Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

jan12
15. apr 2010

Ahoj jaruska8, prosim Ta ako prebieha ten zatazovy test. Ja idem nan v pondelok - mam prist na lacno a zobrat si ranajky. Ako si sa stravovala pred zatazovym testom.
Ja som prestala sladit, jem iba grahamove pecivo a nejem vyprazane.

mateta888
15. apr 2010

Ahoj ve spolek 😵

Tak i já mám stejný problém. Necelý dva měsíce teprve nezvracím a než se mi dal žaludek jakš takš dohromady a zvykl si zase na jakéš takéš dávky jídla a tekutin tak jsem šla na zátěžový test a samozřejmě jsem měla hodnoty katastrofální 😠 . ještě ten den jsem dostala přednášku a co mě čeká, nasadili dietu a jednou za tři týdny si tam zajdu na krev a vyfasuju glukometr a jeden si dělám cukr. 😝
Vlastně jsem chtěla reagovat na Emers : já si měřím před každým jídlem a dvě hodiny po jídle, ale hodku po jídle jsem celkem bez šance abych se vlezla do hodnoty které mám, myslela jsem že se to dělá všude stejně, ale evidentně ne.
Ještě bych chtěla poděkovat Mamina : za ty suroviny kdy a co je nejlepší a upřímě tě obdivuju jít do 6 dětí 😕 to je mazec. Na mě začíná pomalinku dopat jak to skombinuju a zvládnu s tou keckou co mám doma a mímo do toho, ale i tak se těším až budu mít drobečka u sebe.

emers
15. apr 2010

Tak dnes jsem byla na odběrech - krev, moč, a rovnou jim tam ukázala mé hodnoty, zatím poradili jen dát větší odstup mezi hlavními jídly a že se mám měřit teď víc dnů ten velký profil, aby do 20.4. kdy mám kontrolu viděli, jak to bude vypadat.
Ale jestli to takhle zůstane, tak pravděpodobně dostanu inzulín.
Rozhodně říkali, že míň jíst nemám, to už by taky nebylo dobré, spíš to vykompenzovat tím inzulinem.
Zítra jdu zrovna na velký UTZ ve 30. týdnu, takže mi tam změří mimčo pořádně 🙂

syraell: já jsem tvůj příspěvek pochopila a díky! 😉

mamina: taky děkuju za info!

však je tu diskuze, tak se nemusíme shodnout, ale hádat se taky ne... 😉
já jsem ráda, že si tu můžu přečíst jak na tom kdo je...

mateta888: ahojky, no to je teda taky dobrý, že to dělají všude trochu jinak. Dvě hodiny po jídle jsem zkoušela jednou a už jsem se vlezla, sice těsně no... jenže já jsem teď měla blbý hodnoty i před jídlem, tak asi mi to vážně moc lítá 😠
tak ať to máš dobré! 😉

ewulin
15. apr 2010

Ahoj holky,můžu mezi vás...před týdnem jsem byla na zátěžovém testu...v úterý pro výsledky-4,7 -9,5-6,4: tak mám doma glukometr a musím se měřit, mám na 3 týdny dietu a pokud se to neupraví, tak budu muset píchat insulin 😝
Holky chtěla jsem se zeptat co všechno hrozí miminku? jo a taky máte pořád takový hlad 😕 ?
Mně doktorka řekla,že si mám měřit hodinu po jídle(protože tahle hodnota vyšla špatně), že musím jíst tmavé pečivo, ovoce jen jeden kousek denně,ale za to mi doporučila ředkvičky a zeleninu celkově, takže na oběd bude špenát😀

syraell
15. apr 2010

Mam bezva tip na snizeni od tchyne - dlouholete diabeticky. Kysane zeli, nebo stava z nej. Musim rict, ze to zabira 😉

jaruska8
15. apr 2010

Jan12, no mal by prebiehať tak, že ti ráno zoberú nalačno krv, potom vypiješ glukózu, potom by si si mala sadnúť, nechodiť, aby to neskreslilo výsledky. Potom o dve hodky ti uase zoberú krv. A to je všetko. Ale niekde to robia aj inak. Niekde berú zo žily, niekde z prsta. Neboj, nie je to nič brutálne. 😉

mateta888
15. apr 2010

Holky mám dotaz teda spíš na ty zkušenější. 😅 Chci dělat těstovinovej salát ale nevím jestli tam mám šupnout tatarku nebo radši jogurt, mě by stačila jen zálivka ale to by moje drahá polovička nepožvýkala a já to sama nezbaštím 😅 .

kyselí zelí, jsem ted prubrala jak jsem měřila, protože jsem tu jednu hodnotu měla nad povelovou normu, tak jsem dlábyla zelí a bylo to naprosto ukázkové. kdybych to věděla dřív, tak se nadlábnu zelí před tím zátěžovým testem ale kdo to mohl čmuchat. 🙄

jaruska8
15. apr 2010

Vidíte, Ewuli je názorný príklad toho, že ke´d sa nezoberie krv aj po hodine a nie je po dvoch,tak sa ani nič nezistí!!!!!!!! Ktovie koľko žien s nezistenou poruchou po svete chodí. Aj mne brali len po dvoch hodinách. napr. tebe Ewuli keby brali len po dvoch a nie ešte aj po hodine, tak máš dobrý výsledok. 😒

jan12
15. apr 2010

jaruska8 a ako si sa stravovala pred testom.

ewulin
15. apr 2010

To je pravda...já bych sice za ten dobrý výsledek byla vděčná,ale tak zase vím, že musím něco omezit aby byl malý v pořádku...a ještě ke všemu nikdy jsem nejedla sladké a stejně tělo na glukózu zareagovala takhle...já kdybych si změřila po každém jídle po dvou hoďkách tak by to asi bylo ok...a jaké hodnoty vám řekli, že jsou ok...mně vše co je po 7,0, to co bude nad, je špatné☹..dneska po snídani 6,7 😉

emers
15. apr 2010

ewulin a ostatní:
já jsem taky po zátěžovém testu měla jen tu jednu hodnotu blbě, taky nad 9, myslím 9,6 a vidíte, teď už se vezu, ono se to má tendenci zhoršovat týden po týdnu... teď bych měla asi už blbě i ty ostatní hodnoty po zátěžovém testu podle toho jak na tom teď jsem.
já mám napsaný, že se mám vlézt do 7,2 😉

to zelí jsem si myslela ale, že jak je v tom nálevu, tak že se tam dává i cukr... někde je napsaný sladkokyselé, jiný asi jen kyselý, nevíte jak to je? TAky bych to ráda snižovala i nějak "přirozeně" navíc. Já zatím do pití trošku kapu citronu, protože mi tak čaj i voda víc chutná, prý citron taky může trochu pomoct, nevím.

emers
15. apr 2010

ewulin: jinak já jsem teda byla odjakživa pořádnej sladkožrout, takže mi to docela chybí (ale ovládám se, prostě musím) 🙂

lenocka84
15. apr 2010

baby viete niektora vahu babatka? cca 33tt, len tak orientacne

emers
15. apr 2010

lenočka:
tady jsem se dívala na průměrné údaje... ?!
http://www.maminkam.cz/tabulka-velikosti-plodu-...

lenocka84
15. apr 2010

emers ked mne teraz dr. este zmenil termin, ubral mi 1tt a tym padom moj maly vyzera o dost vacsi
v tabulke je 1920g a my mame 2270g a 33tt, amne vychadzal 34tt

ellysa
15. apr 2010

lenocka ja som bola dnes na UTZ a malá má podľa odhadov 2388g , že je o 6 dní väčšia, mám rátať tak okol 3,5 kg pri pôrode v termíne, ale tie hodnoty sú teraz už dosť relatívne.
Podľa mňa je veľký úplne v pohode 🙂 , skús si pozrieť toto http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

lenocka84
15. apr 2010

ellysa tak uvidime pri porode
viem len ze dr. mi povedal ze prenasat ma nenecha, kvoli cukrovke, a teda ked tak pojde hned vyvolavacka

ten vypocet je cca, ale su tam hodnoty aj od ....do tak podla toho vypoctu to je relativne ok
uvidime za 2tt na dalsej poradni

ewulin
15. apr 2010

Tak jelikož ještě pořád pracuju, tak to mám upravené trošku jinak a až teď jsem zdlábla oběd...nooo jsem zvědavá za hodinu...snad se vlezu do 7,0...

lenocka84
15. apr 2010

ewulin mas cielove hodnoty do 7,00?
ja som mala 6,7

berucka
15. apr 2010

Ahoj dievčatá, čítam vás už asi dva týždne... presne tak dlho, ako držím dietu 😖
Nechápem, prečo má každá tie cieľové hodnoty iné. Ja mám po jedle do 7,5 a nalačno do 5,5

syraell
15. apr 2010

emers
musis vzit klasicky Kysany, ne Sterilovany...idealni je domaci🙂 Ale na tech sascich s kysanym je v obsahu jenom zeli, sul, maximalne kmin - to je ten pravej elixir 😉

syraell
15. apr 2010

Já jsem v děsně blbý situaci - jsem nachcípaná, vysokou sedimentaci i CRP a od doktorky přísně nakázáno ležet. V momentě kdy ležím a pospávám se mi cukr samozřejmě šíleně zvedá. takže babo, raď !
Už jsem snížila i dávky na porci, ale po po obědě mám 8,6 😝

lenocka84
15. apr 2010

syraell pocas choroby je to bezne ze sa dviha, a vtedy su aj vysledky skreslene

mne aj dr. povedala ze vtedy ani merat nemusim, lebo choroba dviha,

berucka nalacno som mala 5,6 a po jedle 6,7

syraell
15. apr 2010

lenocka84
to jsem si taky řikala, ale když mi bylo nejhůř, hodnoty jsem měla celkem v pohodě - teď se začínám zotavovat a je to o dost horší 😒 Ale máš pravdu, je to tou chorobou a ležením, takže se z toho nebudu sypat, to taky dvakrát nepomáhá 😉

berucka
15. apr 2010

Ja mám tiež už týždeň šialenú nádchu, vykašliavam a smrkám, ale keďže na to beriem len nejaké kvapky, čo možu aj tehotné a vobec neležím, chodím ešte do práce, tak to zatiaľ na ten cukor asi veľmi nevplýva. To som vobec nevedela, choroba to dvíha.
Keď zjem niečo, o čom viem, že by ten cukor mohlo podráždiť, tak si hneď naplánujem nejaké žehlenie alebo inú aktivitu, aby som to spálila. V poradni ma po týždni diéty za namerané hodnoty pochválili a teraz im to nemusím hlásiť každý týždeň (ak si to tak udržím), stačí, ak prídem 26., kedy mám veľký UTZ aj s hodnotami z UTZ. Tak snáď tie hodnoty vydržia v norme!
lenocka84 a tú hodnotu 6,7 máš mať po hodine, alebo po dvoch? to je strašne málo! Mne sa síce už podarilo párkrát po jedle (hlavnom, čiže obed a večera) mať len nejakých 5,6, ale občas mávam tesne pod tých 7,5.

lenocka84
15. apr 2010

syraell telo sa zacina zotavovat, takze tie zmeny tam su dost zretelne.
hlavne klud to chce, ved vies, ze stres je horsi na cukor ako jedlo

lenocka84
15. apr 2010

berucka tych 6,7 po jedle, 2hodiny

berucka
15. apr 2010

Aha, tak to potom jasné, ja mám tých 7,5 po hodine. Minule som si pred spaním namerala 8,8 a dosť ma to vydesilo. Je pravda, že to bolo len pol hodiny po 2. večeri, už som bola ospala a nechcelo sa mi ešte čakať ďalšiu pol hodinu, tak som odmerala. No na tú 2. večeru som mala len Fitness cornflakes s mliekom, tak som nečakala, že možem namerať až tak veľa 😒

mateta888
15. apr 2010

kyselý zelí : 🙂 🙂 🙂 já jsem den před tím dělala na obídek normálně domací a dávám tam i cukr aby mi to malá jedla a šlo mi krásně dolů, takže i věřený.

K těm hodnotám, Já mám mít na lačno do 5,6 a dvě hodky po jídle 7,7 🤐 Ale doprčic by si to ti dr měli sjednotit, člověk aby se v tom potom vyznal. To samý ten test. Kámoška na tom byla o měsíc dřív než já a byla u jinýho dr a tam vypila jen 0,2dcl a jeden odběr a šla domů. Já jsem měla půl litr a is raním odběrem jsem měla 3, a dopadla jsem jak jsem dopala. No to už je jedno, ale jak chodím do poradny tak moč mám v pořádku, žádný cukr ani bílkoviny. No a jí to vyletělo v té moči. Tak pak si vyberete jestli je lepší když vám to přijdou než když to nějak ošidí. 😠

mamina
15. apr 2010

Syraell,to lejstro jsem si nevymyslela já!Takhle mi to dala diabetoložka... 😉 Bebe sušenky můžeš sníst třeba dva plátky,ale už si nemůžeš třeba vzít rohlík-aby se to dorovnalo.Ale je fakt,že já je radši taky nejím... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre