, ja niekedy pri mojom 1 mám obavy, že ako to zvládnem, keď budú dvaja, ale tým asi musí prejsť každý.

konvalinka.2
16. feb 2010

Ahoj.
Konečně nám doma jede net. Od soboty měli nějakou poruchu či co! 😒
No, takže mě si tam v sobotu nenechali. Byla tam hodná dr. a pustila mě domů, jen jsem si musela tři krát za den měřit doma tlak! Tlakoměr máme, tak to nebyl problém.
Každopádně zítra v 7 ráno nástup!! A s největší pravděpodobností se do toho dají. Takže už možná zítra bude Veruška na světě!
Mám trochu strach a o tom, že jsem nervozní už teď, tak to ani nemluvím!!!!!! A zítra bude hůř!
Dneska jsem sebou ráno málem sekla na ledě. Tak tak jsem to ubrzdila, ale trochu mě bolí "v rozkroku", tak snad to bude OK.
Tak zatím ahojky

RADUSHKA: moc blahopřeji k miminku!!!

mamina
16. feb 2010

Konvalinko,tak třeba už se malá sama rozhodla na nás juknout. 😉 Tak ať to všechno dobře dopadne... 😵

janni.ka
17. feb 2010

ahoj holky tak dnes nás pustili domů 😵 😵 😵 😵

cukrovce sem udělala pápá a malá byla malinká měla 47cm a pak že budu mít velký miminko 😕 fakt jen nás plaší,váhu měla 3530g ale nalokala se hodně plodovky dnes měla necelých 3260 a je jí vše velikánské 😕 Aspon budu mít dlouho malé mimušenko 😀

vložila sem fotečky,nedočítám snad zítra.

mamina
17. feb 2010

Janni,tak Vás vítám.Nikolka je nádherná... 😵

konvalinka.2
18. feb 2010

Ahoj Jani. Maličká Nikolka je kouzelná!! 🙂 Ještě jednou blahopřeji!!

Já jsem měla včera už zůstat v porodnici, jenže cesty k porodu nejsou ještě připravený, tak nás zase poslali domů. Další pokus mě čeká zítra opět na sedmou! Tak jsem zvědavá, jestli tam už zůstanu nebo ne. A pak, že se s těhu cukrovkou nesmí přenášet... Já měla termín včera. Byla jsem už smířená s tím, že "to" bude a nic. Tak se nervuju dál.

yes79
18. feb 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? při zátěžovém testu sem měla zvýšenou hladinu cukru po hodině po podávní toho roztoku, hodnota byla něco přes 9, ta třetí hodnota už byla zase jen 6 a něco, včera sem byla v diabetologické poradně, doporučili mi dietu, zapůjčili glukometr a namátkově mám měřit, ráno na lačno, pak vždy 1,5 hod po snídani, obědě a večeři, zatím sem všechny hodnoty měla pod sedm a ještě mi dali papírky do moči. Holky jak zvládáte tu dietu? Je to dost těžký.

mamina
18. feb 2010

Yes,není. 😉 Nejdůležitější je vyvarovat se slazení cukrem a medem,pití mlíka si nechat až na odpoledne,nepřejídat se,dávat pozor na bílé pečivo a houskové knedlíky a hlavně-DODRŽOVAT ty tříhodinový intervaly.Jinak je to v pohodě... 😵
Jinak cukr máš krásnej.Mě u minulý holky taky nevyšla jen ta zátěžovka a jinak to bylo v pohodě.Tak přeju,ať Ti to tak i vydrží. 😉
A vítám Tě mezi námi... 😀

yes79
18. feb 2010

ahoj mamino, děkuju, musím přiznat, že sem si dala gumovej bombón před obědem, ale jinak se to snažím dodržet, akorát mě štve ten med, i když teď ani nemusí, ale minulý týden sem bojovala s chřipajznou a pila čajíky s citronem a medem, ale čaj ani kafe nesladim dlouho, houskový knedlíky nejím moc ani normálně, máme je doma, tak jednou za půl roku a já se radši dám něco jinýho, bílý pečivo občas jo, ale snažíme se jíst spíš celozrnný nebo vícezrnný pečivo, snažím se taky jíst hodně zeleniny a kvůli vitamínům si dávám pomeranče, mandarinky a kiwouše, občas jablko nebo banán

mamina
18. feb 2010

Yes,tak by to mělo být v pohodě. 😉 Jen ty celozrnný rohlíky si hlídej.Pokud jsou hodně tmavý,budou nejspíš dobarvovaný karamelem(a to je přepálenej cukr).Doporučuju je kupovat přímo v pekárně,kde Ti řeknou,co tam dávaj.A jestli u Vás je Globus,tak tam mi říkali,že nepřibarvujou nic. 😉

yes79
18. feb 2010

i v poradně říkali ať to tmavý pečivo moc nejím, spíš celozrnný aby tam byli celý zrníčka i uvnitř, o tmavým říkali, že to není zrovna ono, Globus zrovna u nás není

megg
18. feb 2010

ahojte tehulky,maminky, dlho som tu nebola, takze narodil sa nam chlapcek bez cukrovky s peknymi mierami 51cm/3520 kg, ziadny baculko to nie je, cukrovka u neho nebola potvrdena a taktiez aj mne hodnoty po porode klesli na normal. Takze vsetkym dia tehulkam odkazujem aby sa nebali a vsetko dobre dopadne 🙂

yes79
18. feb 2010

ahoj megg, moc gratuluju, jj, v poradně mi říkali, že v 99% se to porodem srovná a ztratí 🙂

radushka
18. feb 2010

yes: neboj, taky se v tom naučíš chodit 😉 .Jo a bacha na to ovoce - hlavně ten banán. Mně zjistili cukrovku kolem Mikuláše a to se na mě vyřítilo spousta ovoce ☹ .Jedla jsem tak max 1 kus.Ale zvládli jsme to a už je cukrovka pryč.Porodem fakt mizí.Tak vydrž!!!

radushka
18. feb 2010

Jo a ještě jednu výhodu to má - člověk aspoŇ tak mc nepřibere 🙂 .Za poslední 2 měsíce jsem přibrala necelé 2 kg - a to byly zrovna vánoce, takže super 😀

yes79
18. feb 2010

jj, to mi taky říkali, že max. půl banánu nebo si kupovat menší, to samý s pomerančema, buď ty malinkatý, nebo po půlkách, děkuju za podporou 🙂

yes79
18. feb 2010

já doteď přibrala asi 9 kg

mamina
18. feb 2010

Já zatím ani deko. 😀 A u Bětušku za celý těhotenství jen 2 kila. 😉
Banán můžeš,ale ne úplně zralej a radši malej,jinak když zahřešíš,je dobrý vzít si kousek grepu nebo citron,ze zeleniny kysaný zzelí-snižuje to slušně hladinu cukru v krvi. 😉

yes79
18. feb 2010

tý jo, jak je možný, že si nic nepřibrala? u mě to možná zvýšili hormony před, byli jsme totiž na umělým oplodnění a píchala sem si hormony

mamina
18. feb 2010

To je klidně možný.Já,když jsme se snažili o Janičku ,tak jsem kvůli hormonům přibrala 10 kilo za 3 měsíce.Jinak tentokrát a u minulý holky jsem nepřibrala právě kvůli dietě v těhotenské cukrovce.Sama jsem dost silná,tak si mimčo bere živiny ze mně.Navíc minule jsme navíc ještě rekonstruovali barák,takže pohybu bylo víc,než dost. 😉 K tomu péče o děti..Nebyl čas,dělat se muselo. 🙂
Jinak-hodně holek taky říkalo,že s touhledietou začali shazovat,je tonormální... 😉

yes79
18. feb 2010

já právě musela dost ležet, po tom oplodnění, pak byli problémy, ležela sem i v nemocnici, pak mi brali plodovou vodu, takže zase klid, takže toho pohybu moc nemám, teď je sníh a klouže to, tak se bojím chodit venku sama, protože manža bývá v práci

mamina
18. feb 2010

To chápu.Taky teď moc nevycházím.Tady se o chodníky nikdo kor moc nestará a už 2* jsem si málem zlomila nohu... 😠

yes79
18. feb 2010

tady je to stejný, místo schodů skluzavka, to pak nevím kudy sejít, držím se zábradlí jak postižená 😀 😀

mamina
18. feb 2010

Zatím pa,musím vařit večeři... 😉

yes79
18. feb 2010

jj, pa, taky budu muset jít něco dělat, než se vrátí manža z práce 🙂

olgas
20. feb 2010

janni: gratuluji k miminku, taky ukázkové míry 😉 jdu se mrknout na fotečky 😉

pani_haf
20. feb 2010

Ahoj mamino a všichni 🙂

kde jsou všechny maminky...Evca, Illi, Olgas....asi máte moc straostí, co? To naše pažravé dítě má 4,65 a stále žloutenku, brali mu krev a moč, tak snad bude vše ok, dávám ho na sluníčko, ale moc nesvítí ☹

Všem těhulkám hodně štěstí a zdravé miminka.

olgas
20. feb 2010

janni: malá je moc hezká, má o půl kila víc, než náš drobek, když se narodil a je to rozdíl. nám je taky pořád ještě většina věcí velká 😀 😀 Musela jsem si půjičit něco malinkého od švagrové, dneska se maličké věci (menší než 56) těžko shání a navíc předpokládám, že do týdne - 14ti dnů z toho vyroste. I plinky jsme ještě museli jít dokoupit tu vel. 1, ty vel. 2 se mi zdají, dost velké,když je malýmu chci dát 😀 😀
Jo, a váš taťka je šťastnej, že. Je to z těch fotek úplně vidět. 😉 😉 Taky to tak máme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre