Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lintea
18. mar 2011

mě taky dali jen tu krabičku po 50ks a sestra naznačovala že by mi to mělo určitě stači, počítají s tím, že si budu dělat jen to měření před kontrolou, ale jak máš pak zjistit po čem to lítá po čem ne, já naštěstí měla u glukometru ještě načatou krabičku po někom kdo ho měl přede mnou a byla tam tak půlka, takže jsem mohla testovat. Většinou jsem teda četla že sice máš nárok na těch 50, ale dávají víc, zkus se zeptat.

marikka11
18. mar 2011

Ahojky, Sidluska termín mám 28.3. a 2.4. Ale v úterý se prý v poradně dohodneme na termínu vyvolání. Když já bych chtěla, aby se to spustilo samo. Tak kombinuju maliník a lněný semínko 🙂 Jinak je fakt, že ten cukr si dělá, co chce, teď jsem si dala s výčitkama místo svačiny dva kousky tvarohového štrůdlu (do náplně jsem dala 1vanilk cukr) a s malou dušičkou jsem se změřila a 5,7 🙂
Marrei pro proužky bych si došla k diabetologovi. Taky mi došly, měřila jsem o stošest a bez problémů mi dali další balení. I když máš pár dní do porodu stejně se potřebuješ přeměřit, si myslím, že to pochopěj.

sidluska
18. mar 2011

@marikka11 Chcu ti vyvolavat kvoli tehotenskej cukrovke? Co som citala, tak malinik a lanove semiacka maju len ulahcit porod, nie vyvolat. Na vyvolavanie sa, myslim, odporuca nieco ine, ale negooglila som. Kamoska a sestra hovorili, ze staci poumyvat okna 🙂
Ja si v podstate nemam merat, chodim len raz za mesiac na ten glykovany hemoglobin. No kupila som si glukomer, no zistila som, ze meria zle, tak to ani nema vyznam merat. Snazim sa dodrzovat dietu, no nie vzdy sa to da, zo zaciatku to bolo ok, no teraz mam uz toho dost. Podla mojho nazoru obcasne vykyvy nemozu mat extremne negativny vplyv na dieta. V minulosti sa vo vseobecnosti menej veci riesilo, zeny boli menej stresovane, rodili vo vacsej pohode a tym i rychlejsie a bezproblemovejsie. A neriesili sa ani ziadne vyvolavania, dieta sa rozhodlo, kedy chce ist von.

marrei
18. mar 2011

Holky, ještě jsem se ptala kámošky, co chodila ke stejný diabetoložce a rodila ve stejné porodnici - prý jí to taky nestačilo, řekla si o proužky doktorce, ta prý měla řeči, že je to drahý a tak, ale dala 🙂 Tak v pondělí si je třeba vybojuju 😉

simonka99
18. mar 2011

@aaddeell tak ja mam rano pred ranajkami povolenu ''normu od 3.5-5.9 😉

kaculetka
18. mar 2011

Tak s proužkama jsou u nás vstřícnější, kdykoliv si řeknu, tak je dostanu, to samé s proužkama na moč... 🙂

pkrivka
18. mar 2011

ahoj, moc se omlouvám, že vás tu ruším 😉 chtěla jsem se zeptat zda některá z vás zvracíte a tím pádem vám nemohli udělat test na cukr. Já mám jít teď a vím jistě, že to nevypiju (dám maximálně 1 litr tekutin za den). Má cenu jít jen na to měření na lačno? moc děkuji za odpovědi 🙂

vegal
18. mar 2011

@pkrivka Tak buď se domluvit s doktorkou nebo to risknout

pkrivka
18. mar 2011

@vegal no mi právě řekl, ať to zkusím jít alespoň na lačno, ale zas jestli je to k něčemu, jestli ty další hodnoty nejsou víc vypovídající?

vegal
18. mar 2011

@pkrivka tak aspoň budou vědět jestli nemáš vyšší cukr nalačno no a pak se uvidí jestli to dáš nebo ne

vegal
18. mar 2011

Dneska jsem si dala ke svačině koláček a kafe s mlíkem a po hodině jsem měla 5,1...k večeři jsem si dala krajíček chleba,na to trošku nějakého salátu a debrecínku a měla jsem 7,8 ☹ tohle mě tak štve,že se to dokáže takhle vychýlit,vlastně skoro bezdůvodně ☹ Možná je to tím,že jsem se po večeři nepohybovala.Asi najedu na zeleninové večeře 😒

jezulicka
19. mar 2011

@vegal ahojky chci se zeptat můžou se jíst třeba rybičky normální v plechovce..? 😲

kaculetka
19. mar 2011

@pkrivka No já si právě myslím, že jenom na lačno je to celkem zbytečný...u nás to dělají automaticky, oni spíš potřebují vědět hodnoty po vypití té tekutiny, proto se to měří hodinu a dvě potom, aby věděli, jak se ten cukr vstřebává...Zkus to každopádně, já jsem velká citlivka, byla jsem na tom už dvakrát, znovu mě to čeká tři měsíce po porodu, a do sebe jen tak nic nedám, ale vypila jsem to, paradoxně ke konci mi to zachutnalo... 😅 Za toho zdravého prcka to určitě stojí... 🙂

kaculetka
19. mar 2011

@jezulicka Rybičky ti neublíží, ani uzené ryby, alespoň já jich můžu sníst hodně, hladinu cukru mi nezvyšují 🙂

vegal
19. mar 2011

@jezulicka rybičky určitě můžeš...já si dávám dost často tuňáka z plechovky na chleba s máslem 😉

pkrivka
20. mar 2011

@kaculetka no mi nejde o to, že bych to nějak nevypila, ale já jak vypiju víc jak 1/3 skleničky tekutiny, tak to jdu do pár minut vyzvracet. Navíc u nás to chtějí vypít do 10 minut a je toho 0 ,75 litrů, což já dám tak za celý den a po jídle. Já mám pořád chuť se napít, ale prostě nesmím nebo bych všechno vyzvrátila ☹ Já bych se s chutí napila, závidím manželovi, když vypije skleničku naex. Pije jen po malých doušcích, jsem z toho dost nešťastná. Já na tom byla minulé těhu a vypila jsem tak 0,5 dl a zvracela jsem asi 4 x a na několik dní jsem měla se zvracením vystaráno ☹
Mám taky pocit, že to první měření není tak důležitý, že právě ty další jsou důležitější..

vegal
20. mar 2011

@pkrivka Pane bože,třičtvrě litru???Tady jsme musely vypít ani ne půlitr...tak se s nima zkus domluvit,jestli bys toho nemohla vypít míň...prostě kolik vypiješ nebo si dát k tomu něco sladkého...já fakt nevím,ale opravdu je to všude jiné ☹

jezulicka
21. mar 2011

@vegal ahojky, ještě se chci zeptat tak mě napadlo a omáčky nějaké se jíst můžou? 😉 a špenát určitě jo ne?to tě napadne plno jídel a pak člověk neví.. 😠

kaculetka
21. mar 2011

@jezulicka V podstatě můžeš cokoliv, ale musíš počítat s tím, že ta omáčka je zahuštěná moukou...takže nejspíš s mírou. 🙂

vegal
21. mar 2011

@jezulicka Já si dala i svíčkovou s knedlíkem...jen jsem si dala asi 3 plátky a trošku omáčky.No a až se změříš,tak poznáš,jestli ti to cukr zvedlo nebo ne...jinak to stejně nezjistíš...Můžeš jíst všechno,ale raděj po menších porcích a mělo by to být v pořádku 😉

jezulicka
21. mar 2011

ok díky holky je to hrůza..furt mám hlad.. 😖

kaculetka
21. mar 2011

@jezulicka To přejde, neboj, já ho taky ze začátku měla, můžeš se dojídat zeleninou v jakémkoliv množství... 🙂

jezulicka
21. mar 2011

@kaculetka jojo díky ale mně už ta zelenina leze až krkem kdybych mohla aspon nějaké ovoce ale to prý zatím nemůžu..ve středu jdu na kontrolu na diabet.tak uvidím co mi řekne.. ☹

marrei
21. mar 2011

Ahoj holky, hlásím se z kontroly. Cukr OK, jakž takž 😖 , prže jednou jsem měla ráno před jídlem 6,1 a to se Dr. nelíbilo. Pak se jí nelíbilo, že jsem 3 kila zhubla (nejdřív jsem od začátku těhu 6 kg nabrala, teď z toho 3 kg zhubla... 😔 ), ale nic neměnila, žádnej inzulín, ale nemám prý už hubnout 😀 Tak to jako nějak zkusím, ale s tou mojí dietou nevim nevim.

Jo a ad proužky - řekla jsem sestře, že už mi došly. Ona, jestli si píchám inzulín, já že ne. A ona, že mi pojišťovna hradí jen 1 balení a další si musím okoupit. Tak jsem na ni hodila smutný oči, že už jsem skoro ve 34tt a že nemá cenu kupovat za 750,- nový balení, ve kterým je 50 proužků, že jich vypotřebuju tak 10 a zbytek vyhodím... No naštěstí se jí mě zželelo 😀 , a dala mi nějaký balení co jí vrátila nějaká pacientka spolu s glukometrem po konci těhu, a v tom je 11 proužků. Takže pokud po mě budou chtít jen malej glykem. index 1x týdně, tak mi to s tím mým zbytkem vydrží do 39tt. Ale štve mě, že jich nemám víc, prže bych mohla zkoušet, co mi cukr zvedá a co ne, takhle se musím striktně držet diety 😠 No už aby to bylo za náma, co...

lintea
21. mar 2011

Ahoj, taky jsem dnes byla na kontrole, hodnoty mávím dobrý ale jak mi berou krev na ten glykovaný hemoglobin, tak to mám dost na hraně i když dodržuju dietu a podle měření větší výkyvy nemám, měří vám to taky některé? já měla minule 3,9% a teď to brali jen z prstu ale 4,1%
@jezulicka já taky na začátku měla pořád hlad, ale teď už vím co si můžu dovolit a hlavně čeho se pořádně najím, aniž bych hladověla, docela jsem si zvykla i na tu zeleninu i když jsem jí nikdy neholdovala 😉

jezulicka
23. mar 2011

ahojte holky, tak vám řeknu ta dieta je šílená..za týden jsem zhubla 1kg,stalo se to z vás některé, že jste taky zhubly díky té dietě? ☹

marrei
23. mar 2011

@jezulicka - já jsem přibrala v těhu 6 kg, pak mi zjistili cukrovku. Za měsíc držení diety jsem zas 3 kila zhubla 😖 sestra na diabetologii mě na to připravovala, ale Dr. mi pak říkala, že víc bych už hubnout neměla. Jsem ve 34tt a mám 61 kg 😒

marrei
23. mar 2011

A jiank fakt nevím, jak jako nemám hubnout, když se můžu pořádně najíst prakticky jenom zeleniny. Ale teď zkouším tučný ryby - makrelu, lososa, tak třeba z toho... A víc masa, to neuškodí.

jezulicka
23. mar 2011

@marrei to je fakt hrozné...člověk neví čeho se má najíst a malý váží normálně?přibírá na váze normál?

marrei
23. mar 2011

@jezulicka - naštěstí je malej OK, ve 31tt na UTZ měl 1600 g, což bylo podle doktora přesně podle tabulek... tak aspoň že tak 😉 Já se spíš bojím, že zas v porodnici nechám min. 8 kg a pak budu jak mátoha, kojení taky hodně vysiluje, tak abych to zvládala starat se o 2 děti, když budu mít cca 50 kg 😖 Holt si mě pak manžel musí rychle vykrmit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre