Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mmaarrkkeettkkaaaa
21. dec 2011

@maxkatka tak já abych pravdu řekla, tak díky inzulínu si taky bílé pečivo už dám, jen k večeři, ale dám...a ty hodnoty o.k., takže u mě je problém opravdu "sladké"...a ty si pícháš tedy ráno, večer a před spaním?

maxkatka
21. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jo píchám si před snídaní, před večeří a na noc... a je to přesně to, že každé tělo reaguje na něco jiného... bohužel já reaguji na všechno... 😠 ale říkám si, že pokud to udržím max. do těch deseti, tak to ještě jde... a to zatím držím... jo a že jsem dostala pod kontrolu to ráno... teda tu lační glykemii... ta má snad největší vliv na růst malého...

maxkatka
22. dec 2011

Tak dnešní měření PO snídani předpisový 😲 6,6!!!! Zvednuto teda na 12j před... snídaně jako obvykle... rohlík, šunka a bílá káva... léky na játra vzité před snídaní... no to jsem zvědavá JAK dlouho toto vydrží 😖

maxkatka
22. dec 2011

A co tak koukám do "historie", tak mám měření od 1.12. do 12.12. tam mám nejnižší PO snídani 7,3 (nejvyšší 8,9) pak od 13.12 do 16.12. jsem neměřila (nebyly proužky) a od 17.12. do včera nejnižší 7,1 (nejvyšší těch 10!!!, ale to možná bylo neumytím jinak 8,8)....

werunka21
22. dec 2011

Ahoj holky, nevím, možná o tom víte...ale když já jsem měla těhu cukrovku, tak mi to dia dr. doporučila a holky tady mi to zavrhly, že se nesmí vůbec žádná sladidla. Takže která se nechcete vzdát sladkého, kupte si v lékárně sladidlo Candys. Je tekuté, z přírodních zdrojů, nekalorické, bez příchutě a pachuti jaké mají ostatní sladidla a jsou vhodné pro těhotné i kojící. Do nápojů úplně super 😉

maxkatka
22. dec 2011

@werunka21 teď na to koukám... no je fakt, že je tam napsané, že jej můžou těhotné a kojící ženy... 😲

http://www.lekarna.cz/candys-10ml-sladidlo-se-s...

vypadá to dost zajímavě... no nejsem zastánce tohoto... ale na druhou stranu asi vím, CO budu teď shánět v lékárně na případné příležitostní oslazení...

maxkatka
22. dec 2011

a našla jsem k tomu toto...

http://www.porodnice.cz/node/50234

werumka
22. dec 2011

@maxkatka Candys mají normálně i v potravinách (Tesco, Kaufland...). V těhotenství jsem si sladila kafe sorbitem a v pohodě. Osobně bych šla spíš do toho sorbitu, protože v Candysu je jako sladidlo cyklamát sodný, který má potenciálně rakovinotvorné účinky. Konkrétně nádory ledvin.

maminuska
22. dec 2011

ahojte dievčatá , dovolím sa Vás niečo opýtat, pri poslednej dcére som mala hraničné hodnoty cukru a doktorka mi povedala že pri dalšom budem asi musiet dodržiavat dietu pre tehotensku cukrovku.
Mohli by ste mi prosím ako blbcovi napísat čo všetko to obnáša, je to len vylučenie cukru ?

werumka
22. dec 2011

@maxkatka Neee, beru zpět, tohle je jinej Candys. Ten vypadá dobře. sukralózy bych se vůbec nebála.

elisisse
22. dec 2011

@maxkatka mne sa to tiez nejako nezda, ved aj lekarka sa na pytala ci mi nebolo zle. ale ja som sa citila celkom fajn. nerozumien tomu.

maxkatka
22. dec 2011

@elisisse No dle mého názoru se mohla stát i chyba v laboratoři... sice to zní blbě, ale myslím si, že dr. by měla něco udělat... není totiž možné, že by se cukrovka "ztratila" a tyto hodnoty jsou hodně nízké obzvlášť po tomto testu!!!

elisisse
22. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa ked som tam bola prvy krat mi namerali 10,4 a to bolo 21.12.

elisisse
22. dec 2011

@llluckaaa praveze bola lekarka prekvapena, sa ma pytala ci mi nebolo zle, ked som mala take nizke hodnoty ale ja som sa citila v pohode. Len mi povedala ze nemusim drzat taku silnu dietu. ale podla mna som mala nejake divne tie prve vysledky. ved to nieje mozne aby sa to o tolko znizilo nie??? asi budem jest tak ako doteraz bez diety. a uvidim ake budu potom hodnoty. mi to nejde do hlavy. zeby to po tej glukoze bolo take hrozne?

elisisse
22. dec 2011

@maxkatka no vsak aj ja si myslim. tiez ma to napadlo ze ci si to tam nezmylili a v podstate ani cukrovku mat vobec nemusim. uvidim teraz idem na kontrolu 5.1. tak som zvedava co mi povedia.

maxkatka
22. dec 2011

@elisisse jenže já si myslím, že spíše špatné jsou ty druhé hodnoty... ty příliš nízké!!! Ty vysoké jsou " v pohodě"... úplně normální zjištění těhu cukrovky... ty druhé si myslím nemusely být dobře zpracované (například hodnocené dlouho po odebrání). Já být tebou, tak dietu teda držím... doma asi glukometr nemáš, co? že by sis měřila alespoň občas doma...

elisisse
22. dec 2011

@maxkatka aha a ja som si myslela ze je to dobre.... :( nemam doma glukometer dali mi len ampulky na dalsi odber krvi. ja som uplne zmetena nechapem tomu. dietu teda rusit nebudem a uvidim v januari....

maxkatka
22. dec 2011

@elisisse ale tím, že budeš držet dietu neznamená, že musíš držet PŘÍSNOU dietu!!! Jez dle rozumu... prostě odstupy mezi jídly, vyváženost a teda bez přímých sladkostí a sladkého pití... tak jak je všude uváděno - racionálně!!! Racionální dietu a né REDUKČNÍ dietu!!! Cílem diety není zhubnou, ale zachovat dobrou hladinu cukru v krvi... a ty výsledky jsou vždy z těch amupulek? Bylas na OGTT? Nebo provádíš ten domácí odběr z prstu? Nevím jaký je tam postup. Nemohlo dojít k znehodnocením vzorků při domácím odběru? Já netuším teda vůbec jak to funguje.... já si měřím glukometrem...

elisisse
22. dec 2011

@maxkatka vsak ja som obmedzila len tie sladene vody a nejem vobec sladkosti. ale inak sa stravujem rovnako... kedze nemam doma glukomeret tak mi kazali si robit odbery doma. ci sa to znehodnotilo to netusim, nemam s tym skusenosti ale zase by mi to tak nedali keby boli nedoveryhodne vysledky ci? a ani neviem co je to OGTT.

llluckaaa
22. dec 2011

@elisisse Já bych souhlasila s Maxkatkou, ty nízké hodnoty jsou podezřelé, cukrovka ti rozhodně nezmizela ☹ Tak jestli jsi nebyla na OGTT (odeberou ti v laboratoři krev a změří glykémii, vypiješ 75g glukózy a za dvě hoďky tě změří znovu, někdy měří i po hodině), tak můžeš mít výsledky dost zkreslené. A opět souhlasím s Maxkatkou, tu dietu nemusíš nijak hrotit, stačí v podstatě racionální strava, kdy pravidelně jíš, nehladovíš, jíš spíše menší porce a častěji a hlavně nepiješ slazené nápoje. Slazená jídla bys taky neměla jíst, ale sama píšeš, že je nejíš, tak ani nemusíš nic měnit 🙂

llluckaaa
22. dec 2011

@werunka21 O výrobku Candys jsem teda neslyšela, ale pokud si dobře pamatuji, tak sukralóza, ze které by to mělo být, se vyrábí nějakou chemickou modifikací sacharózy. Takže "přírodní" sladidlo to určitě není. Já bych se do toho raději nepouštěla... Já narazila na jedinou teoreticky možnou stévii, ale stejně jsem byla raději bez ní - raději žádné kafe než potenciálně nebezpečné...

eyael
22. dec 2011

ahoj holky, jak se máte? Jen nakukuju 😉 Koukám @maxkatka, že pořád válčíš, to je dobře, že ještě nerodíš, jen ať se mrňous pořádně dopeče 😉
u mě cukr dobrý, teda mi sebrali glukometr hnedka po porodu 😖 udělali mi tedy kontrolní odběry z krve z prstu, ale jak víme, tak ty jsou docela nepřesné... no ale až budu doma, chci jet podle zásad těhu cukrovkářské diety jet dál, docela mi to vyhovovalo...

llluckaaa
22. dec 2011

@maminuska Ahoj, vidím, že ti ještě nikdo neodpověděl. To je na dlouho, raději se podívej sem http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cuk..., tady je to moc pěkně přehledně popsané.

maminuska
22. dec 2011

@llluckaaa veľmi pekne ti dakujem.

werunka21
22. dec 2011

@llluckaaa Nevím.... jen jsem se ptala na to v lékárně, dr. mi to taky doporučla a v příbalovém letáku je to taky schváleno. A myslím, že pokud výrobci nevědí, tak si dají fakt majzla, a napíší, že to není vhodné. I kdejaký bylinkový čaj má napsáno pro těhu a kojící nevhodné. Samozřejmě je to na každé z nás jak se rozhodneme 😉

maxkatka
22. dec 2011

@llluckaaa Tak já si to hned pořídila... ten Candys... a teď teda prubla do bílé kávy... o tu mi teda nejde až tak sladit, ale já mám chuť na rajskou... a ta se sladí hodně a ta by mi neprošla ani omylem... tak to chci zkusit... v bílé kávě je to až "nepříjemně" sladké a to jsem si dala jen 2 kapky jako za jednu kostku cukru... popřípadě na oslazení vody do salátu (dneska jsem hřešila a udělala si rajčatový a tam jsem cukr dala a to není zrovna OK, že - teda ten nálev jsem nepila, to nedělám ani normálně, ale rajčátka v tom omáchaný byly). Takže mi jde fakt o to vaření, které je "potřeba" osladit... a zatím to není špatný... 😝 Jo a na poradně z tehotenskacukrovka.cz jsem o tom našla, že se může, ale s rozumem - odkaz jsem vložila, takže jako občasnou náhražku to beru... .

mmaarrkkeettkkaaaa
23. dec 2011

@maxkatka kde jsi to pořídila? do omáček bych to také ocenila....

werunka21
23. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa v lékárnách ho mají

maxkatka
23. dec 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa jo šla jsem u nás do osvědčené lékárny... Chtěla jsem Candys tekuté sladilo... a donesl mi teda Kadisin 😉 , tak jsem mu řekla, že TOTO nechci, že chci Candys... tak na mě koukal... 😅 Tak se podíval do PC... jsem mu říkala, že to má jen 10ml... a tak to našel.... a zjistil, že to i mají 😀 já za to platila 69Kč. Na to množství docela dost drahý, ale na tu krátkou dobu co to je potřeba to vydržím...

maxkatka
23. dec 2011

Tak a propadám zase zoufalství... 😒

Včera na lačno 6!!! po snídani 6,6... po večeři 7,7 🙄

Dnes na lačno 5,9!!!! a po snídani 8,7!!!! a to podotýkám, že ta snídaně byla naprosto TOTOŽNÁ jako včera!!!

tak já už nevím CO se děje... proč mám takové výkyvy... 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre